Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Wiadomość powitalna SIMRACE.PL
Zarejestruj się by zyskać dostęp do wszystkich funkcji strony, pytaj, czatuj, udzielaj się na forum. Po prostej rejestracji zyskasz dostęp do pełnych treści oraz kontakt ze społecznością SimRace.pl Wiadomość tylko dla niezarejestrowanych, ZAPRASZAMY!
Logowanie Utwórz konto
* * * * *

Gry studia SCS doczekały się systemu własnych naczep


W aktualizacji 1.32 pojawi się możliwość kupna własnej naczepy oraz przyczepy.
Fani dostatecznie długo wiercili dziurę w brzuchu odnośnie posiadania własnych pak - pierw w ETS 2, następnie w jego amerykańskim odpowiedniku. Nic w tym dziwnego, skoro prawie wszystkie starsze gry spod znaku serii 18 Wheels of Steel posiadały taką właśnie możliwość, a kiedy pojawił się pierwszy Euro Truck Simulator, a następnie German Truck Simulator, możliwości tej zabrakło. Tymczasem jeden z głównym tematów tabu w tym symulatorze doczekał się potwierdzenia, lecz 1 kwietnia, tak więc mało kto brał te obiecanki na poważnie. W międzyczasie gracze dopatrzyli się opcji Cargo Market na materiałach z odbudowy Niemiec, które sugerowały o nadejściu naczep, lecz na tamten czas nie było oficjalnego potwierdzenia. Jednak w dniu dzisiejszym na oficjalnym blogu SCS Software pojawił się wpis, który zdecydowanie nie wygląda jak prima aprilisowy żart.

Dołączona grafika


Twórcy podkreślają iż praca nad tym system trwa aż od roku! Głównie przez fakt, że całość napisano profesjonalnie od zera, a naczepy wpłyną na system ekonomii gry, interfejsu, rozgrywki oraz kamery, nie licząc choćby wiedzy merytorycznej, nowych modeli, tekstur, a także licznych dodatków... i tak, naczepy podobnie jak ciężarówki będzie można modyfikować. Póki co nie wiadomo jak bardzo, choć po dwóch poniższych zdjęciach można sądzić że będziemy mogli modyfikować naczepę aż od samej ramy!

Dołączona grafika


Tak więc na pierwszym zdjęciu mamy do wyboru kilka typów naczep skrzyniowych, izotermię oraz chłodnie - zapewne nie zabraknie też klasycznych firanek. Studio napisało, że póki co zobaczymy tylko takie rodzaje przyczep, tak więc zabraknie cystern, wywrotek i kilku innych, ale te mają dojść w kolejnej aktualizacji. Na drugim ujęciu widzimy dobór dodatków w postaci skrzyń, zbiorników wodnych, kół zapasowych i tak dalej. Warto zwrócić uwagę na wybór zakładek na górnej części ekranu - na zdjęciach pokazano tylko dwa z pięciu części bazowych które można modyfikować, a patrząc na miniatury można wywnioskować że będziemy mogli zmodyfikować system przyłączania przyczepy do naczepy, rodzaj naczepy, zawieszenie kół, malowanie oraz modyfikacje dodatkowe.

Dołączona grafika


Nie wiadomo też czy dla naczep zostaną stworzone oddzielne salony, oraz czy zobaczymy jakichś markowych producentów - chociaż jak wiemy, Euro Truck Simulator 2 ma licencję firmy Krone, jednego z pionierów w naczepach chłodniczych. Europejskie zestawy zaoferują między innymi pojedyncze naczepy, duble oraz tzw. b-dobule - trudno o bardziej fachową nazwę, tak więc nie wiadomo czy dostaniemy przyczepy typu tandem (tzw. scyzoryki) lub BDF. Jeżeli zaś chodzi o transport zza oceanu, to dostaniemy do wyboru zestawy o długościach 28, 45, 48 lub 53 stóp. Każdą z naczep będzie można przypisać do danego zestawu w garażu, tak więc każdy nasz kierowca będzie musiał posiadać swoją naczepę - będzie to świetna informacja dla graczy, którzy będą chcieli rozwijać pracowników w konkretnych kierunkach, gdzie jeden zajmie się transportem towarów w chłodni, drugi będzie się zajmować substancjami niebezpiecznymi, a kolejny będzie specjalistą od ładunków ponad gabarytowych.

Z innych nowości: na twitterze SCS Software pojawiło się zdjęcie nowej ciężarówki - MAN TGX Euro 6, a jego zdjęcie można zobaczyć poniżej. Pytanie jeszcze co się stało z mitycznym Renualt Range T? Jego model był skończony już dobre dwa lata temu, a od tego czasu wydano bodajże dwa duże dodatki oraz ciężarówkę, a kolejna jest w drodze...

Dołączona grafika


Jak widać oba symulatory czeskiego studia doczekały się poważnych innowacji, a szczególnie Euro Truck Simulator 2, w którym niedawno zapowiedziano całkowitą odnowę mapy Europy. Zapraszamy również na forum do działu poświęconemu Euro Truck Simulator 2 oraz American Truck Simulator.

3 Komentarze

SCS Software nie ma licencji na Renualt Range T i Volvo VNL.

Na blogu SCS Software jest jeszcze zdjęcie z malowaniem naczep/przyczep. Myślę że pierwsza ikonka (od lewej) skrywa opcję od łączenia naczepy/przyczepy z ciężarówką i drugą naczepą/przyczepą (double i b-double).

Renault T ma być również w tym roku :)