Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO
Zdjęcie

Modernizacja komputera

416 odpowiedzi w tym temacie

daemon

daemon

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 146 postów

Właśnie w ACC dziwne jest to że jak zbijam detale to fps rosną , ale obciążenie już nie , wręcz przeciwnie maleje

Z tego co pamiętam to próbowałeś ustawić limit FPS/v-sync i nie pomagało? A jak mocno zmniejszysz detale i ustawisz v-sync na 60,FPS czyli tak żeby na pewno odciążyć GPU, to jest lepiej?

Co do tego defendera to tak jak już pisałem w W10 20h2 już inaczej to wygląda bo w zakładce składniki systemu Defender występuje trzy razy

To nie wiem, ale i tak pewnie to nie to, bo miałeś inny antywirus(bez real time protection, z resztą) , który z automatu wyłącza Defendera. Dodatkowo Defender też jest tak napisany by chodził w tle i nie przeszkadzał jak jest duże użycie CPU. Z resztą jak to tylko pojawia się w ACC to większość z tych podejrzanych przyczyn jest bardzo mało prawdopodobna. 

Jeśli problem pojawia się w innych grach na Unreal engine to może kwestia sterowników karty albo DirectX. Ale chyba mówiłeś że robiłeś downgrade do starszych driverów i nie pomogło?

Gdyby w innych grach się pojawiało to przyczyna pewnie już by była znana. Pozostaje poszukać tego problemu na forach ACC lub grach z Unreal Engine. 

rauf

rauf
  • Discord:rauf#2248
  • STEAM ID:rauf00
  • Origin ID:rauf00
  • Xbox Live:rauf00
  • PSN id:rauf00
  • Social Club:rauf00
  • Lokalizacjagłęboka wieś

Nie chce mi się przebijać, gdzie pisałeś co za sprzęt masz?

Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.

Rig

PC

38700337265_4a399a161c_o.jpg moje zaufane źródło testów sprzętu i technologii 
Guest uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi!
Jak wołać użytkownika i cytować fragmenty
Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

Piotrek Blaszczak

Piotrek Blaszczak

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaKochlowitze

Właśnie w ACC dziwne jest to że jak zbijam detale to fps rosną , ale obciążenie już nie , wręcz przeciwnie maleje

Z tego co pamiętam to próbowałeś ustawić limit FPS/v-sync i nie pomagało? A jak mocno zmniejszysz detale i ustawisz v-sync na 60,FPS czyli tak żeby na pewno odciążyć GPU, to jest lepiej?

Co do tego defendera to tak jak już pisałem w W10 20h2 już inaczej to wygląda bo w zakładce składniki systemu Defender występuje trzy razy

To nie wiem, ale i tak pewnie to nie to, bo miałeś inny antywirus(bez real time protection, z resztą) , który z automatu wyłącza Defendera. Dodatkowo Defender też jest tak napisany by chodził w tle i nie przeszkadzał jak jest duże użycie CPU. Z resztą jak to tylko pojawia się w ACC to większość z tych podejrzanych przyczyn jest bardzo mało prawdopodobna.
Jeśli problem pojawia się w innych grach na Unreal engine to może kwestia sterowników karty albo DirectX. Ale chyba mówiłeś że robiłeś downgrade do starszych driverów i nie pomogło?
Gdyby w innych grach się pojawiało to przyczyna pewnie już by była znana. Pozostaje poszukać tego problemu na forach ACC lub grach z Unreal Engine.
Tak tylko w grach na UE i w benchmarkach Uniengine (Valley Benchmark , Heaven Benchmark) , reszta bez zarzutu. Detale też zbijałem , nawet na "low" są te przycięcia.
Co do sprzętu:
Asrock B450 4K Gaming Fatality , 16 Gb Ram 3733 , Ryzen 5 3500x , Rtx 2070 super MSI Gaming X , zasilacz Silentium 650w (kupiony miesiąc temu).2 dyski SSD 250 Gb od Goodram , NVME 1TB Adata X Gaming.

Użytkownik Piotrek Blaszczak edytował ten post 22 listopad 2020 07:17

Aki

Aki

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaWrocław

Hej

Nadszedł czas upgradu mojego złomu.

Specyfikacja:

Płyta: ASUS B85M-G
Procesor: Intel Core i5 4670S
Pamięć 2x8GB 
Karta graficzna: RX580 8GB Saphire nitro+ SE
Monitor samsung S27E510C czyli gram w 1080 max 60Hz
Nie gram w nowe gry. Głównie  ACC, ETS2, WoWs, WoT. 
Nie zależy mi na max texturach, może być słabiej ale musi być płynnie. ACC potrafi mi się przyciąć i jeszcze szukam ustawień optymalnych dla mnie.

Mogę kupić i74790S za ok 400zł - czy da mi to trochę czasu na następny krok czyli zmiana MB i procesora na ryzena 5 1600AF?

Na MB, procek i pamieci musiałbym wysupłac od razu 1200-1300 a na razie są też inne priorytety i wiem ze koniec roku to zły moment na zakup nowego sprzętu.  

daemon

daemon

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 146 postów

Jak masz mocno limitowany budżet to bym upgradował kartę graficzną jak nowe będą dostępne. Jak Ryzena to minimum 5600x.

Użytkownik daemon edytował ten post 22 listopad 2020 18:15

Lone_Wolf

Lone_Wolf

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 18 postów

Dokładnie, procek + 16gb jeszcze pociągnie większość gier, karta graficzna da największy wzrost fps, pomyśl też nad monitorem bo fullhd 60fps da rade nawet przeciętna karta typu 1660S w większości gier.

rauf

rauf
  • Discord:rauf#2248
  • STEAM ID:rauf00
  • Origin ID:rauf00
  • Xbox Live:rauf00
  • PSN id:rauf00
  • Social Club:rauf00
  • Lokalizacjagłęboka wieś

OK a ten Ryży cokolwiek ustawiony czy lata w PBO z XMP?

Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.

Rig

PC

38700337265_4a399a161c_o.jpg moje zaufane źródło testów sprzętu i technologii 
Guest uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi!
Jak wołać użytkownika i cytować fragmenty
Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

Piotrek Blaszczak

Piotrek Blaszczak

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaKochlowitze
Ryży ustawiony na sztywne 4100 , ramy niestety na profilu xmp nie bardzo wspolgraja z Asrockiem wiec sa ustawione według Ryzen Calculatora idą na 16,16,20,21,36 przy 3733 (Pamięć Patriot Viper Steel, DDR4, 16 GB, 3733MHz, CL17 ) , wszystkie OCTT , Prime itp. nie walą błędami.

Użytkownik Piotrek Blaszczak edytował ten post 23 listopad 2020 07:18

mixer_mr

mixer_mr

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 238 postów
  • Discord:mixer_mr#5861
  • STEAM ID:MixerPL
  • LokalizacjaKoszalin

Czas w końcu podjąć jakąś decyzję, muszę wymienić zestaw CPU plus MOBO i mam kilku poważnych kandydatów, ale wciąż się waham.

Przesiadam się z i7-6700K i MSI Z170A TOMAHAWK, RAM 16 GB 3200 MHz CL16 (na razie zostaje).

Użytkowanie - MES (Ansys), CAD (Solidworks); Simracing (ACC, DR2.0) preferowane triple 3x1440, ewentualnie VR (Rift S, albo Reverb), inne gry (raczej na jednym monitorze), rendering (Keyshot).

Moi kandydaci (kolejność przypadkowa):

1. Ryzen 9 3900X - 2065 zł, poprzednia generacja, ale w użytkach wciąż killer, w grach bywa różnie;
2. Ryzen 9 5900X - 2799 zł, CPU z najnowszej generacji, w użytkach i grach pewnie zjada 3900X, ale dopłata to cena niezłego MOBO;

3. Ryzen 7 5800X - 2299 zł, najnowsza generacja, cena pomiędzy 3900 i 5900, wydajność w grach pewnie bliżej 3900, w użytkach nie wiem.

5. i9-10900K/KF - 2292/2192 zł - killer w grach, przemawia za nim mój sentyment do intela, w użytkach też podejrzewam, że zje mojego 6700K bez problemu;
6. i9-10850K - 1996 zł - trochę słabiej binowany 10900K, wciąż killer w grach i mocny w użytkach i najtańszy ze wszystkich.

Do procesorów AMD MOBO to raczej ASUS X570 TUF Gaming Wi-Fi - ~1000 zł; do intela nie mam pojęcia, nie interesowałem się tematem, bo miałem nadzieję że Ryzeny 5XXX będą tańsze i lepsze.

RAM tymczasowo zostaje, ale w perspektywie być może Patriot Viper Steel 4400 MHz CL19 i grafika RTX3080.

Nie mam pojęcia co wybrać, nie jestem jakimś zapalonym overclockerem, ale nie wykluczam, że oddałbym komuś komputer do optymalizacji. Nie znalazłem też rzetelnych testów w programach typu Ansys i Solidworks.

Mam mętlik w głowie, może coś doradzicie?

Z góry dzięki.

PC

Rig

daemon

daemon

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 146 postów
Ryzen 9 3900X - 2065 zł, poprzednia generacja, ale w użytkach wciąż killer, w grach bywa różnie;

Dlatego warto wybrać Zen3

i9-10900K/KF - 2292/2192 zł - killer w grach, przemawia za nim mój sentyment do intela

Tylko tego killera w grach często bije 5600x... w zależności od tytułu. Jedyne co może przemawiać za Intelem to zawsze mniej było problemów z spadkami FPS, ale z tego co widzę przy Zen 3 już tak nie jest. Do zastosowań profesjonalnych 5900x zdecydowanie bardziej się opłaca, jeśli kogoś stać. Ja dawno przestałem kierować się sentymentem a bardziej testami i ilością wydzielanego ciepła itd. Zaletą intela jest że ceny ostatnio trochę spadły(np. 10800 KF o 400zł) i zwykle z 10900 przy solidnym podkręceniu da się wycisnąć sporo FPS.

ASUS X570 TUF Gaming Wi-Fi - ~1000 zł;

Trochę drogo, ale jak potrzebujesz X570 z WiFi to dużo taniej się nie da.

RTX 3080 to dobry wybór jeśli zależy na topowej wydajności (3090 się nie opłaca). Tylko z dostępnością najgorzej. Może w styczniu, lutym będzie lepiej. Jesli nie zależy na szybkości RayTracingu to 6800xt to dobra alternatywa. 

Użytkownik daemon edytował ten post 06 grudzień 2020 15:04

haefen

haefen

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 321 postów

Tylko tego killera w grach często bije 5600x...

Pozwolę sobie przytoczyć pewien materiał z jutuba od @rauf :)

PC

Rig

mixer_mr

mixer_mr

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 238 postów
  • Discord:mixer_mr#5861
  • STEAM ID:MixerPL
  • LokalizacjaKoszalin

Tylko tego killera w grach często bije 5600x.

No właśnie nie bije, jak pokazuje załączony powyżej film. Na ustawieniach domyślnych, możliwe, że tak jest, ale jak widać, przy OC, 5950X idzie łeb w łeb z 10700K, który jest tańszy o 2600 zł ;)

Gdybym tylko grał to wybór byłby prosty, niestety potrzebuję kompa też do innych rzeczy, więc chyba kupię jednak tego 5900X. Na 5950X się nie szarpnę ;)

PC

Rig

daemon

daemon

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 146 postów
Zobaczyłem tylko początek filmiku i ustawienia pamięci, może później obejrzę w całości. Kto ma pamięci 4200Mhz przy takich timingami do Promil użytkowników 10700? Czemu 5950x nie ma chociaż 3800/ 4000Mhz. Tyle zwykle obsługuje.
Poza tym te 16/32 rdzeni 5950x nic nie daje w grach, są bezczynne, wiec równie dobrze można by porównywać do 5600x.
Czasem 5950x jest trochę szybszy od 5600x, ale to za sprawa cache itd. a nie dlatego, ze ma tyle rdzeni.

Zobaczcie wszystkie testy szanowanych recenzentów gdzie 5600x w grach jest godnym przeciwnikiem 10900k a czesto go bije.

By zobaczyć linki musisz się Zalogować lub Zarejestrować

Zobaczcie sobie tez pozostałe gry przy różnych ustawieniach. Ja tez mogę podać gry np. Civ6 gdzie 5600x miażdży 10900k.
Podobnie wypada u Tomshardware itp.

haefen

haefen

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 321 postów

Przytoczyłeś test na AnandTech, gdzie procesory AMD są testowane na pamięciach 3200, a Intela na 2933 i płytach Z490 Asrocka...

PC

Rig

eboo

eboo

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 387 postów

Spokojnie Rafał sumiennie testuje sprzęt. Może coś nie zagrało w configu ,a mozę ma tak przykoksowaną i7 :) Nie mniej  prawdopodobnie większość userów bedzei zadowolona z konfigu od AMD, o ile przebrniemy podstawową konfigurację.

W imię zasady jest produkt jest klient mozna by sie bardziej rozpisac co do czego bo to nie jest oczywiste takie:)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych