Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Wiadomość powitalna SIMRACE.PL
Zarejestruj się by zyskać dostęp do wszystkich funkcji strony, pytaj, czatuj, udzielaj się na forum. Po prostej rejestracji zyskasz dostęp do pełnych treści oraz kontakt ze społecznością SimRace.pl Wiadomość tylko dla niezarejestrowanych, ZAPRASZAMY!
Logowanie Utwórz konto

Zobacz inną zawartośćSzukaj wpisów
- - - - -

Czar zabawek Hot Wheels!


Mini samochodziki Hot Wheels podobnie jak Matchboxy znamy chyba wszyscy. Ale czy znacie jej historię? Jak zdominowała rynek i pokonała konkurencję? Jakie rekordy Guinnessa mają na swoim koncie? Zapraszam :kawa:
Pomysłodawcą dobrze wszystkim znanych mini autek Hot Wheels był Elliot Handler (zmarł w 2011 roku w wieku 95 lat.). Pierwsze modele zadebiutowały na amerykańskim rynku w 1968 roku. Była to kolekcja 16 samochodzików aktualnie nazywana przez kolekcjonerów "Sweet 16". W tym czasie na rynku dominowały brytyjskie firmy. Matchbox (czyli "pudełko zapałek") czy Lensey. Autka były jak na tamte czasy pięknie wykonane z działającym zawieszeniem czy oryginalnym malowaniem, które pozostało do dzisiaj.

Hot Wheels-y już po dwóch latach od wejścia zdominowały rynek. W 1997 firma Mattel (właściciel Hot Wheels) kupiła swojego największego rywala firmę Matchbox (wykupili firmę Tyco Toys do którego należał Matchbox). Hot Wheels posiada także swój team wyścigowy i kaskaderski.

Aktualnie Hot Wheels-y budowane i projektowane są na licecji Ford Motor Company, General Motors i Chryslera w skali 1:64. Dużo modeli to repliki istniejących, zmodyfikowanych maszyn. Co ciekawe przy niektórych projektach pracowali projektanci prawdziwych pojazdów.

Chociaż Hot Wheels-y były pierwotnie przeznaczone dla dzieci i młodzieży, stały się one popularne wśród dorosłych kolekcjonerów, dla których modele Limited Edition są bardzo wartościowe. Najdroższy model w historii to VW microbus „Beach Bomb” z prototypowej serii z 1969. Jeden z 25 istniejących sprzedano w 2000 roku za skromną sumkę 72 tyś USD! Od 2005 roku firma Mattel z myślą o kolekcjonerach wypuszcza specjalną paczkę autek pod nazwą Hot Wheels Classic umieszczając tam unikatowe modele z wcześniejszych lat produkcji.

Dołączona grafika


Maj 2011 - Na torze Indy 500 Tanner Foust, kierowca zespołu pomarańczowych zjechał po torze z wysokości 10 pięter i poszybował na odległość 101 metrów, bijąc tym samym rekord świata samochodem czterokołowym!Czerwiec 2012 - Podczas X Games Los Angeles 2012 kierowcy Hot Wheels Tanner Foust and Greg Tracy ustanawiają rekord świata, wykonując przejazd na podwójnej, sześciopiętrowej, pionowej pętli.Wrzesień 2012 - Brent Fletcher, kierowca zespołu zielonych, wykonuje nieprawdopodobny korkociąg w ośrodku badawczym Hot Wheels i prowadząc zielony pojazd Buggy ustanawia nowy rekord świata wynoszący 28 metrów!0 Komentarze