Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Wiadomość powitalna SIMRACE.PL
Zarejestruj się by zyskać dostęp do wszystkich funkcji strony, pytaj, czatuj, udzielaj się na forum. Po prostej rejestracji zyskasz dostęp do pełnych treści oraz kontakt ze społecznością SimRace.pl Wiadomość tylko dla niezarejestrowanych, ZAPRASZAMY!
Logowanie Utwórz konto

Zobacz inną zawartośćSzukaj wpisów
* * * * *

Wszystkiego najlepszego w nowym roku


Podsumowanie naszego simracingowego roku 2017, i życzenia na jeszcze lepszy, następny rok!
2017 rok to przede wszystkim obfitość w premiery - gracze lubujący w ściganiu się na kierownicy dostali DiRT 4 oraz nową część F1 na lato, zaś jesień powitała nas między innymi pierwszą pełną częścią Forzy Motorsport na PC, tudzież Project CARS 2 obfite w opcje ustawień pogodowych. Gracze na konsoli PlayStation w końcu dostali Gran Turismo o podtytule Sport, przeznaczone na najnowszą platformę od Sony, a niedzielnych kierowców na pewno zadowoliła nowa część Need For Speed z ciekawie poprowadzoną fabułą. Nieco odmienny podgatunek simracingu uzupełniło ukończone w stu procentach Spintires: MudRunner, zaś wracając do klimatów rajdowych, zaskoczeniem było nowe WRC które nieco odbiegło od konwencji arcade znanej z poprzednich części.

Oprócz premier wypadałoby także wspomnieć o tytułach, które są z nami na rynku dłużej. Assetto Corsa od Kunosów wzbogaciło się o dwa nowe i świetne DLC, plus darmową paczkę w skład której weszła Laguna Seca. Druga część rFactor przeszła mały lifting wraz z przejściem na DirectX 11, a tytuł wzbogacił się całkiem niezły dodatek! Warto też wspomnieć o współpracy z serwisem Speed-Zone.pl, na który serdecznie zapraszamy!

Jeżeli chodzi o organizowane ligi, to w dalszym ciągu góruje Assetto Corsa. Na początku roku dostaliśmy świetną ligę z pucharową wersją Porsche 911 GT3, którą następnie zastąpiło małe i zwinne BMW, aby za kierownicą Lamborghini Huracan ST skończyć ten rok w ligowym ściganiu! Oprócz tego dostaliśmy wiele innych lig czy też serii eventów, w skład których wchodzi chociażby świetny Blind Sprint Race, na którym kombinacja toru i auta jest losowane dosłownie na 10 minut przed rozpoczęciem wyścigu. Wystartowała również seria Amateurs Club przeznaczona dla świeżych graczy, w której przejeździliśmy trzy sezony pełne nauki, szacunku i poznawania zasad panujących w świecie wyścigów. Ciekawą alternatywą okazały się codwutygodniowe wyzwania czasowe pod nazwą Time Attack, w której mamy dwa tygodnie czasu na ustanowienie najszybszego czasu w określonej kombinacji toru i auta. Prócz tego nasza strona była również partnerem w Drift Corner Grand Prix, które przyciągnęło niesamowite ilości chętnych z ogólnoświatowej sceny drifitnu w Assetto Corsa. Jedną ze smutniejszych chwil było pożegnanie serii FunRace w połowie roku, która miała swoje korzenie w AC Team Battle, serii organizowanej praktycznie od początku istnienia strony.

Tak można by zamknąć ten pełen emocji sezon ścigania się. Co dalej?

Powracając do AC na platformie PC, organizujemy serię o nawie Battle of Britain, w której zwiedzimy głównie angielskie tory w iście angielskim Lotusie! W przygotowaniu jest także nowa duża i tajemnicza liga, a w trzecim sezonie Time Attack mierzymy się z rekordami polskich kierowców na ogólnoświatowej scenie. W dalszym ciągu organizowane są zawody Blind Sprint Race, które co dwa tygodnie przyciągają sporą ilość chętnych, a w styczniu startuje również czwarty sezon Amateurs Club w klimacie klasy wyścigowej GT4!

Jedna scena to nie tylko jeden sim. Wraz z premierą GT Sport, klub Night Riders rezydujący na PlayStation 4 przeszedł z Assetto Corsa do Gran Turismo, a na forum aktywnie powstają kolejne eventy online. Prócz tego małe wskrzeszenie nastąpiło w temacie DiRT Rally, pierw za sprawą rajdu Barbórki, a następnie za sprawą pełnowymiarowej ligi z klasą 2010s na czele.

Nasza strona chciałaby przede wszystkim podziękować graczom i użytkownikom, za ten wspaniały rok, bo to właśnie Wy tworzycie naszą społeczność! Życzymy jeszcze lepszego ścigania w 2018 roku!

1 Komentarze

Rok 2017 zapadnie mi w pamięci jako czas wciągających artykułów i wątków, oraz świetnych lig i eventów. Serdeczne dzięki dla wszystkich mających wkład w życie tej Społeczności. Życzę wszystkim, aby rok 2018 był pod tym kątem jeszcze lepszy!