Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO
Zdjęcie

3 monitory do simracingu - pomoc w wyborze modelu

101 odpowiedzi w tym temacie

rISky

rISky

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Witam,

powoli buduję swoje stanowisko do simracingu (na ten moment jestem kompletnym laikiem) - komputer już mam i po kolei mam zamiar składać kolejne klocki układanki. Ponieważ na ten moment definitywnie porzuciłem pomysł zakupu gogli VR przymierzam się do zakupu monitora a raczej trzech. 

W większości przypadków polecane są trzy szt. w rozmiarze około 27" i tutaj mam pierwsze pytanie:

1. Czy biorąc pod uwagę wydajność mojego zestawu komputerowego (jak w stopce) powinienem pójść w kierunku:

- 3 szt. 27” 1920x1080

- 3 szt. 27”2560x1440

- 3 szt. 31,5 1920x1080

- 3 szt. 31,5”2560x1440

- czy zupełnie pobłądziłem ?

Po kilkudniowej lekturze wstępnie celuję w 3x 27" 2560x1440 i jeżeli dobrze kombinuję to kolejne pytanie związane z wydajnością

2. Czy przy takiej rozdzielczości (przy  relatywnie wysokim poziomie detali) mój zestaw sobie poradzi i zapewni odpowiednio wysoki poziom fps?

Jeżeli sprzęt sobie poradzi, to kolejnym krokiem jest wybór odpowiedniego modelu. Nie wiem czy słusznie ale na podstawie informacji zasięgniętych na necie kryteria jakie przyjąłem: ma mieś g-sync (ze względu na kartę NVidia), odświeżanie + 120Hz, możliwie krótki czas odświeżania. I tak wstępnie wytypowałem listę:

1. Acer Predator XB272bmiprz                  [27",  1920x1080, TN,  240Hz, 1ms, G-Sync, HDMI + DP]
2. Acer Predator XB271HAbmiprzx            [27",  1920x1080, TN,  144Hz, 1ms, G-Sync, HDMI + DP]
3. Acer Predator Z271Ubmiphzx courved   [27",  1920x1080, TN,  165Hz, 1ms, G-Sync, HDMI + DP] 

4. Acer Predator Z321Qbmiphzx courved   [31,5",1920x1080, VA,  144Hz, 4ms, G-Sync, HDMI + DP] 

5. Acer Predator XB271HUAbmiprz            [27",  2560x1440, TN,  165Hz, 1ms, G-Sync, HDMI + DP] 
6. AOC AGON AG271QG                           [27",  2560x1440, IPS  165Hz, 4ms, G-Sync, HDMI + DP] 
7. ASUS ROG Swift PG279Q                     [27",  2560x1440, IPS, 165Hz, 4ms, G-Sync, HDMI + DP] 
8. ASUS ROG Swift PG278QR                   [27",  2560x1440, TN,  165Hz, 1ms, G-Sync, HDMI + DP] 
9. ASUS ROG Swift PG27VQ     courved     [27",  2560x1440, TN,  165Hz, 1ms, G-Sync, HDMI + DP] 
10.Dell S2716DG                                     [27",  2560x1440, TN,  144Hz, 1ms, G-Sync, HDMI + DP] 
11.HP OMEN 27                                      [27",  2560x1440, TN,  165Hz, 1ms, G-Sync, HDMI + DP] 

12.Acer Predator Z321QUbmiphzx             [31,5",2560x1440, VA,  165Hz, 4ms, G-Sync, HDMI + DP, HDR Ready]

Wstępnie wytypowałem model Dell S2716DG, ale jak poczytałem opinie na temat tego monitora (większość osób skreśla go ze względu na matrycę TN) to już sam nie wiem co wybrać. Czy ktoś z doświadczonych graczy może szczególnie polecić lub odradzić któryś z powyższych modeli lub podpowiedzieć który model jest mniej lub bardziej popularny w gronie simracerów - np. czy są modele szczególnie często wykorzystywane na imprezach e-sportowych, etc)

Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.

Użytkownik rISky edytował ten post 16 marzec 2019 19:40

[CPU] i7-8700 CPU 3.20GHz [MEM] 32 GB,[GPU] NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti

Martion

Martion

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 450 postów
  • STEAM ID:STEAM_0:1:47963338 / Martion
  • Origin ID:Martion15x
  • Xbox Live:Martion94r
  • PSN id:Martion__
  • Social Club:Martion___
  • LokalizacjaPoznań

Pytanie brzmi jaki masz budżet, bo na 3 monitory możesz wydać np. 4800zł lub 10200zł.

W tej chwili część monitorów z FreeSync działa z kartami Nvidii (działa jak na kartach AMD, czyli większość monitorów od 48fps). G-Sync działa od 30fps, ale i tak pewnie celujesz w utrzymanie 100+fps, więc nie odczujesz braku G-Sync.

1080p w połączeniu z przekątną 31,5" IMO nie ma sensu, przy 1440p masz podobne zagęszczenie pikseli co przy 24" i 1080p.

Jeśli chcesz przez cały czas utrzymywać min 130fps przy wysokich detalach to możesz się jeszcze zastanowić nad 49" monitorem z ekranem w proporcjach 32:9 - jedyna wada to brak Flicker Free.

PS. Na przyszłość podawaj specyfikację komputera w temacie, bo na Tapatalk nie widać sygnatur.

PS2. Ty masz i7-8700, czy i7-8700K?

PC

Rig

Mój worklog PC
Mój worklog rig/kokpit
Mój (martwy) worklog na forum.benchmark.pl

Mav309

Mav309

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 628 postów
  • Discord:Mav309#6943
  • LokalizacjaImmersione Scuderia Corsa

Skoro już powstał taki temat, to podepnę się z moimi dylematami, może coś doradzicie :)

Siedzę około 50-55 cm od monitora, więc przy obecnych 24"  u mnie prawidłowy FOV w AC powinien być około 33 - nie daję rady na tak niskim fov jeździć - dobrze się czuję dopiero w okolicach 50:(

Dlatego muszę iść koniecznie w triple :)

Obecnie używam starego monitora 24" (1920x1080 16:9, matryca TN, 60Hz) i chce dokupić dwie 27".

Stara 24 poszła by jako lewy panel (wydaje mi się że najmniej odczułbym na niej mniejsze proporcje obrazu) a 27 jako środkowy i prawy.

Mój simroom nie ma okien, bazuję jedynie na sztucznym oświetleniu, dodatkowo nie jestem maniakiem jakości matryc, zależy mi jedynie na efekcie pełnej imersji.

Jestem świeżo po zakupie kompa+T500 i obecnie dałbym radę jedynie kupić dwie tanie 27" (warunek: ma mieć display port i mocowanie VESA)  w okolicach 700zł, co oznacza, że będą to matryce 60Hz.

No i tak rozmyślam  nad poszczególnymi opcjami:

1. Przy przy obecnej 24"/60Hz i tak nie wyciągnę więcej klatek. Czyli kupuje tanią opcję 2x27"   60Hz  i cieszę się tanim triplem za 1300zł 

By zobaczyć linki musisz się Zalogować lub Zarejestrować

2. Kupuję troszkę lepsze 2x27" 75Hz wydaję 1600 nadal mam 60Hz a za parę miesięcy dokupuję jeszcze jedną 27" i przechodzę na 27" (stara 24" od biedy może pójść dla dzieci do PS4).

Do testów ustawiłem sobie w sterownikach mojej 1070Ti DSR 3x (3325x1871) co odpowiada rozdzielczości triple na 1080 i zarzuciłem sobie benchmarka w AC - średnio 128klatek, minimum 94. Procesor i karta bez OC no i pojawiła się kolejna opcja:

3. Dozbierać 2000zł do obecnych 1500 żeby kupić  3x 27"100-144Hz? Czy naprawdę warto czekać te powiedzmy 8 miesięcy i jeździć na tej biednej 24? Nigdy nie widziałem więcej niż 60Hz i nie wiem czy efekt robi aż taką robotę? Inna kwestia że za około 3000 na portalach aukcyjnych trafiają się nowe Samsungi CHG90. Imersja może trochę mniejsza ale 144Hz 49" 32:9 w jednej tafli też jest fajne?

Osiołkowi w żłobu dano...

Benchmark AC:

Spoiler

Użytkownik Mav309 edytował ten post 10 maj 2019 09:14

7tBY5I9.jpg

When I fall down, don't give me your hand, I will get up stronger.

PC

Rig

rauf

rauf
  • Discord:rauf#2248
  • STEAM ID:rauf00
  • Origin ID:rauf00
  • Xbox Live:rauf00
  • PSN id:rauf00
  • Social Club:rauf00
  • Lokalizacjagłęboka wieś

@Mav309, uproszczę Ci rozkminy jak pozwolisz:

1. 24" to dziś rozmiar laptopowy, realizm gry to też czucie proporcji zaczynając od Twoich dłoni, kierownicy i tego co widzisz na ekranie, żeby się zgrało z FOVem i żebyś nie musiał wpatrywać się w ekran. Nie planowałbym nic poniżej 27", to bazowy rozmiar dla odległości ekran-oczy jaką podałeś.
  2. 60Hz a 75Hz to już zauważalna różnica, ale 120-144Hz można powiedzieć kolosalna. To czuć nawet na pulpicie a co dopiero w szybkich grach gdzie dużo się dzieje. Nie wrócisz do gry na 60Hz i szkoda na nie dzisiaj kasy, chyba że absolutnie budżetowy zakup (używka?) byle doczekać na coś lepszego.
  3. Rozdzielczość Wydajność na jednym monitorze 3325x1871 będzie słabsza niż na triplu 5760x1080
  4. Samsung CHG90 to bardzo dobry wybór, mniej uniwersalny od tripla bo nie sprzedaż "bocznych" monitorów i nie nadaje się do zwykłych gier ale do simracingu świetna sprawa, mam i polecam. Co ważne, działa z nim G-sync na karcie NV, za co w innych monitorach trzeba dopłacać. Z G-sync nie zrezygnujesz podobnie jak z 144Hz.

Użytkownik rauf edytował ten post 10 maj 2019 10:48
Wydajność

Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.

Rig

PC

38700337265_4a399a161c_o.jpg moje zaufane źródło testów sprzętu i technologii 
Guest uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi!
Jak wołać użytkownika i cytować fragmenty
Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

Mav309

Mav309

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 628 postów
uproszczę Ci rozkminy jak pozwolisz:

Ciesze się że to robisz, bo liczyłem na to, że ktoś z większym doświadczeniem mi sprawę "wyprostuje" i troszkę nada właściwy kierunek...

Ad 1 Zgadzam się, obecnie 24" to jak granie na pocztówce, czuje to dotkliwie, dlatego chcę to jak najszybciej zmienić.

W przypadku kupna dwóch monitorów 27"  jedyną opcją było wrzucenie go na "lewe drzwi" i nie jeżdżenie anglikami :)

No chyba że ktoś jeździł i wie że to  bez sensu  ( myślałem żeby kupić teraz dwa 27" 144Hz

a potem dokupić jeszcze jeden za jakiś czas i podmienić tego 24").

Ad 3. Jak mam to zrozumieć że rozdzielczość będzie słabsza? To jakie ustawić DSR żeby komp sprawdzić wydajnościowo pod triple?

Generalnie sprawa sprowadza się chyba finalnie żeby zacisnąć zęby i zbierać dodatkowo 6 miesięcy kasę na Samsunga CHG90 bez półśrodków.

Dodatkowo odpadają koszty stojaka/stojaków do monitorów, spadają wymogi mocy obliczeniowej (6K vs 4K),  będzie Gsync, będzie 144Hz nie będzie ramek

Wiem, że spadnie imersja bycia otoczonym światem  wyścigów, ale w sumie skoro nie mam jeszcze triple, to nie będę wiedział co tracę? :)

Użytkownik Mav309 edytował ten post 10 maj 2019 11:16

7tBY5I9.jpg

PC

Rig

Edziu

Edziu

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 195 postów
  • STEAM ID:cieslus1988
  • LokalizacjaGolasowice

Ja to bym na Twoim miejscu się nie pier**... pieprzył w tańcu tylko kupił 3 monitory choćby i 24 cale - w triplu to i tak Ci wystarczy, przecież nie siedzisz aż tak daleko od ekranu. Raufa nie słuchaj bo to jest filantrop i koneser drogiego sprzętu :D :figielek:

A wracając do tematu 75Hz będzie na prawdę okej na początek. Unikaj 60Hz bo tego potem nawet nie sprzedasz, a 75Hz trzymają raczej cenę i tak jak Rauf napisał czuć różnicę. Będziesz miał dużo większy fun z tripla pod 75Hz vs 1 dobry 144Hz. Ja aktualnie jeżdżę na dualu i w okienku rozciagniętym bo mam 2 różne monitory. Nie przeszkadza mi to, żeby wygrywać wyścigi.

I nie przywiązuj się do sprzętu - możesz w każdej chwili sprzedać monitor jeśli jest w dobrym stanie. Oczywiście szanuję podejście Raufa, że jak robić to porządnie. Ale sorry jak nie ma kasy to trzeba pójść na kompromisy a kupno jednego drogiego monitora, kiedy możesz mieć w tej samej cenie tripa nawet gorszej jakości to jak dla mnie pomylony pomysł

Co do rozdzielczości możesz ją zasymulować programem SRWE nawet na tym monitorze co masz teraz. Po prostu grafika będzie renderować więcej niż Ci się będzie wyświetlać.

Jeszcze jedno - jeśli postanowisz kupić duala to będziesz zmuszony grać w oknie - chyba, że chcesz mieć ramkę na środku ekranu (taka imitacja Halo). Surround nie pozwoli Ci tak przesunąć ekranu, żebyś miał kiere na środku jednego z monitorów. No chyba, że czegoś nie wiem.

V jak brać jeden monitor to taki jak Kowalski proponuje :D

Użytkownik Edziu edytował ten post 10 maj 2019 11:17

KOWAL Mirek

KOWAL Mirek

ex. me2slow i Kowalski

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1961 postów
  • LokalizacjaWarszawa. Bournemouth
Pamiętajcie, że nadchodzi następca CHG90, będzie to CRG9. Rozdziałka pójdzie w górę do 1440p/120Hz. W UK już jest pre-order.

Rig - SimuCube 1 (OSW) Direct Drive wheelbase with Kollmorgen AKM53G motor with Hengstler AD58 encoder, powered by Mean Well PSU 480/720W and fully shielded servo cables, HE Ultimate pedals with OMP pad kit, SIM-LAB P1-X rig, PRO-SIM/Quaife H pattern shifter with Honda Type R knob, PRO-SIM/Quaife sequential shifter, HE handbrake with LC, RRS carbon steering wheel 35cm, MOMO Prototipo S steering wheel 35cm, Sparco 33cm, Simracing Coach panel of buttons and paddle shifters, Samsung CRG9 49" 32:9 monitor
PC - still under construction

rauf

rauf
  • Discord:rauf#2248
  • STEAM ID:rauf00
  • Origin ID:rauf00
  • Xbox Live:rauf00
  • PSN id:rauf00
  • Social Club:rauf00
  • Lokalizacjagłęboka wieś

Jeśli się wahasz czy triple czy szerokokątny to też zależy w co głównie grasz. Klasyczne simy jak rF2, iR, AC obsługą tripla wzorowo, pC2 czy R3E również akceptowalnie. ACC będzie bez wsparcia i moim zdaniem granie na rozciągniętym widoku mija się z celem, także w przypadku tego tytułu lepsze będzie UWA lub VR.

Triple z jednym mniejszym pewnie do przeżycia, chociaż nigdy tego nie widziałem. Byle monitory dało się spoziomować w miarę a nie żeby mały wisiał poniżej linii horyzontu. 

Nie rozdzielczość a wydajność oczywiście miałem na myśli, poprawione. Triple na bokach mają mniej ważne informacje, więc wydajność jest na nich lepsza niż z analogiczną rozdzielczością wymuszoną na 1 ekranie. Parenaście procent ale zawsze.

Samsung zaraz wypuszcza następcę w 1440p, więc wersja FHD będzie taniała. Mam i testowałem wszystkie możliwe rozwiązania czyli:

• 21:9 fajne, ale jednak w simach brakuje po bokach szerokości, do gier wyścigowych (jak Forza, Dirty) i wszystkich innych typów gier natomiast to najbardziej uniwersalne proporcje, monitor do wszystkiego, do pracy i gry przy biurku nie wrócę już do 16:9
  • triple, cudowne do simracingu, nie sądze żeby cokolwiek podeszło immersją do opcji owinięcia się bocznymi ekranami, łatwo przerobić na singla a boczne sprzedać jak zmieni się koncepcja, niektórym VR dają podobne odczucia, ale to coś za coś (siedzisz w aucie, ale nie widzisz swojej kiery, ręcznego,wyświetlaczy itd)
  • UWA (ultra wide angle) nie tak szerokie ani nie tak zagięte i konfigurowalne jak triple, ale naprawdę wciągające no i zadziała z każdym softem bo nie wymaga specjalnego wsparcia dla tripli a jedynie ustawienia poprawnych proporcji obrazu i dopasowania HUD a to robi praktycznie każda gierk. Wada to mała uniwersalność, chociaż są ludzie którzy grają we wszystko i pracują na takich panelach, dla mnie to jednak głównie do sim rozwiązanie.

Raufa nie słuchaj bo to jest filantrop i koneser drogiego sprzętu

Mogłeś napisać już, że gupi i się nie zna  :P

Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.

Rig

PC

38700337265_4a399a161c_o.jpg moje zaufane źródło testów sprzętu i technologii 
Guest uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi!
Jak wołać użytkownika i cytować fragmenty
Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

Mav309

Mav309

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 628 postów

Jestem kompletnie stricte simowy.

Wychowany na rFactorze i wcześniejszym GTR. Dirty forza zbyt zabawkowe.

Obecnie ACC mnie trochę odrzuca ze względu na symulację stricte samochodów GT za którymi nie przepadam. Ale nie jechałem jeszcze, więc nie mówię nie. Z drugiej strony może do tego czasu ogarną engine unreala na 3xLCD

Komp jest tylko do simracingu i tylko do tego będzie. Nie pracuje na nim, nic w innego nie gram.

To jest oddzielne pomieszczenie tylko do tego.

Nawet darmowe Division2 które dostałem do Ryzena pograłem ze dwie godzinki a jak odpaliłem AC to D2 przestało mnie w ogóle interesować :)

VR nie dla mnie - choruję potem po nim :) do tego słaba rozdzielczość/grafika nie rekompensuje efektu VR,

Z tego co piszecie, to jednak triple wygrywa jeżeli chodzi o imersję.

Trzeba zacząć  pilnowac i albo kupić okazyjnie 3x 75Hz (za powiedzmy ~2000) albo odczekać i kupić 3x144Hz (~3000)

Użytkownik Mav309 edytował ten post 25 styczeń 2021 11:07

7tBY5I9.jpg

PC

Rig

Edziu

Edziu

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 195 postów
  • STEAM ID:cieslus1988
  • LokalizacjaGolasowice
Coś pośrodku to np 3x AOC C24G1. 144Hz, VA, małe ramki, 24'' - 750 sztuka = 2250zł triple. Mam jeden i nie narzekam. Ale jak chcesz coś z mniejszym czasem reakcji to TN. Jakieś są w tej cenie

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

KOWAL Mirek

KOWAL Mirek

ex. me2slow i Kowalski

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1961 postów
  • LokalizacjaWarszawa. Bournemouth
CHG90 może rzeczywiście być osiągalny cenowo dla wielu jak wejdzie nowy CRG9. Rauf twierdzi, że nie czuć jego niższej rozdzielczości, a to jest świetna wiadomość bo mamy stosunkowo niskie obciążenie PC, a więc i dużo FPS'ów. Normalnie monitor prawie idealny. Co lepsze, mniej FPS'ów ale większa rozdzielczość, czy więcej FPS'ów a mniejsza rozdzielczość? CHG90 ma sterowanie jasnością na PWM, czyli ma flicker (migotanie), w testach było 433Hz czy coś i to jest jego wada. Jak już ktoś miał monitor flicker free to ciężko wrócić ponownie do monitora z migotaniem, szczególnie jak się siedzi dużo przed monitorem i ma wrażliwe oczy na to zjawisko. Czy nowy CRG9 też będzie miał flicker i to przestarzałe sterowanie na PWM? Oby nie... dopiero wnikliwe testy z oscyloskopem prawdę powiedzą.

Btw, świetne porównanie rauf 21:9 vs triple vs UWA

Użytkownik Kowalski edytował ten post 10 maj 2019 14:07

Rig - SimuCube 1 (OSW) Direct Drive wheelbase with Kollmorgen AKM53G motor with Hengstler AD58 encoder, powered by Mean Well PSU 480/720W and fully shielded servo cables, HE Ultimate pedals with OMP pad kit, SIM-LAB P1-X rig, PRO-SIM/Quaife H pattern shifter with Honda Type R knob, PRO-SIM/Quaife sequential shifter, HE handbrake with LC, RRS carbon steering wheel 35cm, MOMO Prototipo S steering wheel 35cm, Sparco 33cm, Simracing Coach panel of buttons and paddle shifters, Samsung CRG9 49" 32:9 monitor
PC - still under construction

m@rcinpl

m@rcinpl

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 486 postów
  • LokalizacjaRumia
CRG9...

<p>
PC
Rig

GTL_FALO

GTL_FALO

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów
  • PSN id:GTL_FALO
Witam Panowie , chciałbym odświerzyć temat . Chcę pójść w tripla i zastanawiam się nad rozmiarem 27 czy 32 . Wybór padł na AOC ze względu na cenę ale mam wątpliwości co rzetelności podawania parametrów przez ta firmę . Słyszałem że czas reakcji 1 ms nie pokrywa się z rzeczywistością . Jeśli chodzi o rozmiar pytam pod katem simracingu gram tylko w IRacing .
Monitory to AOC c27g1 lub AOC cq32g1 . Mój sprzęt to Ryzer 5 2600 ,RTX 2070 ,8 RAM , zasilacz 700 W 80 plus silber , płyta gł. MSI 350 Gaming Pro Carbon

erwines

erwines

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów
  • STEAM ID:erwines15
  • PSN id:erwines15
  • LokalizacjaKielce

Podepnę się do tematu.

Przymierzam się do tripla i tu pojawia się standardowy problem :) co, gdzie, jaki i dlaczego. Zastanawiam się pomiędzy 25" a 27". Budżet to ok 1000zł za sztukę.

Podstawowe pytanie to czy pchać się w monitory zakrzywione czy płaskie?

Zastanawiam się nad:

Ewentualnie płaski:

Z drugiej strony jest coś takiego. Bardzo duży plus dla mnie to znikome ramki na czym mi zależy:

PS4 PRO + Sony Bravia 46"                                   THRUSTMASTER T300

PC:                                                                          FERRARI INTEGRAL ALCANTARA

Mobo: Gigabyte Z170XP-SLI                                   FERRARI F1

CPU: i5-6600k                                                         TH8A

GPU: Gigabyte 970 WF3 OC                                  T3PA PRO

RAM: DDR4 Kingston 2x8GB                                  PLAYSEAT CHALLENGE

Zasilacz: XFX TS 550W                                           TM LED DISPLAY

Obudowa: Zalman Z3 Plus

Monitorów chwilowo brak, gram na TV

Mav309

Mav309

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 628 postów

Witam Panowie , chciałbym odświerzyć temat . Chcę pójść w tripla i zastanawiam się nad rozmiarem 27 czy 32 . Wybór padł na AOC ze względu na cenę ale mam wątpliwości co rzetelności podawania parametrów przez ta firmę . Słyszałem że czas reakcji 1 ms nie pokrywa się z rzeczywistością . Jeśli chodzi o rozmiar pytam pod katem simracingu gram tylko w IRacing .
Monitory to AOC c27g1 lub AOC cq32g1 . Mój sprzęt to Ryzer 5 2600 ,RTX 2070 ,8 RAM , zasilacz 700 W 80 plus silber , płyta gł. MSI 350 Gaming Pro Carbon

27 przy fullhd to już duży pixel - u mnie zauważalny przy odległości 60cm od ekranu (mam triple z iiyama G2730HSU 75Hz działające na kompatybilności Gsync)

Mamy podobną konfigurację (mam R2600+1070Ti) w ACC przy 30 osobowym gridziejest osiągalne 75 klatek przy zejściu z paru szczegółów

W AC ponad 120+ przy najwyższych detalach. 

Grasz tylko w iRacing więc pewnie wydajnościowo dojdziesz do 144klatek. Pod warunkiem że AOC da radę z kompatybilnością w Gsync.

Co do 32 cali, to triple z 3xWQHD przy 1070 to już sporo, nie wiem jak wydajnościowo iRacing jest skonstruowany ale klatka dwa razy większa (11K vs 6K) to już nie w kij dmuchał. No chyba że po prostu przyszłościowo patrzysz (co nie jest takie głupie zwłaszcza że w wqhd można by się pokusić o wyłączenie antyaliasingu)

7tBY5I9.jpg

PC

Rig

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych