Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO
Zdjęcie

Chcesz zobaczyć dobry film? Poleć innym co warto obejrzeć!

323 odpowiedzi w tym temacie

Mav309

Mav309

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 599 postów
  • Discord:Mav309#6943
  • LokalizacjaImmersione Scuderia Corsa

Coś w tym jest, po filmie naszła mnie refleksja że dawno nie oglądałem filmu z taką ilością starych ludzi :)

DeNiro u mnie od czasu Ronina ma zawsze fory, ale fakt, że koleś jest mocno "zgrabiały". Na netfliksie jest dokument "behind scenes" i tam panowie bardzo fajnie sobie gadają o kręceniu filmu. Najlepszy tekst do jednego z aktorów który własnie zszedł ze schodów na swojej największej prędkości ("Nigdy nie chodze po schodach tak szybko") a reżyser do niego "Za wolno, pamiętaj że masz tutaj 45 lat! :D

Ogólnie poleciłbym film jedynie pasjonatom gatunku, którzy Ojca chrzestnego mogą oglądać w kółko.

Użytkownik Mav309 edytował ten post 02 styczeń 2020 15:07

7tBY5I9.jpg

When I fall down, don't give me your hand, I will get up stronger.

PC

Rig

GTR

GTR
  • STEAM ID:GTR
  • Origin ID:GranTurismoR
  • Xbox Live:FilipM5
  • Social Club:FilipM5
  • LokalizacjaŻory

Ogólnie poleciłbym film jedynie pasjonatom gatunku, którzy Ojca chrzestnego mogą oglądać w kółko.

Nie do końca, Ojca Chrzestnego mógłbym oglądać godzinami (podobnie jak trylogię dolarową i inne pozornie 'nudne' filmy), ale przy Irlandczyku odpadłem po 45 minutach. Ale z mojego punktu widzenia wygląda to tak, że chyba po prostu nie odpowiada mi styl filmów Scorsese, bo przy Chłopakach z ferajny było podobnie, niecała godzina i po prostu wyłączyłem.

Skrótowo mówiąc - nigdy mi się nie podobała ta specyficzna narracja, aktorzy za starzy na czym odbijała się ich gra aktorska, z fabuły w sumie nic nie zrozumiałem, chyba głównie z powodu tejże narracji. Ogólnie jeśli chodzi o Irlandczyka, to wygląda to na idealny przykład, że można go albo uwielbiać, albo nienawidzić. Chyba nie słyszałem pośrednich opinii.

30285220960_fb97554753_n.jpg

| Flickr | Steam | Auto Kronika |

PC:

Spoiler

Rig:
Spoiler

nismo

siniak

siniak

Szara Eminencja Night Riders

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1404 postów
  • PSN id:siniak
  • LokalizacjaKraków

DeNiro u mnie od czasu Ronina ma zawsze fory,

chyba po prostu nie odpowiada mi styl filmów Scorsese, bo przy Chłopakach z ferajny było podobnie, niecała godzina i po prostu wyłączyłem.

Po waszych wpisach zakładam, że nie wiedzieliście filmów wczesnego (najlepszego) Scorsese z Ulicami Nędzy, Taksówkarzem i Wściekłym bykiem na czele. To są prawdziwe sztosy, najlepsze czasy współpracy De Niro i Scorsese, filmy z pazurem, żywe, prawdziwe do bólu. Później pan Martin jak większość wielkich reżyserów (Polański, Wajda itp.) z wiekiem zaczął przesuwać się na osi z od geniusza do rzemieślnika. Z dobrym warsztatem, doświadczeniem technicznym, znajomościami, wpływami, ale rzemieślnika.

Ogólnie jeśli chodzi o Irlandczyka, to wygląda to na idealny przykład, że można go albo uwielbiać, albo nienawidzić. Chyba nie słyszałem pośrednich opinii.

No i przestrzeliłeś - moja opinia i ocena Irlandczyka jest właśnie do bólu pośrednia (patrz poprzedni post) :P

Dołączona grafika

GTR

GTR
  • STEAM ID:GTR
  • Origin ID:GranTurismoR
  • Xbox Live:FilipM5
  • Social Club:FilipM5
  • LokalizacjaŻory

Po waszych wpisach zakładam, że nie wiedzieliście filmów wczesnego (najlepszego) Scorsese z Ulicami Nędzy, Taksówkarzem i Wściekłym bykiem na czele. To są prawdziwe sztosy, najlepsze czasy współpracy De Niro i Scorsese, filmy z pazurem, żywe, prawdziwe do bólu. Później pan Martin jak większość wielkich reżyserów (Polański, Wajda itp.) z wiekiem zaczął przesuwać się na osi z od geniusza do rzemieślnika. Z dobrym warsztatem, doświadczeniem technicznym, znajomościami, wpływami, ale rzemieślnika.

Możliwe, poza Chłopcami z ferajny i Kasynem nic więcej nie widziałem ;)

No i przestrzeliłeś - moja opinia i ocena Irlandczyka jest właśnie do bólu pośrednia (patrz poprzedni post)

Czy ja wiem? Pochwaliłeś tylko Ala Pacino, resztę skrytykowałeś jak leci. A po drugie... wyjątek tylko potwierdza regułę :P

30285220960_fb97554753_n.jpg

| Flickr | Steam | Auto Kronika |

PC:

Spoiler

Rig:
Spoiler

nismo

shogel

shogel

Zapaleniec

• Użytkownicy
  • 1116 postów
  • LokalizacjaPruszcz Gdański
Jak zostałem gangsterem. Jak na polski film to mnie nawet zaskoczył.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

ASUS GL502V (i7-7700HQ, GTX1070)

LKRISS

LKRISS
  • STEAM ID:lkriss2
  • Origin ID:BOTAWP
  • Xbox Live:LKRISS22
  • Social Club:lkriss22
  • LokalizacjaWarszawa

No to jeszcze tutaj jak co roku wstawię swoje podsumowanie filmów za 2020 r.

Załączony plik  Filmy_2020.jpg   90,79 KB   4 Ilość pobrań

Oceny od 1-10 czyli tak jak na portalu

By zobaczyć linki musisz się Zalogować lub Zarejestrować

•  
  • Boże Ciało - 8/10
    Miłe zaskoczenie bo film bardzo dobrze wyreżyserowany. Świetna rola młodego Bartka Bielania więc nie dziwi mnie nominacja do Oscara. Brawo Polska!
  • 1917 - 8/10
    Można to podsumować krótko - Wow! Film ogląda się jakbyś grał w nim pierwszą rolę. Ujęcia kamer, scen to majstersztyk! Jedyne co zabrakło to może bardziej porywający scenariusz.
  • Mank - 8/10
    Tym razem David Fincher zabiera nas w klimat "L.A. Noire". Film to dzieło dopieszczone w detalach bo przecież diabeł tkwi w szczegółach. Tych na szczęście tutaj nie brakuje.
  • Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa - 8/10
    Jak na polską historię gangstera ogląda się całkiem fajnie. Nie brakuje akcji a ile w tym prawdy to już niech każdy sobie sam odpowie.
  • Jojo Rabbit - 8/10
    Ktoś to fajnie podsumował bo to tak jakby połączyć "Grand Budapest Hotel + Bękarty wojny + Trzy Bilbordy" więc nic dodać nic ująć.
  • 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy - 8/10
    Naprawdę dobre kino. Zresztą podobnie było z filmem "Dług". Świetna reżyseria profesora Holubka oraz solidnie zagrane postacie. Dodatkowy plusik za casting.
  • 7500 - 8/10
    Jak na niemiecką produkcję terrorystyczną to naprawdę dostajemy solidny poziom akcji o który tak cieżko w nowych produkcjach.
  • Na noże - 8/10
    Bezdyskusyjnie jeden z lepszych kryminałów ostatnich lat z niecodzienną gwiazdorską obsadą. Prawdziwa uczta kinomana więc koniecznie polecam zaliczyć.
  • 21 mostów - 8/10
    W końcu wraca stare dobre sensacyjne kino akcji. Więcej takich rodzynków chcemy!
  • Dżentelmeni - 7/10
    Całość jak zresztą filmy Ritchiego ogląda się całkiem przyjemnie. Choć sama fabuła nico przekombinowana. Na duży plus obsada no i scenografia.

SimRace Polska "Prędkość dźwięku to bardzo dziwna sprawa. Rodzice coś mówią jak masz 15 lat a dociera dopiero koło trzydziestki"
simr.pngbutton-4220-black.png

Rig

PC

:idea: Uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi

siniak

siniak

• Użytkownicy
  • 1404 postów
  • LokalizacjaKraków

Krzychu zachęcił i przypomniał :) PS. Punkt 1 gdzieś ci wywiało ;)

No to jedziemy z moją listą filmów - oczywiście nie wszystkie są premierami 2020, bo jak wiemy zeszły rok z wiadomych względów nie obfitował w wiele nowości, a oglądanie przeniosło się do Netflixa i innych serwisów VOD. Filmy ułożone są w kolejności oglądania od stycznia do grudnia.

- 8/10

Głupiej modzie na hejtowanie ostatniej części SW mówię zdroworozsądkowe NIE. Bo przecież to stare dobre SW jakie docenią prawdziwi fani. Wspaniałe zakończenie

- 6/10
#metoo w pigułce - film leci na łeb na szyję, żeby w 1:48 zmieścić całą historię, przez co niestety traci na przekazie. Format serialu sprawdziłby się lepiej

- 8/10

Mocne, niejednoznaczne i wybornie zagrane studium zawiłości rozpadu pewnego małżeństwa. Jak bardzo pokojowo starałbyś się to rozegrać tak każdy rozwód to syf

- 4/10

Jedna z największych zagadek ocen na FW: Historia naciągana do maksimum, im dalej w las tym mnożą się absurdy, nieprawdopodobieństwa i gwałty na logice

- 8/10

Bezkompromisowa jazda po bandzie w jedynym w swoim rodzaju stylu. Powitajmy nowego geniusza komedii - nowozelandzkiego Führera xd. Brawo Taika!

- 7/10

Fabularnie to nic więcej jak baśń wojenna, ale technicznie i wizualnie wgniata w fotel, czujesz się jak dodatkowy bohater wydarzeń na ekranie

- 6/10

Ten film sprawi, że będziesz chciał słuchać Beatelsów, nawet jeśli dotąd tego nie robiłeś. A fabularnie niestety niewykorzystany potencjał

- 6/10

Nietypowy sensacyjniak, pierwsza połowa nie odbiega od schematu pt. amerykańscy najemnicy vs złole z kartelu, by w drugiej okazać się górskim survivalem

- 5/10

Bardzo kameralna, umiarkowanie nudnie snująca się opowieść o gnijącej relacji pewnego małżeństwa z dalekiej Montany

- 5/10

Podszedłem do tego filmu jak bezrobotny do urzędu pracy i spotkał mnie zawód :P Od serialu niestety sporo odstaje, taka tam nudnawa historyjka losów Jessego

- 4/10

Byłoby 6 ale ckliwe do bólu zakończenie zrujnowało ten film

- 7/10

Może bez emocjonalnej mocy poprzedniej części, bo bardziej dotyka wyższych instancji, ale kilka ściskających momentów jest

- 7/10

Nie spodziewałem się niczego szczególnego a tu proszę - niespodzianka! W swojej kategorii naprawdę świetna komedia w stylu "Wieczoru gier" :)

- 6/10

Dziś nakręcenie takiego filmu byłoby niemożliwe tym bardziej warto zaglądnąć za kulisy dojścia do władzy i jej początków najpotężniejszego człowieka na świecie

- 5/10

Powiem tak - oglądałem ten film ze 3 tygodnie temu (pisane 26.06.2020), ale nijak nie mogę sobie przypomnieć szczegółów. To chyba nie za dobrze o nim świadczy. Albo o mnie? ;p

- 8/10

Tytuł ironiczny, bo sam temat bardzo poważny i pokazany w rzadko spotykanym świetle. Tym większe brawa za odwagę dla reżyserki i nie spłycenie historii

- 4/10

Przepis na ten filmik: weź schematy z typowego sensacyjnego kaseciaka z '90, zatrudnij modną gwiazdę, zapewnij nowoczesne efekty montażowe, wszystko znetfliksuj

- 7/10

Dałbym na pewno więcej gdybym nie znał Przekrętu bo jednak Dżentelmeni jadą na podobnych schematach. Ale samo w sobie bardzo soczyste kino z fajnymi pomysłami

- 8/10

Ken Loach w formie, czyli system (w tej roli bezduszna korporacja nastawiona tylko na wynik) kontra będąca z góry na przegranej jednostka. Porusza czułe struny

- 7/10

Kolejny po Sennie portret sportowego geniusza, który poza boiskiem kompletnie nie "umiał w życie". Wciąga od początku do końca

- 7/10

Niewiarygodna historia, jednak film niestety nie daje konkretnej odpowiedzi na pytanie jak to się właściwie stało że TK został skazany

- 6/10

Smutna opowieść o koniu z rodzinną psychodramą w tle. Dobre aktorstwo (ludzi i konia), ale za mało dramy w dramie

- 6/10

Lubię takie niskobudżetowe s-f z pomysłem, szkoda że im bliżej końca tym bardziej sztampowo i komiksowo, wręcz familijnie

- 6/10

Przyznam, że nie znałem gościa wcześniej, ale niezły z niego ancymon był. Tak niejednoznaczna, tajemnicza i mroczna postać zasługiwała na pewno na lepszy film

- 7/10

Skutecznie odstrasza od posiadania dziecków, momentami niepotrzebnie slapstickowy, ale dialogi małżeńskie pyszne i moc wzruszeń na koniec. Misja spełniona :)

- 6/10

Raczej rozczarowanie. Z tego pomysłu na pewno dało się wyciągnąć więcej, a wyszło średnio. Bonusowa gwiazdka dla dziarskiej babci :-)

- 5/10

Rzadko podejmowany w kinie temat życia emocjonalnego starszej, dojrzałej kobiety jednak pokazany bez większych nomen omen emocji

- 5/10

Jakbym miał naście lat to pewnie byłoby jedno wielkie łał, ale mam trochę więcej i oczekuję od filmów trochę więcej niż efekciarskie wodotryski ;)

Dołączona grafika

LKRISS

LKRISS
  • STEAM ID:lkriss2
  • Origin ID:BOTAWP
  • Xbox Live:LKRISS22
  • Social Club:lkriss22
  • LokalizacjaWarszawa

W sumie to tych ocen na poziomie +8 to jak nalekarstwo w tym 2020 wyszło? 

SimRace Polska "Prędkość dźwięku to bardzo dziwna sprawa. Rodzice coś mówią jak masz 15 lat a dociera dopiero koło trzydziestki"
simr.pngbutton-4220-black.png

Rig

PC

:idea: Uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi

siniak

siniak

• Użytkownicy
  • 1404 postów
  • LokalizacjaKraków

Zorientowałem się, że brakuje jeszcze jednego filmu, który w zeszłym roku oglądałem ;)

- 6/10

Historia ojców założycieli norweskiego Black Metalu. Czy prawdziwa? Tego chyba nigdy się nie dowiemy ;) Czy barwna? Wbrew pozorom (black) zaskakująco tak ;p

W sumie to tych ocen na poziomie +8 to jak nalekarstwo w tym 2020 wyszło? 

Cóż Krzychu, wychodzi że chyba zabrakło w zeszłym roku petardy na miarę Le Mans '66 czy Heavy Trip, które to w 2019 dostały ode mnie dziewiątki :)

Tak nawet jakbym miał wybrać mój film roku to nie jestem w stanie ze 100% pewnością wskazać zwycięzcy. Po chwili namysłu mogę napisać, że najbardziej wbiła mi się chyba Historia Małżeńska oraz nasza polska Zabawa zabawa.

Chyba lepiej w 2020 wypadły seriale

Dołączona grafika

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych