Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO
Zdjęcie

Początki z iRacing

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

jaspero

jaspero

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 124 postów
  • STEAM ID:jaspero

1. Kupuj przez ich stronę. Poźniej mozesz połączyć konto ze steam, zeby np zliczało Ci godziny gry.

2. Wiekszośc aut kosztuje $11.95. Tory $11.95 lub $14.95.

3. Nie ma nic P2W. Nie ma żadnego czasu gry, płacisz za miesiąc lub rok i masz do dyspozycji wszystko co dostaje się w podstawowym pakiecie + to co dokupiłeś. Jeździsz w tym czasie tyle ile chcesz.

4. Wsparcie dla VR jest dobre. Osobiscie jezdzłem tylko na Oculusie ale nie było żadnego problemu.

5. Zeby nie narobić bałaganu odrazu nastaw się, że to będzie Twoja kariera. Traktuj to poważnie bo tam 99.9% ludzi traktuje to poważnie. Nie rób głupot typu wchodzisz na oficjalny wyscig bez poznania toru w Practice. Każdy wyjazd poza tor, każda stłuczka i kontakt z innym kierowcą w oficjalnym wyscigu odejmuje ci iRating.

Pierwsze kilka dni spędzisz w najniższej licencji ale jeśli podejdziesz do sprawy ambitnie to szybko awansujesz (Twój iRating urośnie, zdobędziesz wyższą licencję) i będziesz mógł juz startować w fajniejszych wyścigach typu Skip Barber.

haefen

haefen

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 369 postów

Potwierdzam to, co pisał kolega wyżej, z tym że za incydenty (offtracki, kolizje itp.) nie tracisz iratingu, tylko safety rating, czyli licencję, która upoważnia do startu w wyższych seriach. irating zależy tylko i wyłącznie od tego, który przyjeżdzasz na metę (uwzględniając tzw. siłę stawki, czyli, mniej więcej, średnią iratingó uczestników wyścigu).

Jeśli jesteś obcykany w sim racing, to na pewno szybko sobie poradzisz.

Ja zacząłem w ogóle przygodę z sim racingiem od irki i po tygodniu upalania Mazdy wydostałem się z licencji "rookie" i mogłm już śmigać takie serie, jak np. (w moim przypadku) BMW GT4 albo Formula Renault 2.0. Jak będziesz się przygotowywał na treningach do wyścigów, to potem przejeżdżając je bezpiecznie, będziesz bardzo szybko awansował z licencją.

Niestety oprócz abonamentu (pierwsze 3 miesiące są za 5 dolarów, czyli grosze), trzeba kupować kolejne tory i auta, ale na początku to boli bardziej, a im dalej w las, to częstotliwość wydatków maleje, bo tory i auta w twojej karierze zaczynają się powtarzać.

Wg mnie warto spróbować, nawet dla tych Mazd, które są dostępne w trialu za te 5 dolków.

PC

Rig

KapitanUxy

KapitanUxy

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 124 postów
  • STEAM ID:76561198032398251
  • Origin ID:KapitanUxy
  • Xbox Live:KapitanUxy
  • PSN id:KapitanUxy
  • LokalizacjaŁódź

ok, dzięki! Wszystko wiem :) 

[MAINBOARD] MSI MPG Z390 Gaming Edge AC [GPU] MSI RTX 3070 Gaminig X Trio [CPU] i7-9700k [MEM] 2x8GB VIPER Gaming 4400MHz [SYS] Win10 [VR] HP Reverb G1 [LCD] 28' ASUS VP28UQG 4K, 60Hz, TN, 1ms + 45' TV PHILIPS 4K, 60Hz, HDR.

kaz

kaz

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 255 postów
  • LokalizacjaChorzów
Wsparcie VR jest zdecydowanie najlepsze że wszystkich simów.

Ja mam HP Reverb G2 i jest czad. Z drugiej strony i tak chyba wolę mojego tripla.

Użytkownik kaz edytował ten post 20 grudzień 2020 00:01

jakobowskim

jakobowskim

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 8 postów
  • STEAM ID:jakobowskim
  • Xbox Live:Marcin5169
  • LokalizacjaBielsko-Biała

Kto obecnie ściga się w iRacing? :D

Glaniu

Glaniu

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 489 postów
  • LokalizacjaKraków
Ja z tym , że nie jeżdżę GT3 które interesuje największą rzesze, ale jak coś potrzebujesz to pytaj

Wysłane z mojego KB2003 przy użyciu Tapatalka

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych