Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Wiadomość powitalna SIMRACE.PL
Zarejestruj się by zyskać dostęp do wszystkich funkcji strony, pytaj, czatuj, udzielaj się na forum. Po prostej rejestracji zyskasz dostęp do pełnych treści oraz kontakt ze społecznością SimRace.pl Wiadomość tylko dla niezarejestrowanych, ZAPRASZAMY!
Logowanie Utwórz konto

Zobacz inną zawartośćSzukaj wpisów
* * * * *

Week 03 - czyli podsumowanie weekendu sportów motorowych 2016


Zapraszam na podsumowanie kolejnego tygodnia w sportach motorowych.
WRC - Rajd Monte Carlo

W dniach 21-24 stycznia wystartował kolejny sezon WRC. Otwarcie odbyło się bez sensacji a więc wygrywa Sebastian Ogier dla którego było to już 33-cia wygrana runda Mistrzostw Świata oraz 46-te miejsce na podium. W Monte Carlo Ogier triumfował trzeci raz w WRC, czwarty ogólnie. Na drugim miejscu ze stratą blisko 2 minut melduje się zespołowy kolega Francuza - Andreas Mikkelsen. Podium uzupełnia Belg - Thierry Neuville w nowym sachodzie ze stajni Hyundaia. Strata ponad 3 minuty. Najszybszym w klasie WRC2 był debiutujący w nowej Fieście Elfyn Evans.

SEBASTIEN OGIER: - Zwycięstwo w Monte Carlo to dla mnie bardzo emocjonujący moment. Wygranie po raz trzeci takiego legendarnego rajdu to uczucie, którego nie da się opisać. Warunki były bardzo ciężkie, było ślisko, wszędzie lód. Naprawdę jestem dumny z tego sukcesu. Chciałbym podziękować całemu zespołowi, który wykonał w ten weekend wspaniałą robotę. Moi szpiedzy pogodowi również świetnie się spisali, tu podczas „Monte” Jean Joseph Simon pracował dla mnie pierwszy raz. Rzeczywiście bardzo trudno było przygotować właściwe prognozy warunków na trasie. Polo funkcjonowało bez zarzutu. A do tego wzdłuż trasy było całe mnóstwo kibiców, którzy zagrzewali mnie i Juliena do walki – to był po prostu wspaniały weekend!


Kubica jadący początkowe os-y dosyć ostrożnie popełnia bład i kończy rajd już na 3 OS. Hubert Ptaszek melduje się na mecie na 17 miejscu w generalce i na 7 miejscu w swojej klasie. Warto odnotować, że jest to jego życiowe osiągnięcie. Tomasz Gryc zakończył rywalizację na 6 miejcu w klasie RC4. Sławomir Ogryek został sklasyfikowany na 10 lokacie również w klasie RC4.
W kolejnych tygodniach
5-7 luty ERC 1 runda - Rally Liepāja / Latvia
11-14 luty WRC 2 runda - RALLY SWEDEN

1 Komentarze

Krótko i treściwie.