Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO
Zdjęcie

Mój tani hamulec ręczny własnej roboty DIY

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

yodelka

yodelka

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 102 postów
  • STEAM ID:jodelkapl

Ja robiłem sam i wygląda to tak:
handbrake1.jpg
Kumpel pospawał tą metalową ramę, całość działa na Arduino i przełączniku krańcowym. Wyszło to dużo taniej, a mi wystarcza w 100%. Koszty: Arduino Leonardo ok. 30 zł (klon jakiś), przełącznik krańcowy 8 zł, śruby, nakrętki i podkładki to jakieś 10 zł, no i czteropak dla kumpla ale wypity razem  :D Tak więc za ułamek tej ceny masz coś, co działa, a jak to będzie wyglądać zależy tylko i wyłącznie od Ciebie  ;)

Użytkownik rauf edytował ten post 25 marzec 2020 14:03
przeniesione z https://simrace.pl/forum/index.php/topic/2823-czy-kierownica-do-komputera-daje-dobre-i-realne-odczucia/

PC

Rig

smogf

smogf

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 533 postów
  • LokalizacjaSlubice

@yodelka, wywal krańcówke i kup halla i magnesik. Analog będzie.

PC

Rig

yodelka

yodelka

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 102 postów

Teraz łapa służy mi bardziej jako ozdoba pokoju na meblach, dawno nie driftowałem przez brak shiftera. Ale to się powoli zmienia, kupilem mod sekwencyjny do G29 i muszę tylko ten shifter i łapę przykręcić. Tak czy siak, w momencie robienia tego zależało mi głównie na niskim koszcie i prostocie, szczerze mówiąc mi wystarcza. Łapę i tak zaciągasz do końca, blokuje koła? Blokuje. Jedyne co mi czasami przeszkadza to to, że jest dość głośny. 

Edit.
@smogf, jednak robię jak napisałeś. Wczoraj próbowałem jeździć i podczas zaciągania prawie rozwaliłem krańcówkę, wypada z obudowy. Nie ma sensu się z tym bawić gdy moduł do Arduino z czujnikiem halla kosztuje 7zł. Zamówiłem, jak przyjdzie to będę próbował to zamontować - z moją zerową wiedzą o elektronice może być ciekawie, ale cóż :D 

Użytkownik yodelka edytował ten post 31 marzec 2020 10:02

PC

Rig

CorradoSKJ

CorradoSKJ
  • STEAM ID:CorradoSKJ
  • LokalizacjaBydgoszcz

Poradzisz sobie, moduły waveshare mają opisane piny ;>

yodelka

yodelka

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 102 postów

Poradziłem sobie, jednak zwaliłem troszkę sprawę już przy samym zakupie. Myślałem, że każdy czujnik halla działa liniowo, więc wbiłem na allegro i kupiłem pierwszy lepszy - w dodatku miał 4 piny, VCC, GND, A0 i D0 i okazało się, że działa tylko 0/1. Ale trudno, na ten moment zostawiam tak. Gdy będę go używał częściej - teraz tak naprawdę mógłbym odkręcić łapę i schować gdzieś - to kupię lepszy czujnik i przy okazji jakiś magnes lepszy niż ten z dysku HDD :D 

PC

Rig

mixer_mr

mixer_mr

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 322 postów
  • Discord:mixer_mr#5861
  • STEAM ID:MixerPL
  • LokalizacjaKoszalin

Według mojej wiedzy (dość skromnej, więc jak coś to poprawcie) na pinie D0 masz sygnał cyfrowy 0/1, natomiast wykorzystując pin A0 masz sygnał analogowy, więc prawdopodobnie zmiana tego na analog to kwestia przepięcia kabli i ewentualnie zmiany w sofcie Arduino.

PC

Rig

yodelka

yodelka

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 102 postów

To tak nie działa, to "fake", na początku tak próbowałem i coś mi nie pasowało. Wpisałem w google "Hall A3144E sensor linear" i wyskoczył link forum arduino, gdzie ktoś odpisał:

The A3144E is a digital Hall sensor, not an analog one [...], if you want an analog Hall sensor then the A1301 or A1302 would be good choices. The A1301 has double the sensitivity of the A1302. 

Albo ja coś źle rozumiem i źle zrobiłem. Jednak odczyty w konsoli Arduino dawały wyniki praktycznie 0/1. Chyba, że problemem jest zbyt słaby magnes. 

Użytkownik yodelka edytował ten post 28 kwiecień 2020 13:33

PC

Rig

mixer_mr

mixer_mr

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 322 postów
  • LokalizacjaKoszalin

OK, czyli jednak mój błąd, wybacz. Myślałem, że masz na myśli np. moduł Waveshare z botland, tam są dwa rodzaje sygnału na wyjściu (czujnik AH49E).

PC

Rig

yodelka

yodelka

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 102 postów
Nie znam się totalnie na elektronice to pierwsze gdzie szukam to allegro, a że nie sprawdziłem tego czujnika to już tylko i wyłącznie moja wina. Ale na szczęście to nieduże pieniądze, gdy za bardzo będzie mi się nudzić to kupie lepszy, a ten zapewne też do czegoś wykorzystam.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

PC

Rig

mixer_mr

mixer_mr

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 322 postów
  • LokalizacjaKoszalin

Ja się właśnie zabieram do budowy ręcznego, nie planowałem tego, ale kolega poprosił o zaprojektowanie hydrołapy do jego driftowozu (swoją drogą, ciekawy projekt - E30 V12 turbo, może kiedyś opiszę w ciekawostkach). Skoro już siedziałem nad projektem to postanowiłem, że zrobię też dla siebie.

Mam interface Bodnara LC-USB, więc będzie na LC, zamówiliśmy dwa zestawy detali na podstawę i drążek według pomiarów dopasowanych do samochodu i pompy sprzęgła z Nissana Patrola, a ja już sobie swoją wersję dopasuję do założenia LC.

Jak będę miał jakieś konkrety to opiszę w nowym temacie ;)

PC

Rig

yodelka

yodelka

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 102 postów

Zapowiada się bardzo ciekawie, czekam na przedstawienie gotowego efektu ;) 

PC

Rig

Misioo

Misioo

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów
  • STEAM ID:Michał™

Witajcie czy coś trzeba więcej zmieniać oprócz wyjścia na PCB w kodzie programu by przerobić z systemu 0/1 na analogowy? 

yodelka

yodelka

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 102 postów

Wybacz, że z takim opóźnieniem. Tak, kod programu trzeba przerobić, ale jest dostępny kod zarówno pod wersję 0/1 jak i analogową. 

By zobaczyć linki musisz się Zalogować lub Zarejestrować

Ja sobie sam przerabiałem program pod wersję 0/1, co prawda nie mam doświadczenia z C/C++, ale jestem programistą (w innej technologii) więc łatwiej mi to troszkę zrozumieć :) 

PC

Rig

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych