Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO
Zdjęcie

SimRig 8020 jako stanowisko pracy

projekt ZAKUPY

24 odpowiedzi w tym temacie

klipek

klipek

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 18 postów
@deeze napiszesz skąd ostatecznie zamowiłeś profile i jak Cię to całościowo razem z kosztami transportu wyniosło? Początkowo chciałem zamówić gotowego z Motedisa, ale jestem niestandardowym userem i obawiam sie że będzie za krótki, lub przy maksymalnym wysunięciu podstawy pod pedały mało stabilny.

deeze

deeze

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 195 postów
  • STEAM ID:deeze67
  • Origin ID:deeze67
  • LokalizacjaWarszawa

Już w innych tematach w sumie coś tam opowiedziałem. Generalnie równowartość 400 euro razem z transportem od Motedis - własna konstrukcja, nie ta od nich S Dream bo uznałem że jest ciut zbyt delikatna, do tego malowanie proszkowe i gotowy czarny rig. Powoli dorzucam kolejne rzeczy do niego więc też zdecydowanie na 400 euro się rachunek nie zamknął (i nie zamknie), przede wszystkim wciąż czekam na dostępność tych elementów pod klawiaturę od Obutto.

Rig

PC

Twitch: PB67

mixer_mr

mixer_mr

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 145 postów
  • LokalizacjaKoszalin

@deeze, widziałem, że ostatnio te podstawki pod klawiaturę od Obutto wróciły do sprzedaży. Zdecydowałeś się na zakup? Jeśli tak to jak wrażenia?

Ja się wciąż zastanawiam czy za te ~500 zł składać coś samemu, czy jednak kupić od Obutto.

Najbardziej mnie interesuje długoterminowa solidność konstrukcji - czy po kilku miesiącach całość nie złapie luzów, nie zacznie skrzypieć, albo opadać itp.

Myślałem o profilach, ale to raczej w 500 zł się nie zamknie, a w dorabianie części i spawanie aluminium nie chce mi się bawić. Też nie będzie tanio, a nawet nie mam kiedy usiąść do projektu.

Muszę mieć coś solidnego, bo ostatnio więcej używam jednak myszki i klawiatury niż kierownicy.

Użytkownik mixer_mr edytował ten post 07 wrzesień 2020 21:13

PC

Rig

deeze

deeze

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 195 postów
  • LokalizacjaWarszawa
Hej, tak, zakupiłem jak tylko się pojawiły, dodatkowo wziąłem... Zestaw pod joysticka/flight simy, żeby miec miejsce na myszkę :) ogólnie na klawiaturę do riga z profili pasuje jak ulał, choć przez to że lekko się przechyla, trzeba nakładkami wyrównać poziom. Wziąłem poziomice, jedna większą śrubę która akurat miałem i bangla jak złoto. Przy okazji trochę przesunalem na zewnątrz shifter, żeby wygodniej bylo korzystać. Nie jest idealnie, ale i tak stawiam 5tke.

Co do solidności itd - wygląda na to, że jest naprawdę dobrze. Nawet te ruchome elementy są odpowiednio wyważone, żeby większy luz był na głównym "kolanku". Dobrze zespawane, fajne malowanie proszkowe pasujące do mojego mattu. Sama materialowa nakladka nie jestem pewien czy tak ma być ale nie jest mocno klejąca, jak by już swoje miesiące przeleżała na półce.... Chyba że to tak właśnie zaprojektowali, żeby nie była mocno klejąca tylko w sam raz. Wtedy tym bardziej jestem pod wrażeniem. Tak czy inaczej - myślę że we własnym zakresie biorąc te elementy pasujące do profili - zapłaciłbym podobna kasę a ani trochę nie byłoby to tak wygodne.

Użytkownik deeze edytował ten post 08 wrzesień 2020 00:22

Rig

PC

mixer_mr

mixer_mr

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 145 postów
  • LokalizacjaKoszalin

Dzięki za odpowiedź, w takim razie chyba się skuszę.

Wczoraj moje rozwiązanie tymczasowe z wieszaka TV odmówiło dalszej współpracy. Ale nic dziwnego, w końcu było projektowane na inny kierunek działania sił.

PC

Rig

deeze

deeze

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 195 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Nawet nie wiem gdzie o tym opowiedzieć, bo dotyczy tylko fotela, w każdym razie "pojeździłem" w ligach (w tym wyścig simrace.pl)...

Fotel Sabelt Racer Duo po paru miesiącach poddał się pod moimi LoadCellami (i siłami które czasem używam) i w okolicach lędźwi/miednicy laminat lekko się zapada po mocniejszym naciśnięciu hamulca... Teraz gwarancja to minimum 2-3 tygodnie ogarniania i zabawy, nie wiem co robić ;( Mógłbym jechać ale totalnie nie trzymałbym tempa przez to.... Już się rodzą w głowie pomysły na nowy inny fotel ale co zrobię z tym, sprzedawać go będę musiał po kosztach jeśli przyjdzie z wymiany lub naprawy ...

Użytkownik deeze edytował ten post 16 wrzesień 2020 22:40

Rig

PC

Mav309

Mav309

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaImmersione Scuderia Corsa

Oglądałeś jego konstrukcję w miejscu "uginania" się? Bo Twój fotel to konstrukcja rurkowa - zakładam że jest obłożony cienkimi płatami laminatu szklanego - może to jest jego wadą że płyty laminatu są za cienkie bo nie mają funkcji "konstrukcyjno - nośnej"?

sabelt-racer-duo-sizeguide.jpg

Pamiętam nasze rozkminy pół roku temu - ja wylądowałem w Bimarco Cobra III którą używam wraz z LC z 65SH i jest naprawdę fajnie. Sztywno i solidnie. Fotel jest konstrukcyjnie i wymiarowo bardzo podobny do Mirco XL który miałem kiedyś w aucie - mi zależało żeby był szeroki w tyłku i jest :) Odkryłem dodatkowo jedną zaletę w porównaniu do foteli z samochodów (dyskusja była niedawno) - w fotelach kubełkowych dodatkowo jest efekt trzymania barków. Bardzo wzrosła mi szybkość i precyzja kręcenia kierownicą. Byłem pozytywnie zaskoczony, bo zauważyłem to już w pierwszej minucie jazdy. A planując zmianę na kubeł zupełnie nie pomyślałem, że pomimo braku przeciążeń w simracingowej jeżdzie zauważę fakt że mimo wszystko zapieram się plecami podczas kręcenia kierą.

Użytkownik Mav309 edytował ten post 17 wrzesień 2020 14:01

When I fall down, don't give me your hand, I will get up stronger.

Rig

PC

deeze

deeze

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 195 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Te plecy z dziurami to najzwyklejszy laminat, reszta konstrukcji oparta jest o rury. Nie byłoby problemu, gdyby nie te dziury właśnie w laminacie, które widoczne są na rysunku technicznym - to ona prawdopodobnie właśnie spowodowała mniejszą sztywność w tym miejscu i elegancko zapada się (i powraca od razu na miejsce po zmniejszeniu nacisku) w okolicach lędźwi. 

Coraz bardziej skłaniam się w stronę zakupu nowego fotela, tym razem 100% laminat, rzuciłem tylko okiem i ciekawie wygląda Mirco GT - jest wersja z czarną tkaniną 3d (lepsza pod simracing na pewno) z pomarańczowym laminatem ( :D ).

Użytkownik deeze edytował ten post 17 wrzesień 2020 20:21

Rig

PC

kaz

kaz

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 180 postów
  • LokalizacjaChorzów
Ja mam Mirco GT i jestem zadowolony.

deeze

deeze

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 195 postów
  • LokalizacjaWarszawa

OK, jestem na ostatniej prostej, będę zamawiał Mirco ST (bo dostosowany jest pod wyższe osoby) od samego producenta, bo można sobie wymyślać wtedy wszelkie kombinacje kolorystyczne itd.

I już jestem zdecydowany niemal na cały czarny, ale waham się nad opcją białego laminatu (pomarańczowy mimo że mój ulubiony kolor, to byłby zbyt krzykliwy). Czy ma ktoś doświadczenia - jak to wygląda z czarnym rigiem itd? :)

Użytkownik deeze edytował ten post 28 wrzesień 2020 14:41

Rig

PC

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: projekt, ZAKUPY

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych