Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO
Zdjęcie

Open Sim Wheel - dyskusja OSW

- - - - - projekt

361 odpowiedzi w tym temacie

Bart

Bart

Assetto Fanboy

• Moderatorzy
  • 981 postów
  • Discord:Bart#2955
  • STEAM ID:bartbanach

Cóz mnie wzięło na analizę? A to ze Fanatec`a ceny są mega wysokie a to z braku konkurencji ?. Mogę śmiało powiedzieć że warto dołożyć i przejść na DD zamiast płacić wysoka cenę za CSW gdzie FFB jest niewiele lepszy jak w popularnych T300.
Wybierając drogę Direct Drive mamy kilka opcji, ja podam te co znam bądź brałem pod uwagę. Przykład gotowych zestawów:

Skladajac samemu DD jest troche pozycji do skapletowania, co gorsza od roznych sprzedawcow:

http://opensimwheel.wikidot.com/

Przegladajac rozne recenzje, wychodzi ze odczucia naprawdę sa podobne tych 3 kitow, Argon jest slaborozwojowy,  Leo kosmiczne pieniądze a SimCube okazał się najlepsza opcja polecana przez wszystkich oraz  przyszłościowy zakup, aczkolwiek Argon to nadal sprawdzony i dobry system (plotki mówią ze ze będzie możliwość konfiguracji Simcube w SimCommanderze od SimExperience). Do SimCube'a jest możliwość podpięcia pedałów i shiftera (nie studiowałem tematu) https://granitedevic...or_blocks_m.png .

Przy wyborze Argon lub SimCube mamy do wyboru silniki:

• Small Mige (20Nm) 130ST-M10010 - z encoderem 5000 lub 10000 ppr. Pomoc warto dopłacić za ta drugie . Najbardziej optymalna opcja i sprawdza się dużo lepiej jak Large Mige.
  • Large Mige (30Nm) 130ST-M15015 - z encoderem 5000 lub 10000 ppr. 30Nm chyba tylko sadomasochista wybrał by ta opcje :P.

Wybierając zasilacz do Small Mige wystarczający jest 480W a do Large bedzie trzeba juz ok 600W.

W zestawach z Simplycity lub Simracingbay mamy wszystko poza kierownica i buttonami. 

Można kupić gotowce:

Lub oddzielnie button plate, box lub padelsy. Jest tez opcja ''buid not buy'' :P, wtedy można podpiąć przyciski i padelsy np pod to http://www.leobodnar...products_id=204 .

Ja poszedlem w zestaw od Sim-ply-city. Jest to SimuCube z zasilaczem 480W NDR-480-48, motor controller IONI Pro HC (25A) i Small MiGE 130ST-M10010 10K (10000ppr encoder). Narazie wiecej ustawiania riga pod osw niz jazdy ale po ok 30 min moge powiedziec ze doznania :D sa super.

Nie jestem znawca tematu, poprostu przestudiowalem temat ze wzgledu na zakup DD.

Pare forek.

1. Przymiarki back button boxa pod kiere.

yVg9Xnd.jpg

2. Caly system zapakowany w obudowe mini atx:

zfhbu4r.jpg

zVEkaCk.jpg

IVw9v8B.jpg

3.Mala bestia:

zTrW8Mw.jpg

WQ1KVpd.jpg

tpAuH9O.jpg

Hqv7k3Z.jpg

No i gotowe. Niestety padalsy i back button box w produkcji wiec jazda na shifterze :D.

J2UczdL.jpg

Rig
PC

ion1914

ion1914

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 311 postów
  • STEAM ID:ion1914
  • LokalizacjaLodz

Wygląda to bardzo zacnie i szczerze Ci zazdroszczę :))

Jeśli to nie tajemnica to jaki jest mnie więcej koszt całości w którym się zamniesz? Baza, kółko, buttony, padelsy (chyba to wystarczy)

PC

Rig

Bart

Bart

Assetto Fanboy

• Moderatorzy
  • 981 postów
Moj to jeszcze niewiem ale zestaw z https://sim-pli.city...t-mige-simucube z 2 letnia gwarancja, godzinna sesja online na ustawienia to koszt 1100 funtow, kierownice kupilem na jakiejs wyprzedazy na silverstone za 100 funtow, do tego button box z paddelsami wyjdzie ok £150. ~£1350

Rig
PC

ion1914

ion1914

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 311 postów
  • STEAM ID:ion1914
  • LokalizacjaLodz

To kurde dwa Oculusy wychodzą, ale z tego co piszesz i że w ogóle uznałeś, że warto o tym napisać, to podejrzewam że różnica jest konkretna.

PC

Rig

Bart

Bart

Assetto Fanboy

• Moderatorzy
  • 981 postów
Ja bym to bardziej porownal cenowo do zestawu fanateca. Baza €750 i kiera okolo €500. Wychodzi €1250...

Rig
PC

K.A.R.R.

K.A.R.R.

Hachiroku

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1149 postów
  • STEAM ID:szop_88pl
  • LokalizacjaLeszno

Dokładnie. Taki zestaw, pomimo uderzającej w pierwszym momencie ceny, mimo wszystko się bardzo opłaca. Fanatec może tutaj być przyrównany tylko kosztem, bo w kwestii siły i precyzji działania nie ma do DD podejścia.

|CPU| i7 3770k 4.4 GHz |COOLER| Noctua NH-D14 |MOBO| Asus P8Z77-V Pro |RAM| 2x8 GB G.Skill TridentX 2400 |PSU| 680W B-Quiet SP E9-CM |GPU| MSI 980ti Gaming

|SSD| 750 GB Samsung EVO850 |HDD| 1,2 TB Seagate+500 GB WD USB |SC| Asus Xonar DX |CASE| Bitfenix Shinobi XL 

|SC| Samsung UE55KS8000 4K 60Hz 4:4:4 |SOUND| Logitech Z906, G430 |WHEEL| Thrustmaster T500 |PEDALS| Fanatec CSP V3 |SHIFTER| Fanatec CSS 1.5, CS Handbrake |RIG| DIY

Bart

Bart

Assetto Fanboy

• Moderatorzy
  • 981 postów

Wlasnie jestem po prawie 2h sesji ustawien na skype z Ollie z sim-ply.city i jestem pod wielkim wrazeniem podejscia kolesia do tematu. Wsumie system i soft ustawilismy w 15 minut a reszte czasu gadania o simach, fbb i takich tam. Typowy fanatyk :mrgreen: . Moge grubo polecic https://sim-pli.city jesli ktos mysli o OSW.

Rig
PC

Bart

Bart

Assetto Fanboy

• Moderatorzy
  • 981 postów

Znalazlem ciekawy projekt. Jest to Direct Drive z 12 Nm servem a koszt zakupu ma oscylowac w granicach $400! Jesli system okaze sie niezawodny i dobry to bedzie to super alternatywa dla thrusmastera czy fanateca. Obecnie system jest w fazie testow. Pierwszy prototyp w pelni funkcjonuje i ma wlasny soft. Niektorzy twierdza ze moze to byc ''game changer''. Osobiscie trzymam kciuki  :okok: .

Link do funpaga na FB https://www.facebook...hc_location=ufi

Dla przypomnienia obecne systemy maja:

• Logitech DFGT: less than 2.5 Nm
  • Logitech G25: 2.5 Nm
  • Logitech G27: 2.3 Nm
  • Logitech G29: 2.1 Nm - not a retail release version of wheel
  • Logitech G920 2.2 Nm
  • Fanatech GT3 v2: 2.6 Nm
  • Thrustmaster Tx: 3.9 Nm
  • Thrustmaster T500: 4.4 Nm
  • Fanatec CSW v1: 4.8 Nm
  • Thrustmaster TS-PC ok 6-7 Nm
  • Fanatec CSW v2: 7.1 Nm
  • OSW 20 lub 30 Nm w zaleznosci od serva

14188110_294727287570983_496423241825248

14188653_294727290904316_667602479914058

Rig
PC

Glaniu

Glaniu

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 451 postów
O kurczę. Nie mogę się tam doczytać Kiedy ewentualnie jakaś komercjalizacja projektu?

Ktoś coś wie?

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Bart

Bart

Assetto Fanboy

• Moderatorzy
  • 981 postów

Podejzewam ze sami tworcy niewiedza do konca. Testy, przerobki ewentualne, trzeba sledzic profil na FB. Szkoda ze pisane cyrylica  :szok: .

Rig
PC

Glaniu

Glaniu

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 451 postów

No właśnie. Ciężko coś wywnioskować

Zapowiada się zacnie. Ruskaja maszyna "gniotsjia nie pamiętają" 

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

rauf

rauf
  • Discord:rauf#2248
  • STEAM ID:rauf00
  • Origin ID:rauf00
  • Xbox Live:rauf00
  • PSN id:rauf00
  • Social Club:rauf00
  • Lokalizacjagłęboka wieś

Jak chcą wyjść z garażu, to pisanie alfabetem łacińskim raczej wskazane  :tak:

Zastanawiam się czy faktycznie w cenie 500$ można zaoferować gotowy produkt 'komercyjny' z softem, dystrybucją, obsługą gwarancyjną. Jednak co innego shifter z drukarki a co innego pedały czy baza - chyba inny stopień komplikacji? 

Projekt, jak i cały rynek OSW, bardzo cieszy bo może popchnie branże do rozwoju. Trochę tak siedli wszyscy na paskach i nawet jak do CSW v2 włożyć mocniejszy silnik (a można) to co z tego. Prędzej czy później wszystko powinno być na serwach, bo nominalny moment to jedno a jego transferu, precyzji, reaktywności nie zastąpi żaden system pośredni.

Firma jest ukraińska z jakimś finansowaniem z Izraela, więcej w VR kombinują no i fotel 'dentystyczny' z wibracjami zrobili  :P

The initial feedback about the chair was very positive – the team had tested it with two professional drivers of the Ukrainian rally team Virtus Racing. Both Mykola Romanov and Denis Sidorov described the experience as very immersive and believable. The Feel-VR team will present the first usable prototype of the motion-chair on Casual VR, the first Ukrainian VR startup competition, sponsored by AppReal-VR, an israeli VR/AR lab.

Feel-VR team is led by Alexey Gnatienko (CTO, project management and manufacturing processes), Den Krutko (CEO, head of R&D, electronics and PCB design, software programming and mechanical design), and Evgeny Eric (CFO, Sales, executive management).

http://www.vrdb.com/...type-of-feel-vr

Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.

Rig

PC

38700337265_4a399a161c_o.jpg moje zaufane źródło testów sprzętu i technologii 
ZAQ uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi!
Jak wołać użytkownika i cytować fragmenty
Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

TPS

TPS

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 120 postów
  • PSN id:TPS_3
Cóz mnie wzięło na analizę? A to ze Fanatec`a ceny są mega wysokie a to z braku konkurencji ?. Mogę śmiało powiedzieć że warto dołożyć i przejść na DD zamiast płacić wysoka cenę za CSW gdzie FFB jest niewiele lepszy jak w popularnych T300.
Wybierając drogę Direct Drive mamy kilka opcji, ja podam te co znam bądź brałem pod uwagę. Przykład gotowych zestawów:

Z czego się przesiadałeś? z CSW 1 czy CSW 2? Czy czegoś innego?

"Nigdy nie jest zbyt późno na szczęśliwe dzieciństwo"

Bart

Bart

Assetto Fanboy

• Moderatorzy
  • 981 postów

Fanatec GT3 RS, pozniej bylo T300. G27 i CSW 2 tez pojedzilem ale nie posiadalem na wlasosc.

Rig
PC

TPS

TPS

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 120 postów
  • PSN id:TPS_3
Fanatec GT3 RS, pozniej bylo T300. G27 i CSW 2 tez pojedzilem ale nie posiadalem na wlasosc.

A czy masz jakieś doświadczenia z toru w prawdziwym aucie wyścigowym (nie cywilnym)? Pytam, ponieważ od dwóch tygodni przymierzam się do OSW (trochę jak pies do jeża) i wciąż się zastanawiam, czy te kilka tysięcy warto inwestować w OSW z punktu widzenia realizmu, przyjmując że jedyną alternatywą jest CSW V2. Od 4 lat posiadam CSW v1 z najcięższą kierownicą BMW (wtedy nie było wyboru) i FFB jest, no jest jaki jest. Lepszy niż z DFGT, G27, może deczko lepszy niż T500, ale T500 miałem relatywnie krótko.

Moim priorytetem w moim symulatorze jest realizm doznań (mam 2DOF + simvibe 4 transducery + CV1), a nie dążenie do bycia najszybszym.

"Nigdy nie jest zbyt późno na szczęśliwe dzieciństwo"

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: projekt

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych