Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Wiadomość powitalna SIMRACE.PL
Zarejestruj się by zyskać dostęp do wszystkich funkcji strony, pytaj, czatuj, udzielaj się na forum. Po prostej rejestracji zyskasz dostęp do pełnych treści oraz kontakt ze społecznością SimRace.pl Wiadomość tylko dla niezarejestrowanych, ZAPRASZAMY!
Logowanie Utwórz konto
* * * * *

Sebring International Raceway dostępny już od dzisiaj w rFactor 2


Dawno zapowiedziany laserowo skanowany tor już dzisiaj ma swoją premierę.
Mija już prawie pół roku odkąd Studio 397 zakończyło proces skanu techniką laserową toru Sebring International Raceway. Ten amerykański gospodarz legendarnego 12-godzinnego wyścigu jest również pierwszym w historii laserowo skanowanym torem w rFactor 2, a jego kultowy, ostatni zakręt na pewno pieczołowicie wytęży zawieszenie w każdym dostępnym aucie w symulatorze.

Wczoraj w godzinach wieczornych, deweloperzy opublikowali materiał wideo, który jest zwiastunem toru i pokazuje go w jego pełnej krasie. Sebring jest ulokowany na Florydzie, i jest jednym z najstarszych torów w historii - powstał w 1950 roku, a od 1952 niemal nieustannie odbywa się tam 12-godzinny wyścig, który jest jest jednym z najbardziej legendarnych imprez w kalendarzu wyścigów długodystansowych, tuż obok 24-godzinnego Le Mans i 500-milowej Daytony. Tak samo jak Silverstone, tor na wschodnim wybrzeżu USA powstał na bazie płyty lotniskowej używanej za czasów II Wojny Światowej, jednak w odróżnieniu od swojego europejskiego odpowiednika, nierówne betonowe płyty lotniska pozostały niezmienione do dnia dzisiejszego - wobec czego jest to jeden z tych torów, który wyciska ostatnie soki z układu zawieszenia. Szczególnie wymagający jest ostatni zakręt - szybka sekcja o skręcie wynoszącym niemal 180 stopni, gdzie w związku z dużą prędkością i wyżej wspomnianymi płytami samochód podskakuje jak kamień puszczony kaczką w wodę.


Sebring będzie dostępny dzisiaj na platformie Steam, jednak nie wiadomo o której godzinie i w jakiej cenie. Tor wystąpi w trzech układach - School, Johnson Club i pełnym układzie.

Zapraszamy na forum do tematu poświęconemu rFactor 2.

0 Komentarze