Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO
Zdjęcie

Richard Burns Rally - temat ogólny

402 odpowiedzi w tym temacie

MarioDee

MarioDee

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 22 postów

Jeszcze kwestia odległości od monitora. Siedzę w odległości około 80 cm od niego.

me2slow

me2slow

ex.Kowalski

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1424 postów
  • LokalizacjaWarszawa. Bournemouth
Ja siedzę bliżej a mam 49” 32:9.....90% to RBR.

Offside

Offside

Forumowicz

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 71 postów

Zainteresowałem sie nieco raidami, jako ze sie ucze i zauważyłem ze każda dziedzina motosportowa potem daje jakieś umiejętności które sie przydaja w tej głównej.

No i jako ze grafika na mnie nie działa a RBR ma oponie tego najlepszego to pobrałem tego RBRPro, działa fajnie (troche dziwnie sie jedzie, żadnej podsterowności ani nad ale moze taka specyfikacja aut, nie znam sie).

No ale mam poważny problem, brak FFB. Ciężko na oko tak rozpoznawać co sie dzieje z autem. Myślałem pierw ze to kwestia kierownicy Thrustmaster F430 fbb, ale przecież ta gra jest starsza od tej kierownicy i znalazłem na jakiś forach wręcz ze ludzie sobie polecają ją do RBR. Jakieś pomysły?

MarioDee

MarioDee

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 22 postów

W RBR Pro jedzie się bardziej arcadeowo niż w zwykłym Ryśku, taka moja opinia i raczej nie tylko moja ;) Chociaż sama idea RBR Pro jest fajna, wszystko masz od razu dostępne, nie musisz nic ściągać i instalować ręcznie, wszystko automatycznie się odbywa. Klikasz co potrzebujesz i się to instaluje automatycznie.

Użytkownik MarioDee edytował ten post 12 październik 2020 10:56

me2slow

me2slow

ex.Kowalski

• Użytkownicy
  • 1424 postów

To jest ściema. Teoretycznie Pro i nie Pro to są takie same Ryśki, nie ma żadnych różnic. Nawet sam Adrian Klimas, nasz mistrz kierownicy testował Pro i potwierdził, że to jest dokładnie to samo. czasy są podobne, jedynie w Pro macie wszystko już wgrane a ponieważ aplikacja Pro chodzi w tle to zabiera trochę zasobów PC (dla hardcore'ów to może być ważne), i przez to mamy nieco mniej FPS. Ot cała różnica. 

Firssen

Firssen

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 291 postów
  • STEAM ID:Firssen
  • Origin ID:Firssen
  • Xbox Live:Firssen
  • Social Club:Firssen
  • LokalizacjaBiałystok

Nawet sam Adrian Klimas, nasz mistrz kierownicy testował Pro i potwierdził, że to jest dokładnie to samo

Wcześniej była mowa o poprawianiu rekordów o około 2s  :fanatec: 

Nie wiem czy w pro nie ma trochę innych bazowych setów... Trzeba wsadzić pliki z pro do RBRa i zobaczyć ;p 

PC

Rig

MarioDee

MarioDee

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 22 postów

Na szutrze jednak mam wrażenie że jest lepsza przyczepność w RBR Pro. Może coś jednak jest z fizyką nawierzchni namieszane.

me2slow

me2slow

ex.Kowalski

• Użytkownicy
  • 1424 postów
Używam na przemian oba Ryśki i nie widzę absolutnie żadnej różnicy. Mam nieco mniej FPS na Pro, dlatego częściej odpalam czystego Ryśka, to jest jedyny powód.

Offside

Offside

Forumowicz

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 71 postów
Na zwykłym rbr miałem rozpikselowana grafikę( dlatego pobrałem rbrpro) i ten sam feel z jazdy, ale ogólnie sprowadzał się do tego że nie miałem FFB. Jak z tym niedziałającym FFB? Które coś wie co mogło by pomóc? U was od strzała działało?
Pierwotnie pobrałem jakaś wadliwa wersję rbr, może mi coś pomieszała.

Użytkownik Offside edytował ten post 13 październik 2020 00:31

me2slow

me2slow

ex.Kowalski

• Użytkownicy
  • 1424 postów

Nigdy nie miałem problemów z FFB, a kilka kierownic przerabiałem... od czerwonego Logi Momo po OSW/SimuCube 1....

voytas_k

voytas_k

Amator

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 30 postów
  • STEAM ID:voytas_k
  • LokalizacjaNamysłów
A czy w innych grach FFB Ci działa? Może zasilacz Ci padł i dlatego nie dzialaja zadne siły a sterowanie działa.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik voytas_k edytował ten post 13 październik 2020 11:52

Offside

Offside

Forumowicz

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 71 postów
Działa działa. iRacing, acorsa, raceroom, i nawet w F1 2015 i 2018 o ile tamto można nazwać ffb. Jedynie w rbr nie działa.

Co do tej łatwej jazdy to trochę odwołuje słowa. 3 auta co wzięłem to były akurat 3 auta niezaktualizowane i po aktualizacji już jest spoko. Co prawda nadal jakoś łatwo się je kontroluje, ale może mam bias bo ostatnio jeździłem trochę chevroletem z group5 :-P

Btw fajna ta szkoła rajdowa, połączenie teorii z praktyką, gdzie aby zdać, trzeba rozumieć teorie. Jak jakiś znajomy będzie się zastanawiać o simracingu, to go odeśle do rbr aby szkole sobie przeszedł. Strasznie żałuję tego braku ffb :-/

Użytkownik Offside edytował ten post 14 październik 2020 00:12

smakubaku

smakubaku

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 15 postów
  • STEAM ID:smakubaku

No to moze ffb nie jest wlaczone z jakiegos powodu?

Sprawdz RichardBurnsRally.ini w glownym katalogu RBR:

ForceFeedback = true

oraz w grze jaka sila i czy wlaczaony:

Option -> Controls -> Force Feedback

Force Feedback On

Strength - cokolwiek zeby byla pewnosc, sprobuj max

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych