Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Wiadomość powitalna SIMRACE.PL
Zarejestruj się by zyskać dostęp do wszystkich funkcji strony, pytaj, czatuj, udzielaj się na forum. Po darmowej i prostej rejestacji zyskasz dostęp do treści oraz kontak z społecznością simrace.pl Wiadomość przestanie się pojawiać po pierwszym zalogowaniu. Zapraszamy!
Logowanie Utwórz konto
- - - - -

Dodatki do ATS i ETS 2 jeszcze w tym roku


Stan Oregon w USA oraz kilka bałtyckich państw na starym kontynencie.
W związku z trwającymi od poniedziałku targami Gamescom 2018 u naszych zachodnich sąsiadów, wiele twórców gier ma dobrą okazję do zaprezentowania swoich nowinek - jednymi z nich jest SCS Software, które dzisiaj ujawniło dwa zwiastuny dla swoich gier, a każdy z nich skupia się na dodatkach terenu. Dla ATS jest to stan Oregon, a dla ETS 2 kilka państw okalających Morze Bałtyckie.

Oregon jest trzecim DLC do American Truck Simulator, lecz drugim płatnym - do podstawowych dwóch stanów Kalifornii oraz Nevady dołączył darmowy dodatek z Arizoną. Pierwszym płatnym DLC był Nowy Meksyk znajdujący się na wschód od Arizony, a teraz w kolejce jest Oregon - położony na północ od Kalifornii zapewni dalszy dostęp do zachodniego wybrzeża USA i w końcu skupi się na mniej piaszczystych terenach aniżeli wszystkie poprzednie stany.

Jeżeli chodzi o stary kontynent, to twórcy prezentują zapowiedziane jakiś czas temu Beyond the Baltic Sea. Jak nazwa wskazuje, mamy do czynienia z państwami nadmorskimi z obszaru Morza Bałtyckiego, a więc Litwa, Łotwa, Estonia, południowa część Finlandii oraz kawałek Rosji - enklawa znajdująca się na północ od Polski, oraz obwód Pskowski i kawałek obwodu Leningradzkiego, a w nim między innymi Petersburg - druga największa metropolia Federacji Rosyjskiej. Twórcy zwracają uwagę na fakt, że w dodatku po raz pierwszy rzeczywiście wyjedziemy poza teren Unii Europejskiej - co prawda mamy już Szwajcarię, lecz szereg ugód z UE wyklucza choćby brak strefy Schengen, czego nie można powiedzieć o Rosji, która jest znana z ogromnych kolejek na przejściach granicznych. Jak będą wyglądać w grze? SCS Software mówi, że dodatek wpłynie na płynną formę rozgrywki, ale jak będzie naprawdę zobaczymy dopiero za jakiś czas.

Jeżeli już mowa o czasie, to kiedy? Twórcy dzisiaj wprowadzili oba dodatki do serwisu Steam, i według tego każdy z nich ma się pojawić jeszcze w tym roku. Dodatkowo, na stronie każdego dodatku można zobaczyć zwiastun, który ukazuje nowe tereny.

Oregon DLC - strona w serwisie Steam

Beyond the Baltic Sea - strona w serwisie Steam

Jeżeli chodzi o cenę, to również jest tajemnicą na ten czas. Co poza dodatkami? W międzyczasie pojawiła się wersja beta aktualizacji 1.32 dla obu powyższych gier. Najbardziej przełomową zmianą jest system kupowania i modyfikacji własnych naczep, który opisaliśmy już wcześniej. W przypadku ETS 2 dochodzi jeszcze renowacja północnych Niemiec w związku z planem przebudowy wszystkich państw, które jakością odbiegają od ostatnich dodatków (tyczy się to również pierwszego DLC - Going East). Wersja beta jest dostępna publicznie od kilkunastu dni, a jej pełna wersja to zapewne kwestia dwóch lub trzech tygodni.

Zapraszamy na forum do tematów poświęconych American Truck Simulator oraz Euro Truck Simulator 2.

0 Komentarze