Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Wiadomość powitalna SIMRACE.PL
Zarejestruj się by zyskać dostęp do wszystkich funkcji strony, pytaj, czatuj, udzielaj się na forum. Po prostej rejestracji zyskasz dostęp do pełnych treści oraz kontakt ze społecznością SimRace.pl Wiadomość tylko dla niezarejestrowanych, ZAPRASZAMY!
Logowanie Utwórz konto
* * * * *

Dzisiaj premiera Forzy Horizon 4


Droga do Wielkiej Brytanii otwarta.
W dniu dzisiejszym swoją premierą ma Forza Horizon 4 - gra wyścigowa z gatunku simcade od studia Playground Games, która swoją przygodę zaczęła jako luźny spin-off serii Forza Motorsport. Sama gra jest już dostępna od kilku dni we wczesnym dostępie dla tych, którzy zdecydowali się kupić edycję Ultimate, lecz premiera wersji standardowej ma miejsce właśnie drugiego października.

W czwartej części cyklu twórcy zabierają graczy do malowniczych krajobrazów Wielkiej Brytanii, w której po raz pierwszy w historii serii doświadczymy czterech pór roku. Deweloperzy podkreślają że zmiana klimatu to nie tylko śnieg czy jesienne liście, ponieważ pory roku mają wpłynąć na samą rozgrywkę - można wymienić między innymi zamarznięte jeziora, po których będzie można dostać się we wcześniej niedostępne obszary.


Demo FH4 jest dostępne od kilku dni i wywarło na graczach pozytywne wrażenie, a pojawiające się od niedawna recenzje gry zwiastują udaną kontynuacje serii. Nasza recenzja pojawi się dopiero za jakiś czas.

Zapraszamy na forum do tematu poświęconemu grze.

1 Komentarze

Gra nie jest idealna a jednak moim zdaniem zyska miano wyjątkowej, być może nawet kultowej, jak Forza Motorsport 4 czy Horizon 1/2.
Playground udało się dopracować doskonały miks kawałka otwartego, radosnego i niczym nieskrępowanego samochodowego nieba na ziemi.

Zalety:
-klimat nieustającego motoryzacyjnego festiwalu
-rewelacyjna ścieżka dźwiękowa
-satysfakcjonujący model jazdy, uniwersalny na asfalt i poza
-najlepsza mapa w serii
-dopracowane i ciekawe oesy zawodów
-zmienne pory roku to niespodzianka lepsza niż śnieg w GTA5 na Święta
-bogactwo aktywności, mapa zapchana POIami
-cała strona techniczna, optymalizacja, świetne DX12
-FOV na PC (jednak brak POV)

Wady:
-dźwięki aut coraz mnie zindywidualizowane, ale że muzyczka gra...
-kokpity mniej dopracowane niż kiedyś
-naiwne elementy RPG, dziewczęce stroje w losowaniu nagród...
-skalowanie pojazdów niezgodne z perspektywą, auta "rosną w oczach" w miarę zbliżania
-brakuje niektórych marek jak Mitasubishi, no jak STi jeździć jak brak EVO ;(

Po kiepskiej Australii w UK jest jak dawniej, chce się jeździć, zwiedzać, bawić i powtarzać eventy.