Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO
Zdjęcie

Modernizacja komputera

416 odpowiedzi w tym temacie

badstuff2

badstuff2

Amator

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 45 postów
  • STEAM ID:badstuff2
  • LokalizacjaPruszcz Gdański/Ballymena

Fajnie,że coś się w końcu dzieje.Poczekajmy na wyniki testów i wszystko będzie jasne :)

CPUi7 5775C ES 4.1 GHz  MOBO: Z97 MSI Gaming 5 , RAM2x8 GB Corsair Vengeance Pro 2400,
CASE:Fractal R4PSU:550W Seasonic SSR-550RT GOLD , GPUPalit 1080 SJS,
COOLER:BQ Dark Rock 3  SSDCrucial M500 + MX100 256GB HDD: WD 2TB GREEN
CM QUICKFIRE TK STEALTH + Logitech G502
DELL S2716DG G-SYNC

RIG: T300 RS + T3PA PRO PEDALS

worms14pl

worms14pl

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 604 postów
  • STEAM ID:worms14pl
  • LokalizacjaWarszawa

Robi się naprawdę ciekawie, mam nadzieję że do końca tego tygodnia będzie wysyp testów i nabiorę pewności na 100%, co dalej.

By zobaczyć linki musisz się Zalogować lub Zarejestrować

Swoją drogą płytki trochę drogie, ale Asus  x370 kusi.

Rig

PC

Prof.A.Talent

Prof.A.Talent

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaWarszawa

a ja się pochwalę, że właśnie kupiłem na allegro używanego gainwarda 1080 za 2300PLN z gwarancja 28 miesiecy jeszcze i czekam na przesyłkę  :happy:

I7 2700K, GTX970, Thrustmaster f430 oraz 34" 21:9 2560x1080  :happy:

wasyl00

wasyl00

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 336 postów
  • LokalizacjaUK

a ja się pochwalę, że właśnie kupiłem na allegro używanego gainwarda 1080 za 2300PLN z gwarancja 28 miesiecy jeszcze i czekam na przesyłkę :happy:

Akurat w przeddzień zapowiedzi 1080Ti i prawdopodobnie RX590 hmm. Mogłeś troszkę poczekać bo pewnie będą przeceny.

Drive It Like You Stole It 

PC

Rig

Prof.A.Talent

Prof.A.Talent

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaWarszawa

wiem zobaczymy ile będzie taniej ;) 2300PLN myślę że jeszcze długo nie będzie za nowa 1080;)

badstuff2

badstuff2

Amator

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 45 postów
  • STEAM ID:badstuff2
  • LokalizacjaPruszcz Gdański/Ballymena

a ja się pochwalę, że właśnie kupiłem na allegro używanego gainwarda 1080 za 2300PLN z gwarancja 28 miesiecy jeszcze i czekam na przesyłkę 

Ja zrobiłem właśnie na odwrót :)

Tydzień przed premierą Ryzena kupiłem I-7 5775C nówke za 1300zł  z myślą o karcie graficznej którą bedę wymieniał w tym roku (minimum wydajność Gtx 1080)Nie chciałem żeby I5 była bottleneckiem dla tej kart,tymbardziej że teraz gram na 1440p 144Hz.Nie chciałem też wymieniać całej platformy...

Czekam co pokaże NVIDIA I AMD .Zobaczymy jak będą wyglądać ceny i wydajność

A co do Ryzena to chyba mnie już też ogarnał ten hype i gdybym miał  składać dzisiaj nowy komputer to na pewno byłby to Ryzen.

Sam się jeszcze niedawno  zastanawiałem czy nie oddać  mojej I7 (mam czas na zwrot do końca tygodnia) sprzedać płytę + ram i kupić Ryzena 1700.... :)

Poczekam na testy do czwartku,ale troche już ostygłem i lepiej będzie przeznaczyć te pieniądze na nowe GPU,tymbardziej że 5775C jest porównywalny w grach do I7 7700K

Ciekawy jestem Ryzenów R5 czyli 6-cio rdzeniowych,jak się będą podkręcać i jaka będzie ich ogólna wydajnośc,szkoda że musimy czekać aż do maja...

Mimo wszystko cieszę się,że pojawiła się konkurencja dla Intela i ten rok zapowiada się naprawdę ciekawie :)

CPUi7 5775C ES 4.1 GHz  MOBO: Z97 MSI Gaming 5 , RAM2x8 GB Corsair Vengeance Pro 2400,
CASE:Fractal R4PSU:550W Seasonic SSR-550RT GOLD , GPUPalit 1080 SJS,
COOLER:BQ Dark Rock 3  SSDCrucial M500 + MX100 256GB HDD: WD 2TB GREEN
CM QUICKFIRE TK STEALTH + Logitech G502
DELL S2716DG G-SYNC

RIG: T300 RS + T3PA PRO PEDALS

Prof.A.Talent

Prof.A.Talent

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaWarszawa

cena tego 1080 mnie skusiła ;0 do tripla to bym pewnie nie zmieniał tak szybko, bo w miarę to nieźle działało, ale w oculusie trochę brakuje jakości więc może lepszą grafą trochę podciągnę.

wasyl00

wasyl00

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 336 postów
  • LokalizacjaUK
Tak więc mamy nowego lidera na rynku 1080Ti z wydajnością, co ciekawe, nawet lepszą niż Titan X(P) w cenie $700.

Ceny 1080 i 1070 poszły w dół o $100. Poza tym Nvidia wypuści również podrasowaną wersje 1080 i 1060 z większą ilością pamięci.

Niestety AMD niczego ciekawego poza kilkoma slajdami nie pokazał.

Użytkownik wasyl00 edytował ten post 01 marzec 2017 10:24

Drive It Like You Stole It 

PC

Rig

Prof.A.Talent

Prof.A.Talent

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaWarszawa

ciekawe kiedy będzie w sklepach i jaka będzie cena zaporowa u nas ;)

rauf

rauf
  • Discord:rauf#2248
  • STEAM ID:rauf00
  • Origin ID:rauf00
  • Xbox Live:rauf00
  • PSN id:rauf00
  • Social Club:rauf00
  • Lokalizacjagłęboka wieś

Chyba trzeba nam nowy wątek "Co nowego w CPU"  :tak:

Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.

Rig

PC

38700337265_4a399a161c_o.jpg moje zaufane źródło testów sprzętu i technologii 
Guest uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi!
Jak wołać użytkownika i cytować fragmenty
Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

worms14pl

worms14pl

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Poczekać było warto, w cenie 1080 mam już 1080 Ti, tylko nie wiem czy wytrzymam i nie kupię  FE, a to raczej są gorsze sztuki. Nawet niewiele dokładając można SLI zrobić z 1080.

Co do Ryzena, to troszkę już mi ciśnienie na niego zeszło, ciekawe ile jeszcze potrwa dopracowywanie Bios-ów.

Prowadzenie pamięci kiepskie, a planowałem nabyć jakieś 3200MHz cl14 i próbować je wyżej wykręcić, na Ryżym raczej to mało prawdopodobne.

Póki co intel do gier górą, jeżeli chodzi o stabilność.

wasyl00, jak u Ciebie coś zmieniasz, do kiedy czekasz, bo mną już telepie by coś rozebrać zmienić?

Rig

PC

Prof.A.Talent

Prof.A.Talent

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Ja dałem za 1080 z 2,5 letnią gwarancjią 2300 PLN a 1080ti 3600 PLN ale fakt do oculusa może i by się przydało bo PP jak włączam to przy PPD 1.7, dymie na low, world high, refleksy low nie ma gwarancji na 90FPS online przy dużym gridzie  :nie: . Zobaczę jak będzie z i7, a dziś chyba przyjdzie 

worms14pl

worms14pl

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Jak z i7 się teraz sprzęt spisuje, jakiego zamówiłeś?

Kurde SSD strasznie drogi sprzęt, niby mam 3 dyski, ale teraz się instaluje 5 gier i miejsca brak.
Zamierzam kupić na system  Patriot-hellfire 240gb M.2  

Ale zastanawiam się czy to dobry pomysł, na sam system chyba troszkę za dużo Windows 10 ile miejsca zajmuje? No ewentualnie gdybym miał jeszcze potrzebę to W7 bym trzymał, ale nie wiem czy jest sens?

No i do gier by się może coś przydało, 450 GB na 3 dyskach utrudnia sprawę.

Widzi ktoś może lepsze rozwiązanie?

Rig

PC

rauf

rauf
  • Discord:rauf#2248
  • STEAM ID:rauf00
  • Origin ID:rauf00
  • Xbox Live:rauf00
  • PSN id:rauf00
  • Social Club:rauf00
  • Lokalizacjagłęboka wieś

Nie miałem jeszcze M.2 ale z ostatnich testów wynikało że grzeją się jak cholerą a w zastosowaniach "growych" zysk jest minimalny albo wcale, do tego na systemowy bywa że dłużej komp odpala. Nie każda płyta tez się z nimi lubi, trzeba dobrze doczytać przed zakupem.

Ad rem, powiem jak u mnie mam to ogarnięte i szczerze polecam.

C - dysk systemowy - najszybsze i pojemne SSD na jakie jest budżet, instalka wszystkiego co najważniejsze plus Assetto

D - podręczny SSD (zwykle poprzedni czy tam stary z innego kompa) wystarczy nawet 64GB na swap file systemowy oraz cache programów które operują na zrzutach, także podręczny na foty czy materiał video do obróbki, nie żal katować torrentem czy innym takim, nie musi być najszybszy w rankingach SSD i tak wymaksowały PCI-E 3.0 i różnice są pomijalne

E - najszybszy i pojemny HDD na jaki jest budżet, wybrałem 4TB WD Black i jestem b.zadowolony, magazyn na wszystko i wszystkie gry 

F,G,G - u mnie backupy które podłączam co jakiś czas żeby zabezpieczać fotki i tym podobne ważne 

Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.

Rig

PC

38700337265_4a399a161c_o.jpg moje zaufane źródło testów sprzętu i technologii 
Guest uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi!
Jak wołać użytkownika i cytować fragmenty
Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

worms14pl

worms14pl

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaWarszawa

To  właściwie nic nie muszę kupować, bo takie rozwiązanie mogę już zrobić w tej chwili 3 SSD są  , może nie najszybsze bo kupione bardzo dawno temu, 4TB WD red jest.

Przyszedł mi pomysł by kupić na raty hehe 0% 

Która płyta minimalnie wystarczy do dobrego OC z tej strony: 

Może jakaś kolejność zakupu od najlepsze do takiego powiedzmy minimum, nad czym warto się zastanowić pod z 270

Bardzo będę wdzięczny za pomoc.

Rig

PC

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych