Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO
Zdjęcie

Do trzech razy sztuka, czyli trzeci worklog z X99 (na forum).

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

Martion

Martion

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 422 postów
  • STEAM ID:STEAM_0:1:47963338 / Martion
  • Origin ID:Martion15x
  • Xbox Live:Martion94r
  • PSN id:Martion__
  • Social Club:Martion___
  • LokalizacjaPoznań

Moja przygoda z HEDT Intela zaczęła się od tego, że w maju/czerwcu 2016 szukałem następcy dla i7-3770K (kupionego w październiku 2012). Zastanawiałem się nad i7-6700K i i7-5820K. Właściwie to już byłem zdecydowany na i7-6700K i założyłem temat na forum z pytaniem jaką płytę główną kupić na chipsecie Z170.

Byłem zdecydowany na i7-6700K, ponieważ w "profesjonalnych" testach wypadał jako wydajniejszy procesor od i7-5820K, ale zostałem przekonany do tego, że X99 jest bardziej przyszłościową platformą.

Ja właśnie rozważam 5820k + MSI X99A MPOWER lub MSI X99A SLI Krait Edition, tylko znalazłem test z którego wynika że w grach 6700k jest znacząco szybszy od 5820k na takim samym taktowaniu:

By zobaczyć linki musisz się Zalogować lub Zarejestrować

. Nie będzie problemu z dwiema kośćmi RAM przy X99?

Skończyło się na tym, że kupiłem i7-5820K i MSI X99A SLI Plus :mrgreen: Do tego zestawu dokupiłem chłodzenie Thermalright Archon IB-E X2 (z dodatkowymi wentylatorami żeby pasowały kolorystycznie) i RAM G.Skill Trident Z F4-3466C16Q-16GTZ. "Wleciał" wtedy również nowy zasilacz, którego do tej pory używam i zamierzam robić to dalej - Corsair HX1200i. Podzespoły (i peryferia), które miałem już wcześniej to:

• karta graficzna - Palit GTX 980 JetStream - która przy pierwszym montażu spadła mi na podłogę i PCB (wraz z backplatem) się skrzywiło :mrgreen:
  • karta dźwiękowa - Audio In Motion SC808 @LME49720 + LM4562NA
  • dyski - 3 SSD i 2 HDD (1 przerobiony na zewnętrzny)
  • monitory - Dell U2410 (24", 16:10), Acer XB240HA (24", 16:9) (mój pierwszy monitor 144Hz, dodatkowo z G-Syncem), Dell U2414H (23,8", 16:9) (podłączony przez HDMI))

To wszystko wylądowało w obudowie którą miałem już wcześniej - Corsair Obsidian 800D (którą już wtedy zacząłem ciąć :P - usunąłem jeden "koszyk" na dyski).

rUnrKKo.jpg

b2oR27s.jpg

Procesor na tym chłodzeniu udało mi się podkręcić do 4,20GHz (strap 100) na napięciu 1,13v.

yiMbONn.jpg
Tak wyglądało moje stanowisko w wrześniu 2016.

Następnie przyszedł czas na upgrade karty graficznej.

W pierwszym poście napisałem że:

- wymienić kartę graficzną (na GTX 1080 Ti lub GTX 1180 lub GTX 1180 Ti, chyba że zmienią nazwę)

Ale nie wytrzymałem i zrobiłem sobie imieninowy prezent.

VJEvTqi.jpg

OChrOl6.jpg

2017

W lutym zacząłem zastanawiać się nad zmianą płyty głównej na jakiś model Asusa, dokładniej to miałem na oku X99-Deluxe II (którego ostatecznie kupiłem), Rampage V Extreme, Rampage V Edition 10 (cena mnie odpychała). Na początku 2017 kupiłem dodatkowo pierwsze złączki (aż 4 :lol: ).

wZEC2BO.jpg

I stworzyłem to (właściwie to przerobiłem).

PVrJ0XQ.jpg

Niestety ta czcionka nie ma "ą" i "ę" - Bradley Hand ITC gdyby ktoś był ciekawy.

Następnie w połowie marca zmieniłem BIOS karty graficznej na ten z droższej wersji. Po zmianie BIOSu procesor graficzny nadal podkręcał się do 2063MHz, ale jakimś cudem udało mi się podwyższyć taktowanie VRAM do 1391MHz (efektywnie 11128MHz) (wcześniej miałem 1375MHz (efektywnie 11000MHz)).

W kwietniu dokupiłem 8GB RAMu - G.Skill Trident Z F4-3466C16D-8GTZ, oraz kupiłem sobie nowe głośniki - Edifier R2730DB (miałem jeszcze na testy* R2600, ale strasznie szumiały :( ).

uIdUMAa.jpg

rAeykg2.jpg

W maju zmieniłem biurko i kupiłem zmodyfikowaną kartę dźwiękową, ten sam model co miałem, ale pozwalający na dowolną wymianę OPAMPów.

uzQbiT3.jpg

yPZ6j48.jpg

Na początku lipca (planując dokupić drugiego GTXa) kupiłem używany i7-5960X**. Zastanawiałem się jeszcze nad i7-5930K Konrada z Extreme Hardware, ale różnica w cenie nie była jakaś olbrzymia, a zawsze 2 rdzenie więcej (poza tym marzył mi się ten procesor).

W połowie lipca kupiłem 3 używane Asusy PG278Q (od kolegi z SimRacingPL) ("zamówiłem" je 18 czerwca). I pojawił się problem, okazało się że w moim GTX 1080 jeden port DisplayPort nie styka (wcześniej miałem 2 monitory podpięte pod DisplayPort).

Jak wcześniej pisałem, planowałem SLI z dwóch GTX 1080. Niestety po kupnie Asusów PG278Q okazało się, że 1 wyjście DisplayPort w moim GTX 1080 GameRock ma problem z działaniem. Z tego powodu oddałem ją do Morele.net do naprawy.
W miejsce naprawianej GTX 1080 kupiłem GTX 1080 Ti od Aorus (w zwykłej wersji z chłodzeniem WindForce Stack 3X). Na pochwałę zasługuje brak plomb na śrubach. Po wymianie pasty termoprzewodzącej udało mi się podkręcić nową kartę do 1942-1974MHz na rdzenu i 1499MHz na pamięciach (efektywnie 11992MHz).
Wracając do GTX 1080. Po ok. tygodniu od dostarczenia karty do Netpunktu została wysłana do serwisu. I od tej chwili nic się nie zmieniło. Po 2 miesiącach, kilku wiadomościach i telefonach oddali pieniądze - 2899zł.

W międzyczasie (29 lipca) zamówiłem Aorus GTX 1080 Ti za 3269zł (którą mam do tej pory).

W połowie sierpnia kupiłem też spory karton złączek od Ten_Wredny. Wszystko z

oprócz zaworu i trójnika (ktoś był szybszy ode mnie :().

W ostatnim tygodniu podkręciłem RAMy. Niestety komputer nie startuje po podkręceniu szyny BCLK, więc musiałem zostać przy taktowaniu 3200MHz, ale udało się zmniejszyć opóźnienia na CL14-16-15-34.

Ostatecznie (w temacie nowej płyty głównej) na początku października stworzyłem temat/zapytanie na forum i jako propozycje dałem Asus X99-Deluxe II, Asus Rampage V Extreme i Asus ROG Strix X99 Gaming.

W listopadzie zacząłem planować chłodzenie wodne (i odezwał się do mnie

). Zdecydowałem się zamówić nową płytę główną - Asus X99-Deluxe II***. Od Tomka kupiłem pompkę Laing DDC 18W z topem EK-DDC X-Top V2, rezerwuar i chłodnicę EK-CoolStream PE 480 (Quad) (480/38). Oprócz tego zamówiliśmy w Angeli:

• EK-FB ASUS X99 Monoblock - Nickel
  • EK-FC1080 GTX Ti Aorus - Nickel + EK-FC1080 GTX Ti Aorus Backplate - Black
  • Noiseblocker NB-eLoop B12-2 (4 szt.)

FQ5x4OD.jpg

*Kupione i oddane w ciągu 14 dni od kupna.
**Pisząc ten temat odkryłem od kogo kupiłem ten procesor - Łukasz Tuński (współzałożyciel Extreme Hardware).
***Szukając jakieś ciekawej płyty głównej trafiłem na aukcję z Rampage V Extreme z osobnym blokiem wodnym na sekcję zasilania i chipset. "Trochę" żałuję, że nie skorzystałem z okazji.

2018

W lutym odebrałem od Tomka zamówione wcześniej przedłużki. Dodałem również grill 480mm na górę obudowy (który przydał się dopiero przy drugiej chłodnicy). Oprócz tego sprzedałem procesor (i7-5820K), płytę główną (MSI X99A SLI Plus) i RAM (w zestawie). Z tego powodu potrzebowałem nową pamieć. Kupiłem 2 komplety G.Skill Trident Z F4-3000C14D-16GTZ.

RC9GniL.jpg

e4iKqri.jpg

21 czerwca złożyliśmy pierwszy układ wodnego chłodzenia (niestety mam tylko 1 film :( ) (tak, po 7 miesiącach od kupna części :P ). Po 2 miesiącach doszła druga chłodnica 480mm i 4 sztuki Noiseblocker NB-eLoop B12-PS. W międzyczasie (w lipcu) dokupiłem kolejny SSD - GoodRam Iridium Pro 960GB.

RT1JLLl.jpg

GtbwWlW.jpg

vD1MeiT.jpg
Gdyby ktoś nie miał lejka to znalazłem rozwiązanie :lol:

W październiku kupiłem DAC Aune S6 i nowe słuchawki - AKG K712 Pro. Na początku listopada zmieniłem pompkę na EK-D5 Vario Motor (zdjęcia z marca 2019).

GBhfLrM.jpg

VI4NzHu.jpg

W listopadzie skontaktowałem się z @raufem w sprawie pomocy z OC procesora (wysłał mi swoje ustawienia).

2019

J5U7ow2.jpg
Tak prezentowało się moje stanowisko w maju.

Na przełomie maja i czerwca @rauf ponownie pomógł mi, tym razem podpowiadając jakie napięcia używać. Dodatkowo pomógł mi z "odszyfrowaniem" BSoDów.

W lipcu wysłałem płytę główną z procesorem i RAMem na OC (z rabatem) do

. Po powrocie podzespołów w celu polepszenia chłodzenia (głównie procesora) do komputera ponownie trafiła pompka DDC, która z D5 była połączona szeregowo. Dodatkowo przerobiłem węże, żeby ciecz najpierw odpierała ciepło z procesora i sekcji zasilania, dopiero następnie z GPU (idealnie byłoby gdyby pomiędzy blokami była chłodnica, ale nie chciało mi się aż tak przerabiać układu).

fup55uN.jpg

Zapadła wówczas decyzja, żeby przerobić chłodzenie (chciałem iść w dual loop, ale ostatecznie zrezygnowałem z tego). Jako ciekawostkę dodam zdjęcie w jaki sposób zmniejszyłem wtedy temperaturę procesora o 8°C.

8syCQ7D.jpg
Podłączyłem na krzyż węże, które prowadzą do chłodnicy z drugiej strony biurka.

Pod koniec sierpnia komputer wylądował w warsztacie

. Tak oto powstał "projekt" do którego szukamy nazwy (jest on inspirowany grą Burnout Paradise). Komputer wrócił do mnie jakiś czas temu w wersji 0.8, tak się obecnie prezentuje.

VdhJtvf.jpg

CGmBEcK.jpg

GKIL0JO.jpg

P9IpeUZ.jpg

Tbe2kd8.jpg

XvLqFil.jpg
Grafika przedstawia Hawkera z Burnout Paradise.

FGQ4Qtv.jpg

Podzespoły chłodzenia:

• EK-D5 PWM G2 Motor (2 szt.) (połączone równolegle)
  • Barrow LTYK3X-04 V2
  • EK-FC1080 GTX Ti Aorus - Nickel + EK-FC1080 GTX Ti Aorus Backplate - Black
  • Barrow Boxfish FBRE1-200Y Black****
  • EK-CoolStream PE 480 (Quad) (480/38) (2 szt.)
  • Alphacool NexXxoS XT45 Full Copper 480mm Radiator V.2 (480/45)
  • Noiseblocker NB-eLoop B12-2 (4 szt.)
  • Noiseblocker NB-eLoop B12-PS (4 szt.)
  • Thermaltake Riing Plus 12 RGB Radiator Fan TT Premium Edition (4 szt.)

W wersji 1.0 dojdzie blok wodny na sekcję zasilania procesora, dorobimy fillport dla łatwiejszego napełniania rezerwuaru, dołożymy wentylator na tylny panel obudowy i okno (wykonane z poliwęglanu) odbędzie fazowanie. Zastanawiamy się nad przerobieniem rurek przy GPU (tak żeby obie rurki znajdowały się pod kartą)*****.

Dodatkowo około dwa tygodnie temu była promocja w x-kom i kupiłem Plextor 1TB NVMe M8PeG za 529zł (wcale kilka miesięcy temu nie pisałem że dysk na M.2 nie ma sensu dla osób które wykorzystują PC głównie do grania, wcale :mrgreen: ).

fvQqEkp.jpg

3B1bgkZ.jpg
"Dysk" na Asus Hyper M.2 x4 mini (dołączonym do płyty głównej).

Obecna specyfikacja komputera:

• Intel Core i7-5960X @4,60/4,40GHz (offset) @4,72/4,22GHz (fix) (OC robione jeszcze na monoblocku)
  • G.Skill Trident Z F4-3000C14Q-32GTZ (32GB) @2666MHz CL14-15-14-33 1T (offset) @2980MHz CL14-14-14-34 1T (fix)
  • Aorus GeForce GTX 1080 Ti 11GB @1621(2000-2038)/1537MHz
  • Asus X99-Deluxe II
  • Crucial MX200 500GB, Crucial MX200 500GB, Samsung 830 128GB, Good Ram Iridium Pro 960GB, Plextor 1TB NVMe M8PeG (pamięci nigdy za wiele :D )
  • Corsair HX1200i

Jeśli macie jakieś propozycje to chętnie się z nimi zapoznam.

****Ekran na rezerwuarze nie działa, ponieważ kabel zasilający był podłączony pod CPU optional fan i płyta główna głupiała (do poprawy w wersji 1.0).
*****Jedna osoba zaproponowała, aby zostawić rurki od GPU tak jak są w tej chwili i podobnie poprowadzić rurki od CPU.

PS. Cytaty pochodzą z mojego

.
PS 2. Zdjęcia robione telefonami Samsung Note 4 i LG V30.
PS 3. Mam do sprzedania kilka "gratów" z wcześniejszego układu (i nie tylko).

Użytkownik Martion edytował ten post 07 luty 2020 14:13

PC

Rig

Mój worklog PC
Mój worklog rig/kokpit
Mój (martwy) worklog na forum.benchmark.pl

rauf

rauf
  • Discord:rauf#2248
  • STEAM ID:rauf00
  • Origin ID:rauf00
  • Xbox Live:rauf00
  • PSN id:rauf00
  • Social Club:rauf00
  • Lokalizacjagłęboka wieś

Pięknie i z pasją opisana historia powstania maszyny, fajnie że chłopaki z EH pomogli, także robota Tomka fachowa, ma dobrą ręke do detali.

To teraz co, będą jakieś benche czy głównie simracing?

ps nazwy nie potrafie zaproponować, ma się właścicielowi podobać a nie wybór z głosowania!

Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.

Rig

PC

38700337265_4a399a161c_o.jpg moje zaufane źródło testów sprzętu i technologii 
deeze uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi!

Jak wołać użytkownika i cytować fragmenty
Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

me2slow

me2slow

ex.Kowalski

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1416 postów
  • LokalizacjaWarszawa. Bournemouth
Przemyślany projekt, słowo daję. Założę się, że jak odpalasz tego kompa to światło przygasa na dzielni ... hehe, zasilacz 1200W.... Marian...co tak ciemno? Aaa pewnie Martion peceta odpalił, nie bój żaby Mariolka, kondensatory się zaraz naładują i wszystko wróci do normy. Oszczędzanie energii może obniżać wydajność, powodować przycinki itp to pewnie jest na off w biosie... ? Zaraz zaraz, przecież tam nie ma biosu. Tam jest UEFI, bios to mają jeszcze tacy kolesie jak ja :)

Martion

Martion

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 422 postów
  • LokalizacjaPoznań

To teraz co, będą jakieś benche czy głównie simracing?

Jak projekt będzie w wersji 1.0 to zrobi się testy wydajności :P Jeśli granie w ETS 2 i ATS na padzie można zaliczyć do simracingu to tak  :lol: A tak na poważnie to obecnie nie mam gdzie przymocować kierownicy i pedałów :P

Oszczędzanie energii może obniżać wydajność, powodować przycinki itp to pewnie jest na off w biosie... ? Zaraz zaraz, przecież tam nie ma biosu. Tam jest UEFI, bios to mają jeszcze tacy kolesie jak ja  :)

UEFI to (dla mnie) praktycznie to co BIOS tylko ładniejsze i można używać myszki :P Osobiście nie używam nazwy UEFI, tylko BIOS. Mam 2 ustawienia: adaptive/offset i fix (manual).

• Intel Core i7-5960X @4,60/4,40GHz (offset) @4,72/4,22GHz (fix) (OC robione jeszcze na monoblocku)
  • G.Skill Trident Z F4-3000C14Q-32GTZ (32GB) @2666MHz CL14-15-14-33 1T (offset) @2980MHz CL14-14-14-34 1T (fix)

Przy ustawieniach fix zegary cały czas są na takim samym poziomie (są lekkie wahanie wynikające z wahania zegara BCLK).

Ale przy ustawieniach adaptive/offset częstotliwość pracy rdzeni i Ring (cache) zmienia się w zależności od zapotrzebowania na moc obliczeniową. Częstotliwość pracy rdzeni ma mnożniku 12-46, a Ring 16-44. Trzeba to przemnożyć przez częstotliwość pracy BCLK (przy tym ustawieniu wynosi ona ok. 100MHz - u mnie obecnie jest to 99,98MHz).

Na szybko sprawdziłem pobór energii na UPSie podczas uruchomienia (tylko tam jest pobór prądu nie tylko komputera, tylko dodatkowo z monitorami, itd.) - maksymalny odczyt to 504W. Dokładniejsze dane mogę podać jak projekt będzie w wersji 1.0, ponieważ mieliśmy "mały" problem z jedną pompką i przez przypadek odpięliśmy kabel USB podpięty pod zasilacz (w programie Corsair Link można sprawdzić parametry pracy zasilacza), a dojście do zasilacza nie jest zbyt proste.

d2o6lKP.jpg

Jako ciekawostkę dodam, że mój UPS (CyberPower CP1500EPFCLCD) ma moc 900W, czyli o 300W niższą niż zasilacz w komputerze  :icon_rotfl:

Edit (19.11.2019)

Macie jakieś propozycje co do koloru płynu chłodzącego? Zastanawiałem się nad zielonym transparentnym, niebieskim transparentnym i zielonym pastelowym. Inne propozycje również rozpatrzę.

Użytkownik Martion edytował ten post 19 listopad 2019 23:02

PC

Rig

Mój worklog PC
Mój worklog rig/kokpit

Martion

Martion

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 422 postów
  • LokalizacjaPoznań

Zedytowałem trochę pierwszy post (i usunąłem ankietę :P).

Na początku stycznia był u mnie

. Podłączyliśmy rezerwuar pod zasilanie i ekran ożył.

C9MmrA4.jpg

Podłączyliśmy również kabel USB pod zasilacz, dzięki czemu mogę sprawdzać paratetry pracy zasilacza. Dodatkowo dołożyliśmy wentylator na tył (Thermaltake Riing Plus 14 RGB Radiator Fan TT Premium Edition), który wciąga powietrze do środka obudowy. Został również zamontowany drugi kontroler ledów Thermaltake.

Postanowiłem na nowo zabrać się za podkręcenie całej "platformy". Zacząłem od karty graficznej. Takie OC miałem wcześniej.

Aorus GeForce GTX 1080 Ti 11GB @1621(2000-2038)/1537MHz

Okazało się, że karta ma największą wydajność przy taktowaniu pamięci wynoszącym 1512MHz (12096MHz efektywnie) (sprawdzałem w RealBench - OpenCL. Liczyłem średnią z 3/5 testów).

18 stycznia zabrałem się za OC procesora na strapie 125 (wcześniejsze OC na strapie 125 zostało "stworzone" przez chłopaków z

). Na razie udało mi się ustabilizować maksymalnie 4680MHz na wszystkich rdzeniach. Tak to wygląda w BIOSie.

Spoiler

Zacząłem "bawić się" z RAMem (na razie udało się przejść Memtest z efektywnym taktowaniem 3036MHz przy bardzo wysokich opóźnieniach), ale okazało się, że mam dosyć spore temperatury (dla kości Samsung B-Die (bardzo możliwe, że dla innych typów kości również) maksymalna zalecana temperatura wynosi 40°C lub 45°C).

uCu2a4e.png

I to przy napięciu 1,35V, na co dzień używam 1,39V.

W celu zmniejszenia temperatury zostało mi polecone obrócenie wentylatorów na jednej chłodnicy, tak żeby wentylatory zasysały powietrze do środka obudowy, a nie na zewnątrz. Przy wentylatorach na górnej chłodnicy nie ma dostępu (lub dostęp jest bardzo utrudniony) do części śrub, dlatego obróciłem wentylatory na przedniej chłodnicy.

BMWG3nJ.jpg

Obrócenie wentylatorów zmniejszyło delikatnie temperaturę, ale nadal była ona za wysoka. @rauf polecił mi zrobić nawiew na RAM. Zamontowałem więc 2 wentylatory be quiet! Silent Wings 2 120mm nad pamięcią.

IyvaXXO.jpg

6IZNvMH.png

Przy okazji udało się zmniejszyć temperaturę na sekcji zasilania procesora, do takiego stopnia, że dzisiaj już bym raczej nie zamówił bloku wodnego, który przyjechał do mnie w poniedziałek :P

I6HqP8o.jpg

EgWfyc6.jpg

Blok zaprojektowany i wyprodukowany przez

.

Miedziana część bloku przed montaże zostanie dodatkowo pokryta niklem. W drugiej połowie lutego komputer ponownie trafia do

na montaż bloku (i nie tylko).

W międzyczasie dodatkowo wymieniłem klawiaturę na Leopold FC750R Dolch + Leopold FC210TP Black Case (obie na Cherry MX Brown).

H84eVJm.jpg

Ak1auYi.jpg

Hq9tuRD.jpg

Obecnie komputer prezentuje się w ten sposób.

9rTknlM.jpg

PS. Przy okazji okazało się, że moje wcześniejsze OC pamięci (@2666MHz CL14-15-14-33 1T (offset)) nie jest zbyt stabilne (obecnie mam 2T, a i tak nie przechodzi MemTestu).

PC

Rig

Mój worklog PC
Mój worklog rig/kokpit

me2slow

me2slow

ex.Kowalski

• Użytkownicy
  • 1416 postów
Masz jeszcze tą kartę dźwiękową Asusa? Widać że trochę żeś ją podrasował... hehe. Robi wrażenie. Ja mam wersję ST i też myślę przynajmniej jakieś opampy wymienić na coś bardziej high endowego...

Martion

Martion

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 422 postów
  • LokalizacjaPoznań

yPZ6j48.jpg

O tą kartę dźwiękową pytasz? To jest Audio In Motion SC808, a nie jakiś Asus :P Aktualnie leży w szufladzie.

PC

Rig

Mój worklog PC
Mój worklog rig/kokpit

me2slow

me2slow

ex.Kowalski

• Użytkownicy
  • 1416 postów
Jakiś Asus? Przecież te karty, czyli Asus Xonar ST lub STX i ta Twoja są podobne, na wygląd to jak kopia Asusa tylko ta druga jest lepiej wykonana. Obie mają zalety i wady i są zupełnie porównywalne jak zależy nam tylko na wyjściu RCA. Obie można sobie łatwo modyfikować. Ta Twoja karta jest do kupienia?

Martion

Martion

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 422 postów
  • LokalizacjaPoznań

Nie napisałeś konkretnie jaki model, a Ja nie domyśliłem się, że chodzi Ci o Xonara :P Planowałem zostawić ją, ale zastanowię się.

Edit (17.02.2020)

Do wnętrza obudowy zawitało trochę dodatkowej bieli.

WngW2oP.jpg

PMKFItd.jpg

Są to 2 zestawy GALAX HOF DDR4-4000 16G (8G*2) GALAX OC LAB Ver. (D4-4000 C19-25-25-45 1.4V). Te pamięci z tego co wiem są jednymi z najwydajniejszych modułów w standardzie DDR4.

hRnTyO2.jpg

HuXuExv.jpg

kxLHOBB.jpg

Użytkownik Martion edytował ten post 17 luty 2020 17:04

PC

Rig

Mój worklog PC
Mój worklog rig/kokpit

m@rcinpl

m@rcinpl

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 227 postów
Masz jeszcze vipery 4400 cl19 no ale nie w bieli :)

PC

Rig

Martion

Martion

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 422 postów
  • LokalizacjaPoznań

Masz jeszcze vipery 4400 cl19 no ale nie w bieli :)

Chciałbym napisać, że w odróżnieniu od tych pamięci, które podałeś moje mają czujnik temperatury, ale okazało się, że są go (czujnika temperatury) pozbawione  :bezradny:

Wraz z nowym kokpitem planuję zwęzić biurko. Planuje kupić monitor 34-35" monitor w proporcjach 21:9 i po bokach ustawić głośniki (te, które obecnie wiszą na ścianie). Do tego chcę dodać drugi monitor umieszczony nad głównym ekranem (na razie planuje zamontować w tym miejscu AOC AGON AG322QC4 - być może w przyszłości wymienię go na jakiś ekran o rozdzielczości 3840x2160). Ma to wyglądać podobnie jak na zdjęciu poniżej.

Cuf2xF1.jpg

Macie jakiś pomysł na montaż drugiego monitora nad głównym? Jaki monitor w proporcjach 21:9 polecacie kupić? Wymagania:

• przekątna: 34-35"
  • rozdzielczość: 3440x1440
  • odświeżanie: 100Hz+
  • technologia synchronizacji pionowej: najlepiej G-Sync

Edit (21.04.2020)

Korzystając z wolnego czasu w związku z świętami Wielkanocy przerobiłem układ chłodzenia. Wcześniej jedną chłodnicę miałem zamontowaną na regale z lewej strony biurka (ok. 2m od obudowy).

FC4zJhG.jpg

Chłodnicę przeniosłem na górę obudowy. Planowałem montaż "na kanapkę" w konfiguracji wentylatory (push) -> chłodnica -> wentylatory -> chłodnica.

254.jpg

Ostatecznie jednak zamontowałem chłodnicę pod kątem 90° względem góry obudowy. Dodatkowo związku z tym, że jest to najwyższy punkt układu, to zamontowałem tu drugi rezerwuar (miał być tylko na czas zalewania układu, ale ostatecznie został :P).

grLgM2J.jpg

z4z9BkA.jpg

fO4PRMD.jpg

Po demontażu chłodnicy z regału okazało się, że była "trochę" zakurzona.

xN9cLf8.jpg

3PS1St6.jpg

kixGQKU.jpg

W związku z "dodaniem" do pokoju kokpitu/riga (w przeciągu kilku tygodni) pojawił się problem z umiejscowieniem komputera. Biurko o wymiarach (prawdopodobnie) 160x80cm planuje zagospodarować na całej szerokości.

titzIUA.jpg

cG7aTIP.jpg

Mam 2 projekty (szary prostokąt to obudowa).

nEPL478.jpg

gZMlubw.jpg

Przy pierwszym projekcie wsiadanie do kokpitu z lewej strony będzie praktycznie nie możliwe. Za to przy drugim projekcie przynajmniej jeden kabel DisplayPort musiałby mieć min. 5,5m długości. Zastanawiam się jeszcze nad opcją umiejscowienia obudowy pod biurkiem (w miejscu szafki), tylko pod biurkiem mam ok. 68cm przestrzeni na wysokość, co jest problematyczne. Macie jakieś sugestie?

Zmieniając temat, @rauf@worms14pl orientujecie się, czy top pompki ma wpływ na dźwięk, który (pompka) generuje - głównie chodzi mi o D5?

Użytkownik Martion edytował ten post 21 kwiecień 2020 16:16

PC

Rig

Mój worklog PC
Mój worklog rig/kokpit

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych