Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Wiadomość powitalna SIMRACE.PL
Zarejestruj się by zyskać dostęp do wszystkich funkcji strony, pytaj, czatuj, udzielaj się na forum. Po prostej rejestracji zyskasz dostęp do pełnych treści oraz kontakt ze społecznością SimRace.pl Wiadomość tylko dla niezarejestrowanych, ZAPRASZAMY!
Logowanie Utwórz konto

Zobacz inną zawartośćSzukaj wpisów
* * * * *

Tydzień 48 - Podsumowanie weekendu sportów motorowych


WEC: Sukces na koniec sezonu czyli pierwsza wygrana Porsche vs dramatyczny wypadek bliźniaczego LMP-1. Robert Kubica i Alessandra Benedetti wygrywają Monza Rally Show!
WEC:
6-godzinny wyścig w Sao Paulo czyli ostatnia ruda Długodystansowych Mistrzostwa Świata była bardzo ciekawym widowiskiem. Ostatecznie zakończona pierwszą wygraną Teamu Porsche w debiutanckim 919 Hybrid klasy LMP1-H. Niestety wygrana nie dała tyle radości zespołowi z powodu wypadku bliźniaczego auta prowadzonego przez Marka Webbera nr.20 na niecałe pół godziny przed zakończeniem wyścigu. Ostatecznie Mistrzem został team Audi zdobywając 157 pkt przed Toyotą - 139 pkt, a podium zamyka Porsche 82 pkt. W przyszłym roku czeka nas sporo nowości jak np. wejście do gry samochodów Nissana w klasie LMP1.


Monza Rally Show:
To niewielka dwudniowa impreza rozgrywana na terenie legendarnego włoskiego toru Monza. Udział w niej oprócz Kubicy wzięli również Valentino Rossi czy Ken Block oraz inne lokalne gwiazdy jak Gianluigi Galli. Gościem honorowym był Lewis Hamilton. Kubica w sobotę wygrał tylko jedną z pięciu prób, cztery razy ulegając Valentino Rossiemu. W kolejny dniu było już jednak znacznie lepiej. Walka o zwycięstwo rozegrała się na kończącym show 32-kilometrowym odcinku specjalnym "Grand Prix", którą Kubica wygrał z przewagą ponad 17 sek nad Rossim i tym samym wygrał całą imprezę. Co ciekawe w roli pilota Macieja Szczepaniaka zastąpiła go włoszka Alessandra Benedetti.
2 Komentarze

Oj Webber ;( Brawa dla Kubicy, objechać Rossiego który nie pierwszy raz szaleje w rajdówce nie prosta sprawa!

Murcuś coś wpominał, że ma być rewanż na Yamaszce M1 hehe