Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Wiadomość powitalna SIMRACE.PL
Zarejestruj się by zyskać dostęp do wszystkich funkcji strony, pytaj, czatuj, udzielaj się na forum. Po prostej rejestracji zyskasz dostęp do pełnych treści oraz kontakt ze społecznością SimRace.pl Wiadomość tylko dla niezarejestrowanych, ZAPRASZAMY!
Logowanie Utwórz konto

Zobacz inną zawartośćSzukaj wpisów
* * * * *

Kierowca z Simrace.pl kandydatem do pucharu Audi TT Cup 2017!


Damian Lempart – 21-letni kierowca wyścigowy ze Świdnicy, który należy do społeczności Simrace.pl został nominowany przez Audi jako jeden z szesnastu kandydatów do prestiżowego, europejskiego pucharu Audi TT Cup na przyszłoroczny sezon 2017.
Nominacja polega na zaproszeniu kandydatów na testy, które odbędą się w ośrodku szkoleniowym Audi Driving Center w Groß Dölln. Kandydaci zmierzą się za kierownicą samochodów Audi R8 V10 oraz Audi TTS Quattro pod okiem doświadczonych instruktorów i fabrycznych kierowców Audi Sport. Oprócz tego, kandydaci sprawdzą swoje medialne umiejętności podczas wywiadu z managerami projektu pucharu TT Cup. Po podsumowaniu wyników z wszystkich konkurencji za kierownicą, jak i również przed kamerą – najlepsi kandydaci podczas testów będą mieli możliwość przetestowania pucharowej wersji Audi TT.


Dołączona grafika

fot. Audi Sport


Dołączona grafika

fot. Tomasz Kubiak


Damian: „Jestem niesamowicie zaskoczony i podekscytowany szansą, której kompletnie się nie spodziewałem. Możliwość wyjazdu na testy po zaproszeniu od Audi jest ogromnym wyróżnieniem po ciężkiej pracy, jaką wkładałem w ten sport przez całe swoje życie i szczególnie w niedawno zakończonym, debiutanckim sezonie w wyścigach. Formuła testów jest dosyć zbliżona do GT Academy, w której dawniej uczestniczyłem i wiem jak do tego się przygotować. Różnica polega jedynie na tym, że mamy znacznie więcej testów z wykorzystaniem prawdziwego samochodu i nie rywalizujemy na symulatorach. Spodziewam się bardzo trudnej konkurencji, jednak zamierzam dać z siebie wszystko, aby otworzyć sobie ścieżkę do europejskich wyścigów na najwyższym poziomie – być może ze wsparciem Audi, jeśli wykaże się jak najlepiej w Groß Dölln. Trzymajcie za mnie kciuki!”
Testy odbędą się 9 października w niemieckim ośrodku szkoleniowym Groß Dölln. Do tej pory, jedynymi Polakami uczestniczącymi w TT Cup byli: Jan Kisiel (Mistrz Audi TT Cup z sezonu 2015) oraz Gosia Rdest, która aktualnie się ściga w Pucharze Audi.


Dołączona grafika

fot. Tomasz Kubiak


Damian swoją karierę rozpoczął w 2013 roku, zaraz po zdaniu prawa jazdy poprzez zawody Time Attack za kierownicą Fiata Cinquecento oraz GT Academy, gdzie zajmując 3. Miejsce w Polsce jako najmłodszy polski finalista. W 2016 roku w debiutanckim sezonie Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski, zajął trzecie miejsce w klasyfikacji sezonu w klasie do 2000cm3 za kierownicą BMW E36 318is.


Dołączona grafika

fot. Audi Sport


Informacje o naszym kierowcy można śledzić w jego wątku na naszym forum (http://simrace.pl/fo...ny-na-20152016/) jak i również na jego stronie na portalu Facebook: „facebook.com/lempartracing”.

1 Komentarze

Ostatnio nic tylko Damianowi gratulujemy, Poznań, treningi i szkolenia, eventy online i teraz zaproszenie od Audi w kieszeni. Tak trzymać i powodzenia na testach!