Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Wiadomość powitalna SIMRACE.PL
Zarejestruj się by zyskać dostęp do wszystkich funkcji strony, pytaj, czatuj, udzielaj się na forum. Po prostej rejestracji zyskasz dostęp do pełnych treści oraz kontakt ze społecznością SimRace.pl Wiadomość tylko dla niezarejestrowanych, ZAPRASZAMY!
Logowanie Utwórz konto
* * * * *

Znamy datę premiery Assetto Corsa Competizione!


Mowa oczywiście o wersji z wczesnym dostępem.
Twórcy AC: Competizione już od jakiegoś czasu wykorzystują rundy serii Blancpain GT Series do promocji swojego najnowszego symulatora - nie inaczej jest i tym razem, kiedy to podczas 24-godzinnej imprezy na belgijskim obiekcie Spa-Francorchamps odbędzie się kolejny publiczny pokaz nowej Assetto Corsy. Tym razem oprócz możliwości pojeżdżenia na symulatorze w profesjonalnych rigach, twórcy zorganizowali również wyzwanie e-sportowe z celem przejechania najszybszego okrążenia na Spa, które odbędzie się w boksach Pirelli. Do wygrania będą między innymi zestawy PC, kierownica Fanateca oraz stelaże rSeat S1.

Jednak dla fanów najważniejsze jest ujawnienie daty premiery Assetto Corsy Competizione w usłudze Steam Early Access, którą ujawniono podczas sobotniej konferencji prasowej, a jest nią 12 września tego roku! Oprócz tego twórcy ujawnili również plan wydawniczy symulatora, a wygląda on tak:

Dołączona grafika


Co z tego wynika? Otóż 12 września dostaniemy pierwszy build, który będzie zawierać Lamborghini Huracan GT3, tor Nurburgring GP, kilka wyzwań oraz system oceniania graczy. Drugi build to Bentley Continental GT3 z torem Misano World Circuit, pit-stopami, wsparciem dla VR oraz usprawnieniem systemu oceniania graczy w zakresie szybkiej i bezpiecznej jazdy - pojawi się on miesiąc później, 10 października. Zaś 12 listopada gracze dostaną BMW M6 GT3 i francuski Paul Ricard, a z innych dodatków zobaczymy wyścigi długodystansowe 3- oraz 6-godzinne, pierwszą wersję trybu wieloosobowego (tzw. basic). W czwartym bulidzie będzie Ferrari 488 GT3 i tor Hungaroring, system ratingowy doczeka się kategoryzacji kierowców, a wisienką na torcie będzie tryb widza podczas wyścigu - wszystko to tuż przed świętami, czyli 12 grudnia. Przedostatnia wersja to Emil Frey Jaguar G3, belgijski tor Zolder oraz ostateczna wersja trybu multiplayer (tzw. enhanced), a jego premiera będzie miała miejsce w połowie stycznia. Ostatnia build to Honda-Acura NSX GT3 oraz Świątynia Prędkości, a pojawią się one 13 lutego. Data wydania pełnej gry to pierwszy kwartał 2019 roku, czyli zaraz po wydaniu ostatniej wersji testowej.

Oprócz tego twórcy podzieli się również kilkoma zdjęciami z gry, a prezentują one laserowo skanowany tor Paul Ricard we Francji, oraz Bentleya Continental GT3 - wszystko oczywiście znajdzie się w grze, a poniżej znajdziecie wspomniane zdjęcia.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika


W międzyczasie Marco Masarutto, czyli główny menadżer Kunos Simulazioni, przeprowadził wywiad dla Red Bulla na temat Competizione, a jego podsumowanie znajdziecie na forum pod tym linkiem. Jednym z ciekawszych ujawnionych aspektów to jeszcze więcej poświęconego czasu na wymodelowanie konkretnego auta (aż do 3,5 miesiąca!) oraz tzw. czyszczenie bieżnika. Kawałki gumy przylepiające się do opony można usunąć poprzez wjechanie autem do kałuży, co ma poprawić przyczepność na jakiś czas - pomysł na to wpadł twórcom po prezentacji na Misano, gdzie wielu profesjonalnych kierowców GT3 testujących AC: Competizione zwróciło uwagę, że to całkiem ważny element jazdy w deszczu. Warto dodać również że wersja konsolowa, mimo że nie zapowiedziana, jest brana pod uwagę od samego początku, tylko pojawi się po premierze finalnej wersji na komputerach osobistych.

Wątek poświęcony Assetto Corsa Competizione na forum znajdziecie pod tym linkiem.

0 Komentarze