Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO
Zdjęcie

Pedały Heusinkveld SPRINT

video

133 odpowiedzi w tym temacie

Jarass

Jarass

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 17 postów

Witam, jestem nowym użytkownikiem ale często zaglądalem na to forum.
Mam pytanie odnoście pedalsów jak w tytule HE Sprint i HE Handbrake, czy ktoś z Was miał z tym sprzętem styczność? Mam w planach złożenie riga z tymi komponentami i chciałbym dowiedzieć się czegoś więcej od osób które mogą już takowy sprzęt użytkować. I czy jest duża różnica między nimi a Clubsportami v3?

Dodam że całość sprzętu jaki planuje to:
Clubsport v2.5
Clubsport wheel r300+hub/ Formuła v2
Heusinkveld Sprint (?)
Heusinkveld Handbrake (?)
Fanatec shifter

Tak mam pełną świadomość cen, i tego ile cały zestaw mnie wyniesie ale jest to mój zakup marzeń na który długo długo zbierałem.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

KOWAL Mirek

KOWAL Mirek

ex. me2slow i Kowalski

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1824 postów
  • LokalizacjaWarszawa. Bournemouth
Ja mam HE Ultimate i powiem tak, każdy produkt tej firmy można kupować w ciemno. Nawet sekundy bym się nie zastanawiał co brać, czy Fana czy HE. Jak jeździsz też rally to kupiłbym osobno skrzynie sekwencyjną. Dwa w jedny słabo się sprawdza.

Rig - SimuCube 1 (OSW) Direct Drive wheelbase with 20Nm Small Mige motor powered with Mean Well PSU 480/720W and fully shielded servo cables, HE Ultimate pedals with OMP pad kit, SIM-LAB P1-X rig, PRO-SIM/Quaife H pattern shifter with Honda Type R knob, PRO-SIM/Quaife sequential shifter, HE handbrake with LC, RRS carbon steering wheel 35cm, MOMO Prototipo S steering wheel 35cm, Sparco 33cm, Simracing Coach panel of buttons and paddle shifters, Samsung CRG9 49" 32:9 monitor

PC - still under construction

CorradoSKJ

CorradoSKJ
  • STEAM ID:CorradoSKJ
  • LokalizacjaBydgoszcz

Kowalski w gumiakach będzie musiał jeździć by stopy chłopaka nie bolały od tego hamulca ;> Ult to już profeska dla kogoś kto z motorsportem czy z pedałami tego typu ma już do czynienia. 

Jarass

Jarass

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 17 postów
No z tego co wyczytałem w internetach, to HE sprint to jest "najniższa" półka Heusinkvelda, ale czy jest dobra dla osoby która miała średnio/mało do czynienia z porządnym simracingiem? Co do shiftera, to wezmę pod uwagę HE, bo owszem sporo w rajdach jeżdżę a "H" nie jest mi na gwałt potrzebne.

c36

c36

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 10 postów
Jarass na jakim kokpicie będziesz budował ?

KOWAL Mirek

KOWAL Mirek

ex. me2slow i Kowalski

• Użytkownicy
  • 1824 postów
@corrado, pedały HE można tak skonfigurować, że będziesz miał 100% przy nacisku a la pedały od Logitech G27 jak będziesz chciał, takie mają możliwości, tylko trzeba wiedzieć jak to zrobić, a nie jest to wcale takie proste. Niektórzy nie wiedzą i potem twierdzą, że są dla nich na przykład za twarde :)
Jest filmik na yt jak to zrobić poprawnie.

Użytkownik Kowalski edytował ten post 21 wrzesień 2019 16:52

Rig - SimuCube 1 (OSW) Direct Drive wheelbase with 20Nm Small Mige motor powered with Mean Well PSU 480/720W and fully shielded servo cables, HE Ultimate pedals with OMP pad kit, SIM-LAB P1-X rig, PRO-SIM/Quaife H pattern shifter with Honda Type R knob, PRO-SIM/Quaife sequential shifter, HE handbrake with LC, RRS carbon steering wheel 35cm, MOMO Prototipo S steering wheel 35cm, Sparco 33cm, Simracing Coach panel of buttons and paddle shifters, Samsung CRG9 49" 32:9 monitor

CorradoSKJ

CorradoSKJ
  • STEAM ID:CorradoSKJ
  • LokalizacjaBydgoszcz

Tak ale skok zmniejszysz diametralnie, elastomery nawet te najbardziej miękkie są straszliwie twarde a samo nie profilowanie czy też ostre krawędzie nakładek na pedały potęguje ból przy naciskaniu w skarpetkach czy miękkich butach. 

KOWAL Mirek

KOWAL Mirek

ex. me2slow i Kowalski

• Użytkownicy
  • 1824 postów
Elastomery można kupić o mniejszej średnicy a więc bardziej miękkie jak ktoś tak bardzo chce soft i większy skok, to nie jest problem. Krawędzie nakładek można zaokrąglić, ja tak u siebie zrobiłem, ale i tak w końcu zmieniłem je na profesjonalne nakładki do rajdów OMP. Co do skarpetek to się nie wypowiem bo jeźdzę tylko i wyłącznie w butach, bez porównania lepiej. Skarpetki to kiedyś za czasów Logi i Thrusta były :)

Jarass

Jarass

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 17 postów

No z tego co wyczytałem w internetach, to HE sprint to jest "najniższa" półka Heusinkvelda, ale czy jest dobra dla osoby która miała średnio/mało do czynienia z porządnym simracingiem? Co do shiftera, to wezmę pod uwagę HE, bo owszem sporo w rajdach jeżdżę a "H" nie jest mi na gwałt potrzebne.

Jeszcze się na 100% nie zdecydowałem, ale rozważam Simlab P1 lub GT1 Evo, ewentualnie coś z Rseat ale to wszystko zależy od tego czy będę chciał w przyszłości montować motion platform, wtedy P1. Wybieram się niedługo do RagnarSimulator w Gdyni (to coś innego niż platforma bo tam pracuje cały rig, ale zawsze to jakaś namiastka) i przetestuję. A jeśli bez tego to raczej GT1 Evo.

Jarass

Jarass

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 17 postów

@corrado, pedały HE można tak skonfigurować, że będziesz miał 100% przy nacisku a la pedały od Logitech G27 jak będziesz chciał, takie mają możliwości, tylko trzeba wiedzieć jak to zrobić, a nie jest to wcale takie proste. Niektórzy nie wiedzą i potem twierdzą, że są dla nich na przykład za twarde :)
Jest filmik na yt jak to zrobić poprawnie.

Ale to chodzi o wszystkie modele HE czy tylko z konfigiem Ultimate jest tyle roboty ?

KOWAL Mirek

KOWAL Mirek

ex. me2slow i Kowalski

• Użytkownicy
  • 1824 postów
Już jest dostępna udoskonalona wersja P1-X, świetna pod motion i pod kierownicę direct drive, nie kupiłbym rseata tylko coś z sim-lab lub samemu składać z profili alu jak chcesz taniej. Rseat nie ma porównania do profili alu. HE Ultimate ma inny soft niż HE Sprint, w tych drugich jest dedykowane oprogramowanie a w ultimate jest otwarte oprogramowanie. W ultimate nie jest z tym dużo roboty ale trzeba dokładnie wiedzieć jak to się robi bo łatwo o pomyłkę, najlepiej robić to z kalkulatorem.

Jarass

Jarass

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 17 postów
Dokładnie to właśnie P1-X miałem na myśli, zwykły P1 już chyba nawet nie jest oferowany. Od początku bardziej się skłaniałem ku simlab ze względu alu konstrukcje czyli niesamowita sztywność. Rseat brałem pod uwagę na szarym końcu, ale tylko że względu na to że mi się po prostu podoba, ale funkcjonalność ma większe znaczenie więc raczej pójdę w alu. Co do HE to skoro sprinty maja dedykowane oprogramowanie to myślę że podołam. To chyba to oprogramowanie.

Jarass

Jarass

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 17 postów
Dobra nie ma się co dalej zastanawiać, idę w sprzęt HE i jeszcze jedno małe pytanko odnośnie podłączenia. Czy mogę riga podłączyć do kompa przez hub USB? Mam 5 wejść z czego 2x2.0, 2x3.0, 1x3.1 i że względu na to że będę miał mieszany sprzęt Fana/HE nie mogę podłączyć wszystkiego do bazy tylko wszystko pojedynczo a nie chce zajmować wszystkich portów bo komp będzie też używany na codzień. Czy hub zadziała i takie np. USB 3.1 to uciągnie?

FRAJDA Daniel

FRAJDA Daniel

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 81 postów
  • LokalizacjaOlsztynek

Dobry Hub z zasilaczem i uciągnie, u mnie podłączone pod jedego huba mam OSW-2xusb, 3DOFa-2xusb, Pedały Fanatec, Shifter Fanatec, ręczny simline.

Co do RSeata, myślę że N1 jest idealnym rozwiązaniem pod motion, chociaż oczywiście dużo droższym od profili alu.

Jeśli alu to rób coś konkretnego, jeśli dołożysz z czasem motion i jakieś buttkickery czy bass shakery to żeby przypadkiem się nic nie luzowało od wibracji, znajomy właśnie ma ten problem przy stacjonarnym rigu z buttkicerem, ciągle musi dokręcać śrubki :)

Jarass

Jarass

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 17 postów

Dobry Hub z zasilaczem i uciągnie, u mnie podłączone pod jedego huba mam OSW-2xusb, 3DOFa-2xusb, Pedały Fanatec, Shifter Fanatec, ręczny simline.

Co do RSeata, myślę że N1 jest idealnym rozwiązaniem pod motion, chociaż oczywiście dużo droższym od profili alu.
Jeśli alu to rób coś konkretnego, jeśli dołożysz z czasem motion i jakieś buttkickery czy bass shakery to żeby przypadkiem się nic nie luzowało od wibracji, znajomy właśnie ma ten problem przy stacjonarnym rigu z buttkicerem, ciągle musi dokręcać śrubki :)

Już podjąłem decyzję, że będzie to simlab, najprawdopodobniej P1-X. Konstrukcja solidna i jeśli bym się w przyszłości zdecydował na motion to ta konstrukcja jest do tego dostosowana.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: video

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych