Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO
Zdjęcie

SimRig 8020 jako stanowisko pracy

projekt ZAKUPY

24 odpowiedzi w tym temacie

deeze

deeze

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 195 postów
  • STEAM ID:deeze67
  • Origin ID:deeze67
  • LokalizacjaWarszawa

Hej!

Dokładniej opiszę tutaj swoją sytuację, którą nakreślałem partiami w innych tematach :)

Jak już zapewne wiecie zakupiłem materiały na simriga, projekt wygląda tak:

By zobaczyć linki musisz się Zalogować lub Zarejestrować

Baza + filary 120x40, crossbar na bazę kiery 80x40 i baza pod pedały z elementów 40x40. Myślę teraz czy nie niedoszacowałem potrzeb - nie dałem dodatkowych elementów 40x40 pod mocowanie fotela, jak dojadą elementy - złożę i pomyślę czy takowe dokupić i potem pójdzie to do malowania.

Ale ja nie o tym...

Czy macie jakieś pomysły/sugestie jak taki simrig zaadaptować do pracy "na codzień", gdybym faktycznie musiał spędzać te 8h siedząc przy Adobe/Sketch/Figma/cokolwiek (myślałem o walnięciu blokowalnych kółek i wjeżdżać pod biurko ale uznałem, że można połączyć temat) - wiem że ciekawym rozwiązaniem chwali się Obutto r3Volution, ale niestety takowego nie zakupiłem... (albo i stety), pytanie czy ten element do klawiatury od nich za 99 euro to najlepsze rozwiązanie (bo dość łatwo zapewne to doczepić do podstawy mojego riga i jazda). Myślałem już o zbudowaniu ramienia z elementów do profilów 40x40 I-slot 8, ale może macie jakieś inne sugestie? 

Jeszcze co do samych planów z całym zestawem:

Baza + Kiera Fanatec CSL Elite (z perspektywą upgrade'u do DD za jakiś czas).

Pedały All4Sim Meca Cup1

Shifter Fanatec

Monitor Szajsung CHG90

Fotel Sabelt Racer Duo

Plus oczywiście potem powoli dorzucę button boxy, handbrake i takie tam...

Rig

PC

Twitch: PB67

jurek

jurek

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 139 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Szczerze mowiac to nie wyobrazalbym sobie pracy przy kompie siedzac w rigu. Moze cos w takim stylu?
90950832101568791812.jpg

PC

Rig

deeze

deeze

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 195 postów
  • LokalizacjaWarszawa

To biorę jako alternatywę, mam teraz pełnoprawne biurko z fotelem wygodnym itd ale miejsca nie mam w nadmiarze (zwłaszcza po planowanym remoncie na miejsce biurowe będzie ciut mniej) dlatego "głośno myślę" :) Dzięki za ciekawą inspirację.

Rig

PC

mixer_mr

mixer_mr

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 145 postów
  • LokalizacjaKoszalin

Tak się składa, że aktualnie pracuję siedząc w rigu. Mam Motedis S Dream. Czysta prowizorka jeszcze, bo nie ma czasu się wziąć za to, ale nie odczuwam jakiegoś poważnego dyskomfortu. Rysowanie w CAD jest do ogarnięcia, tyle, że ja nie robię tego w domu na pełen etat. Klawiatura tymczasowo na kolanach, ale udało mi się napisać ostatnio opracowanie na ponad 100 stron A4 tekstu i wciąż żyję.

Odnośnie półki to ja chciałem zrobić coś w stylu rozwiązania jak w systemach stanowisk pracy Item:

Tylko raczej sam kupię profil aluminiowy, wytoczę tuleje i dam do spawania TIG.

Edit: Tylko, że ja mam fotel z samochodu, na którym da się wysiedzieć kilka godzin, w kuble jakoś tego nie widzę jednak.

Użytkownik mixer_mr edytował ten post 20 kwiecień 2020 08:02

PC

Rig

deeze

deeze

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 195 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Edit: Tylko, że ja mam fotel z samochodu, na którym da się wysiedzieć kilka godzin, w kuble jakoś tego nie widzę jednak.

Ojej, dla mnie bardziej brzmi to jak nie do końca dobrze dobrany kubeł... Choć wiem że to łatwo powiedzieć, ale kubełek powinien być wygodny.

Ostatecznie zobaczymy jak ja sobie poradzę siedzieć w swoim parę godzin, zanim faktycznie będę myślał o łączeniu stanowisk :)

Użytkownik deeze edytował ten post 20 kwiecień 2020 10:05

Rig

PC

mixer_mr

mixer_mr

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 145 postów
  • LokalizacjaKoszalin

Możliwe, ja generalnie nie mam doświadczenia z kubłami, siedziałem kilka razy w nie swoim samochodzie, może stąd takie założenie.

PC

Rig

deeze

deeze

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 195 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Jutro prawdopodobnie dostarczony zostanie mi zestaw do złożenia SimRiga - wciąż zbieram opinie/informacje jak załatwić temat klawiatury i myszki, sugestie mile widziane :)

Rig

PC

me2slow

me2slow

ex.Kowalski

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1401 postów
  • LokalizacjaWarszawa. Bournemouth
Raz miałem wysokiej klasy kubełek w moim rigu, siedziałem w nim po kilka godzin dziennie czasami. Pierwsze dwie godziny były w miarę OK, a potem to zaczynała się katorga, ani pochylić oparcia, ani zmienić nieco pozycję, nogi na bok się nie da, jak w dybach normalnie, twardo, tu uwiera, tam uwiera, dupa boli, przyrodzenie niedokrwione, matko i córko, nigdy więcej. Nie wiem, może ten kubełek był deko za mały dla mnie? Teraz jest fotel od BMW, niebo a ziemia... czysta przyjemność siedzieć w nim.

Mav309

Mav309

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaImmersione Scuderia Corsa

Jako drugi biegun kubełka opiszę wrażenia z fotela bmw(E46)- ostatni wyścig  6h PaulRicard1000km ani na sekundę nie wstałem, bo albo jechałem, albo spotowałem dla kierowcy. ZERO zmęczenia.

Użytkownik Mav309 edytował ten post 24 kwiecień 2020 07:36

When I fall down, don't give me your hand, I will get up stronger.

Rig

PC

Adam Adamowski10 Nowicki

Adam Adamowski10 Nowicki

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 142 postów
  • STEAM ID:http://steamcommunity.com/id/adamowski10/
  • LokalizacjaBydgoszcz

Jutro prawdopodobnie dostarczony zostanie mi zestaw do złożenia SimRiga - wciąż zbieram opinie/informacje jak załatwić temat klawiatury i myszki, sugestie mile widziane :)

Ja sobie coś takiego kupiłem, póki co będzie sobie leżeć na podłodze podczas grania, potem planuje kupić magnes telefonowy i z  boku riga blaszkę przykleić

deeze

deeze

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 195 postów
  • LokalizacjaWarszawa
Póki co chyba wygrywa jednak konstrukcja od Obutto, czekam tylko aż będzie dostępna do kupna i chyba w nią zainwestuje. Kosztuje 100 euro, a za tyle to ledwie 4 "kolanka" pod profile aluminiowe można kupić, a to nie bierze pod uwagę samych profili.

Rig

PC

peri

peri

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 6 postów
  • PSN id:SE_PERI
  • LokalizacjaŻegocina
Panowie macie jakieś sprawdzone firmy gdzie kupujecie profile?? Mam GT1evo z simlab ale chciał bym zrobić mu mały update i szukam profili 2a3364e7e186e72de240e38d7fb2092d.jpg

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

deeze

deeze

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 195 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Panowie macie jakieś sprawdzone firmy gdzie kupujecie profile?? Mam GT1evo z simlab ale chciał bym zrobić mu mały update i szukam profili

Temat wyżej: https://simrace.pl/f...dostawcy/page-8

Jeśli chcesz czarne profile anodowane i nie bawić się samemu w ich malowanie, to od razu kieruję w stronę 

Rig

PC

peri

peri

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 6 postów
  • PSN id:SE_PERI
  • LokalizacjaŻegocina

Panowie macie jakieś sprawdzone firmy gdzie kupujecie profile?? Mam GT1evo z simlab ale chciał bym zrobić mu mały update i szukam profili

Temat wyżej: https://simrace.pl/f...dostawcy/page-8
Jeśli chcesz czarne profile anodowane i nie bawić się samemu w ich malowanie, to od razu kieruję w stronę

Dzięki. Jestem tu nowy j nie ogarniam jeszcze forum

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

mixer_mr

mixer_mr

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 145 postów
  • LokalizacjaKoszalin

Póki co chyba wygrywa jednak konstrukcja od Obutto, czekam tylko aż będzie dostępna do kupna i chyba w nią zainwestuje. Kosztuje 100 euro, a za tyle to ledwie 4 "kolanka" pod profile aluminiowe można kupić, a to nie bierze pod uwagę samych profili.

Przejrzałem właśnie ich stronę i rzeczywiście, chyba sam też nie będę kombinował, kupię gotowca, z profili raczej taniej tego nie złożę, a konstrukcja DIY (profile, spawanie TIG, cięcie, gięcie, itd.) spowoduje, że będę trzymał klawiaturę na kolanach przez najbliższy rok.

Osobiście rozważam jeszcze

.

PC

Rig

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: projekt, ZAKUPY

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych