Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO
Zdjęcie

DTM - sezon 2020 czyli kibicujemy Robertowi

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

LKRISS

LKRISS
  • STEAM ID:lkriss2
  • Origin ID:BOTAWP
  • Xbox Live:LKRISS22
  • Social Club:lkriss22
  • LokalizacjaWarszawa

DTM czyli Deutsche Tourenwagen Masters - sezon 2020

Na początek kilka podstawowych informacji.

Kalendarz 2020

dtm-dtm-zaprezentowalo-kalendarz-na-sezo

Gdzie oglądać?

Aktualnie nie ma jeszcze potwierdzonych informacji czy będą relacje live w polskiej TV. Podobno rozmowy trwają pomiędzy Sportklub, TVP Sport, Canal+  oraz Eleven Sports. Osobiście stawiam na TVP Sport ale pewnie przekonamy się na dniach.

W poprzednim sezonie była również dostępna transmisja live na kanale YT DTM ale czy utrzymją tą formę w tym sezonie? 

Jak wygląda format weekendu w DTM?

• Każda runda to 2 wyścigi.
  • W piątki odbywają się 2 sesje treningowe 45 min. 
  • W sobotę oraz w niedzielę w sesji porannej rozgrywane są 20 min kwalifikacje, Odbywają się w tzw. formule hotlapów więc nie ma podziału na sesje jak to ma miejsce np. w F1. W sesji popłudniowej rozgrywany zostaje wyścig trwający 55 min + 1 okr. zamykające wyścig. Start do wyścigów jest startem zatrzymanym tak jak w F1. W przypadku restartu odbywa się już procedura startu lotnego. Za falstart obowiązuje kara DT.
  • W obu wyścigach obowiązuje wizyta w pit-stopie. Co ciekawe wizyta w pit-stopie nie może być zaliczona podczas obecności samochu bezpieczeństwa.

Obowiazuje taka sama punktacja jak w F1 a więc za wygraną 25 pkt. oraz 1 pkt. za 10 miejsce. Dodatkowo można zgarnąć tzw. pkt bonusowe za top 3 w kwalifikacjach. 

Czy wiesz że?

• w wyścigach można używać systemów DRS oraz push-to-pass - oczywiście z wyznaczonymi limitami.
  • obowiązuje 1 silnik na cały sezon!
  • brak jest tzw. „wirtualnej neutralizacji”, która zastąpiona jest systemem „slow zone” - limit 80 km/h, który obowiązuje tylko w danym sektorze na torze
  • oficjalnym dostawcą opon jest firma Hankook, kierowcy mają do dyspozycji tylko 2 rodzaje mieszanek, dry/wet
  • obowiązuje jednostronna komunikacja (driver -> team)
  • minimalna waga autka w serii DTM to 1070 kg.
  • zbiornik paliwa mieści 120 litrów
  • jedyną uliczną rundę zaplanowano na lipiec na torze Norisring w Norymbergii
  • w sezonie 2020 na liście startowej DTM jest obecnie 15 samochodów, 6 fabrycznych Audi oraz BMW, 2 autka ze stajni WRT TEAM AUDI SPORT oraz 1 BMW w barwach Orlen Team ART w którym pojedzie Robert Kubica

SimRace Polska "Prędkość dźwięku to bardzo dziwna sprawa. Rodzice coś mówią jak masz 15 lat a dociera dopiero koło trzydziestki"
simr.pngbutton-4220-black.png

Rig

PC

:idea: Uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi

LKRISS

LKRISS
  • LokalizacjaWarszawa

Świetne info!

Janek  Kisiel potwierdził wczoraj udział w bliźniaczej serii DTM Trophy w całym sezonie 2020. 

Dla przypomnienia, Jan Kisiel to młody rozwojowy zawodnik, który w 2015 został  mistrzem Audi Sport TT Cup. A w ubiegłym sezonie jeździł Mercedesem AMG GT4 od Leipert Motorspor w GT4 European Series, gdzie wywalczył świetne 2. miejsce w generalce. 

jan-kisiel-max-koebolt-mercede.jpg

SimRace Polska "Prędkość dźwięku to bardzo dziwna sprawa. Rodzice coś mówią jak masz 15 lat a dociera dopiero koło trzydziestki"

Rig

PC

Plupi

Plupi

Zapaleniec

• Moderatorzy
  • 1007 postów
  • LokalizacjaPrehoryłe
Kryzys DTM pogłębia się - Audi ogłosiło, że wycofuje się z serii z końcem sezonu 2020, co oznacza, że na placu boju pozostanie tylko BMW.

By zobaczyć linki musisz się Zalogować lub Zarejestrować

LKRISS

LKRISS
  • LokalizacjaWarszawa

Coś czuję, że jak nie zmienią nieco formy tej serii to zawieszą ją całkowicie na jakiś czas? 

Rig

PC

Tommi

Tommi
  • STEAM ID:tommi__pl
  • Xbox Live:TriedTommi
  • LokalizacjaBydgoszcz

Myślę, że jest taka szansa. Niestety. Wszędzie odbija się czkawką wirus. 

PC

Rig

Net

76561198133235158.png

Flickr

bava

bava

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 18 postów

Niestety na 99% DTM do likwidacji.

BMW ogłosiła że "rozważa" opcja odejścia z DTM jeszcze w tym roku, czyli już podjęli taka decyzję.

rauf

rauf
  • STEAM ID:rauf00
  • Origin ID:rauf00
  • Xbox Live:rauf00
  • PSN id:rauf00
  • Social Club:rauf00
  • Lokalizacjagłęboka wieś

Przede wszystkim głosili cały czas że sami ze sobą ścigać się nie zamierzają. A to oznacza, uśpienie serii albo połączenie w jakimś nowym formacie.

Fajnie o tym pisał Krzysztof Woźniak

Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.

Rig

PC

38700337265_4a399a161c_o.jpg moje zaufane źródło testów sprzętu i technologii 
rauf uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi!

Jak wołać użytkownika i cytować fragmenty
Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

GTR

GTR
  • STEAM ID:GTR
  • Origin ID:GranTurismoR
  • Xbox Live:FilipM5
  • Social Club:FilipM5
  • LokalizacjaŻory

Kilka lat nie będzie i znowu wróci z hukiem jak w 2000 roku ;)

30285220960_fb97554753_n.jpg

| Flickr | Steam | Auto Kronika |

PC:

Spoiler

Rig:
Spoiler

nismo

LKRISS

LKRISS
  • LokalizacjaWarszawa

Samo się wykreuje. Zrobią sobie lekką przerwę i samo wyjdzie w praniu co dalej z tym DTM i pewnie innymi seriami. 

Rig

PC

rauf

rauf

Pierwszy wyścig za nami, myślę że RK pokazał się w treningu, na mokrym przez parę minut miał nawet PP. W kwali przedostatni, więc właściwie zgodnie z przewidywaniami. W wyścigu miał parę wyprzedzeń i walki po pitach rywali, także sukces o tyle, że jest na mecie i zebrane doświadczenia młodego zespołu. 

Rig

PC

Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

rauf

rauf

Drugi wyścig na Spa zaliczony, bez zasadniczych problemów zespołu Orlen Team Art. Niestety tempo pozostawia wiele do życzenia, Robert przedostatni. 

Wyścig obejrzałem na Eleven i parę uwag krytycznych do relacji jak i samego DTM:

• 15 aut na gridzie to bieda, gdybyśmy tyle w lidze mieli to rozważałbym czy jest sens ciągnąć
  • emocje ogólnie jak na grzybach, za duży tor za mało aut
  • onboardy szczególnie w Audi nieczytelne, rozmazany widok
  • skromna tabela wyników, odstępy czasowe pokazywane za rzadko, brak best lapów i ogólnie jakiś statystyk
  • są za to flagi kierowców 
  • z duetu Mikołaj Sokół i Marcin Grzywacz to ten drugi był jaśniejszym punktem
  • mimo to relacja była strasznie techniczna, można powiedzieć sucha i mało wciągając
  • bardzo lubie RK i cenię Orlen za to co robi dla motosportu, ale z DTM trzeba się ewakuować asap, nie dziwne że Audi daje nogę

Rig

PC

LKRISS

LKRISS
  • LokalizacjaWarszawa

Seria po zapowiedzianym odejściu Audi chyba zrobi sobie przerwę więc temat sam się rozwiąże? Emocji fakt jak na lekarstwo. Dużo lepszy i widowiskowy w ten weekend był wyścig F3. Z jednej strony fajnie, że widzimy RK w akcji z drugiej pozycja i zamiatanie ogonem to chyba nie jest to. Ja oczywiście planuję zobaczyć całą serię do końca. Kibicuję przy okazji dobrze nam znanemu Rene Rastowi, który naprawdę fajnie się prezentuje. 

Rig

PC

Mav309

Mav309

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 383 postów
  • LokalizacjaImmersione Scuderia Corsa

Z drugiej strony czego się spodziewać po słabszej marce (BMW) w dodatkowo słabszej specyfikacji klienckiej?

When I fall down, don't give me your hand, I will get up stronger.

Rig

PC

rauf

rauf

Ja tam do RK nie mam zastrzeżeń, wiadomo że dopiero poznaje serię i jej specyfikę, samo BMW na razie wyraźnie odstaje, najwyżej był Van der Linde i do lidera 25 sekund na mecie, to czego chcieć od prywatnego teamu. 

Krytycznie patrze raczej na całą serię, niż samego RK. Nie ma facet szczęścia, jak nie Klara to części odlatują, teraz DTM przyklepany to wygląda że cykl się skończy, znowu w Alfie zamykają produkcje a przez Ferrari silniki mają niekonkurencyjne więc spadli prawie do poziomu Williamsa...

Może jednak powinien do wirtuala się przekonać? W simracingu wszyscy mają równe szanse!

Rig

PC

tombed82

tombed82

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaŻywiec/Bielsko-Biała

Mnie się wydaje, aby nie zabijać serii dopuszczą w przyszłym sezonie gt3 na przeczekanie, jest jeszcze opcja połączenia z seriami japońskimi....ciekawe co z tego wyjdzie, ale rzeczywiście teraz bieda straszna 15 samochodów na 7 kilometrowym SPA....

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych