Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO
Zdjęcie

UWAGA Jak i gdzie pod żadnym pozorem nie budować symulatora!

poradnik tutorial

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
58 odpowiedzi w tym temacie

HURACAN RWD

HURACAN RWD

Amator

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 29 postów

może pora na drogę prawną? 

droga prawna rozpoczęta ;)  

Ale był kontakt  :okok: 

odebrał telefon i powiedział że niema jak oddać bo niema pieniędzy.

A symulator ma ale nie wyda "po złości"  :icon_wysmiewacz:

to kolejne z jego kłamstw których były już dziesiątki (szpital, corona-viru, kradziez auta,  brak kodów do banku i wiele wiele innych)

na koniec rozmowy wspomniał  ( i niewiem czy sie wygadał czy to kolejna głupota wymyślona)  że będzie się starał o upadłość konsumencką  :lol:

GTR

GTR
  • STEAM ID:GTR
  • Origin ID:GranTurismoR
  • Xbox Live:FilipM5
  • Social Club:FilipM5
  • LokalizacjaŻory

No i bardzo dobrze. Wymówki żałosne, a "firmę" można chyba wpisać sobie do czarnej listy... przynajmniej póki nie upadnie :)

30285220960_fb97554753_n.jpg

| Flickr | Steam | Auto Kronika |

PC:

Spoiler

Rig:
Spoiler

nismo

deeze

deeze

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 301 postów
  • Discord:pb67#4019
  • STEAM ID:deeze67
  • Origin ID:deeze67
  • LokalizacjaWarszawa

Przykra sprawa w sumie, w końcu tak znana i całkiem pozytywnie kojarzona marka, widocznie się "nie spięło". Przecież Marcin Skrzypczak jak by nie patrzeć daleko nawet należy do ich zespołu...

Trzymam kciuki za pozytywne zakończenie tematu.

Użytkownik deeze edytował ten post 23 kwiecień 2020 16:17

Full Boost Racing Driver | Twitch @PB67

|PC| EKWB Custom Loop | Gigabyte Aorus Pro AX | AMD Ryzen 5900X | ASUS ROG Strix 3080 OC LHR | G.Skill Trident Z 4x8GB @ 3733CL16 | BeQuiet! Dark Power Pro 1200W | Fractal Design Meshify 2

|RIG| projekt własny, Motedis | Mirco ST | Samsung CHG90 | Steam Valve Index | Obutto Keyboard Tray | Edifier W830BT

|GEAR| Fanatec CSL Elite | ClubSport Steering Wheel F1® 2021 LE | Meca Cup1 | Fanatec ClubSport Shifter SQ V1.5 | Elgato Stream Deck

MarK1989PL

MarK1989PL

Forumowicz

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 64 postów
  • STEAM ID:76561198002582421
  • Origin ID:MKRaven
  • PSN id:MarK_Raven
  • LokalizacjaWarszawa

Teoretycznie była to działająca normalnie firma.

Posiadająca zespół esportowy oraz jakieś niby tam doświadczenie w budowie tego typu symulatorów.

Ustaliliśmy specyfikacje poszedł przelew i tyle.

Nigdy bym nie pomyślał że ktoś za 15 tys Euro w tak bezczelny sposób spali swoje Nazwisko, Firme, Marke, etc    

@Huracan RWD bo z twojego posta nie wynika - podpisałeś z firmą normalną umowę przed jakimkolwiek przelewem? Znasz jej status prawny? Widziałeś symulator tego typu jak chcesz wykonany i na żywo, albo poprosiłeś o kontakt do jakiegoś klienta który podobny sprzęt od firmy ma, żeby dowiedzieć się jak się sprawuje i jak współpraca z firmą się układała? Tak tylko pytam.

HURACAN RWD

HURACAN RWD

Amator

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 29 postów

podpisałeś z firmą normalną umowę przed jakimkolwiek przelewem? Znasz jej status prawny? Widziałeś symulator tego typu jak chcesz wykonany i na żywo, albo poprosiłeś o kontakt do jakiegoś klienta który podobny sprzęt od firmy ma, żeby dowiedzieć się jak się sprawuje i jak współpraca z firmą się układała? Tak tylko pytam.

-Specyfikacje sprzętu ustalałem szczegółowo chyba z miesiąc ( mam ją jako załącznik do wszystkiego)

-status prawny  (działalność gospodarcza)

-tak widziałem ale przypominam ci ze to prawie w 100% komponenty kupowane od znanych firm a nie produkowane przez nich.

Tak wiec wiem czego sie spodziewać po SimuCube Ult czy komputerze mocnym PC (który był i tak  robiony pod moje wytyczne)

Jedyne co to PedalBox i stelaż miał byc ich produkcji.

Załączone pliki

• Załączony plik  1.jpg   65,03 KB   17 Ilość pobrań
  • Załączony plik  2.jpg   44,35 KB   13 Ilość pobrań
  • Załączony plik  3.jpg   73,22 KB   13 Ilość pobrań
  • Załączony plik  4.jpg   75,87 KB   13 Ilość pobrań
  • Załączony plik  5.jpg   62,17 KB   14 Ilość pobrań
  • Załączony plik  6.jpg   53,01 KB   13 Ilość pobrań
  • Załączony plik  7.jpg   80,74 KB   13 Ilość pobrań

HURACAN RWD

HURACAN RWD

Amator

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 29 postów

Chodzi o to że on nawet nie zaczął budować tego symulatora .

Na przełomie stycznia i lutego (okolice terminu odbioru sprzętu) usłyszałem o opóźnieniach które sa spowodowane oczekiwanie na komponenty.

Tak mnie tknęło i sprawdziłem u jednego z dostawców jak to jest z tymi opóźnieniami no i sprawa sie rypła !!!

Nawet nic nic nie zamówił.   

Tak samo okazało sie z okularami 8K nie kupione do dziś

Tak samo okazało sie z procesorem tez nie kupił  ( przypomnę tylko ze od stycznia Intel.....KS juz jest nie dostępny)

Tak samo z fotelem który miał do mnie przyjść dużo szybciej i nigdy nie dotarł a niby produkowany jest przez jego kolegę.

Teraz jak na to patrze z perspektywy czasu to nie jest to jakieś potknięcie w firmie tylko bezczelne oszustwo !!! :nerwus:

MarK1989PL

MarK1989PL

Forumowicz

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 64 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Chodzi o to że on nawet nie zaczął budować tego symulatora .

Na przełomie stycznia i lutego (okolice terminu odbioru sprzętu) usłyszałem o opóźnieniach które sa spowodowane oczekiwanie na komponenty.

Tak mnie tknęło i sprawdziłem u jednego z dostawców jak to jest z tymi opóźnieniami no i sprawa sie rypła !!!

Nawet nic nic nie zamówił.   

Tak samo okazało sie z okularami 8K nie kupione do dziś

Tak samo okazało sie z procesorem tez nie kupił  ( przypomnę tylko ze od stycznia Intel.....KS juz jest nie dostępny)

Tak samo z fotelem który miał do mnie przyjść dużo szybciej i nigdy nie dotarł a niby produkowany jest przez jego kolegę.

Teraz jak na to patrze z perspektywy czasu to nie jest to jakieś potknięcie w firmie tylko bezczelne oszustwo !!! :nerwus:

Nie odpowiedziałeś na jedno główne pytanie - podpisałeś z tą firmą jakąkolwiek umowę, czy masz jakiś świstek z zamówieniem podstęplowanym, kwotą przelewu, specyfikacją i terminem realizacji?

Nie chcę Ci wytykać, bo sytuacja nie jest twoją winą i jesteś jej ofiarą, ale... no każdy z nas powinien niestety dbać o swoje, a czytając myślę, że się nieco podłożyłeś i trafiłeś na typowego cwaniaczka, który to wykorzystał, więc w sposób najgorszy (patrząc na kwotę) przykonałeś się, by nie ufać tak łatwo. Ja się przejechałem podobnie, ale leciutko bo jedynie na 500 zł, więc najbardziej ucierpiała mi duma i raz na zawsze nauczyłem się wszystko sprawdzać w Internecie podwójnie, jak nie potrójnie.

O co chodzi? Ano po pierwsze o papier, o którym pisałem powyżej - jeśli w ogóle był. Po drugie zdjęcia to ja mogę też powklejać i zrobić piękny folder oraz zainkasować od Ciebie wpłatę. Mówimy o kasie, za która można kupić autentyczne auto z salonu. Przeciętny człowiek jak kupuje takie auto, to jedzie do tego salonu, siada w aucie, a poza tym szuka opinii w sieci o samochodzie, salonie, a nawet może i zna kogoś kto ma podobne auto i z nim gada. Nie wyobrażam sobie, żebym wpłacił kasę komuś z jakiejś strony internetowej, kto mi przesłał folder ze zdjęciami samochodu, który pierwszy raz w życiu widzę i nikt go nigdy nie widział, ale folder jest ładny więc biorę. Rozumiesz teraz co mam na mysli? Jesteś choćby w 100% pewien, że zdjęcia symulatora w tym folderze, to ich zdjęcia, a nie jakiekolwiek z sieci lub innej firmy? Pewnie nie.

I ostatnia rzecz - nigdy, przenigdy, za nic w świecie... nie... płaci.... się... za nic... Z GÓRY!!! Przecież to prosta piłka - pobieram 100% zaliczki za towar, którego nie mam, jak mam kasę to sam dopiero kupuję, doliczam marżę i przekazuję klientowi. Tak działają właśnie nie firmy, ale oszuści.

Oczywiście ów Pana nie oceniam, ani Ciebie bo to już teraz rozsądzi sąd, ale chcę tylko tobie i innym pokazać, na twoim przykrym przykładzie, jak często dajemy się naciągać, choć myślę, że wszyscy uważamy się za bystrych tak mocno, że nikt nas nie wykiwa - a tu bum. Mówię, mnie zrobili na 500 zł za telefon, Ciebie dużo gorzej, ale też chyba łatwo się dałeś podejść.

PS. A jeśli zawierzysz jeszcze jakiejś polskiej firmie, a kasę uda się odzyskać, to firma Ragnar robi teraz swój symulator, za jakies 20% mniej od tej twojej kwoty. Ja korzystałem z ich symulatora w Częstochowie, samego produktu nie znam, więc też sprawdź, ale poddaję po prostu innego kandydata.

Powodzenia i życzę szybkiego rozwiązania sprawy oraz ukarania winnych. Niestety w takich wypadkach powszechne są nawet akcje, że facet przepisuje wszystko na żonę i bierze z nią rozwód, przychodzi komornik, a on mówi, że przecież nic nie ma i klops. Dość powiedzieć, że pewnie płacąc z góry sfinansowałeś Panu działalność jego firmy, spłacenie jego własnych długów albo nowe auto, jeśli rzeczywiście tak było - wybacz ale muszę z dystansem podchodzić do obu stron, bo jednak czytam wpisy w sieci, które napisać mógł każdy.

Użytkownik MarK1989PL edytował ten post 25 kwiecień 2020 20:34

deeze

deeze

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 301 postów
  • Discord:pb67#4019
  • STEAM ID:deeze67
  • Origin ID:deeze67
  • LokalizacjaWarszawa
Mówimy tu o Triton Racing, współpracującej z wieloma znanymi osobami w Simracingu, do zdjęć do ich Riga pozował Basz, to nie jest firma wydmuszka... Choć nie wiadomo teraz po takiej akcji.

Ale fakt, papierek umowy w takiej sytuacji to absolutna podstawa.

Użytkownik deeze edytował ten post 26 kwiecień 2020 07:32

Full Boost Racing Driver | Twitch @PB67

|PC| EKWB Custom Loop | Gigabyte Aorus Pro AX | AMD Ryzen 5900X | ASUS ROG Strix 3080 OC LHR | G.Skill Trident Z 4x8GB @ 3733CL16 | BeQuiet! Dark Power Pro 1200W | Fractal Design Meshify 2

|RIG| projekt własny, Motedis | Mirco ST | Samsung CHG90 | Steam Valve Index | Obutto Keyboard Tray | Edifier W830BT

|GEAR| Fanatec CSL Elite | ClubSport Steering Wheel F1® 2021 LE | Meca Cup1 | Fanatec ClubSport Shifter SQ V1.5 | Elgato Stream Deck

MarK1989PL

MarK1989PL

Forumowicz

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 64 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Mówimy tu o Triton Racing, współpracującej z wieloma znanymi osobami w Simracingu, do zdjęć do ich Riga pozował Basz, to nie jest firma wydmuszka... Choć nie wiadomo teraz po takiej akcji.

Właśnie na takim podejściu żerują oszuści. Wielu w tym ja, trąbiło że Arrinera to fikcyjny projekt by wyciągać od ludzi kasę za kupno akcji, no ale Morawiecki pozował koło samochodu, to już można wierzyć - i co? Jak ja sobie zrobię zdjęcie obok Ferrari, to znaczy, że moje Ferrari? Właśnie na takie proste triki ludzie się nabierają i tylko to potwierdzasz ;) . Teraz wyobraź sobie, że ja zrobię swój rig, pokażę zdjęcie Kubicy z Instagrama, że używa identycznego (bo ma chyba właśnie P1-X) i zbiorę ludzi kasę za milion zamówień, po czym zniknę. Nie mówię, że tak było w tym przypadku, mówię jak łatwo ludzie dają się zmanipulować.

KOWAL Mirek

KOWAL Mirek

ex. me2slow i Kowalski

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1988 postów
  • LokalizacjaWarszawa. Bournemouth
To może być klasyczny przykład znanego od zawsze powiedzenia.... okazja czyni złodzieja.... pewnie nigdy wcześniej tej „firmie” się coś takiego nie trafiło. Uczciwy człowiek mógł przejść na tą drugą stronę, oby nie. Niedawno była akcja z kantorem internetowym, przez chwilę działali normalnie, jak ludzie zdobyli zaufanie i zaczęli przelewać duże kwoty to zrobili klasyczny „zwrot akcji”. Iluś tam poszkodowanych, wielu na duże lub bardzo duże kwoty, nie wiem jak to się skończyło. Zawsze to jakaś nauka na przyszłość.

Latency is often more important than speed

Rig - SimuCube 1 (OSW) Direct Drive wheelbase with Kollmorgen AKM53G motor with Hengstler AD58 encoder, powered by Mean Well PSU 480/720W and fully shielded servo cables, HE Ultimate pedals with OMP pad kit, SIM-LAB P1-X rig, PRO-SIM/Quaife H pattern shifter with Honda Type R knob, PRO-SIM/Quaife sequential shifter, HE handbrake with LC, RRS carbon steering wheel 35cm, MOMO Prototipo S steering wheel 35cm, Sparco 33cm, Simracing Coach panel of buttons and paddle shifters, Samsung CRG9 49" 32:9 monitor
PC - still under construction

HURACAN RWD

HURACAN RWD

Amator

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 29 postów

Ale co zmieni jakaś dodatkowa umowa nie rozumiem ?

wszystko co trzeba jest na fakturze lub specyfikacji ( ewentualnie w korespondencji ta firmą )

Firma niczemu nie zaprzecza. ( i co wszystkiego sie zgadzamy , prawie ..... bo przelew nie dotarł)

Nawet wystawili korektę faktury - zwrot- (tak w nawiasie błędnie wystawioną   :icon_wysmiewacz: )

Tylko pieniędzy nie przelali do dziś.

W miedzy czasie Triton Racing był wezwany oficjalnie pare razy do zwrotu pieniędzy lub wydania jakiegokolwiek sprzętu 

tak by ułatwić jak najbardziej to rozliczenie z nimi.

I co  ?     i NIC  żadnej jakiejkolwiek chęci polubownego załatwienia sprawy !!!

wniosek Nie posiadają żadnych komponentów które mógłbym odebrać/przejać bo nigdy nie zostały zakupione  :hejka:

MarK1989PL

MarK1989PL

Forumowicz

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 64 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Nie zmienia to postaci rzeczy, że zapłaciłeś z góry. Jak mówię nie potępiam, bo ty jesteś ofiarą, ale dałeś się podpuścić. Mocno przykra nauczka dla Ciebie i niezła dla nas wszystkich.

Prof.A.Talent

Prof.A.Talent

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 522 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Niezłe jajca  :(  Sam kiedyś zapytałem na fb triton racing o wycenę jakiegoś prostego samego rigu ale po usłyszeniu ceny stwierdziłem, że chcą zwyczajnie skosić mnie jak jelenia za zborze. Suma summarum kupiłem sobie simetik K2 za jakiś ułamek ich ceny.  

Użytkownik Gwozdziu edytował ten post 29 kwiecień 2020 03:18

I7 8700K, GTX1080, T300, CSPv1 oraz C49HG90DMR 49" 3840x1080px 144Hz

:happy:

HURACAN RWD

HURACAN RWD

Amator

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 29 postów

Tygodnie lecą a tu nadal cisza.

zero odzewu na wiadomości a telefonu też nikt nie odbiera  :zly:

to jest chyba to nowatorskie podejście o którym piszą na swojej stronie internetowej.  :icon_wysmiewacz:

Prośba do Admina 

czy można jakoś zmienić tytuł postu na :

" jak i gdzie pod żadnym pozorem nie budować symulatora "

bo to co reprezentuje swoją postawą TRITON RACING przechodzi wszelkie pojęcie 

Użytkownik HURACAN RWD edytował ten post 18 maj 2020 17:18

m!xeR

m!xeR

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaKraków

Pozwolę sobie wtrącić 3 grosze bo pewne pojęcia są tutaj mylnie używane. Zawarcie umowy następuje jeżeli obie strony wyrażą zgodne oświadczenie woli. W tym przypadku HURACAN RWD oraz osoba reprezentująca bądź przedstawiająca się jako reprezentująca Triton Racing złożyli zgodne oświadczenia woli drogą elektroniczną i tym samym zawarli umowę. Forma zawarcia umowy pisemna, ustna bądź jakakolwiek inna nie ma tutaj znaczenia. KC nie zastrzega ad probationem formy umowy o dzieło. 

To co polecam zrobić to jak najszybciej zlokalizować składniki majątku pana na którego działalność jest zarejestrowana (jeżeli to jednoosobowa działalność gospodarcza) aby w przyszłości łatwiej było wskazać organom egzekucyjnym gdzie szukać. To jest również ważne gdyby trzeba było w przyszłości dochodzić przed sądem bezskuteczności umowy zbywającej składniki majątku z których HURACAN RWD mógłby zaspokoić swoje roszczenie.

Niezależnie od postępowania elektronicznego warto również zastanowić się nad złożeniem zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa z art. 286 par 1 kk. 

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: poradnik, tutorial

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych