Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO
Zdjęcie

PIMAX i gogle VR do simracingu - druga generacja rzeczywistości wirtualnej

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
110 odpowiedzi w tym temacie

CorradoSKJ

CorradoSKJ
  • STEAM ID:CorradoSKJ
  • LokalizacjaBydgoszcz

Tylko czemu cały czas te 110 stopni, po Pimax ciężko się wraca do tak małego kąta

dominik

dominik

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 17 postów
  • STEAM ID:76561198211020096

Myślicie, że i5 10600+ 1080ti+ 16gb ramu 3600 ogarnie hp reverb pierwszej generacji w sensownych ustawieniach AC? ACC nie tykam, bo głównie drifttuje. Widziałem że ludzie jeździli z taką kartą i gorszym prockiem w ACC wyścigi na 20 osób, a biorąc pod uwagę, że AC ma mniejsze wymagania, stawiam że sobie poradzi. Jaka jest wasza opinia? Brać, czy najpierw konieczny będzie upgrade PC?

TPS

TPS

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 136 postów
  • PSN id:TPS_3
Myślicie, że i5 10600+ 1080ti+ 16gb ramu 3600 ogarnie hp reverb pierwszej generacji w sensownych ustawieniach AC? ACC nie tykam, bo głównie drifttuje. Widziałem że ludzie jeździli z taką kartą i gorszym prockiem w ACC wyścigi na 20 osób, a biorąc pod uwagę, że AC ma mniejsze wymagania, stawiam że sobie poradzi. Jaka jest wasza opinia? Brać, czy najpierw konieczny będzie upgrade PC?

AC jest dobrze zoptymalizowana - jak będziesz sam na torze to powinno pójść. Też mam lekki dylemat. Chciałbym zmienić kartę na 3080, ale ceny powalają i nic nie wskazuje, że coś się zmieni. Mogę kupić gotowego PC z 3080 na pokładzie za 17.000 i sprzedać swój sprzęt. Tak, czy siak, uderzenie w skarbonkę jest mocne.

Siedzę i kminię: Mam Odysseya+ / RTX 2080 i9900 32GB. W AC przy gridzie 10 aut (9 AI+ja), średnich detalach jest w miarę stabilnie. Okazjonalnie jakaś czkawka na torze się zdarzy. 

W iRacingu jest bardzo dobrze, ale nie jeżdżę już w iR. Przestałem czuć klimat tego sima. 

rFactor - w zasadzie na mid/low z cieniami daje radę. Niektóre tory nawet na low (Oulton Park) z 6 AI dostają czkawki. 

RRRE wszystko na LOW z lowest shades jakoś ciągnie przy kilku AI. W RRRE jeżdżę w zasadzie tylko na leaderbordzie za ghost car. 

Przymierzam się do Automobilista 2, ktory podobno jest świetnie zoptymalizowany pod VR i lata lepiej niż iR. 

Oczywiście, gdybym zrezygnował zupełnie z cieni i wszystko ustawił na low to płynność jest, ale frajdy żadnej. 

"Nigdy nie jest zbyt późno na szczęśliwe dzieciństwo"

vancouver

vancouver

Amator

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 27 postów

Jak ktoś jest zainteresowany to mam na sprzedaż mało używane Pimax 5K XR z pełnym zestawem (2 x lighthouse, 2 x kontroler, nakładka silikonowa na okulary, jakieś kody rabatowe, itp). Więcej na PW

dominik

dominik

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 17 postów
  • STEAM ID:76561198211020096

AC jest dobrze zoptymalizowana - jak będziesz sam na torze to powinno pójść. Też mam lekki dylemat. Chciałbym zmienić kartę na 3080, ale ceny powalają i nic nie wskazuje, że coś się zmieni. Mogę kupić gotowego PC z 3080 na pokładzie za 17.000 i sprzedać swój sprzęt. Tak, czy siak, uderzenie w skarbonkę jest mocne.

Siedzę i kminię: Mam Odysseya+ / RTX 2080 i9900 32GB. W AC przy gridzie 10 aut (9 AI+ja), średnich detalach jest w miarę stabilnie. Okazjonalnie jakaś czkawka na torze się zdarzy. 

W iRacingu jest bardzo dobrze, ale nie jeżdżę już w iR. Przestałem czuć klimat tego sima. 

rFactor - w zasadzie na mid/low z cieniami daje radę. Niektóre tory nawet na low (Oulton Park) z 6 AI dostają czkawki. 

RRRE wszystko na LOW z lowest shades jakoś ciągnie przy kilku AI. W RRRE jeżdżę w zasadzie tylko na leaderbordzie za ghost car. 

Przymierzam się do Automobilista 2, ktory podobno jest świetnie zoptymalizowany pod VR i lata lepiej niż iR. 

Oczywiście, gdybym zrezygnował zupełnie z cieni i wszystko ustawił na low to płynność jest, ale frajdy żadnej. 

Latam na VR już od około 50h w AC. Całe szczęście karta ogarnia, postawiłem na płynność więc zszedłem z detalami, ale jest bardzo fajnie. Bez spadków ogarnia 15 aut na każdej mapie, więc nie ma problemu, fakt faktem nie jestem jakimś wymagającym graczem co do grafiki, ale wystarcza. Jak ceny się ogarną to zrobię update karty, a na ten moment nie mam presji, bo wszystko działa jak dla mnie wystarczająco. 

Podejrzewam, że karta sobie radzi bo jestem dość specyficznym graczem jeśli chodzi o cienie i dym- wolę mieć wyłączone, bo bardziej mnie denerwują niż dają frajdę  :D Na triplu też cienie i dym off, mimo że nie było problemów z wydajnością, ale jakoś tak mi wygodniej

Użytkownik dominik edytował ten post 27 marzec 2021 22:51

Speedy

Speedy

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów

Powiedzcie tylko kochani. Czy na i7 4.5Ghz, i zwykły GTX 1080, da radę Reverb G2 w iRacing? 

Nie zależy mi na efektach, tylko żeby obraz był ostry i płynny. Póki co jadę na CV1 ale już mi się coś rozpadają więc czas chyba zmienić.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych