Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO
Zdjęcie

Wymiana Load Cell'u w Fanatec V3

foto ZAKUPY

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

Martinuss77

Martinuss77

Forumowicz

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 55 postów

Ze wzgledu na ,,oslabniecie dzialania Load Cell' u w V3 zglosilem problem w Firmie Fanatec kilka miesiecy temu. Oczywiscie zgodnie z instrukcja nagralem filmik a kolejnym krokiem bylo wyslanie pedalow do Fanateca.

Odpowiedz byla taka,ze stwierdzono prawidlowe dzialanie pedalow i odeslano je wczesniej nakazujac zaplate za przesylke ze wzgledu na to ,ze reklamacja byla bezzasadna(kosztr ok 13 eur). Wspaniale podejscie do klienta.

Ze wzgledu na to iz po raz kolejny zaczale jezdzic wyscigi i Loadcell jest mi potrzebny skontaktowalem sie z Fanateciem po raz kolejny.

Proponowano mi po raz kolejny wyslanie filmu itd,ale postanowilem na swoj koszt zamowic Load Cell (32 eur z przesylka) Dodatkowo zakupilem elastomery co bylo dobrym ruchem bowiem dzialanie pedalu hamulca jest znacznie lepsze.

W dniu dzisiejszym wymienilem Load Cell i.....Nic sie nie zmienilo. Nadal dziala tak jak dzialal,ale zauwazylem jedna rzecz.

Podczas wymiany trzeba wyjac cylinderek w ktorym znajduja sie elastomery i jest na nim zagniecenie od dzialania Loadcellu oraz sladowe ilosci smaru co sugeruje ze jest pekniecie i wyglada na to ze ten cylinder jest po prostu wykonany z nieodpowiedniego materialu.

Załączony plik  20191118_131114.jpg   31,75 KB   13 Ilość pobrańZałączony plik  20191118_132408.jpg   87,97 KB   12 Ilość pobrań Load Cell trzeba zamowic telefonicznie bowiem nie ma go w ofercie.

Załączony plik  20191118_132315.jpg   51,36 KB   13 Ilość pobrań

Cylinderek ze wspomnianym zagnieceniem.

Nie wiem czy to jest powodem ale wyglada na to ze bede musial odeslac po raz kolejny pedaly.

eeehhhh ..... :dobani:

Martinuss77

Martinuss77

Forumowicz

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 55 postów

Zrobilem aktualizacje sterownikow przeslana przez Fanatec i jest LC mocniejszy ,ale czy taki powinien byc 90 kg LC ?

I czy tak powinien wygladac normalnie cylinderek od spodu?

Bilasek

Bilasek

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 231 postów
  • Discord:Janusz Migas#3417
  • STEAM ID:januszek_21
  • LokalizacjaBochnia

Zrobilem aktualizacje sterownikow przeslana przez Fanatec i jest LC mocniejszy ,ale czy taki powinien byc 90 kg LC ?

I czy tak powinien wygladac normalnie cylinderek od spodu?

A to jakieś inne stery niż na stronie fanateca?

Martinuss77

Martinuss77

Forumowicz

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 55 postów
A to jakieś inne stery niż na stronie fanateca?

Jak sprawdzalem wczesniej to mialem komunikat ,ze mam sterowniki aktualne.

Podeslal mi ten link: 

By zobaczyć linki musisz się Zalogować lub Zarejestrować

Zmienily sie troche ustawienia i inaczej jest ustawiany BRF ,nie od 100 do 0 tylko od 0 do 99 i pozniej wyswietla sie MAX.

Sila LC jest troche wieksza.

Użytkownik Porsi edytował ten post 18 listopad 2019 20:49

Bilasek

Bilasek

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 231 postów
  • LokalizacjaBochnia

Dzięki. Sprawdzę z ciekawości:-) Widzę, że fanatec zrobił ładną stronkę tak teraz sprawdzam. Przy okazji jak oceniasz Brake Performance Kit? Warto się zaopatrzyć? Ja akurat nie jest fanem krótszego skoku hamulca dlatego się powstrzymuję. Faktycznie jest taka różnica na plus?

Użytkownik Bilasek edytował ten post 18 listopad 2019 23:07

Martinuss77

Martinuss77

Forumowicz

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 55 postów

Faktycznie jest taka różnica na plus?

Jest bardzo duza roznica. miekkosc mozesz dobrac elastomerami. ja mam ustawiony skok pedalu hamulca na ok 3 cm. 

Bilasek

Bilasek

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 231 postów
  • LokalizacjaBochnia

Jest bardzo duza roznica. miekkosc mozesz dobrac elastomerami. ja mam ustawiony skok pedalu hamulca na ok 3 cm. 

W takim razie muszę poważnie rozważyć zakup. Dzięki.

shogel

shogel

Zapaleniec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1116 postów
  • LokalizacjaPruszcz Gdański

nie do końca na temat - 90KG jest regulowane. Ale w jakim zakresie? Pytam z ciekawości, bo nie lubię mocno naciskać na hamulec i się zastanawiam czy da się tak ustawić, żeby nie trzeba było dużo siły używać.

ASUS GL502V (i7-7700HQ, GTX1070)

mataman

mataman

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 320 postów
Wszystko to kwestia skalibrowania w sterowniku fana. Możesz ustawić tak aby samo muśnięcie będzie powodować max.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: foto, ZAKUPY

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych