Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO
Zdjęcie

Silesia Rally- pogaduchy o grupowych sprawach

przepisy online LIGA

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

KamilWR

KamilWR

Zapaleniec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1212 postów
  • STEAM ID:Kamil
  • LokalizacjaTychy

Parę słów na temat regulaminu oraz ligi/grupy która wraca do życia. 

Silesia Rally jest dość dobrze znana osobom które obracają się w świecie gry DiRT Rally. 

W zeszłym roku organizowałem w tej lidze zawody, były to 3 pełne sezony z fajną frekwencją.

Po 3 sezonie w Silesi, dołączyłem się do ligi PL DiRT Rally  w której aktualnie bierzecie udział i w niej zacząłem organizować zawody.

Jako że miałem bardzo odmienne plany co do 3 sezonu na PL DiRT Rally,a nie dostałem możliwości wprowadzenia ich,

postanowiłem wrócić ''na swoje'' 

Czytając różne opinie i komentarze w takcie wszystkich sezonów które organizowałem postanowiłem połączyć to w całość i zrobić coś czego osoby biorące w tym udział chciały.

Jak dobrze pamiętacie przed świętami wysyłałem krótką ankietę do osób biorących udział w aktualnych zawodach.

Pytałem o grupy samochodów na pierwszy sezon, o system 3 dniowych rajdów, o powerstage na ostatnim odcinku, oraz o brak restartów.

Na ankietę odpowiedziało mi blisko 30 osób z której wyszło iż:

- będą 3 dniowe rajdy

- będą dodatkowe punkty dla top 3 na ostatnim odcinku, czyli wejdzie powerstage

- oraz nie będzie żadnych opcji restartu zawodów, czy odcinka

Co do grup samochodów jakie będą w pierwszym sezonie:

Zdecydowanie wygrała grupa 2010, drugie miejsce zajęły 2 grupy na raz tj. 1980 oraz B rwd, trzecie miejsce zajęła grupa 1970.

Tak wiec pierwszy sezon wystartuje z dwoma grupami, 2010, oraz jedna duża grupa RWD w której będa samochody 1970 + 1980 + Brwd.

Oby dwie grupy są sobie równe, nie będzie podziału na grupę główną oraz grupę 4fun...

Grupy na kolejny sezon też będą wybierane poprzez ankietę, tym razem będzie ona publiczna na forum.

Przez kolejne 2 sezony w ankietach nie będzie możliwości wyboru klas które będą w pierwszym sezonie.

Parę słów na temat startu zawodów:

Aktualnie nie mogę podać daty startu pierwszego sezonu z tego powodu że system tworzenia zawodów po wejściu ver. 1.0 ma błędy, które uniemożliwiają korzystania z mechaników w trakcie serwisu oraz nie ma możliwości ustawienia setup'u.

Dopóki twórcy gry nie naprawią tego błędu, sezon nie wystartuje. 

Gdy wszystko wróci do normy zostanie podana data startu pierwszego rajdu.

Tak więc jak na razie pozostaje czekać i zbierać zawodników chętnych do jazdy :)

Rywalizacja zespołowa:

W pierwszym sezonie nie planuję wprowadzenia zespołów, z uwagi na to że frekwencja moje na to zbytnio nie pozwalać.

Jeżeli frekwencja będzie rosła to zespoły wrócą w sezonie nr. 2

Co do samego regulaminu, parę najważniejszych kwestii :

Status rekrutacji w Silesia Rally będzie cały czas jako "moderacyjny"

Wszyscy dotychczasowi zawodnicy którzy byli już zapisani do Silesia Rally zostali usunięci.

Każdy kto chce jeździć kolejny sezon musi dołączyć na nowo wg. nowych zasad opisanych w regulaminie.

Wszystko to jest po to aby ograniczyć napływ przypadkowych osób,

które dołączają do ligi tylko po to aby być i może raz coś przejechać bo coś się w tej lidze dzieje.

Drugi powód statusu moderacyjnego jest taki iż mamy regulamin.

Każda osoba akceptująca regulamin daje Nam znak że może zostać przyjęta.

!! Osoby które wyślą zgłoszenie a nie zaakceptują regulaminu nie zostaną przyjęte !!

Nie ma żadnych restartów:

Opcja restartu odcinka jak i całego rajdu jest zablokowana. 

Nieoficjalna opcja ALT + F4- każdy kto skorzysta z tej opcji do restartu odcinka / wyjścia z rajdu będzie usuwany z grupy Silesia Rally

Poprzez stronę dirtgame.com organizator ma dostęp do tego aby znaleźć osoby które korzystają z tej opcji.

Na każdy odcinek mamy 1 szansę aby go przejechać.

Kolejna rzecz, wyjść z rajdu można tylko i wyłącznie na strefie serwisowej, wyjście z rajdu na odcinku gdzie nie mamy strefy serwisowej jest jednoznaczne z użyciem opcji ALT + F4, bo inaczej wyjść po za strefą serwisową nie można.

Grupa powstała dla ludzi którzy chcą pojeździć i rywalizować z innymi na zasadzie fair play.

Jeżeli ktoś ma zamiar oszukiwać, restartować poprzez ALT+F4 i hotlapować każdy odcinek po to aby wygrać rajd, nie powinien zgłaszać się do tej grupy. Hot lapy i restarty można robić w custom events, nie w zawodach ligowych.

W przypadku gdy zawodnik wyjdzie z rajdu z powodu problemów natury technicznej jakimi są brak prądu, brak połączenia internetowego, lub awaria sprzętu komputerowego jest zobowiązany skontaktować się z jednym z organizatorów zawodów.

Taki zawodnik zostanie zaproszony na TS3 simrace.pl aby wyjaśnić zaistniałą sytuację.

Jeżeli się nie zgłosi i pojedzie dalej, organizator uzna to jako użycie opcji ALT + F4

Ja ze swojej strony mogę zapewnić że jeżeli będzie frekwencja to nie zrezygnuję z organizowania zawodów w DiRT Rally i usprawniania Naszej rajdowej grupy.

Temat jest przeznaczony do luźnych rozmów o grupie/lidze/regulaminie.

PC

Rig

build-not-bought-sticker-version-1.jpg

...

...

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 115 postów

Mam pytanie czy punkty z Monte nie mogłyby się dzielić na pół  - połowa do tytułu Ice Master a połowa do Asphalt Master?

KamilWR

KamilWR

Zapaleniec

• Użytkownicy
  • 1212 postów
  • LokalizacjaTychy

Ale o których punktach myślisz ?   :)

Asphalt Master jest za wygranie rajdu Niemiec

Tytuł Ice Master będzie przyznany tej osobie której, suma czasów przejazdu 12 odcinków w Monte i 12 odcinków w Szwecji będzie najmniejsza.

Wszystkie tytuły sa przyznawane za czasy, nie za zdobyte punkty w rajdzie.

System miał być prosty, bez zbędnych niepotrzebnych kombinacji.

Teoretycznie powinno się te tytuły przyznawać za ilość wygranych odcinków bo tak jest na prawdę w ERC. 

System podliczania czasów na odcinkach który Wam prezentuje po każdym rajdzie ,czasem nie działa tak jak powinien. 

Wiec aby było prościej lepiej liczyć to tak jak to wytłumaczyłem, za czasy ogólne całego rajdu/ rajdów.

Jeżeli Codies wprowadzi czasy odcinkowe dostępne na dirtgame.com to przejdziemy na rozdawanie tych tytułów w zależności od wygranych odcinków.

PC

Rig

DeltaFoxtrot

DeltaFoxtrot

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 255 postów

Czy bedzie klasyfikacja zespolowa i w ogole tworzenie zespolow?

KamilWR

KamilWR

Zapaleniec

• Użytkownicy
  • 1212 postów
  • LokalizacjaTychy

Teoretycznie nie planujemy wprowadzić zespołów do 1 sezonu ze względu na frekwencje.

Myśleliśmy o tym żeby w 1 sezonie pojechać każdy solo, a w 2 już zbierać zespoły, bo pewnie będzie już więcej osób :)

Ale to zależny tylko od Was, im będzie więcej zapisanych osób tym większa szansa na to żeby wziąć się za zespoły już w pierwszym sezonie.

edit:

OK, prosta i jasna sprawa, jeżeli przed startem sezonu zapisze się do grupy 20 osób, robię temat z zapisami zespołów dla jednej i drugiej grupy   :okok:

PC

Rig

...

...

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 115 postów

Ale o których punktach myślisz ?   :)

Asphalt Master jest za wygranie rajdu Niemiec

Tytuł Ice Master będzie przyznany tej osobie której, suma czasów przejazdu 12 odcinków w Monte i 12 odcinków w Szwecji będzie najmniejsza.

OK, a podzielić czas całkowity Monte na pół?

KamilWR

KamilWR

Zapaleniec

• Użytkownicy
  • 1212 postów
  • LokalizacjaTychy
Mozna by tak zrobic. Ale prawde mowiac nie wiem czy jest sens.
Za wygranie rajdu Janner (byl to pierwszy rajd w kalendarzu seri ERC w 2014r z ktorej wlasnie wzialem te tytuly Master) ktory byl asfaltem jechanym w zimowych warunkach jest tytul Ice Master. Nie jest to brane tez do asfaltowego Mastera. Druga sprawa jest taka ze nie chce sobie jeszcze bardziej komplikować zycia i dzielic tego po 10 razy :)
Podobna sytuacja jest z Hiszpania. Szutry i asfalty. Dlatego wgl nie bralem tego rajdu pod uwage do tych tytulów bo nie chce za bardzo kombinowac.

PC

Rig

AldoRaine

AldoRaine

Pasjonat

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 984 postów

Błąd w regulaminie - nie ma takiej strony jak dirtrally.com ;)

KamilWR

KamilWR

Zapaleniec

• Użytkownicy
  • 1212 postów
  • LokalizacjaTychy

Dzięki za info. Poprawione.

PS. Ten temat to nie regulamin.

PC

Rig

DeltaFoxtrot

DeltaFoxtrot

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 255 postów

No to sobie chyba predko nie pojezdzimy - podobno nie bedzie zadnego patcha (nawet naprawiajacego bugi) az do releasu na konsole (cyli zdaje sie kwiecien 2016)...

zacmiony

zacmiony

Amator

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 28 postów
  • STEAM ID:zacmiony
  • LokalizacjaOuninpohja, Śląskie.

12540864_10205370175001871_3042716312235

Także ten. 

Rig

zacmiony

zacmiony

Amator

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 28 postów
  • STEAM ID:zacmiony
  • LokalizacjaOuninpohja, Śląskie.

I mamy nowy

By zobaczyć linki musisz się Zalogować lub Zarejestrować

. ku*wa. 

Rig

KamilWR

KamilWR

Zapaleniec

• Użytkownicy
  • 1212 postów
  • LokalizacjaTychy

Dziwne, słabo to wygląda.

Ja myślałem że sezon będzie miał trudności ze startem z powodu małej ilości chętnych osób, a tu wszystko na odwrót.

Bo chętni są, a Codiesy dają dupy po całości....

Zapisały się już 22 osoby, wyżej pisałem że jeśli będzie minimum 20 osób zapisanych przed startem sezonu to otwieram temat na zapisy zespołów.

Tak więc temat się w tym tygodniu pojawi.

Dopóki błędy nie znikną sezon nie wystartuje, jazda bez mechaników jest męczarnią. Do tego dochodzi brak możliwości ustawiania auta...

W półśrodki bawić się nie będziemy, albo jedziemy zawody dopięte na ostatni guzik albo nie jedziemy wcale.

Pozostaje czekać.

Do końca stycznia macie jeszcze co jeździć.

A w międzyczasie zapraszam wieczorami na TS, bo jeździmy 6 oesowe rajdy bez mechaników/ setup'ow na żywo ;)

PC

Rig

...

...

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 115 postów

Odpocznę sobie  :mrgreen:

Palo Samo

Palo Samo

Pasjonat

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 920 postów
  • STEAM ID:palosamo
  • LokalizacjaMorecambe, UK (Istebna, PL)

Wow! dirtrally.exe (aka ...) Screenshot of the Week! Brawo!

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: przepisy, online, LIGA

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych