Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO
Zdjęcie

Podkręcenie kompa - Warszawa

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

Robsoon

Robsoon

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 149 postów
  • LokalizacjaPiastów

Czy ktoś mógłby polecić sprawdzony serwis w Warszawie do którego mógłbym oddać kompa na podkręcenie? Próbowałem podejść do tematu kilka razy z pomocą różnych poradników, ale jakoś nie czuję się na siłach. Inna sprawa, czy w ogóle warto się w to bawić? Da się oszacować przyrost FPS np w AC po takim podkręceniu? I najważniejsze, ile coś takiego może kosztować :D Specyfikacja kompa w podpisie. Będę wdzięczny za jakieś sugestie :)

PC

Rig

mataman

mataman

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 268 postów
Nie wystarczy Ci podkrecenie w UEFI?

9118.png

Panjapa22

Panjapa22

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 340 postów
  • LokalizacjaWrocław
Lepiej sie zawziasc i zrobic samemu. Nie musisz od razu 5 GHz probowac :) zacznij bezpiecznie od 3,7 zeby ogarnac procedure, stress testy itp. Lepiej robic samemu bo wiesz co robiles i w razie problemu pamietasz poprzednie konfoguracje. Poza tym czy potrzebny Ci ten przyrost? I tak wiekszosc rzeczy powinna Ci na full dzialac powyzej 60 fps

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Rig

PC

Tycha

Tycha

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 338 postów
  • Lokalizacja3City

Przy twoim procesorze zrobi to ogromną różnicę. Podkręcanie to obecnie nic trudnego - podbijasz mnożnik i lekko napięcie i testujesz.

Robsoon

Robsoon

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 149 postów
  • LokalizacjaPiastów

Skoro mówicie że to takie łatwe to chyba faktycznie w wolnej chwili podejdę do tego jeszcze raz. Jak już coś wymodzę to napiszę o rezultatach.

PC

Rig

Zikos4

Zikos4

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 197 postów
Podepne sie pod temat,bo wlasnie chce troche przetestowac sprzet po tym jak juz zmalal hype po pierwszym wrazeniu.
Jaki program polecacie do OC karty graficznej/procesora? Na chwile obecna wpadl mi w oczy polecany msi afterburner,ale pomyslalem,ze zapytam specjalistow :-)

rauf

rauf
  • STEAM ID:rauf00
  • Origin ID:rauf00
  • Xbox Live:rauf00
  • PSN id:rauf00
  • Social Club:rauf00
  • Lokalizacjagłęboka wieś

Do GPU MSI Afterburner (w pakiecie z RTSS do statystyk przychodzi). Do CPU nie polecam programow nakladek na system tylko modyfikacje w UEFI. Stabilniej i nie da sie nic uszkodzic.

Mody grafy sa duzo prostsze mozna nawet zlecic algorytmom szukanie limitow.

Zabawe w OC polecam zaczac od zrozumienia poprawnych ustawien. Np pamieci! Niby proste o wielu userow nie zaglada do UEFI i nawet profili XMP czyli natywnych taktow nie ma ustawionych poprawnie. OC nie musi oznaczac tez nadmiernych obciazen a po prostu optymalizacje posiadanego sprzetu.

Mam nadzieje ze troche rozjasnilem.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.

Rig

PC

38700337265_4a399a161c_o.jpg moje zaufane źródło testów sprzętu i technologii 
Guest uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi!

Jak wołać użytkownika i cytować fragmenty
Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych