Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Wiadomość powitalna SIMRACE.PL
Zarejestruj się by zyskać dostęp do wszystkich funkcji strony, pytaj, czatuj, udzielaj się na forum. Po prostej rejestracji zyskasz dostęp do pełnych treści oraz kontakt ze społecznością SimRace.pl Wiadomość tylko dla niezarejestrowanych, ZAPRASZAMY!
Logowanie Utwórz konto
- - - - -

GTR3 zostanie pokazane na Gamescomie!


Przynajmniej według twittera Catalyst Games.
Na GTR3 oczekuje wiele wyjadaczy w świecie simracingu - nic w tym dziwnego, skoro dwie pierwsze części to jedne z pierwszych i najważniejszych gier w historii symulatorów wyścigowych, które połączyły świetną fizykę, oficjalną licencję serii wyścigowych oraz sukces finansowy w jedną, spójną całość. Oprócz dwóch świetnych części GTR z licencją serii GT2, a następnie Race'07 z WTCC, dodatkami z STCC oraz mniejszych projektów w postaci GT Legends, w końcu nastąpił koniec złotej ery studia SimBin, które w 2013 roku wydało R3E, czyli RaceRoom Racing Experience. Symulator nie sprzedawał się najlepiej, a po roku studio zbankrutowało a następnie zostało kupione i przemianowane na Sector 3, które do dzisiaj pracuje nad wyżej wspomnianym R3E. W międzyczasie powstało reaktywowane studio SimBin z siedzibą w Manchester, które na początku 2017 roku potwierdziło pracę nad GTR3.

Przez dłuższy czas temat stanął - przez miesiące graczom musiało wystarczyć kilka informacji, z których ważniejsze to zastosowanie Unreal Engine 4 jako silnika graficznego (podobnie jak w Assetto Corsa Competizione), zapożyczenie dźwięków z R3E oraz debiut w 2018 roku. Następnie przez ponad rok trwała głucha cisza, aż w marcu studio ujawniło informację o poszukiwaniu pracowników. Kolejne trzy miesiące to znowu cisza, aż ujawniono dosyć tajemnicze zdjęcie, które pokazaliśmy w nagłówku.

Tymczasem cisza zapadła, gdyż dzisiaj na twitterze Catalyst Games pojawiła się informacja, która mówi jasno że studio SimBin pokaże GTR3 na tegorocznym Gamescomie. Co jeszcze ciekawsze, mowa o recreating FIA World Endurance Championship, lecz nie wiadomo co to ma do końca znaczyć i zdaje się, że na dokładniejsze informacje będziemy musieli poczekać do targów.


Jeżeli jednak będzie to licencja FIA WEC, to narasta konkurencja dla nadchodzącego Assetto. Samo zdjęcie pod wpisem daje jednak cień wątpliwości, bo ukazane Porsche to nie 911 RSR, lecz 911 GT3 R, a malowanie #9 Gulf pochodzi z japońskiej serii Super GT. Co z tego wyjdzie? Zobaczymy już na niemieckich targach, które odbędą się między 21 a 25 sierpnia tego roku. Zapraszamy również na forum do tematu GTR3.

0 Komentarze