Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO
Zdjęcie

Modernizacja komputera

322 odpowiedzi w tym temacie

worms14pl

worms14pl

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 585 postów
  • STEAM ID:worms14pl
  • LokalizacjaWarszawa

Witam.
Bardzo proszę o pomoc w ulepszeniu komputera.
Chciałbym zmienić płytę na Z270, Cpu i7 7700K, Pamięci coś szybkiego 32GB, jakiś dysk pod M2 o ile ma to sens, grafika GTX 1080.
Zastanawia mnie czy przesiadka z tego co mam w podpisie skutecznie wpłynie na fps , w tej chwili niestety mocno mam wszystko poskręcane w ustawieniach Assetto Corsa, aby wyrobić stałe 100 fps. Zaczyna mnie to denerwować, od 4 lat nic nie zmieniłem, odczuję już jakiś przyrost mocy, czy jeszcze czekać, bo powiedzmy za 3-4 miesiące wyjdzie coś jeszcze lepszego?

Rig

PC

rauf

rauf
  • Discord:rauf#2248
  • STEAM ID:rauf00
  • Origin ID:rauf00
  • Xbox Live:rauf00
  • PSN id:rauf00
  • Social Club:rauf00
  • Lokalizacjagłęboka wieś

Najnowsze Kaby Lake czyli i7 7700K niewiele różni się od poprzednika 6700K, głównie to ceną. Intel standardowo co krok dodaje tych parę procent więc do rozważenia ile warte dopłaty.

Warhammera pod względem wykorzystania zasobów pod DX11 można porównywać z Assetto, dobrze zoptymalizowane gierki obciążające praktycznie cały układ, popatrz na różnice OC vs OC platform.

By zobaczyć linki musisz się Zalogować lub Zarejestrować

Celowanie w najnowsze i7 bardzo dobry kierunek, rozważyłbym jednak wskoczenie w platformę X99, szczególnie z takim potworem jak GTX1080, karty od 1070 praktycznie maksują możliwości zwykłych i7. Na X99 masz więcej i szybsze L3, cały podsystem pamięci jest dużo efektywniejszy. Więcej linii PCI-E które przydają się nie tylko do SLI ale i dysków pod M2.

Zobacz ten materiał i moje charty w 19:02

Obalamy mity z Xtreme Addictem. SLI PCI-E x8 vs SLI PCI-E x16 - jaka jest różnica?

Nie musi być z najnowszej serii Broadwell-E (14nm) a poprzedniej Haswell-E (jak mój 22nm) bo praktycznie poprzednie lepiej się kręcą mimo zegar w zegar małej przewagi B-E. Np. 5820K (6/12, 28 linii) lub 5930K (6/12 40 linii) 

Dlatego polecam pod simracing, strategie, GTAV, rendering, streamowanie wszystko co robi użytek z większej ilości rdzeni wejście w X99. Tym bardziej że idziemy już nie w szybsze takty (tu krzem doszedł do granicy praktycznie wątpię że w tej technologii zobaczymy powyżej 5.0GHz) a zrównoleglanie, wykorzystanie zasobów, optymalizację, ogólnie to co przynosi API Vulkan i DX12. Za rok dwa jak zechcesz zrobić po taniości potwora, dokupisz drugą 1080 która w SLI zje najnowszego Titana Voltę za połowę ceny...na Z170/270 nie ma na to szans, za słabe zasoby, za mało linii, cache'u itd.

Pamięci coś szybkiego 32GB

32GB pod mocne SLI, normalnie 16 starczy.

jakiś dysk pod M2 o ile ma to sens

Raczej ciągle nie ma sensu, w benchach olbrzymie przyrosty, w normalnym wykorzystaniu niezauważalne, chyba żeby mieć taki 500GB na systemowy i drugi 1TB pod aplikacje i swap...do tego ciągle chore ceny. Myślałem nad tym rok temu, ale doświadczenia kolegów którzy pokupowali najnowsze Plextory i Intele zniechęciły.

grafika GTX 1080

Bardzo dobry wybór osiągów do ceny, jak jest budżet ponad 1070 to najlepsza opcja. Nie wydaje się żeby 1080Ti wogóle miała się pojawić aktualnie, więc chyba nie będzie szybko spadać z ceny (niepotwierdzone info, bo co miesiąc zmiany w strategii NV)

Zastanawia mnie czy przesiadka z tego co mam w podpisie skutecznie wpłynie na fps

Z270 z i7 lub X99 na DDR4 oraz 1080 będzie solidny kopniak który ogarnie tripla z fullHD czy VR, z jednym ekranem będzie dobry zapas i warto pomyśleć nad monitorkiem 2K z szybkimi herzami. Diametralnie inne doświadczenie od FHD.

Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.

Rig

PC

38700337265_4a399a161c_o.jpg moje zaufane źródło testów sprzętu i technologii 
Guest uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi!
Jak wołać użytkownika i cytować fragmenty
Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

wasyl00

wasyl00

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 334 postów
  • LokalizacjaUK

A jaki masz budżet do zabawy? W twojej obecnej sytuacji zmiana samej grafy dała by ci największego kopa. GTX780 to zdecydowanie najsłabsze ogniwo w twoim zastawie. Jak masz więcej kapusty to możesz przeskoczyć na nową platformę Z170/Z270 czy X99.

Użytkownik wasyl00 edytował ten post 06 luty 2017 16:48

Drive It Like You Stole It 

PC

Rig

worms14pl

worms14pl

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 585 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Panowie bardzo dziękuję za chęć pomocy, czyli mimo że starsza platforma to będzie lepszym wyborem X99-v3,  wydajniej jak na Z270?

Wydawało mi się że to co nowsze jest lepsze.
Do oceny taki koszyk:

Wolałbym by był to maks jaki wydam, co zmienić ewentualnie lub dodać?

Kurde jak składałem z77, to już wtedy żałowałem że nie wszedłem w x99, nie sądziłem że po tylu latach do mnie powróci ten temat.

rauf, monitor zmieniłem ostatnio zamierzam na nim długo teraz podziałać, bo jestem zadowolony, już szybciej wskoczę w VR, ale póki co nie dopracowane jest to na tyle bym się skusił..

SLI to też temat ciężki do zgryzienia, u mnie zawsze rachunki za prąd rosną dwukrotnie, a fps  mało co przybywa, więc zawsze wolałem jedną kartę, choć jest to jakaś opcja jak np dwie karty 1080 zużywają mniej prądu jak jednak 780 po OC , hehe.

Jeszcze koszyk z 270, bo troszkę mnie kusi ten nowszy proces z 91 TDP, mniej wydziela ciepła, mniej prądu:

Użytkownik worms14pl edytował ten post 06 luty 2017 18:27

Rig

PC

wasyl00

wasyl00

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 334 postów
  • LokalizacjaUK

No lepiej się już chyba nie da :) Zestawy sugerują customowe chłodzenie wodą (grafa)?  Ok doczytalem z twojej sygnatury ze tak ;)

Poza tym ja też myślę o upgradzie grafy ale powstrzymam się jeszcze miesiąc bo podobno 1080Ti ma wtedy wyjść :-)

Użytkownik wasyl00 edytował ten post 06 luty 2017 19:33

PC

Rig

rauf

rauf

@worms14pl, same dobre komponenty, tylko dlaczego GPU tyle droższa to nie AIO tylko karta z blokiem, nie taniej wziąć EVGA (gwarancja działa bez śrubek) i blok osobno? Łatwo przełożyć wodę na powietrze, sprzedać itp.

TDP na pewno niższe w konsumenckich, ale tym bardziej myśląc o LC wchodziłbym w X99.

@revetion, nie odpowiem, bo nie znam tych generacji. 

Rig

PC

Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

worms14pl

worms14pl

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 585 postów
  • LokalizacjaWarszawa

No właśnie czy wyjdzie 1080Ti, byłoby super, ciekawe ile by była szybsza względem 1080, muszę sobie jakieś testy odświeżyć ze wcześniejszych generacji.

Z tym GPU to może faktycznie przesadziłem, poszedłem troszkę na łatwiznę, bo nie bardzo wiem jaką grafę i jaki blok pod nią wziąć, jak to sparować czy w moralach to mają, zakup koniecznie w jednym sklepie.
Rauf, może jeszcze coś w oczy kuje i warto podmienić?

Zastanawiam się też czy blok od CPU będzie pasował, EK supermancy nikiel. Chyba samego mocowania nie uda się kupić.

Rig

PC

rauf

rauf

1080Ti jeśli miałaby być to jako atak poprzedzający na Vega od AMD, to wydarzenia które zawsze składają się w czasie wydajność takiej potencjalnej karty, przepustowość pamięci, jej ilość zależy wydatnie od tego co szykuje AMD.

Ploty 1080Ti i zdanie kolegi @Gosu które podzielam:

Co do 1080Ti to bez wątpienia będzie wymiataczem, niewiele wolniejszym od TITAN X Pascal. Jednak sugerowałbym wstrzymać się z jej kupnem do momentu aż AMD zaprezentuje swoją topową VEGĘ. IDEALNYM i całkiem realnym scenariuszem, może być sytuacja gdzie topowa VEGA powtórzy sukces R9 290X (do dziś świetne karty) co spowoduje, że 1080Ti dostanie pełny GP102 z 3840 CUDA i 240 TMU vs 3584 /224 w TX P. Przy czym posiadać będzie mniej vram od TX P. Następnie pojawi się nowy TITAN X Pascal Black z 3840/240 i 16gb vram.

Analogicznie, sytuacja podobna jak przy TITAN (Kepler) i 2660 CUDA vs 780Ti 2880 CUDA 3g vram i TITAN BLACK 2880 6gb vram. Z tym, że TITANY Kepler są do dziś bardzo wydajne w DP (FP64) no i w grach również świetnie sobie radzą jak na karty dwie generacje wstecz.

Zapowiedź Vega

jaką grafę i jaki blok pod nią wziąć

Ponieważ Pascale to wyżyłowane Maxwelle w obniżonym procesie to mają niewiele zapasu na OC. Sekcja zasilania jest zablokowana, nie ma także sposobu na edycję biosu. Karty latają więc w zależności od ASIC (którego nie da się sprawdzić :krzyk: ) -50/+100MHz w zależności od sztuki. Dlatego nie ma sensu brać pseudo wersji overclocked, bo...i tak to nic nie zmieni. Super sztuka utrzyma 2100-2120 MHz, przeciętna 1950 MHz.

Brałbym takie z dobrą gwarą i opinią EVGA, Palit, nie wiem co jeszcze. Bloki robi parę firm, najpopularniejsze EKWB, Phanteks,niektórzy vendorzy mają też wersje z blokami albo całym AIO jak Asus Strix czy EVGA Hydrocooper. Kwestia co dalej planujesz, custom loop, gotowiec, może kiedyś SLI?

Upewnij się że blok w przypadku SLI nie koliduje z nowymi mostkami HB Bridge.

Rig

PC

K.A.R.R.

K.A.R.R.

Hachiroku

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1149 postów
  • STEAM ID:szop_88pl
  • LokalizacjaLeszno

A może wziąć dobre powietrze i w przypadku premiery 1080 ti / VEGA, rozważyć wymianę? Nie będziesz dużo stratny, bo to wciąż będzie świeża karta. Ja w ogóle nawet nie ruszałem taktowania swojej karty, chłodzenie daje radę, a gry w 4K ciągnie i 60 fps utrzymuje.

|CPU| i7 3770k 4.4 GHz |COOLER| Noctua NH-D14 |MOBO| Asus P8Z77-V Pro |RAM| 2x8 GB G.Skill TridentX 2400 |PSU| 680W B-Quiet SP E9-CM |GPU| MSI 980ti Gaming

|SSD| 750 GB Samsung EVO850 |HDD| 1,2 TB Seagate+500 GB WD USB |SC| Asus Xonar DX |CASE| Bitfenix Shinobi XL 

|SC| Samsung UE55KS8000 4K 60Hz 4:4:4 |SOUND| Logitech Z906, G430 |WHEEL| Thrustmaster T500 |PEDALS| Fanatec CSP V3 |SHIFTER| Fanatec CSS 1.5, CS Handbrake |RIG| DIY

worms14pl

worms14pl

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 585 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Znów się powtarza to co zawsze, im więcej przeglądam tym mniej wiem i bardziej głupieję, nie potrafię się zdecydować, testów single dla GTX 1080 i i7 5930K, praktycznie  brak, same SLI.

Dlatego jeżeli już, to raczej wybiorę i7 7700k, bo przy jednym GPU, wydaje być się wydajniejszym rozwiązaniem
Docelowo i tak pewnie SLI nie zrobię, robiłem to ostatnio na GTX 780 i szybko z tego rozwiązania zrezygnowałem, GTX 1080 teoretycznie daje mi 100% wzrost wydajność i tutaj to odczuję, ale zmiana płyty ram i procek , to tylko maks 20% i to raczej tylko na kieszeni odczuję.
Czy dobrze myślę?

Rig

PC

rauf

rauf

Wszystko zależy w co grasz, zawsze powtarzam że nasze gry, jak i strategie i wielkie piaskownice z rozbudowaną fizą i AIs to co innego niż komercyjne AAA nastawione na wizualne aspekty, zresztą zwykle będące konwertami z konsol.

Chcesz max fps w nowościach AAA - bierz topową GPU w budżecie na komercyjnej platformie.

Chcesz optymalizacji w symulacjach, wysokich min fps, lepszego wykorzystania wielu rdzeni, ogólnie wyższej sprawności w każdych warunkach - wskakuj w X99.

Przeklikaj się przez to porównanie i spójrz na min fps. Dobór gier nie najlepszy bo to prawie same graficzne tytuły, a znowu w GTAV użyto wbudowanego bencha który nic nie mówi o CPU w centrum miasta gdzie jest mega dociśnięte. Niemniej coś widać.

Haswell-E VS Skylake | i7 5960X VS 6700K 4.5GHz Gaming performance | GTX 1080 FE

Przede wszystkim policz sobie zestaw na Z270 vs X99. Kartą kupisz pewnie i tak tą samą.

Rig

PC

worms14pl

worms14pl

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 585 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Dzięki rauf za podrzucony temat, zaraz sobie to zobaczę.
Platforma na z270 tańsza o tysiaka.
Najbardziej boli to że dużo szmalu, a i tak pewnie nie pogram w 3440x1440 na full detalach i będzie trzeba ciąć detale by  te 80 fps wyrobić.
Zamierzam też powrócić do BF-a w sieci, a tam fps jest ważny, zwłaszcza ten minimalny. Nie mam pojęcia na co mogę liczyć i to właśnie próbuję ustalić.

Rig

PC

rauf

rauf

Gryź yt bo tam szybciej znajdziesz odpowiedzi niż na portalach z testami w stock taktach, różnych RAMach, bez info o ustaweniach w grze itp kwiatkach.

3440x1440 to sporo pixeli do wykarmienia, dla ułatwienia można przyjąć że dobra sztuka 1070 trzymająca 2050/10000 to odpowiednik TXa z dobrym OC na 1450/8000. GTX1080 będzie 15% szybszy.

Nixes zrobiło dobrą robotę z portowaniem ROTR oraz wraperem na DX12, to jedna z cięższych gier GPU ale i ładniejszych. Prawie we wszystkich innych, nowych AAA będzie tylko lepiej.

Podaj jakiś tytuł to Ci sprawdzę w tej rozdziałce.

chart_tomb-rider5_zpsrp1ignde.jpg

więcej

http://simrace.pl/fo...s-nixxes/page-3

Tu jeszcze teścik kolegi Gosu, BF1 TXM vs 1070. Gra ma przepiękną optymalizację. Zamiast ultra dajesz high i masz spokojnie 100fps w 21:9.

BF1_OC_TXMvs1070_zpsf08ioica.jpg

Użytkownik rauf edytował ten post 07 luty 2017 17:57
1070 nie 1080!

Rig

PC

worms14pl

worms14pl

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 585 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Mało brakowało i bym wtopił z tym szybkim składaniem komputera.
Teraz to jest w czym wybierać, czekam cierpliwie na 100% testy RYZEN i 1080 Ti, zrobiło się bardzo ciekawie.

Rig

PC

wasyl00

wasyl00

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 334 postów
  • LokalizacjaUK

Fakt AMD niezle namieszal ze swoja seria 7. 1700, 1700X I 1800X kopie zad 2x drozszym odpowiednikom z Intela ;) Nic tylko sie cieszc jako konsumenci.

Użytkownik wasyl00 edytował ten post 23 luty 2017 08:32

PC

Rig

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych