Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO
Zdjęcie

Forza Horizon 4 - plotki nowości zapowiedzi

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

rauf

rauf
  • Discord:rauf#2248
  • STEAM ID:rauf00
  • Origin ID:rauf00
  • Xbox Live:rauf00
  • PSN id:rauf00
  • Social Club:rauf00
  • Lokalizacjagłęboka wieś

Cykl wydawniczy biegnie nieubłaganie, nawet jeśli jeszcze nie ograliście FH3, to na horyzoncie, nom omen, mamy już następną część samochodowego cyklu Forzę Horizon 4.

Jeden z oddziałów Microsoft potwierdził, że na tegorocznych targach E3 zobaczymy premierowe materiały a sama gra ukaże się zgodnie z harmonogramem jesienią 2018 roku.

Po wyjściu dosyć wtórnego Forza Motorsport 7 pojawiło się sporo głosów, że seria zaczęła nudzić, szczególnie że co roku dostajemy nową edycję Motorsportu lub Horizona. Doszło do tego, że to Horizon lepiej się sprzedaje i ma więcej do zaoferowania. W miarę otwarty świat, łączenie funkcji singleplayer z multi, szerszy wybór aktywnośći, większy wybór muzyki a przede wszystkim fabuła.

Na razie brak szczegółów ale mnie najbardziej interesuje:

• jaka lokalizacja, przyznam że Australia mi nie siadła i miałem wrażenie jazdy po pustkowiu, do tego w porównaniu do takiego GTAV mapa wygląda na wyludnioną i martwą
  • rozmiar mapy, konkurencja jak The Crew ma mapę ok. 5x większą
  • nowe ficzery, co uda się zaimplementować nowego do rozgrywki, garaż, rozwinięta handlowo witryna, lepszy drift, nitro...cokolwiek bo w FH3 trochę wtórnie było
  • strona techniczna wersji na WinX, akurat FH3 z 2016 wyszło po fixach całkiem nieźle, ale Forza 7 z 2017 to katastrofa do dziś
  • fizyka jazdy, czy wróci lepsze czucie w rajdowym stylu z FH1/2 czy bardziej w stronę off-road z FH3
  • czy ciągle będzie to gra dla 'car lovers' czy może MMO z autkami w tle gdzie jak w FH3 można włożyć do każdego auta V12 i innymi uproszczeniami
  • jaki wpływ na koncept będą miały szalejące w zeszłym roku mikrotransakcje, hazard i niewątpliwy sukces Rockstara w monetyzowaniu GTAV online
  • Horizon powstając odzwierciedlał kulturę samochodową, połączenie muzycznego festiwalu z wyścigami, tuningiem i modami, mam nadzieje że nie zmieni się to nagle w zabawę w car sharing, jazdę Teslą na prąd kto dalej, czy szybki transport po mapie Uberem ;)

Najbardziej obawiam się, że powstanie część osadzona np. w Dubaju, nastawiona na jazdę po bezdrożach i fejkowe modyfikacje albo i skrzynki z losowaniem upgradów (jak w NFS!) niewiele różniąca się od poprzednika. 

Marzenie to powrót do prawdziwie motoryzacyjnych korzeni i umiejscowienie rozgrywki w UK czy Japonii, z wyścigami nie tylko po drogach z punktu A do B, ale i dostępem do paru prawdziwych torów jak Silverstone czy Tsukuba, prawdziwe modyfikacje mechaniczne, najlepiej ze zaktualizowaną listą części do modów stylistycznych (spojlery i felgi mają tam często po 10 i więcej lat).

Co do sterowania kierownicą odpuszczam, ta seria na zawsze pozostanie dedykowana padom  :cool:

A jakie wasze oczekiwania, porównanie do The Crew czy nowego NFS Payback? 

Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.

Rig

PC

38700337265_4a399a161c_o.jpg moje zaufane źródło testów sprzętu i technologii 
rauf uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi!
Jak wołać użytkownika i cytować fragmenty
Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

GTR

GTR
  • STEAM ID:GTR
  • Origin ID:GranTurismoR
  • Xbox Live:FilipM5
  • Social Club:FilipM5
  • LokalizacjaŻory

No to mamy zwiastun i gameplay :)

Forza Horizon 4 z akcją w Wielkiej Brytanii

Jedyne czego oczekuje od FH4 to brak monotonii, na co niestety cierpiała trzecia część - świetna gra, ale natłok wyścigów po prostu mnie znudził.

30285220960_fb97554753_n.jpg

| Flickr | Steam | Auto Kronika |

PC:

Spoiler

Rig:
Spoiler

nismo

rauf

rauf

Gameplay od IGN

Forza Horizon 4 E3 Gameplay Demo Reveal - IGN First

Parę spostrzeżeń 

• nareszcie 60fps na konsoli, to faktycznie coś nowego w serii Horizon, oczywiście na PC nie było takich ograniczeń  :cool:
  • lobby na 72 graczy w jednym "świecie"
  • coop na 6 osób
  • koniec z niechcianymi kraksami online, można wybrać opcję ducha dla wszystkich graczy poza naszymi znajomymi
  • online będzie można spauzować i co lepsze skorzystać w opcji cofania czasu (przewijania)
  • cross-play pomiędzy serwerami XBOX i PC
  • nareszcie standaryzuje się święta trójca gier samochodowych: zmienna pogoda, cykl dobowy i pory roku, miało to pCARS2 ma i FH4, choć zabawne, że pory roku pojawiają się akurat w części ulokowanej w UK gdzie śniegu i w ogóle wyraźnych cykli pogodowych to raczej nikt nie widział
  • wiernie odtworzone niebo dla każdej pory roku nad UK, ponoć przez rok rejestrowano chmury 
  • możliwość zakupu 10 domów (zapewne z garażem?) w różnych miejscach mapy, fajne bo coś nowego
  • 500 itemów odzieżowych, kaski, stroje, rękawice itd do customizacji drivera - pod stylowe fotki na pewno fajna sprawa, stare Maserati to i kierowca musi odpowiednio wyglądać
  • ponad 450 aut (niestety bez Toyoty) + DLC
  • graficznie jest podobnie do FH3, z tą różnicą że mamy dynamiczne oświetlenie co robi niemałą różnicę, część textur będzie też w wyższej rozdzielczości (reklamują się 4K)
  • niestety nie wiadomo czy będzie tryb battle royale   ;)

Rig

PC

Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

adamwsb

adamwsb

Pilot Kamikaze

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 postów
  • STEAM ID:adamwsb
  • Xbox Live:adamwsb
  • PSN id:adamwsb
  • LokalizacjaPszów

Znowu ruch lewostronny ???????? Nie mogli dac jakiegos kraju gdzie sie jezdzi po normalnej stronie drogi ? :P

CPU: I5 4690K 3.5GHz [4.6GHz]  |  MB: ASROCK Z97 PRO4

GPU: ASUS GTX 980 TI Strix

RAM: GOODRAM PLAY 16GB PC1600 2x8GB RED [1866MHz]

HDD: Crucial SSD 250GB MX200  |  WD Caviar BLUE 1TB  |  WD Caviar BLUE 640GB  |  WD Portable Elements 1TB

CASE: Thermaltake V3 Black Edition  |  PU: Cooler Master B700 v2 700W  |  OS: Windows 10 64bit  |  Modecom MC-9006  |  Natec Genesis GX68

RIG: T300RS  |  T3PA  |  Playseat  |  Creative Inspire T6100 5.1  |  TV Sony | W829B 50"
PS4

rauf

rauf

Haha to samo pomyślałem, ale oczekiwana Japonia też miałaby ruch lewostronny, więc trochę było to spodziewane.
Na pocieszenie wiele krajów z tradycjami motoryzacyjnymi i niewłaściwym ruchem już im nie zostało

By zobaczyć linki musisz się Zalogować lub Zarejestrować

mapa.jpg

Ciekawie rozwiązano kwestię zmiennych pór roku, rozgrywając karierę będzie można wybierać w jakiej porze roku (jak i warunkach atmosferycznych czy porze dnia) będzie można rozegrać wyścig. Niektóre eventy będą wymagały ukończenia czterech wyścigów w każdych warunkach. Trasy będą się naturalnie zmieniały, bo gdzie latem mamy rzekę, zimą może powstać zamarznięta przeprawa, to samo ze zbiornikami wodnymi. 

Na serwerach publicznych natomiast cykl pór roku będzie trwał dokładnie tydzień, czyli w skali 4 tygodni zaliczymy pełny rok. Oczywiście powiązane z tym będą tematycznie wszystkie aktywności i wyzwania dla społeczności.

42789673561_b471e89b8e_c.jpg

Rig

PC

LKRISS

LKRISS
  • STEAM ID:lkriss2
  • Origin ID:BOTAWP
  • Xbox Live:LKRISS22
  • Social Club:lkriss22
  • LokalizacjaWarszawa

Fiu, fiu? tryn coop 6 osoby zapowiada sie wyjatkowo ciekawie  :D

SimRace Polska "Prędkość dźwięku to bardzo dziwna sprawa. Rodzice coś mówią jak masz 15 lat a dociera dopiero koło trzydziestki"
simr.pngbutton-4220-black.png

Rig

PC

:idea: Uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi

rauf

rauf

Filmik promocyjny od Playground pokazujący prace nad cyfryzacją najnowszego dziecka firmy z Woking.

Ciekawe czy do wszystkich aut dopracowują tak audio, bo w Forza 7 i wcześniej nie było tego jakoś słychać?  

Making the McLaren Senna in Forza Horizon 4

Rig

PC

GTR

GTR
  • STEAM ID:GTR
  • Origin ID:GranTurismoR
  • Xbox Live:FilipM5
  • Social Club:FilipM5
  • LokalizacjaŻory

Ciekawe czy do wszystkich aut dopracowują tak audio, bo w Forza 7 i wcześniej nie było tego jakoś słychać?

Ja bym się nawet nie łudził... pamiętam jak w FM4 na dźwięk wpływał poziom ulepszenia turbo (inny świst), wydechu i ssącego chyba też? A dzisiaj w Forzie każdy typ silnika ma jednakowy dźwięk i koniec... szczególnie zauważyłem to po FH3, ponoć w FM7 jeszcze gorzej to wygląda.

30285220960_fb97554753_n.jpg

| Flickr | Steam | Auto Kronika |

PC:

Spoiler

Rig:
Spoiler

nismo

rauf

rauf

Motorsport odpuściło takie detale i tyle, pamiętam że jeszcze przed FM7 odszedł z T10 główny dźwiękowiec Mike Caviezel.

Horizon to jednak Playground Games, siedzą w UK, niedawno kupił ich Microsoft, więc może być to ich okres świetności. 

Rig

PC

rauf

rauf
Trzeba przyznać, że otoczenie ładnie odtwarzają, tylko czy te miejscówki to bedzie coś więcej czy tylko do zdjęć posłużą?
Szczególnie ten dom by się prosił o jakieś interakcje a'la GTA5: wyjść, obejrzeć auta w garażu i na podjeździe, wybrać jedno...

Forza Horizon 4: Real Life vs. In-Game Britain

Rig

PC

LKRISS

LKRISS
  • LokalizacjaWarszawa

Duża wpadka Microsoftu. Przez błąd firmy z Redmond osoby, które zamówiły w przedsprzedaży Forzę Horizon 4 mogły pobrać ze sklepu Windows pliki gry. Przeszukując ich zawartość natrafiono na pełną listę samochodów, które powinny być dostępne w chwili wydania produkcji na rynek. Zestawienie jest naprawdę obszerne, do czego zresztą przyzwyczaili nas już deweloperzy ze studia Playground Games.

Trzeba przyznac, ze zaczyna to juz przypomionac poziom FM4  ;)

SimRace Polska "Prędkość dźwięku to bardzo dziwna sprawa. Rodzice coś mówią jak masz 15 lat a dociera dopiero koło trzydziestki"

Rig

PC

rauf

rauf

Naliczyłem 17 aut z 2017 roku i tylko 6 z 2018. 

Strasznie mało nowości jakoś  :bezradny:

1. 2018 Porsche 911 GT2 RS w/ Weissach Package
  2. 2018 Porsche Cayenne Turbo
  3. 2018 McLaren Senna
  4. 2018 Jeep Grand Cherokee Trackhawk
  5. 2018 Dodge Durango SRT
  6. 2018 Bugatti Chiron

Rig

PC

rauf

rauf

Trailer Horizon 4 odtworzony w 5 letnim GTA5. Ciekawe że Forza ma ładny render dymu na asfalcie a na szutrze jakby wcale, porównując do GTA? To oczywiście różne gatunki, z jednej strony simcadowy car collector w otwartym świecie (drogowym) z drugiej potężna piaskownica ze światem totalnym, piesi, auta, helikoptery, samoloty, nurkowanie itd. Polecam obejrzeć z pauzowaniem spacją i dokładnie porównać różne aspekty.

Forza Horizon 4 vs GTA 5! Side-by-side Forza Horizon 4 Trailer Remake in GTA 5!

Rig

PC

LKRISS

LKRISS
  • LokalizacjaWarszawa

Hehe dobre to  :okok:

Rig

PC

rauf

rauf

Dłuższe vid prezentujące sporą część mapy FH4. Ciekawsze widoczki w 45:20. 

Forza Horizon 4 - Seasons Change Everything | Autumn

żeby nie było za słodko zajrzyj na 59:30  :dobani:

Rig

PC

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych