Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Wiadomość powitalna SIMRACE.PL
Zarejestruj się by zyskać dostęp do wszystkich funkcji strony, pytaj, czatuj, udzielaj się na forum. Po prostej rejestracji zyskasz dostęp do pełnych treści oraz kontakt ze społecznością SimRace.pl Wiadomość tylko dla niezarejestrowanych, ZAPRASZAMY!
Logowanie Utwórz konto

Zobacz inną zawartośćSzukaj wpisów
* * * * *

Quick Release - szybkozłączka do kierownicy Fanatec Clubsport


Jak szybko zmieniać obręcze w systemie Fanatec Clubsport bez użycia narzędzi? Za pomocą naby z szybkozłączką wystarczą do tego dwa ruchy.
Nowy system Fanateca Clubsport reklamuje się możliwością zmiany kierownic za pomocą szybkozłączki w stylu tych spotykanych w prawdziwym motorsporcie. Faktycznie złączka działa sprawnie i wymiana obręczy jest bezproblemowa, jednak po zatrzaśnięciu zapadki, całość trzeba skręcić za pomocą zabezpieczającej śruby.

Tak samo sprawa wygląda z HUBem do którego zamocować można dowolną obręcz, jednak ich przekręcanie małymi imbusami może być kłopotliwe.

Sprawa staje się prostsza kiedy mamy prawdziwą nabę quick release, z kilkoma mocowaniami po stronie obręczy.
Wtedy faktycznie każdą obręcz można zmienić jednym ruchem ręki, w dowolnym momencie i bez użycia narzędzi.
Dołączona grafika

Sama naba najlepiej żeby była w wersji slim - czyli jak najwęższa, tak żeby nie dystansować obręczy nadmiernie od HUBa. Problemem nie jest także masa, całość waży niecałe 200g.

Koszt mechanizmu nie jest duży, profesjonalne homologowane rozwiązania kosztują kilkaset euro, jednak nam do zabawy w simracing spokojnie wystarczą tanie zamienniki za 100-200 zł. Przeciążeń wielkich nie ma, więc nie ma się co obawiać jakiś luzów.
A wygoda zamiany obręczy ruchem dłoni jest naprawdę spora. Zdecydowanie polecam.
HUB z założoną szybkozłączką
Dołączona grafika

Mocowanie po stronie obręczy, długie śruby nie przeszkadzają, ale można jest skrócić jeśli chcemy nakręcić wszystkich 6 (choć nie jest to konieczne)
Dołączona grafika

Obręcz po założeniu na HUBa z mechanizmem Quick Release
Dołączona grafika

Dystans jaki zyskujemy to dodatkowe 25mm, nic nie stoi na przeszkodzie

żeby modułowe przyciski oraz łopatki przesunąć bliżej dłoni
Dołączona grafika


Więcej zdjęć i dyskusja o systemie Fanatec na naszym forum
System Fanatec ClubSport V2 - recencje, porady, opinie

0 Komentarze