Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Wiadomość powitalna SIMRACE.PL
Zarejestruj się by zyskać dostęp do wszystkich funkcji strony, pytaj, czatuj, udzielaj się na forum. Po prostej rejestracji zyskasz dostęp do pełnych treści oraz kontakt ze społecznością SimRace.pl Wiadomość tylko dla niezarejestrowanych, ZAPRASZAMY!
Logowanie Utwórz konto

Temat pomocy: Chat


Chat pozwala członkom forum na szybką komunikację tekstową. Wiadomości wpisane są widoczne w czasie rzeczywistym. Co oznacza, że nie ma potrzeby aby używać odświeżania strony. Wszystko działa automatycznie nawet jeśli kilka osob korzysta z chatu w tym samym czasie.
 
Ogólne ustawienia
Każdy użytkownik może dostosować okno chatu do swoich preferencji. W tym celu należy skorzystać z przycisku Menu widocznego na dole Chatu. W panelu ustawień można dokonać kilku zmian jak:
  • Wyświetlać globalny Shoutbox / wybranie opcji "nie" powoduje ukrycie okna chatu na stronie głównej forum.
  • Enter wysyła wpisy na Shoutbox
  • Wyświetlać przycisk Odśwież 
  • Włączyć szybkie komendy 
  • Wyłączyć powiadomienia dźwiękowe
  • Kolejność wyświetlania wpisów
Jest również opcja powiększenie obszaru zarówno wiadomości widocznych jak i obszaru okna do wpisu. Aby zmienić ten obszar skieruj mysz w prawy róg okna chatu. Zobaczysz zmieniony kursor myszy. Teraz można przeciągnąc ten obszar wg. własnych preferencji. Podobnie jest z oknem do odczytu wiadomości. Można ograniczyć ilość widocznych linii wiadomości.
 
Okno wpisu
W oknie wpisu wiadomości można korzystać z trybu BBCode lub z podręcznego formatowania tekstu. Wstawione obrazy typu jpg. gif będą wyświetlane jako linki. Podobnie z linkami do serwisów typu You Tube itp. Można również korzystać z dostępnych emoikon. Aby szybko odpowiedzieć innemu użytkownikowi kliknij @ obok jego nazwy. 
 
Archiwum wiadomości
Na chacie dostępne jest przeglądanie starych wiadomości. W tym celu należy użyć przycisku "Archiwum" dostępnego w prawym górnym rogu ekranu. Aby ograniczyć wyniki należy skorzystać z opcji "Szybkie filtry" lub ograniczyć wyniki podając zakres dat. Możliwe jest również wyszukanie wpisów podając nazwę użytkownika.