Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Wiadomość powitalna SIMRACE.PL
Zarejestruj się by zyskać dostęp do wszystkich funkcji strony, pytaj, czatuj, udzielaj się na forum. Po prostej rejestracji zyskasz dostęp do pełnych treści oraz kontakt ze społecznością SimRace.pl Wiadomość tylko dla niezarejestrowanych, ZAPRASZAMY!
Logowanie Utwórz konto
- - - - -

Dodatki do ATS i ETS 2 jeszcze w tym roku


Stan Oregon w USA oraz kilka bałtyckich państw na starym kontynencie.
W związku z trwającymi od poniedziałku targami Gamescom 2018 u naszych zachodnich sąsiadów, wiele twórców gier ma dobrą okazję do zaprezentowania swoich nowinek - jednymi z nich jest SCS Software, które dzisiaj ujawniło dwa zwiastuny dla swoich gier, a każdy z nich skupia się na dodatkach terenu. Dla ATS jest to stan Oregon, a dla ETS 2 kilka państw okalających Morze Bałtyckie.

Oregon jest trzecim DLC do American Truck Simulator, lecz drugim płatnym - do podstawowych dwóch stanów Kalifornii oraz Nevady dołączył darmowy dodatek z Arizoną. Pierwszym płatnym DLC był Nowy Meksyk znajdujący się na wschód od Arizony, a teraz w kolejce jest Oregon - położony na północ od Kalifornii zapewni dalszy dostęp do zachodniego wybrzeża USA i w końcu skupi się na mniej piaszczystych terenach aniżeli wszystkie poprzednie stany.

Jeżeli chodzi o stary kontynent, to twórcy prezentują zapowiedziane jakiś czas temu Beyond the Baltic Sea. Jak nazwa wskazuje, mamy do czynienia z państwami nadmorskimi z obszaru Morza Bałtyckiego, a więc Litwa, Łotwa, Estonia, południowa część Finlandii oraz kawałek Rosji - enklawa znajdująca się na północ od Polski, oraz obwód Pskowski i kawałek obwodu Leningradzkiego, a w nim między innymi Petersburg - druga największa metropolia Federacji Rosyjskiej. Twórcy zwracają uwagę na fakt, że w dodatku po raz pierwszy rzeczywiście wyjedziemy poza teren Unii Europejskiej - co prawda mamy już Szwajcarię, lecz szereg ugód z UE wyklucza choćby brak strefy Schengen, czego nie można powiedzieć o Rosji, która jest znana z ogromnych kolejek na przejściach granicznych. Jak będą wyglądać w grze? SCS Software mówi, że dodatek wpłynie na płynną formę rozgrywki, ale jak będzie naprawdę zobaczymy dopiero za jakiś czas.

Jeżeli już mowa o czasie, to kiedy? Twórcy dzisiaj wprowadzili oba dodatki do serwisu Steam, i według tego każdy z nich ma się pojawić jeszcze w tym roku. Dodatkowo, na stronie każdego dodatku można zobaczyć zwiastun, który ukazuje nowe tereny.

Oregon DLC - strona w serwisie Steam

Beyond the Baltic Sea - strona w serwisie Steam

Jeżeli chodzi o cenę, to również jest tajemnicą na ten czas. Co poza dodatkami? W międzyczasie pojawiła się wersja beta aktualizacji 1.32 dla obu powyższych gier. Najbardziej przełomową zmianą jest system kupowania i modyfikacji własnych naczep, który opisaliśmy już wcześniej. W przypadku ETS 2 dochodzi jeszcze renowacja północnych Niemiec w związku z planem przebudowy wszystkich państw, które jakością odbiegają od ostatnich dodatków (tyczy się to również pierwszego DLC - Going East). Wersja beta jest dostępna publicznie od kilkunastu dni, a jej pełna wersja to zapewne kwestia dwóch lub trzech tygodni.

Zapraszamy na forum do tematów poświęconych American Truck Simulator oraz Euro Truck Simulator 2.

0 Komentarze