Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Wiadomość powitalna SIMRACE.PL
Zarejestruj się by zyskać dostęp do wszystkich funkcji strony, pytaj, czatuj, udzielaj się na forum. Po prostej rejestracji zyskasz dostęp do pełnych treści oraz kontakt ze społecznością SimRace.pl Wiadomość tylko dla niezarejestrowanych, ZAPRASZAMY!
Logowanie Utwórz konto

Zobacz inną zawartośćSzukaj wpisów
* * * * *

Zapowiedź nowej kierownicy Mad Catz do XBOX ONE


Dostępna gdzieniegdzie od sierpnia 2014 kierownica Mad Catz Pro Racing do X1 debiutuje w Polsce.
[wybrane fragmenty informacji prasowej]

Mad Catz prezentuje kierownicę Pro Racing do Xbox One
Kierownica Mad Catz Pro Racing Force Feedback oraz dołączone do kompletu pedały to wysokiej klasy zestaw, który zapewnia emocje takie jak podczas prawdziwego wyścigu samochodowego. Najnowsze produkty są efektem długotrwałej współpracy inżynierów Mad Catz oraz czołowych kierowców wyścigowych, różnych dyscyplin rajdowych z Wielkiej Brytanii.
Tyle informacji PR wystarczy, teraz konkrety:


-podwójny silnik force feedback pracuje z przekładnią ślimakową

-brak wibracji

-2 tryby kąta obrotu, 270 lub 900 stopni

-aluminiowa obręcz pokryta materiałem przypominającym alkantarę

-średnica 28 cm

-przyciski dedykowane do X1

-aluminiowe łopatki zmiany biegów

-2 pedały o sile zależnej od ustawienia sprężynek, brak sprzęgła

-plastikowa obudowa


Dołączona grafika

Naturalnie nie powinno recenzować się produktu przed jego przetestowaniem, jednak mając jako takie doświadczenie z kierownicami do gier, mogę pokusić się o kilka wniosków.

Konstrukcja

Niewielka plastikowa obudowa raczej nie może zwiastować mocnego FFB, co potwierdzają już liczne zagraniczne recenzje.
Przekładnia helikalna to raptem jak w Logitech G27 sposób na cichszą pracę, niż jakiś wielki atut technologiczny.
Niewielka obręcz przypuszczalnie ma tą zaletę, że silniczkowi łatwiej nią zakręcić. Zapowiedziano też możliwość przekładania obręczy więc może kiedyś pojawią się zamienniki? Na razie brak takowych.
Materiał pewnie dopiero po paru tygodniach pokaże czy można jej używać bez wycierania się czy też lepiej bawić się w rękawicach.

Dołączona grafika


Ustawienia

Regulacja skokowa z 270 stopni na 900 to średnie rozwiązanie skoro jest to sprzęt dedykowany do X1. Obie gra wyścigowe jakie znajdziemy na tej konsoli czyli Forza 5 i Horizon 2 relatywnie najlepiej radzą sobie przy kącie obrotu ok. 440-580 stopni (zależnie od klasy auta). Fanatec CSR (z X360) czy Thrustmaster TX (z X1) poniżej 360 stopni są nieużywalne z powodu dużego skrócenia ruchu. Znowu na 900 stopni obrót przełożenie jest tak duże, że także traci to sens. Można nadpisać przełożenie w menu gry za pomocą suwaka, jednak wymaga to przeliczania wartości z kierownicy i oprogramowania i nigdy nie jest bezpośrednie i precyzyjne jak ustawienie z kierownicy. Aktualnie kierownica nie współpracuje z innymi platformami. W przyszłości planowane są sterowniki do PC.


Dołączona grafika

Pedały

Plastikowe pedały podobnie jak w modelu Thrustmaster TX nie posiadają sprzęgła. Nie jest to konieczność bo jak na razie nic nie wiadomo o akcesoriach jak np. drążek zmiany biegów. Rozstaw pedałów jest regulowany na boki. Za opór odpowiadają sprężynki, dokręcając je wzrasta siła z jaką trzeba wciskać pedały. Brak load cella można porównać do braku ffb w kierownicy i w zasadzie skazuje na arkadowe zastosowanie.

Podsumowanie

W recenzjach przewijają się głównie opinie o braku wibracji, słabym force feedback, którego motor działa mało płynnie z wyczuwalnymi szarpnięciami. Niektórym przeszkadza niewielka średnica kółka. Pedały dla kogoś kto znał te z modelu MS Wheel (X360) będą przypuszczalnie akceptowalne, choć niepokój budzi ich plastikowa obudowa.
Do zalet należy wymienić aluminiowe łopatki, mimo wszechobecnych plastików estetyczne wykonanie, przejrzysty układ klawiszy, głęboki płynny skok pedałów oraz duży obrót 900 stopni w maksymalnym ustawieniu. Na koniec kwestia ceny, która dla wielu będzie przecież decydująca.

Cena

Sugerowana cena na grudzień 2014 to 1499 zł.

Więcej na temat kierownicy Mac Catz Pro Racing napiszę zaraz po przetestowaniu. Tymczasem chciałbym polecić recenzję video od SimRacingInside, jednak z zastrzeżeniem iż odkąd pogniewali się na Fanateca, zaskakująco wysoko oceniają produkty masowe nie zwracają jak dotychczas uwagi na ich ewidentne wady.
Także obejrzeć można, ale sugeruje dystans do zachwytów np. nad pedałami.Więcej na temat wyboru kierownic do konsoli XBOX ONE, jej konkurencji w postaci Thrustmaster TX czy innych można znaleźć na naszym forum:
Jaka kierownica do XBOX ONE - Logitech Fanatec Thrustmaster Mad Catz ?


2 Komentarze

Nie przekonała mnie ta kierka Mad Catza. Zresztą chyba jeszcze nie udało im się wypuścić solidnego sprzętu? Cenowo chcą być na poziomie Fanateca i Thrustmstera jednak wykonaniem daleko im brakuje.

 

Dla mnie nadal nr. 1 w rankingu cena vs jakość pozostaje Fanatec a 2 miejscu stawiam Thrustmstera TX.

Prawda. Chociaz sam sprzet prezentuje sie ladnie to jednak marka Mad Catz zniecheca do zakupu.