Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO
Zdjęcie

Przegląd prasy czyli co piszą o simracingu w kraju i na świecie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

LKRISS

LKRISS
  • STEAM ID:lkriss2
  • Origin ID:BOTAWP
  • Xbox Live:LKRISS22
  • Social Club:lkriss22
  • LokalizacjaWarszawa

Jak zapewne zauważyliście w obecnej sytuacji coraz więcej pisze się o simracingu. Co piszą o tym w sieci? Dajcie znać jak tylko coś wyłapiecie. 

F1. Koronawirus. Wyścigi w czasach zarazy. Komputer i symulator zamiast prawdziwego toru

https://sportowefakt...ast-prawdziwego

Wirtualne mistrzostwa F1 okazały się klapą. Bardziej przypominają Mario Kart niż prawdziwą symulację

https://sportowefakt...mario-kart-niz-

Wirtualne wyścigi F1 zastępują prawdziwe ściganie. "Najgorsze wydarzenie w historii"

https://www.sport.pl...-najgorsze.html

Szymon Ładniak zadebiutuje w wyścigu SimRacingowym

https://www.dziennik...1000264194.html

SimRace Polska "Prędkość dźwięku to bardzo dziwna sprawa. Rodzice coś mówią jak masz 15 lat a dociera dopiero koło trzydziestki"
simr.pngbutton-4220-black.png

Rig

PC

:idea: Uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi

1zboro1

1zboro1

Forumowicz

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 57 postów

Te F1 VirtualGP to według mnie cancer. Każdy się przepycha, wypycha innych za tor lub po prostu rozbija. Do tych wyścigów nie ma poważnego podejścia. Jak pamiętam to ligi GT3 simracing.pl na rFactor w latach 2014-2015, jak zaczynałem przygodę, były na o wiele wyższym poziomie. Każdy respektował innego zawodnika, każdy wypadek był rozstrzygany przez sędziów, a te F1 to byleby dojechać do mety na najwyższym miejscu i tyle.

PCAMD Ryzen 5 2600; MSI B350 Tomahawk; Patriot Viper 4 2x8GB 3000MHz; Zotac GTX 1060 6GB AMP! Edition; Seasonic Focus Plus Gold 650W; SPC Fortis 3 V2, SPC Regnum RG4T.

RIG: Thrustmaster T300RS GT Edition; Logitech G403; Sharkoon Skiller Mech SGK3 Brown; HyperX Cloud II; BenQ GL2760H; Acer K242HL

deeze

deeze

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 157 postów
  • STEAM ID:deeze67
  • Origin ID:deeze67
  • LokalizacjaWarszawa

Bo prawda taka, że to kompletni amatorzy, nie ważne że na co dzień ścigają się w realu na wysokim poziomie, simy to trochę inna bajka i trzeba się do tego przyzwyczaić.

Niestety w błysku fleszy niezbyt idealną reklamę robią, choć tyle dobrze, że obok tych wirtualnych GP zorganizowane są też wyścigi sim-pro'sów i tam już inna bajka, choć pewnie o wiele mniejsza widownia...

Rig

PC

Twitch: PB67

GTR

GTR
  • STEAM ID:GTR
  • Origin ID:GranTurismoR
  • Xbox Live:FilipM5
  • Social Club:FilipM5
  • LokalizacjaŻory

Według mnie problem z Virtual GP tkwi w:

• Platforme, F1 jest po prostu kiepskim symulatorem i bardziej punktuje nieczystą jazdę. Przykładowo, na takim ostatnim GP Chin kierowcy mogli swobodnie wyjeżdżać poza tor na ostatnim zakręcie... :)
  • Podejście zawodników - kierowcy F1 nie traktują tego na poważnie tylko jako zabawę. Norris robiący szopkę na Streamie, Verstappen który wychodzi z gry jeśli nie zakwalifikuje się do Top 3...
  • Dobór zawodników - piłkarz, golfista, ee? Jimmyego jeszcze zrozumiem, ale w przypadku tych wyścigów zdarzały się osoby które kompletnie nie ogarniają gry i można odnieść wrażenie że pierwszy raz grają w F1.

Jedyne porządne eventy z prawdziwymi kierowcami jakie do tej pory widziałem odbyły się w rFactor 2, komentował tam Joylon Palmer - to była naprawdę profeska.

30285220960_fb97554753_n.jpg

| Flickr | Steam | Auto Kronika |

PC:

Spoiler

Rig:
Spoiler

nismo

Glaniu

Glaniu

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 358 postów
Nie no na iracingu też trzymają poziom. Wystarczy zobaczyć splity z versttapenem tam sobie jaj nie robi, a w takim Porsche Cup często gęsto jest poza podium

Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka

MarK1989PL

MarK1989PL

Forumowicz

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 63 postów
  • STEAM ID:76561198002582421
  • Origin ID:MKRaven
  • PSN id:MarK_Raven
  • LokalizacjaWarszawa

Jedyne porządne eventy z prawdziwymi kierowcami jakie do tej pory widziałem odbyły się w rFactor 2, komentował tam Joylon Palmer - to była naprawdę profeska.

Oj nie zgodzę się. Topowe eventy iRacing są do pomylenia z prawdziwymi wyścigami jak odejdziesz 2 metry od monitora, jeszcze od tego mają świetną realizację transmisji z komentarzem na poziomie itp.

Ja na rFactor 2 widziałem oficjalny event pt. puchar legend z Buttonem, Villeneuvem, Prialuxem i innymi i... 3/4 stawki rozmazało się jeszcze na prostej startowej, przed dojazdem na T1 na Sebring :D .

Także myślę, że eventy na poziomie można znaleźć w każdym simie, ale każdy z nas skupia się na innym, ja na iRacing np.

Tycha

Tycha

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 339 postów
  • Lokalizacja3City

Ostatnie eventy ACC też stoją na bardzo wysokim poziomie IMO

LKRISS

LKRISS
  • STEAM ID:lkriss2
  • Origin ID:BOTAWP
  • Xbox Live:LKRISS22
  • Social Club:lkriss22
  • LokalizacjaWarszawa

Całkiem ciekawy materiał z wywiadu z Kubą Brzezińskim pojawił sie kilka dni temu na kanale "Budnik i Pokrzywiński o F1". Panowie rozmawiają o eSporcie jako dyscyplinie sportowej, simracingu i wielu innych ciekawych tematach jak sprzęt, odczucia itd. Polecam do porannej  :kawa:

https://www.youtube....ipib5LDzxw4r26w

SimRace Polska "Prędkość dźwięku to bardzo dziwna sprawa. Rodzice coś mówią jak masz 15 lat a dociera dopiero koło trzydziestki"
simr.pngbutton-4220-black.png

Rig

PC

:idea: Uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych