Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO
Zdjęcie

FunRace #40 - Brexit

online

Najlepsza odpowiedź LKRISS , 15 lipiec 2017 13:04

Obiecane podsumowanie serii na głównej

 

Coś się kończy, coś się zaczyna – czyli 40 eventów FunRace w Assetto Corsa!

 

Osobiście po przeanalizowaniu wszystkich FR w których brałem udział a było ich aż 28 najbardziej wspominam FR #27 "Włoskie kondominium pod niemieckim zarządem powierniczym" gdzie musiałem oddać swoją potencjalnie pierwszą i ostatnią wygraną na rzecz Gerarda i to na ostatnim okrążeniu. Gdyż źle obliczyłem paliwko w Fordzie GT40 i dosłownie półgazem doczłapałem się do mety. Kawał historii te FunRaces więc zapraszam do lekturki  :kawa:  No i oczywiście jak coś wam się jeszcze mile wspomina to koniecznie dajcie tutaj znać. 

Przejdź do postu »


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1
LKRISS

LKRISS
 • STEAM ID:lkriss2
 • Origin ID:BOTAWP
 • Xbox Live:LKRISS22
 • Social Club:lkriss22
 • LokalizacjaWarszawa

Projekt pod nazwą "FunRace" czyli luźnych wyścigów organizowanych przez portale Simrace.pl, Wykop.pl, #ACLeague, Simracing.pl oraz Drivecenter.pl jest kontynuacją wcześniejszej zabawy z cyklu "AC Team Battle". Zasady pozostają bardzo podobne czyli co 2 tygodnie jedna z ekip ustala zasady wyścigu podając samochody, tor oraz pozostałe warunki ustawień serwera.
 

35626613296_8339bd03fd_b.jpg

 
!! UWAGA !! - od FR#37 aktualizacja PLP do wersji 1.22 (zobacz pkt. 22 regulaminu)

FunRace #40 - Brexit

 • Organizatorzy: Simrace.pl, Wykop.pl #ACLeague, Simracing.pl, Drivecenter.pl
 • Warunki ustala: Simrace.pl
 • Tor: Brands Hatch - wymagane

  By zobaczyć linki musisz się Zalogować lub Zarejestrować

  + dodatek

  By zobaczyć linki musisz się Zalogować lub Zarejestrować

 • Leyout: GP
 • Samochód: Lotus 3-Eleven / wymagane 

  By zobaczyć linki musisz się Zalogować lub Zarejestrować


  "Pogromca olbrzymów - Kilka lat temu Lotus zakończył produkcję spartańskiego spydera 2-Eleven z oddziału Lotus Sport, który zasłynął przede wszystkim jako auto wyścigowe. W tym roku pustkę po nim wypełni zupełnie nowy 3-Eleven, najszybszy, drogowy samochód w historii brytyjskiej marki. Maszynę pokazano na trwającym do niedzieli Festiwalu Prędkości w Goodwood...." - więcej na 

  By zobaczyć linki musisz się Zalogować lub Zarejestrować

 • Asysty: ustawienia fabryczne
 • Uszkodzenia: 50%
 • Zużycie opon na serwerze: 100%, zużycie paliwa: 100%
 • Ustawienia samochodu: kontrola i trakcja fabrycznie, setup zablokowany i opony Hypercar road (HR).
  dozwolona zmiana ustawień tylko dla: paliwa oraz Brake Power.
 • Program eventu:
  03-13.07.2017 (poniedziałek-czwartek) do godz. 19.00 otwarte będą pre-kwali patrz pkt. 12 (ustawienia serwera)
  13.07.2017 godz. 20.20 obowiązkowe spotkanie na TS (simrace.pl)
  13.07.2017 godz. 20.30 rozpoczęcie eventu
  - sesja kwalifikacyjna 10 min.
  - wyścig czasowy 2x30 min. (2 race reverse grid top 10)
 • Do eventu kwalifikuje się 32 zawodników na podstawie czasów z kwalifikacji tygodniowych (pre-quali). Jeśli uzyskamy czas poza minimum kwalifikacyjnym również jest możliwość udziału w wyścigu jednak pod warunkiem nieobecności kogoś z czołówki w wynikach pre-quali. Osoby takie powinny zgłosić sie na TeamSpeak do organizatorów.
  UWAGA!
  Dla nowych uczestników wymagane jest przejechanie minimum 10 czystych okr. odnotowanych w sesjach pre-quali.
 • Ustawienie serwera:
  pre-quali:
  nazwa serwera: Funrace | Drivecenter.pl Simrace.pl Simracing.pl #ACLeague
  hasło: starcie
  wyniki live

  By zobaczyć linki musisz się Zalogować lub Zarejestrować


  wyścig:
  Grip zmienny, początkowy 95% startujący już w sesji treningowej i rosnący aż do końca wyścigu, transfer progresji gripu między sesjami 100%. Organizator może jednak zmienić ustawienie serwera jeśli pojawią się specjalne okoliczność np. zwiększające bezpieczeństwo uczestników eventu.
 • W trakcie sesji FunRace obowiązuje wymóg komunikacji głosowej. W czasie sesji wyścigowych używamy programu TeamSpeak 3 (górne menu forum / TUTORIAL) jednocześnie staramy się ograniczyć komunikacje do niezbędnego minimum, aby nie przeszkadzać innym. Przed wyścigiem na TS w pokoju Assetto Corsa/FunRace zostanie podane nowe hasło upoważniające zakwalifikowanym wejście na serwer.
 • Pit Lane Penalty (PLP) - obowiązkowa aplikacja (zobacz pkt. 22).
  Opis i zasady zostały opisane w temacie Pit Lane Penalty
  Brak aplikacji lub używanie innej wersji niż w regulaminie jest równoznaczne z dyskwalifikacja z wyścigu!
 • PLP ustawione będzie na 3 dozwolone faule, 4 faul wiążą się z kara +15 sekund do wyniku końcowego. Przekroczenie prędkości 80km/h na wjeździe do Pit Lane również = kara +15 sekund do wyniku końcowego. Uzyskanie best lapa w sesji kwali z odnotowana kara Cut the track = kara +10 sek do wyniku w obu wyścigach. 
 • By zobaczyć linki musisz się Zalogować lub Zarejestrować

  - obowiązkowa aplikacja, zarówno w sesjach pre-quali jak i podczas wszystkich sesji.
 • Organizator zachowuje prawo do przeprowadzenia restartu wyścigu tylko w przypadku problemów technicznych z serwerem takich jak: start kilku osób z boksów, widoczny falstart spowodowany przez grę, karambol spowodowany lagami (latające auta) itp. Jeżeli restart nie przynosi pożądanych skutków, organizator może odwołać dany event, rundę, do czasu wyjaśnienia problemów. Decyzja o restarcie podejmowana jest w trakcie sesji wyścigowej przez organizatora i ogłoszona na TS3.
 • Punktacja czasowo została wstrzyma wiec nie ścigamy się na pkt. a jedynie dla dobrej zabawy!
 • Kary
  Obowiązuje zasada trzymania się toru jazdy (vide CRC).
  Karane będą wszelkie naruszenia zasad CRC w postaci:
  - Czyste okrążenie PLP - jeśli w czasie quali zanotujemy wyjazd poza tor który zanotuje PLP - a nie zauważy gra czy pTracker - należy odpuścić i spróbować ponownie. Czas uzyskany z cięciem wskazanym przez PLP który zostanie naszym best lapem skutkuje karą 10 sek doliczanych do wyniku wyścigu oraz ostrzeżeniem. W przypadku powtarzania tego typu błędu w kolejnych FR można liczyć się z karą DSQ.
  - Ostrzeżenia za błąd, który powoduje niewielkie konsekwencje dla innych, lub nie zawsze jest ewidentnie zawiniony, czy umyślny, czy też trudno orzec o winie tylko jednej strony. 3 Ostrzeżenia - zakaz startu w kolejnym evencie FunRace
  - Przewinienia za błąd, który powoduje poważne konsekwencje dla innych, którego można było uniknąć przestrzegając CRC. 1 Przewinienie - zakaz startu w kolejnym evencie FunRace, każde następne dodatkowa kara startu w następnym evencie Funrace
  Ostrzeżenia oraz przewinienia sumują się pomiędzy eventami i wygasają po 3 rundach.
  - Za nie oddanie pozycji, wyprzedzanie w miejscu neutralizacji, lub poza torem czyli wyraźne naruszenia pkt. 8,9,10 CRC dodane zostanie kolejne ostrzeżenie, które się sumuje z pozostałymi wykroczeniami.
  - Incydent wyścigowy nie jest forma kary a jego orzeczenie może być połączone z otrzymaniem innej kary za dana sytuacje.

  Wszelkie zgłoszenia wypadków, kolizji oraz niesportowego zachowania należy zgłosić jak najszybciej po wyścigu do organizatorów.

  W trakcie sesji wyścigowej obowiązuje nowy system kar za falstart zgodny z ustawieniami serwera. Kara przejazdu przez boksy, którą należy odbyć na 1 okrążeniu.
 • We wszystkich kwestiach niesprecyzowanych w/w opisem lub zasadami CRC, decydujące zdanie ma organizator.
 • Planowana jest transmisja Stream Live na kanale

  By zobaczyć linki musisz się Zalogować lub Zarejestrować

 • Uwagi organizacyjne
  - w wyścigu obowiązywać będzie wersja

  By zobaczyć linki musisz się Zalogować lub Zarejestrować


  -

  By zobaczyć linki musisz się Zalogować lub Zarejestrować


SimRace Polska "Prędkość dźwięku to bardzo dziwna sprawa. Rodzice coś mówią jak masz 15 lat a dociera dopiero koło trzydziestki"
simr.pngbutton-4220-black.png

Rig

PC

:idea: Uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi


#2
LKRISS

LKRISS
 • STEAM ID:lkriss2
 • Origin ID:BOTAWP
 • Xbox Live:LKRISS22
 • Social Club:lkriss22
 • LokalizacjaWarszawa

Ważne info organizacyjne!

 

Nazwa "Brexit" czterdziestego eventu FunRace będzie również ostatnią z tej serii. Tak więc potraktujcie ten FR jak rozstanie z serią, którą wspólnie z zaprzyjanomymi portalami prowadziliśmy nieprzerwanie od ponad 1,5 roku. Dodam tylko, ze w ciagu tych eventow uczestniczylo 158 driverow, ktorzy przejechali w sumie na naszych serwerach ponad 430 tys km (blisko 90 tys okr. na roznych torach). Mysle, ze wiele z tych eventow przejdzie do historii i bedzie co wspominac. 

 

Jednoczesnie chcielibysmy podziekowac wszystkim za udzial w tej serii, zabawe fair-play oraz wklad w przygotowania eventow (plakaty, ustaweinia serwerow, rozpiski, reklama itd). 


SimRace Polska "Prędkość dźwięku to bardzo dziwna sprawa. Rodzice coś mówią jak masz 15 lat a dociera dopiero koło trzydziestki"
simr.pngbutton-4220-black.png

Rig

PC

:idea: Uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi


#3
romuch3

romuch3

  Bywalec

 • Użytkownicy
 • PipPipPipPip
 • 122 postów

Bardzo smutna wiadomość. Miałem okazję uczestniczyć tylko w kilku, najczęściej zabezpieczałem tyły, ale ostatnio nawet z kimś walczyłem przez kilka ostatnich okrążeń. Dzięki wszystkim za wspólną jazdę.#4
Podli

Podli

  Amator

 • Użytkownicy
 • PipPip
 • 48 postów

ehh, kurcze, kończy się pewien rozdział w świecie polskiego wirtualnego ścigania w AC. Może mało kogo to obchodzi, ale podsumuję serie Funrace z mojej perspektywy, tak na pamiątkę :tak:

 

Przypadkiem kiedyś trafiłem na transmisje @Tuchan'a jednego z pierwszych funrac'ów. Fajnie się na to patrzyło oraz widać było, że każdy się dobrze bawi. Pomyślałem, że warto spróbować swoich sił oraz poznać Tą społeczność.

 

Pierwszy występ online w AC w oficjalnym evencie - Funrace #7. Dobrze pamiętam, jak w kwali na ostatnim lapie poprawiłem mocno PB :haha:  Dużo szczęścia podczas wyścigu, zapoznanie się ze ścianą mistrzów;'3 Udaje się wygrać wyścig, lepszego debiutu mieć nie można. Tym bardziej Ładą Grantą^^ Może tak dobrze mi się Nią jeździło bo pierwszym autem jakie miałem była łada samara <3

 

Ciekawe połączenia tor + auto przewijały się przez ten okres trwania serii. Czasami połączenie absolutnie dla mnie niemożliwe do ogarnięcia 2 poprawnych okrążeń, a czasami wprost idealne, że  często był syndrom jeszcze jednego kółka. Na pewno każdy mógł znaleźć coś dla siebie.   

 

Poznałem wiele torów moderskich, których pewnie sam bym nie włączył. A w połączeniu z przyjemnym wozem, dawały wieeele radości z wirtualnej jazdy. Wydaje mi się, że wiele z nich powinno być włączonej do oficjalnej zawartości, niektóre nitki torów nieoficjalnych są uzależniające :okok:  A co ciekawe jest masa lepszych/gorszych i ciężko coś wybrać;[ (Mam cichą nadzieje, że dalej na simrace.pl będzie miejsce do wspólnego poznawania nowych torów?) Również auta które były typowane na wyścig można było odkryć na pewien "nowy sposób". To tylko potwierdziło jakie fajne jest AC i jak każda fura jest inna i specyficzna na swój sposób. Albo pokochasz, albo: "no dobra pojadę jak muszę", albo nie możesz patrzyć na kierownicę bo tak Cię irytuje xD I z tego co widziałem, każdy ma swoje typy i prawie nigdy nie są identyczne, a czasami zupełnie inne.

 

Tak jak pisałem, radość z pierwszej wygranej jak i pierwszy kac moralny, mniejsze/większe porażki, lepsze/gorsze sytuacje były w tej serii. Pamiętam jak mi było smutno jak chyba podczas Funrace #8 Fordem Escortem Rs1600, kogoś (nie pamiętam kogo?;( wypchnąłem z toru na pierwszych zakrętach i zrezygnował z wyścigu :(  Po jakimś czasie odkryłem, że więcej funu daje przejechanie czystego wyścigu/czasami odpuszczenie, niż wygrana albo spektakularne zakończenie. Z drugiej strony pokazuje to w jakimś stopniu jaki jest motosport o,O Nie wiem czy to trafne porównanie(?) ponieważ jak byśmy w niewiadomo jak dobrą symulacje grali to i tak moim zdaniem będzie to tylko gra. Nie ryzykujesz utraty $, sponsora czy zdrowia, często wyłącza zdrowy rozsądek. Co najwyżej naciśniesz ESC i popijesz% smak porażki  :icon_rotfl:  Osobiście dodam, że zawsze dojechałem do mety! Czasami z radością i przyjemnością, czasami trzeba było przełknąć gorzką ślinę porażki, zacisnąć zęby i jechać dalej, baardzo często się to opłacało dla wyniku końcowego.

 

Dziękuje wszystkim osobą tworzącą te wydarzenia. Dzięki wielkie uczestnikom za wiele emocji i interesujących, fajnych chwil. Wiele osób (mam nadzieje) miało okazje spróbować swoich sił w simracing'u w gronie bardziej doświadczonych i możliwe, że ktoś się mocno przekonał i został albo stwierdził, że to jednak nie to. Dobrze, że była taka otwarta seria dla każdego chętnego! :okok:

 

 

ciekawostka a propo wyboru toru ostatniego Funrace:

 

k***a,

:nerwus:

moje dwa ostatnie przewinienia w karierze są z tego toru z dwóch różnych wyścigów ;'< a co ciekawe, praktycznie za identyczne sytuacje na zakręcie nr 5 "Hawthorns Bend". Wydaje mi się, że jadę ok i to nie ja zawiniłem i nic nie tracę, jadę dalej swoim rytmem, a okazuje się, że praktycznie eliminuje rywali gdzieś w krzaki xD jak początkujący amator xD

Czy skończę funrac'y jak zacząłem, czy zakręt nr 5 po raz 3 mnie pokona -_-' Kurcze chyba trzeba sprawdzić na ostatnim wyścigu w tej serii;'> :lol:

 

ah feels'y mnie naszły :cry: :#5
rauf

rauf
 • STEAM ID:rauf00
 • Origin ID:rauf00
 • Xbox Live:rauf00
 • PSN id:rauf00
 • Social Club:rauf00
 • Lokalizacjagłęboka wieś
Ladnie powiedziane @Podli Krissu podeslal mi sporo statow,jak wroce z urlopu postaram sie jakos to zebrac w szersze podsumowanie. Mysle ze mozemy pogadac czy i jak zastapic luzniejsze wyscigi jesli beda chetni? W Funrace od jakiegos czasu uwspolnianie i wyciaganie doboru contentu bylo upierdliwe, bo nie wszyscy mieli do tego serce przez te ponad 1,5 roku (tak samo plakaty czy proste powiadomienia u "siebie"). Ale jak to w zyciu,cos sie konczy cos sie zaczyna


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.

Rig

PC
 
38700337265_4a399a161c_o.jpg moje zaufane źródło testów sprzętu i technologii 
banneh uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi!

Jak wołać użytkownika i cytować fragmenty
Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)


#6
dembol76

dembol76

  Dyskutant

 • Użytkownicy
 • PipPipPipPipPip
 • 150 postów
 • STEAM ID:dembol76
 • Origin ID:dembolTM
 • LokalizacjaPoznań

Dziękuję administracji oraz wszystkim zawodnikom i komentatorom za budowanie podczas FR świetnej atmosfery. Seria była bardzo udana o czym może świadczyć ilość nowych jeźdźców, którzy dołączyli do rodziny.  

Sam miałem ostatnio troszkę kłopotów zdrowotnych i musiałem odpuścić wiele startów, ale mam nadzieję, że to się wkrótce zmieni.

 

@Podli - mega postęp Panie

@Krissu – super obrona

@Rauf – relacja z wyścigu „oneboard”

@Bereksan – niezwykle czysta jazda (chociaż kiedyś się pewnie pykniemy)

@Tuchan @Szymik – niezapomniany komentarz

 

Można by jeszcze długo wspominać, na szczęście zostaną relacje na YT  :papa:#7
Lucanus

Lucanus

  Nowicjusz

 • Użytkownicy
 • Pip
 • 4 postów
 • STEAM ID:http://steamcommunity.com/profiles/76561197999254508?l

W takim razie mam nadzieję, że się zakwalifikuję i pojadę z wami ten ostatni raz. #8
berek_san

berek_san

  Bywalec

 • Użytkownicy
 • PipPipPipPip
 • 132 postów
 • LokalizacjaWarszawa

@dembol76, dzięki również. #9
edd

edd

  Nowicjusz

 • Użytkownicy
 • Pip
 • 19 postów

Kurcze, no i nie zdążyłem ... Coś w zastępstwie serii będzie ?#10
LKRISS

LKRISS
 • STEAM ID:lkriss2
 • Origin ID:BOTAWP
 • Xbox Live:LKRISS22
 • Social Club:lkriss22
 • LokalizacjaWarszawa

Na bank coś wymyślimy. Jak macie jakieś propozycje to śmiało pisać. Ale wrócimy z tym pewnie po wakacjach. 


SimRace Polska "Prędkość dźwięku to bardzo dziwna sprawa. Rodzice coś mówią jak masz 15 lat a dociera dopiero koło trzydziestki"
simr.pngbutton-4220-black.png

Rig

PC

:idea: Uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi


#11
rauf

rauf
 • STEAM ID:rauf00
 • Origin ID:rauf00
 • Xbox Live:rauf00
 • PSN id:rauf00
 • Social Club:rauf00
 • Lokalizacjagłęboka wieś

Pożegnanie z serią na FB

By zobaczyć linki musisz się Zalogować lub Zarejestrować

 

tu stream komentuje Szymik

 

FunRace #40 - Brexit


Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.

Rig

PC
 
38700337265_4a399a161c_o.jpg moje zaufane źródło testów sprzętu i technologii 
banneh uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi!

Jak wołać użytkownika i cytować fragmenty
Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)


#12
Podli

Podli

  Amator

 • Użytkownicy
 • PipPip
 • 48 postów

O mamo! Z mojego punktu widzenia te 2 wyścigi były super. Myślę, że godnie pożegnałem Funrace'y. Dużo walki, dużo emocji i też czasami ciekawe wydarzenia na torze;] Na pierwszym koncentracja, na drugim niefortunne moje hamowanie :ups:  jak i baardzo fajne pojedynki oraz ciągła gonitwa. Dziękuje wszystkim, za fajną zabawę :haha:  wooo, już dawno się tak nienawyścigowałem ;]

 

jeszcze raz, dzięki za tą serie!  <'3

 

Przepraszam @zabaracer, zachowałem się jak gówniarz wyścigowy#13
Lenarek

Lenarek
 • STEAM ID:lenarekk
 • LokalizacjaNowy Dwór Gdański
Mega ciężkie zestawienie, ale dające dużą satysfakcję. Podszedłem z marszu do wyścigu i jestem z siebie zadowolony. :)

Łącznie byłem na kilku eventach, na FR zacząłem się ścigać, wygrałem jeden wyścig. Fajnie było! Dzięki! ☺

#14
Plupi

Plupi

  Pasjonat

 • Moderatorzy
 • 914 postów
 • LokalizacjaPrehoryłe

Dziękuję wszystkim za wczorajszy wyścig! Szczególnie LKrissowi za gonitwę przez kilka okrążeń w R1 i bohaterom mniejszych potyczek, jak "oba Patyki" (Patyk i Patjx), gdzie uciekałem i goniłem zarówno w R1 jak i R2. Udało się świetnie (byłoby lepiej gdyby nie wiadomo-co, ale nie ma już co drążyć tematu). Nie do końca wiem gdzie ukończyłem wyścigi bo Tracker mi tradycyjnie się zwiesił. W każdym razie po tylko kilku kółkach pomiarowych byłem daleki od satysfakcjonującego opanowania Lotusa i przy takim sobie tempie zajechałem wyżej, niż się spodziewałem (czytać: nie byłem ostatni). Niestety R1 popsułem dwoma wizytami poza torem, na których straciłem dużo miejsc. Z kolei drugi wyścig zepsułem dosłownie na ostatnim zakręcie, po tym jak przez kilka poprzednich miałem na ogonie dużo szybszych LKrissa i Podliego (chyba), którzy tym sposobem wyprzedzili mnie w ostatnich sekundach. Nie można pominąć też niezapomnianego komentarza, który niejednokrotnie zawędrował w niezbadane regiony. Taki koniec Fun Race na długo pozostanie w pamięci.

 

Oczywiście wielkie podziękowania również za całą serię: organizatorom, uczestnikom, oglądaczom, osobom przed mikrofonami! Bardziej oglądałem, niż jeździłem i wystartowałem w niej tylko kilka razy, szczególnie gdy "fun" znacznie przeważał nad "race" - SUV'em przez wertepy czy 250F na historycznej Monzie - i za każdym razem było ciekawie.


Użytkownik Plupi edytował ten post 14 lipiec 2017 06:36


#15
rauf

rauf
 • STEAM ID:rauf00
 • Origin ID:rauf00
 • Xbox Live:rauf00
 • PSN id:rauf00
 • Social Club:rauf00
 • Lokalizacjagłęboka wieś

Wrażenia później bo krótki piątek, ale prośba - wstawi ktoś powtórki?


Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.

Rig

PC
 
38700337265_4a399a161c_o.jpg moje zaufane źródło testów sprzętu i technologii 
banneh uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi!

Jak wołać użytkownika i cytować fragmenty
Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)


Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: online

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych