Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO
Zdjęcie

Thrustmaster T-LCM elastomery zamiast sprężyn DIY

tutorial poradnik projekt

58 odpowiedzi w tym temacie

ziomalnb

ziomalnb

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 12 postów
Na początku wątku podałem adres www.sklep-guma.pl. Ja do nich pisałem na początku to wycenili mi 8 tulej (wtedy jeszcze zakładałem założenie czterech a nie dwóch) na 25zł sztuka. Potem zdecydowałem się sam je zrobić, bo wychodziło dużo taniej ;)

Użytkownik ziomalnb edytował ten post 10 maj 2020 07:02

Giant Marcin

Giant Marcin

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 18 postów
  • Xbox Live:Giant Marcin
  • LokalizacjaJarosław

Na początku wątku podałem adres www.sklep-guma.pl. Ja do nich pisałem na początku to wycenili mi 8 tulej (wtedy jeszcze zakładałem założenie czterech a nie dwóch) na 25zwóchł sztuka.

Może kupię pręt wytnę sobie i tobie.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

ziomalnb

ziomalnb

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 12 postów
Ja już mam, przecież je zrobiłem :D ale dzięki :D

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Giant Marcin

Giant Marcin

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaJarosław

Ja już mam, przecież je zrobiłem :D ale dzięki :D

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

A ok :) coś pomieszałem posty.

Szypul

Szypul

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

@Giant Marcin, Właśnie chciałem wysłać zapytanie do tej firmy podanej przez ziomalnb, ale wychodzi dość drogo. Może jednak samemu coś pokombinuję.

@edit

W sumie jeśli byłaby możliwość zamówienia tylko 2 sztuk po 25 zł to nie jest wiele. Zależy ile sztuk minimalnie trzeba zamówić. Napiszę do nich jednak i podpytam.

Użytkownik Szypul edytował ten post 10 maj 2020 08:03

Everlost

Everlost

Forumowicz

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 59 postów
Podbije temat elastometrow. Znalazłem je na Allegro itd. Ale nurtuje mnie strasznie kwestia ich cięcia. Widzę, że wiele osób ma np. Pocięte elastrometry na 3 paski oddzielne podkładkami. Jaki to daje rezultat wzgledem 1 długiej tuby?

Everlost

Everlost

Forumowicz

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 59 postów

Ja mam to nieszczęście, że jestem xboxowy i wszelkie modyfikacje lub inne pedały to też kombinacje. Poza tym HV sprinty kosztują ...dużo :D
Wiadomo, że nawet jak ulepie coś podobnego to nie będzie to samo ale 90% pewności, że będzie lepsze niż czyste T3PA i bardziej podatne na modyfikacje. No i ta satysfakcja :D

Jak znajdę cię na Xbox? Może kiedyś pojeździmy razem? Mój nick GiantMarcin na Xbox.

Hej. Jasne dodam cię na XBX jak będę jeździł. Ale jeśli mam być szczery odkąd gram na kierze nie jeździłem online i ogólnie słaby jestem bo mało gram 🤗 więcej chyba usprawniam i rozbudowuje riga 😂

Dziś będę próbował złożyć te pedały...

Assetto? DR 2.0? Muszę chyba fb założyć 😂

Użytkownik Everlost edytował ten post 16 maj 2020 11:19

mixer_mr

mixer_mr

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 132 postów
  • LokalizacjaKoszalin

Podbije temat elastometrow. Znalazłem je na Allegro itd. Ale nurtuje mnie strasznie kwestia ich cięcia. Widzę, że wiele osób ma np. Pocięte elastrometry na 3 paski oddzielne podkładkami. Jaki to daje rezultat wzgledem 1 długiej tuby?

Moim zdaniem, ma to na celu możliwość regulacji progresji hamulca, np. możesz wstawić miękki i twardy elastomer, wtedy masz większy skok w pierwszej fazie, a później jest twardo.

Nie testowałem tego, ale sprawdzę tę teorię przy budowie ręcznego, bo zastosowałem dwa elastomery przedzielone podkładkami. Sprawdzę różne kombinacje.

Inna sprawa to kwestia wiercenia otworu, znacznie łatwiej jest przewiercić współosiowy otwór w wałku o długości 20 mm, niż w takim o długości 60 mm. A miękki poliuretan nie jest zbyt wdzięczny, jeśli chodzi o wiercenie.

PC

Rig

Giant Marcin

Giant Marcin

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaJarosław

Ja mam to nieszczęście, że jestem xboxowy i wszelkie modyfikacje lub inne pedały to też kombinacje. Poza tym HV sprinty kosztują ...dużo :D
Wiadomo, że nawet jak ulepie coś podobnego to nie będzie to samo ale 90% pewności, że będzie lepsze niż czyste T3PA i bardziej podatne na modyfikacje. No i ta satysfakcja :D

Jak znajdę cię na Xbox? Może kiedyś pojeździmy razem? Mój nick GiantMarcin na Xbox.

Hej. Jasne dodam cię na XBX jak będę jeździł. Ale jeśli mam być szczery odkąd gram na kierze nie jeździłem online i ogólnie słaby jestem bo mało gram więcej chyba usprawniam i rozbudowuje riga

Dziś będę próbował złożyć te pedały...

Assetto? DR 2.0? Muszę chyba fb założyć
Ja Assetto.

Everlost

Everlost

Forumowicz

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 59 postów

Moim zdaniem, ma to na celu możliwość regulacji progresji hamulca, np. możesz wstawić miękki i twardy elastomer, wtedy masz większy skok w pierwszej fazie, a później jest twardo.

Nie testowałem tego, ale sprawdzę tę teorię przy budowie ręcznego, bo zastosowałem dwa elastomery przedzielone podkładkami. Sprawdzę różne kombinacje.

Inna sprawa to kwestia wiercenia otworu, znacznie łatwiej jest przewiercić współosiowy otwór w wałku o długości 20 mm, niż w takim o długości 60 mm. A miękki poliuretan nie jest zbyt wdzięczny, jeśli chodzi o wiercenie.

Zamówiłem elastometr 55SHa o średnicy 20mm. Nie mam pojęcia jaka to twardość w nacisku ale się obada. Na pierwszą fazę ścisku planuje sprężynę, tak jak jest w Sprintach, w zasadzie próbuje zrobić ich replikę tyle, ze na potencjometrach. Load cell jak mi wystarczy cierpliwości i chęci 😅

ziomalnb

ziomalnb

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 12 postów

Dodam jeszcze od siebie, że wydaje mi się, że jeden długi elastomer byłby znacznie twardszy, bo przecież one się odkształcają i przy długim elastomerze mogłoby dojść do sytuacji gdzie pod naciskiem elastomer odkształciłby się tak mocno, że zablokowałby się o trzpień w środku.

me2slow

me2slow

ex.Kowalski

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1324 postów
  • LokalizacjaWarszawa. Bournemouth
Trzpień powinien być posmarowany smarem silikonowym, ja używam CX80.

Użytkownik me2slow edytował ten post 23 maj 2020 12:37

Everlost

Everlost

Forumowicz

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 59 postów
Dziś skończyłem skladac pedały od strony mechanicznej. Czekam teraz na sprężyny, poliuretan i składam to do kupy. Wtedy przełożę elektronikę z T3PA i zajmę się kalibracją. Nie wiem czy się wczyta ale poniżej wrzucam galerie:

By zobaczyć linki musisz się Zalogować lub Zarejestrować

johndoe

johndoe

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 13 postów

Jeśli chodzi o pedały DIY to na stronie grabcad jest dobry projekt pedałów wzorowanych na Heusinkveld na loadcellach, tam polecane są elastomery SHa70

W opisie są gotowe pliki to wycięcia laserem i cała dokumentacja, podobno gość sprzedał swoje sprinty i korzysta właśnie z tych.

Odnośnie obsługi loadcell to ten układ podobno sprawdza się całkiem dobrze.

Użytkownik johndoe edytował ten post 18 maj 2020 13:06

Everlost

Everlost

Forumowicz

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 59 postów

Jeśli chodzi o pedały DIY to na stronie grabcad jest dobry projekt pedałów wzorowanych na Heusinkveld na loadcellach, tam polecane są elastomery SHa70

W opisie są gotowe pliki to wycięcia laserem i cała dokumentacja, podobno gość sprzedał swoje sprinty i korzysta właśnie z tych.
Odnośnie obsługi loadcell to ten układ podobno sprawdza się całkiem dobrze.

Natknąłem się na to jak już miałem wszystko wycięte hehe. Niestety nie mam dostepu do cnc z laserem tylko pracującego na frezach. No i ja poszedłem po najmniejszej lini oporu bo potencjometry, a to wiązało się z małym przeprojektowaniem dlatego też zrobiłem sobie to od zera. Ogólnie starałem się mocno trzymac oryginału w połączeniu z dostępną dla mnie technologią produkcjną. I pomyśleć, że zapalnikiem tego całego przedsięwzięcia było skrzypienie T3PA. A wystarczyło nasmarować 😂🤣

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tutorial, poradnik, projekt

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych