Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Wiadomość powitalna SIMRACE.PL
Zarejestruj się by zyskać dostęp do wszystkich funkcji strony, pytaj, czatuj, udzielaj się na forum. Po prostej rejestracji zyskasz dostęp do pełnych treści oraz kontakt ze społecznością SimRace.pl Wiadomość tylko dla niezarejestrowanych, ZAPRASZAMY!
Logowanie Utwórz konto
- - - - -

Czy doczekamy się wyścigów bez kierowców?


We wrześniu w Pekinie debiut miała Formuła E z silnikami elektrycznymi. W tym tygodniu podczas finału serii DTM przedstawiony został projekt "Audi RS 7 Piloted driving concept" czyli najbardziej sportowy samochód, który może poruszać się bez kierowcy. Czy czeka nas era wyścigów samochodów autonomicznych?
Firma Audi pierwsze prace nad projektem samochodu autonomicznego rozpoczeła w 2009 roku. Teraz po pięciu latach przygotowań podczas finału serii DTM na torze Hockenheim zaprezentowano możliwości takiego samochodu. Aby wpełni pokazać możliwośći Audi wystawiło testowy model RS 7 z silnikiem o mocy 560 KM! Pięciodrzwiowe coupe zostało wyposażone w sterowane automatycznie elektromechaniczne wspomaganie kierownicy, hamulce, przepustnicę i ośmiostopniową skrzynię biegów Tiptronic.

Aby przejechać całe okrązenie toru auto wyposażono również w niezwykle precyzyjny system GPS z dokładnością co do centymetra. Równocześnie w czasie rzeczywistym cztery kamery 3D przekazują informację o otaczającej przestrzeni do komputera pokładowego gdzie system porównuje je z informacjami zapisanymi w komputerze samochodu.

W ramach pokazu Audi RS 7 piloted driving concept przejechał okrążenie toru Hockenheim. Przyspieszenia boczne dochodziły do 1.1 G, a przy hamowaniu do 1.3 G. Prędkość maksymalna podczas przejazdu wyniosła 240 km/h.


"Dzisiejszy wyczyn Audi RS 7 piloted driving concept udowadnia kompetencje naszego zespołu zajmującego się pracami rozwojowymi z dziedziny autonomicznej jazdy. Dla dalszych prac rozwojowych szczególnie cenne są wyniki dotyczące precyzji i mocy, które możemy przenieść do produkcji seryjnej – mówi prof. dr Ulrich Hackenberg, członek Zarządu Audi AG ds. rozwoju technicznego"


Już teraz zaczyna się dyskusja czy takie auta mają przyszłość i czy niedługo zobaczymy je na naszych drogach? A być może również w serii wyścigowej? Jeśli wierzyć inżynierom już w 2020 roku będą one dostępne w salonach sprzedaży. Co o tym sądzicie?0 Komentarze