Zarejestruj się by zyskać dostęp do wszystkich funkcji strony, pytaj, czatuj, udzielaj się na forum. Po prostej rejestracji zyskasz dostęp do pełnych treści oraz kontakt ze społecznością SimRace.pl Wiadomość tylko dla niezarejestrowanych, ZAPRASZAMY!
Logowanie Utwórz konto
* * * * *

Tydzień 44 - Podsumowanie weekendu sportów motorowych

F1: Lewis Hamilton wygrywa w GP USA! Porsche Supercup: Giermaziak wicemistrzem serii! GT Sprint: Lisowski zdobywa Silver Cup! WEC: Kolejny Dublet Toyoty, Audi poza podium! Katarczyk Nassera Al-Attiyaha zdobywa Pucharu Świata w rajdach cross-country! Zapraszam na podsumowanie weekendu sportów motorowych.
F1 GP USA na torze w Austin - runda 17 z 19
W zeszłym roku to Sebastian Vettel wygrał GP USA. W tym roku brytyjczyk Lewis Hamilton okazał się bezkonkurencyjny wyprzedzając na 24 okrążeniu swojego kolegę z zespołu Nico Rosberga. Była to 10 wygrana Lewisa w tym sezonie i piąta z rzędu. Co ciekawe to startujący z ostatniego miejsca Sebastian Vettel uzyskał najlepszy czas w wyścigu 1:41,379! Tytuł mistrziwski nadal pozostaje nieroztrzygnięty więc czekamy na GP Brazylii. A to już w niedzielę!

Porsche Supercup - GP USA na torze w Austin
Ostatnie dwie rundy Porsche Supercup zostały rozegrane w GP USA. Wyścig nr. 1 wygrywa po zaciętej walce duńczyk Nicki Thiim z zespołu Lechner Racing Team. Kuba Giermaziak na 11 okrążeniu po kontakcie z Bamberem zaliczył spina i ostatecznie ukończył na 11 miejscu. W drugim wyścigi najlepszym kierowcą został australijczyk Michael Ammermuller wyprzedzając na 2 okr. Earla Bamber. Ale to właśnie Bamber dzięki 3 pozyji na mecie został mistrzem serii Supercup! Giermaziak przypieczętował natomiast wicemistrzostwo! Verva Lechner Racing Team na koniec sezonu triumfowało w klasyfikacji zespołów!

GT Sprint - Wyścig w Azerbejdżanie
Podczas finału w Baku najlepsi byli kierowcy Audi. Uliczny wyścig pierwszy raz w sezonie wygrywa załoga samochodu z nr 1 Laurens Vanthoor (BEL), Cesar Ramos (BRA), Belgian Audi Club Team WRT w AUDI R8 LMS ULTRA. Maximilian Götz zostaje mistrzem Blancpain Sprint Series. Mateusz Lisowski i Vincent Abril zdobywają zwycięstwo w klasyfikacji Silver Cup, dla kierowców poniżej 25-roku życia. Marc Basseng i Alessandro Latif zgarniają puchar w kategorii Pro-Am
.
WEC Długodystansowe Mistrzostwa Świata - 6-godzin na torze Shanghai International Circuit
Sebastien Buemi i Anthony Davidson w Toyocie TS040 Hybrid zdominowali wyścig Długodystansowych Mistrzostw Świata na torze w Szanghaju. Było to ich 4 wygrana w sezonie i zdecydowanie zbliżają się do tytułu mistrzowskiegos serii. Na drugim miejscu ze stratą 1 min 12 sek ukończyła 2 Toyota w składzie Alexander Wurz, Stephane Sarrazin i Kazuki Nakajima. Podium uzupełniła załoga Porsche 919 Hybrid w składzie Romain Dumas, Neel Jani i Marc Lieb. Tym razem Audi kończy na 4 i 5 miejscu ze stratą 1 okr. W klasie LMP-2 nie było niespodzianek i wygrała załoga G-Drive. Najlepsza złaoga w klasie GTE Pro (Porsche AG Team Manthey) melduje się na 16 miejscu zestartą 21 okr. W klasie GTE Am wygrywa załoga Aston Martin Racing ze stratą +23 okr.

Pucharu Świata FIA w rajdach cross-country - Baja de Portalegre 500 ostatnia 10 runda
Ostatnią rundę tegorocznego pucharu w rajdach cross-country wygrywa lokalna ekipa z portugalii Ricardo i Manuel Porem w Mini All 4 Racing. Nassera Al-Attiyaha (KAT) ukończył zawody na drugim miejsco co zapewniło mu zdobycie Pucharu Świata! Na niezłym 9 miejscu zawody ukończyli Mirek Zapletal (CZE) z Maćkiem Martonem w H3 Evo VII. Na 11 miejscu kończą zawody Marek Dąbrowski i Jacek Czachor Toyota Hilux Overdrive (ORLEN TEAM) a jedną pozycję niżej kolejna nasza załoga w skladzie Piotr Beaupre i Jacek Lisicki w Bmw X3 Cc. Przypomę, że w ubiegłym roku Puchar Świata FIA trafił w ręce Krzysztofa Hołowczyca, który wygrał Baja Portalegre 2013.

A co waszym zdaniem było warte uwagi w ten weekend?