Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Wiadomość powitalna SIMRACE.PL
Zarejestruj się by zyskać dostęp do wszystkich funkcji strony, pytaj, czatuj, udzielaj się na forum. Po prostej rejestracji zyskasz dostęp do pełnych treści oraz kontakt ze społecznością SimRace.pl Wiadomość tylko dla niezarejestrowanych, ZAPRASZAMY!
Logowanie Utwórz konto
* * * * *

Kamil Franczak o AC Competizione i Spa 24h - wywiad z prosem


W czasie wyścigu Total Spa 24h 2018 z cyklu Blancpain GT odbyły się pierwsze oficjalne zawody e-sportowe, w przedpremierowej jeszcze wersji Assetto Corsa Competizione.
W wyzwaniu wzięli udział simracerzy jak i kierowcy realnej serii GT3. Jednym z uczestników był znany na scenie simracingowej Kamil Franczak. Po powrocie zadaliśmy Kamilowi kilka pytań o kultowe Spa, udział w wyzwaniu i wrażenia z ogrania AC Competizione.
Spa 24h w tym roku przyciągnęło olbrzymią rzeszę zawodników - 63 auta na torze - i widzów głodnych całodobowego wyścigu endurance. W czasie weekendu Stefan Ratel, założyciel organizacji SRO zarządzającej cyklem Blancpain GT, przedstawił najważniejsze założenia rozwojowe na najbliższe lata a także zapowiedział oficjalną grę wyścigową na pełnej licencji cyklu Blancpain GT - Assetto Corsa Competizione.

więcej o prezentacji SRO
:arrow: Blancpain GT Series sezon 2018


Widok z kultowego zakrętu Eau Rouge na położoną w dole aleję serwisową i główne trybuny Spa
Dołączona grafika

W części prezentacji poświęconej symulacji, Marco Massaruto - jeden z założycieli włoskiego Kunos Simulazioni - przedstawił natomiast założenia nadchodzącej gry oraz podał datę 12 września jako termin publicznej bety na Steam, w programie wczesnego dostępu.

więcej o prezentacji ACC
:arrow: Znamy datę premiery Assetto Corsa Competizione!

Marco Massaruto w czasie długo wyczekiwanej przez społeczność simracingową oficjalnej prezentacji ACC
Dołączona grafika

Jedną z atrakcji wyścigowego święta były stanowiska komputerowe Kunos, gdzie demonstrowano nową grę w wersji pre-alpha a także rozgrywano wirtualny challenge polegający na 2 okrążeniach pomiarowych po torze Spa Francorchamps w Lamborghini Gallardo GT3.

Próby można było ponawiać ale po odczekaniu w kolejce chętnych, która jak można się domyślić, do krótkich nie należała. Po zaciekłym pojedynku, zwyciężył Enzo Bonito z Team Redline, wyprzedzając o 75 milisekund (!) naszego kolegę Kamila z zespołu Tritton Racing. Różnice przez cały czas były minimalne, walka trwała do samego końca a panowie zdominowali konkurencję, nie zostawiając złudzeń profesjonalnym kierowcą i innym zainteresowanym wyzwaniem graczom.

Kolejka do namiotu Pirelli, gdzie znajdowały się stanowiska Kunos
Dołączona grafika

Tyle tytułem wstępu, zapytajmy wreszcie samego Kamila o wrażenia.

rauf: Cześć i od razu gratuluje występu na Spa w challenge AC Competizione, bardzo niewiele zabrakło do pierwszego miejsca, ale chyba dekoracja na tym samym podium co zawodnicy uczestniczący w wyścigu Total Spa 24h poprawiła nastrój? Jak smakował szampan z takim widokiem?


Kamil Franczak: Cześć. Dokładnie, zabrakło niewiele ale na takim poziomie rywalizacji takie różnice w czasach są całkiem często spotykane. Nastrój cały czas był świetny, wystąpić na podium wyścigu tej rangi to najlepsza nagroda jaką można sobie wymarzyć!


Byłeś już wcześniej na tym obiekcie? Jak ogólne wrażenia z wyścigu w którym na gridzie staje ponad 60 wyścigówek GT3?

Nie, to był mój pierwszy raz na torze Spa Francorchamps. Wrażenia były niesamowite - zobaczyć te same obiekt i wyścig, w którym tydzień wcześniej brałem udział na platformie iRacing sprawiało wrażenie, jakbym był na tym obiekcie wcześniej.


Dekoracja zwycięzców ACC hotlap challenge, na podium "dużego" Spa, od lewej Kamil Franczak , Enzo Bonito i Hany Alsabti
Dołączona grafika

Nas oczywiście najbardziej interesują wrażenia z przed-premierowej jazdy w AC Competizione, jak długo mogłeś przysiąść do riga, czy odpowiadał Ci przygotowany zestaw kierownicy Fanateca i ultraszerokątnego monitora Samsung?


Trzeba pamiętać, że ACC jest póki co w wersji Pre Alpha ale już teraz sprawia wrażenie dość dopracowanej gry. Gdy już udało się przetrwać oczekiwanie w kolejce, miałem dla siebie 6 minut, co odpowiadało dwóm mierzonym okrążeniom. Wyżej wymieniony monitor prezentował się dobrze i dla kogoś kto korzysta z jednego monitora jest to bardzo dobra propozycja.


Stanowiska wyścigowe przygotowane we współpracy Kunos, AK Informatica, Samsung, Fanatec i rSeat
Dołączona grafika

Główny konkurent Kamila, równie utytułowany "alien" Enzo Bonito
Dołączona grafika

Co do samej jazdy na symulatorze, tor Spa i Lambo GT3 to raczej dobrze znane combo, nie było problemu z akomodacją w tak krótkim czasie?


Adaptacja trwała od początku zawodów do samego końca. Długa kolejka i mnóstwo chętnych powodowały, że każda kolejna próba wydawała się być tą pierwszą.


A zatem jak oceniasz swoje doświadczenia z wczesną wersją ACC, na co zwróciłeś uwagę?

Czuć, że bazą fizyki jest AC lecz można tutaj mówić o dużym kroku naprzód. Z długich rozmów z twórcami fizyki wynika, że model opon, zawieszenia i aero jest przebudowany od podstaw i symuluje dużo więcej zjawisk w czasie rzeczywistym i robi to rzeczywiście znacznie lepiej niż w wersji poprzedniej. Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie symulacja deszczu i wg mnie jest to najlepsza symulacja deszczu, którą można spotkać na rynku,pomimo tego, że nie wszystkie aspekty są w pełni skończone.


Nagroda to zestaw kierownicy Fanatec Clubsport
Dołączona grafika


Jeśli miałbyś porównać do ulubionego znanego sobie sima jakie byłoby to porównanie in plus i in minus?


Za mało czasu poświęciłem żeby móc wyciągać wnioski ale jest to gra, która fanom poprzedniej wersji na pewno przypadnie do gustu.


Na koniec powiedz jakie wrażenia z kontaktu z ludźmi Kunos, czy organizacyjnie dali radę, byli pomocni i na ile ciekawi Twoich uwag, czy coś udało się im przekazać z własnych wniosków po testach?


Organizacja była profesjonalna i na bardzo wysokim poziomie. Cała ekipa Kunos to bardzo mili ludzie, a w rozmowie można wyczuć jak wielką pasją dla nich jest motorsport. Okazało się, że moje nazwisko znali bardzo dobrze i byli równie ciekawi moich spostrzeżeń jak realnych kierowców, którzy odwiedzili ich strefę.


Od lewej: odpowiedzialny za fizykę w AC i testy na torze Aristotelis Vasilakos, Kamil Franczak, założyciel studia i główny programista Stefano Casillo oraz Davide Brivio ex inżynier Sparco w Kunos odpowiedzialny od niedawna za marketing i stronę biznesową
Dołączona grafika


To tyle pierwszych wrażeń, wydają się chyba całkiem zachęcające, jak uważacie?

AC Competizione można już dodać do obserwowanych na Steam
:arrow: https://store.steamp...a_Competizione/
Więcej o rozwoju gry dowiecie się na forum
:arrow: Plotki nowości przewidywania - nowa gra Kunos Assetto Corsa Competizione

Klasyfikacja końcowa hotlap challenge AC Competizione Spa24h
  • Enzo Bonito 02:17.352
  • Kamil Franczak 02:17.427
  • Hany Alsabti 02:18.144
Kamil Franczak, zawodowo pilot wojskowy polskich sił powietrznych, utalentowany kierowca i profesjonalny simracer z niemałymi sukcesami na koncie. Jest oficjalnym kierowcą firmy Thrustmaster a także członkiem zespołu e-sportowego Triton Racing. Zwycięzca i uczestnik wielu międzynarodowych zawodów na symulatorach wyścigowych, uczestnik GT Academy, Global MX-5 Cup Invitational Race i wielu innych. W zeszłym tygodniu ze swoim zespołem sięgneli po P2 w czasie 24 godzinnego wyścigu w iRacing. Na naszym forum możecie go znaleźć pod nickiem fkkamil

profil Kamila na facebook
:arrow: https://www.facebook...FranczakRacing/

Gratulujemy raz jeszcze wygranej Kamilowi i dziękujemy za tak szczegółowe wrażenia z testów ACC. W imieniu simrace.pl pytania zadawał rauf

Read English version here
:arrow: AC Competizione fist impressions - Kamil Franczak after Spa challenge

7 Komentarze

Ole!

Trzymam kciuki aby deszcz okazał się faktycznie dobry i nie będzie to kolejne wcielenie "HOT LAP SYMULATORA"

Zdjęcie
CorradoSKJ
16:15 31 lip 2018

Kamilu oby więcej takich sukcesów.

Pogratulować drugiego miejsca, taka różnica to chyba bardziej szczęście niż doświadczenie? No i dobrze usłyszeć kolejne pozytywne wrażenia na temat deszczu :good:

Dodam, że najwyżej w generalce z pro driverów z reala był Tim Heinemann z czasem 02:18.270

 

Kierowcy zawodowi nie byli jednak klasyfikowani w wyzwaniu ACC.

 

W tabeli widać też młodego polskiego zawodnika Karola Basza z 2:19.080 

Basz juz nie taki młody :D 

Byłem pewien że chłopak ma dwadzieścia pare latek, tak bliżej 21?