Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO
Zdjęcie

Modernizacja komputera

323 odpowiedzi w tym temacie

daemon

daemon

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 106 postów

Właśnie w ACC dziwne jest to że jak zbijam detale to fps rosną , ale obciążenie już nie , wręcz przeciwnie maleje

Z tego co pamiętam to próbowałeś ustawić limit FPS/v-sync i nie pomagało? A jak mocno zmniejszysz detale i ustawisz v-sync na 60,FPS czyli tak żeby na pewno odciążyć GPU, to jest lepiej?

Co do tego defendera to tak jak już pisałem w W10 20h2 już inaczej to wygląda bo w zakładce składniki systemu Defender występuje trzy razy

To nie wiem, ale i tak pewnie to nie to, bo miałeś inny antywirus(bez real time protection, z resztą) , który z automatu wyłącza Defendera. Dodatkowo Defender też jest tak napisany by chodził w tle i nie przeszkadzał jak jest duże użycie CPU. Z resztą jak to tylko pojawia się w ACC to większość z tych podejrzanych przyczyn jest bardzo mało prawdopodobna. 

Jeśli problem pojawia się w innych grach na Unreal engine to może kwestia sterowników karty albo DirectX. Ale chyba mówiłeś że robiłeś downgrade do starszych driverów i nie pomogło?

Gdyby w innych grach się pojawiało to przyczyna pewnie już by była znana. Pozostaje poszukać tego problemu na forach ACC lub grach z Unreal Engine. 

rauf

rauf
  • Discord:rauf#2248
  • STEAM ID:rauf00
  • Origin ID:rauf00
  • Xbox Live:rauf00
  • PSN id:rauf00
  • Social Club:rauf00
  • Lokalizacjagłęboka wieś

Nie chce mi się przebijać, gdzie pisałeś co za sprzęt masz?

Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.

Rig

PC

38700337265_4a399a161c_o.jpg moje zaufane źródło testów sprzętu i technologii 
rauf uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi!
Jak wołać użytkownika i cytować fragmenty
Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

Piotrek Blaszczak

Piotrek Blaszczak

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 84 postów
  • LokalizacjaKochlowitze

Właśnie w ACC dziwne jest to że jak zbijam detale to fps rosną , ale obciążenie już nie , wręcz przeciwnie maleje

Z tego co pamiętam to próbowałeś ustawić limit FPS/v-sync i nie pomagało? A jak mocno zmniejszysz detale i ustawisz v-sync na 60,FPS czyli tak żeby na pewno odciążyć GPU, to jest lepiej?

Co do tego defendera to tak jak już pisałem w W10 20h2 już inaczej to wygląda bo w zakładce składniki systemu Defender występuje trzy razy

To nie wiem, ale i tak pewnie to nie to, bo miałeś inny antywirus(bez real time protection, z resztą) , który z automatu wyłącza Defendera. Dodatkowo Defender też jest tak napisany by chodził w tle i nie przeszkadzał jak jest duże użycie CPU. Z resztą jak to tylko pojawia się w ACC to większość z tych podejrzanych przyczyn jest bardzo mało prawdopodobna.
Jeśli problem pojawia się w innych grach na Unreal engine to może kwestia sterowników karty albo DirectX. Ale chyba mówiłeś że robiłeś downgrade do starszych driverów i nie pomogło?
Gdyby w innych grach się pojawiało to przyczyna pewnie już by była znana. Pozostaje poszukać tego problemu na forach ACC lub grach z Unreal Engine.
Tak tylko w grach na UE i w benchmarkach Uniengine (Valley Benchmark , Heaven Benchmark) , reszta bez zarzutu. Detale też zbijałem , nawet na "low" są te przycięcia.
Co do sprzętu:
Asrock B450 4K Gaming Fatality , 16 Gb Ram 3733 , Ryzen 5 3500x , Rtx 2070 super MSI Gaming X , zasilacz Silentium 650w (kupiony miesiąc temu).2 dyski SSD 250 Gb od Goodram , NVME 1TB Adata X Gaming.

Użytkownik Piotrek Blaszczak edytował ten post 22 listopad 2020 07:17

Aki

Aki

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaWrocław

Hej

Nadszedł czas upgradu mojego złomu.

Specyfikacja:

Płyta: ASUS B85M-G
Procesor: Intel Core i5 4670S
Pamięć 2x8GB 
Karta graficzna: RX580 8GB Saphire nitro+ SE
Monitor samsung S27E510C czyli gram w 1080 max 60Hz
Nie gram w nowe gry. Głównie  ACC, ETS2, WoWs, WoT. 
Nie zależy mi na max texturach, może być słabiej ale musi być płynnie. ACC potrafi mi się przyciąć i jeszcze szukam ustawień optymalnych dla mnie.

Mogę kupić i74790S za ok 400zł - czy da mi to trochę czasu na następny krok czyli zmiana MB i procesora na ryzena 5 1600AF?

Na MB, procek i pamieci musiałbym wysupłac od razu 1200-1300 a na razie są też inne priorytety i wiem ze koniec roku to zły moment na zakup nowego sprzętu.  

daemon

daemon

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 106 postów

Jak masz mocno limitowany budżet to bym upgradował kartę graficzną jak nowe będą dostępne. Jak Ryzena to minimum 5600x.

Użytkownik daemon edytował ten post 22 listopad 2020 18:15

Lone_Wolf

Lone_Wolf

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 9 postów

Dokładnie, procek + 16gb jeszcze pociągnie większość gier, karta graficzna da największy wzrost fps, pomyśl też nad monitorem bo fullhd 60fps da rade nawet przeciętna karta typu 1660S w większości gier.

rauf

rauf
  • Discord:rauf#2248
  • STEAM ID:rauf00
  • Origin ID:rauf00
  • Xbox Live:rauf00
  • PSN id:rauf00
  • Social Club:rauf00
  • Lokalizacjagłęboka wieś

OK a ten Ryży cokolwiek ustawiony czy lata w PBO z XMP?

Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.

Rig

PC

38700337265_4a399a161c_o.jpg moje zaufane źródło testów sprzętu i technologii 
rauf uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi!
Jak wołać użytkownika i cytować fragmenty
Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

Piotrek Blaszczak

Piotrek Blaszczak

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 84 postów
  • LokalizacjaKochlowitze
Ryży ustawiony na sztywne 4100 , ramy niestety na profilu xmp nie bardzo wspolgraja z Asrockiem wiec sa ustawione według Ryzen Calculatora idą na 16,16,20,21,36 przy 3733 (Pamięć Patriot Viper Steel, DDR4, 16 GB, 3733MHz, CL17 ) , wszystkie OCTT , Prime itp. nie walą błędami.

Użytkownik Piotrek Blaszczak edytował ten post 23 listopad 2020 07:18

mixer_mr

mixer_mr

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 207 postów
  • Discord:mixer_mr#5861
  • STEAM ID:MixerPL
  • LokalizacjaKoszalin

Czas w końcu podjąć jakąś decyzję, muszę wymienić zestaw CPU plus MOBO i mam kilku poważnych kandydatów, ale wciąż się waham.

Przesiadam się z i7-6700K i MSI Z170A TOMAHAWK, RAM 16 GB 3200 MHz CL16 (na razie zostaje).

Użytkowanie - MES (Ansys), CAD (Solidworks); Simracing (ACC, DR2.0) preferowane triple 3x1440, ewentualnie VR (Rift S, albo Reverb), inne gry (raczej na jednym monitorze), rendering (Keyshot).

Moi kandydaci (kolejność przypadkowa):

1. Ryzen 9 3900X - 2065 zł, poprzednia generacja, ale w użytkach wciąż killer, w grach bywa różnie;
2. Ryzen 9 5900X - 2799 zł, CPU z najnowszej generacji, w użytkach i grach pewnie zjada 3900X, ale dopłata to cena niezłego MOBO;

3. Ryzen 7 5800X - 2299 zł, najnowsza generacja, cena pomiędzy 3900 i 5900, wydajność w grach pewnie bliżej 3900, w użytkach nie wiem.

5. i9-10900K/KF - 2292/2192 zł - killer w grach, przemawia za nim mój sentyment do intela, w użytkach też podejrzewam, że zje mojego 6700K bez problemu;
6. i9-10850K - 1996 zł - trochę słabiej binowany 10900K, wciąż killer w grach i mocny w użytkach i najtańszy ze wszystkich.

Do procesorów AMD MOBO to raczej ASUS X570 TUF Gaming Wi-Fi - ~1000 zł; do intela nie mam pojęcia, nie interesowałem się tematem, bo miałem nadzieję że Ryzeny 5XXX będą tańsze i lepsze.

RAM tymczasowo zostaje, ale w perspektywie być może Patriot Viper Steel 4400 MHz CL19 i grafika RTX3080.

Nie mam pojęcia co wybrać, nie jestem jakimś zapalonym overclockerem, ale nie wykluczam, że oddałbym komuś komputer do optymalizacji. Nie znalazłem też rzetelnych testów w programach typu Ansys i Solidworks.

Mam mętlik w głowie, może coś doradzicie?

Z góry dzięki.

PC

Rig

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych