Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO
Zdjęcie

Thrustmaster T-LCM elastomery zamiast sprężyn DIY

tutorial poradnik projekt

58 odpowiedzi w tym temacie

Zikos4

Zikos4

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 199 postów
Wiesz, jak to mniej więcej cenowo za całość Cię wyniesie? Zastanawiam się, czy jest to warte zabawy, czy może lepiej kupić?
Chyba, że to też hobby przy okazji, rozumiem i szanuję oczywiście.

Wysłane z mojego Redmi 7 przy użyciu Tapatalka

Giant Marcin

Giant Marcin

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 18 postów
  • Xbox Live:Giant Marcin
  • LokalizacjaJarosław

Jeśli chodzi o pedały DIY to na stronie grabcad jest dobry projekt pedałów wzorowanych na Heusinkveld na loadcellach, tam polecane są elastomery SHa70

W opisie są gotowe pliki to wycięcia laserem i cała dokumentacja, podobno gość sprzedał swoje sprinty i korzysta właśnie z tych.
Odnośnie obsługi loadcell to ten układ podobno sprawdza się całkiem dobrze.

By zobaczyć linki musisz się Zalogować lub Zarejestrować

Szukam kogoś kto pomoże mi ze wzmacniaczem do load cell na ina122. Może któryś z was ogarnął temat?

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

johndoe

johndoe

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 13 postów

Ja dopiero zaczynam projekt, load celle to ok 100zł w chinach, czekam na wycenę cięcia elementów, elastomery okolice 40zł, jeszcze nie zamawiałem innych elementów, część typu śruby itp. mam gdzieś w szufladach :) Plan jest żeby zmieścić się w 1000zł, jak skończę prawdopodobnie podsumuję cały koszt. Teoretycznie patrząc na ceny pojedynczych elementów nie wydaje się to bardzo drogie jednak przy zsumowaniu wszystkiego + przesyłki może to trochę kosztować ale na pewno mniej niż pedały Heusinkveld.

Jeszcze nie wiem czy będę robił sprzęgło jako że głównie jeżdżę samochodami GT i bolidami.

Wzmacniaczy jeszcze nie robiłem, podejście do projektu mam raczej na spokojnie, nie zależy mi żeby wszystko skończyć super szybko.

Jeśli chodzi o sam interfejs do kumunikacji z komputerem będę korzystał z tego.

Btw. aktualnie tez mam T3PA i znam bardzo dobrze problem skrzypiących pedałów :)

Użytkownik johndoe edytował ten post 18 maj 2020 15:49

smogf

smogf

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 518 postów
  • LokalizacjaSlubice
Szukam kogoś kto pomoże mi ze wzmacniaczem do load cell na ina122. Może któryś z was ogarnął temat?

Popatrzylem i poradnik calkiem niezle wyglada.

PC

Rig

Everlost

Everlost

Forumowicz

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 59 postów

Wiesz, jak to mniej więcej cenowo za całość Cię wyniesie? Zastanawiam się, czy jest to warte zabawy, czy może lepiej kupić?
Chyba, że to też hobby przy okazji, rozumiem i szanuję oczywiście.

Wysłane z mojego Redmi 7 przy użyciu Tapatalka

To już chyba hobby hehe. Jest satysfakcja jak coś układa się w głowie a potem są tego zakładane efekty choć jeszcze nie skończyłem (wszystko się może zdazyc) 😂.

Cenowo mogę powiedzieć w przybliżeniu, ale tanio nie jest. Ja akurat mam o tyle dobrze, że w pracy mogę korzystać czasem z drukarki 3D i CNC. Dodatkowo całe pedały powstały z blachy, która była odpadem do wywalenia ale policzmy.

- potrzebna blacha 2,5mm arkusz 0,5x1m(zaokrągliłem w górę) około 100zl (ja dysponowałem blachą ocynkowaną - taka jak profile w T3PA)
- śruby, nakrętki, podkładki itd. Około 80-100zl. (Kupowałem z lekkim zapasem, a poszły prawie wszystkie)
- mocowania sprężyn gazowych (te które popychają sprężyny) około 40zl z przesyłką
- farba 40zl
- materiały na wydruk 3D z PETG - szpula kosztuje 80zl ale na wydruki prawie jej nie ubywa - o tyle niewdzięczne, że jak nie masz drukarki musisz komus zapłacić za usługę a tu już cen nie znam.
- dystanse (najbardziej odpowiednie znalazłem na stronie TME, ale wtopiłem bo w między czasie musiałem zmienić rozstaw pedału hamulca i dokupowałem jeszcze raz) myśle, że jak się dobrze policzy zamkniesz się w 80-90zl.
- sprężyny i wałek poliuretanowy 80zl

Jak dobrze liczę wychodzi jakieś 530zl, jak doliczyć usługę cięcia CNC to pewnie całość wyszłaby 750-900zl.

Generalnie masa grzebania i rzeźby, w podobnych pieniądzach możesz kupić już jakieś sensowne pedały, ALE... złożyłem na sucho gaz ze sprężyną itd. i feeling jest jak w aucie. Nie ma luzów, docisk wymaga więcej siły, sprężyna jest dłuższa niż w zwykłym T3PA i pozwala to bardziej precyzyjnie operować pedałem. Nie miałem uczucia, że to zabawka także wszelkie przelane łzy podczas tego projektu poszły w niepamięć 😂

Jak grasz na PC i chcesz się bawić w taką grzebaninę może faktycznie lepiej jest wykorzystać projekt tego Czecha, który sklonował HV Sprinty? Tam jest pewnie zestawienie wszystkich materiałów wiec łatwiej będzie to przekalkulować.

Bądź co bądź to co mi się tu buduje zapowiada się znacznie lepiej niż T3PA i zaryzykuje nawet T3PA pro.

Aż boje się pomyśleć jak fajny musi być oryginał HV 😅

Everlost

Everlost

Forumowicz

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 59 postów

Ja dopiero zaczynam projekt, load celle to ok 100zł w chinach, czekam na wycenę cięcia elementów, elastomery okolice 40zł, jeszcze nie zamawiałem innych elementów, część typu śruby itp. mam gdzieś w szufladach :) Plan jest żeby zmieścić się w 1000zł, jak skończę prawdopodobnie podsumuję cały koszt. Teoretycznie patrząc na ceny pojedynczych elementów nie wydaje się to bardzo drogie jednak przy zsumowaniu wszystkiego + przesyłki może to trochę kosztować ale na pewno mniej niż pedały Heusinkveld.
Jeszcze nie wiem czy będę robił sprzęgło jako że głównie jeżdżę samochodami GT i bolidami.

Wzmacniaczy jeszcze nie robiłem, podejście do projektu mam raczej na spokojnie, nie zależy mi żeby wszystko skończyć super szybko.
Jeśli chodzi o sam interfejs do kumunikacji z komputerem będę korzystał z tego.

Btw. aktualnie tez mam T3PA i znam bardzo dobrze problem skrzypiących pedałów :)

Ja też praktycznie nie używam sprzęgła ale zrobiłem profilaktycznie, żeby później nie żąłować - jednym hurtem hehe.

Jak zrobisz samemu będzie taniej, ale z drugiej strony jakbyś miał sprzedać to gwarantuje ci, że nie chciałbyś za to mniej niż HV.

Jest z tym sporo zabawy i w finalnym rozrachunku producentowi się to często opłaca bardziej bo robi to seryjnie. Tzn produkując seryjnie wykonanie takich pedałów kosztuje go mniej niż nas, a reszta to zysk.

Daj znać ile cię wycenią za cięcie i czy to laser czy frez :D

mixer_mr

mixer_mr

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 132 postów
  • LokalizacjaKoszalin

Robiłem klon sprintów według tego filmu, korzystając z plików na grabcadzie, aktualnie trafiła tam nowsza, poprawiona wersja.

Niestety w międzyczasie zmieniła się koncepcja i sprzedałem niedokończone pedały, w zasadzie po kosztach. Za kompletną kopię sprintów na potrójnym Load Cell trzeba liczyć około 1000 zł, zależy od cen wcinania laserowego.

Główny koszt to laser, materiał i obróbka skrawaniem. Zaoszczędzić można na elementach złącznych (ja dałem nierdzewne, kupowane na sztuki, można dać ocynkowane). Problemem jest także zakup materiału w ilościach detalicznych, np. mosiądz na tulejki ślizgowe, czy POM-C na podkładki sprężyn.

Elektronika nie jest wielką przeszkodą, chyba, że ktoś zażyczy sobie P'n'P, wtedy można kupić Leo Bodnara LC-USB i dwa LC-AMP i wszystko powinno działać jak wyjęte z pudełka.

PC

Rig

Giant Marcin

Giant Marcin

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaJarosław

Robiłem klon sprintów według tego filmu, korzystając z plików na grabcadzie, aktualnie trafiła tam nowsza, poprawiona wersja.

Niestety w międzyczasie zmieniła się koncepcja i sprzedałem niedokończone pedały, w zasadzie po kosztach. Za kompletną kopię sprintów na potrójnym Load Cell trzeba liczyć około 1000 zł, zależy od cen wcinania laserowego.

Główny koszt to laser, materiał i obróbka skrawaniem. Zaoszczędzić można na elementach złącznych (ja dałem nierdzewne, kupowane na sztuki, można dać ocynkowane). Problemem jest także zakup materiału w ilościach detalicznych, np. mosiądz na tulejki ślizgowe, czy POM-C na podkładki sprężyn.

Elektronika nie jest wielką przeszkodą, chyba, że ktoś zażyczy sobie P'n'P, wtedy można kupić Leo Bodnara LC-USB i dwa LC-AMP i wszystko powinno działać jak wyjęte z pudełka.

Podzielisz się opisem elektroniki? Chodzi mi o wzmacniacz load cell. Robiłeś na Ina 122/ina125?

mixer_mr

mixer_mr

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 132 postów
  • LokalizacjaKoszalin

Właśnie elektroniki nie dokończyłem. Miało być LC-USB i kupiłem dwa analogowe wzmacniacze LC z aliexpress, ale nigdy tego nie podłączyłem. Jedyne co sprawdziłem to działanie pedału hamulca podłączonego bezpośrednio do elektroniki Bodnara, ale to jest P'n'P. Połączyłem też pedały sprzęgła i gazu ze wzmacniaczami i zacząłem coś kalibrować. Na tym się zatrzymałem.

Odnośnie wzmacniacza na INA125 to znalazłem takie dwa schematy:

Przechwytywanie.jpg

hGeD1.jpg

Ale elektronik ze mnie żaden, więc na schematach się skończyło.

Edit:

W temacie wzmacniacza operacyjnego rozważałem też

i

, ale ostatecznie odpuściłem temat.

A

jest wzmacniacz, który kupiłem.

Użytkownik mixer_mr edytował ten post 18 maj 2020 22:15

PC

Rig

johndoe

johndoe

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 13 postów

Po wstępnych wyliczeniach, bez sprężyn i wzmaczniaczy loadcell wychodzi ok 550zł.

Cięcie laserem wycenione wstępnie na 290zł ze stali nierdzewnej, czekam jeszcze na wycenę z innej firmy razem z gięciem elementów.

Część elementów typu tuleje, częściowo nagwintowane pręty pod sprężyny itp będzie robił zaprzyjaźniony warsztat także normalnie trzeba by było doliczyć myślę między 50-100zł

Więc można się zmieścić w 700-800zł z wszystkim za 3 pedały. Jest to cena T3PA PRO z tego co kojarzę a tu mamy solidny zestaw na 3x loadcell

Everlost

Everlost

Forumowicz

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 59 postów

Po wstępnych wyliczeniach, bez sprężyn i wzmaczniaczy loadcell wychodzi ok 550zł.
Cięcie laserem wycenione wstępnie na 290zł ze stali nierdzewnej, czekam jeszcze na wycenę z innej firmy razem z gięciem elementów.
Część elementów typu tuleje, częściowo nagwintowane pręty pod sprężyny itp będzie robił zaprzyjaźniony warsztat także normalnie trzeba by było doliczyć myślę między 50-100zł

Więc można się zmieścić w 700-800zł z wszystkim za 3 pedały. Jest to cena T3PA PRO z tego co kojarzę a tu mamy solidny zestaw na 3x loadcell

Ale pod xboxem taki zestaw nie ruszy co nie?

Gięcie można samemu łatwo wykonać jakbyś potrzebował. Można z drewna wyciąć formę i w imadle skręcić. Można tez formę wydrukować. Ważne jest, żeby była wykonana trochę większym łukiem, niż zakładasz docelowo wygiąć płytkę bo jak poluzujesz imadło to się trochę cofnie. W ten sposób ją delikatnie przeginasz, a ona po poluzowaniu osiąga prawidłowy kształt.

Ale jak masz możliwość, żeby zrobili na zewnątrz to pewnie, zawsze to mniej roboty.

me2slow

me2slow

ex.Kowalski

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1324 postów
  • LokalizacjaWarszawa. Bournemouth
John, chcesz powiedzieć, że za moje podały HE Ultimate miałbym około 7-8 takich pedałów jak te Twoje? Chyba muszę się czegoś napić... hehe...

Użytkownik me2slow edytował ten post 19 maj 2020 21:37

johndoe

johndoe

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 13 postów

Gięcie można samemu łatwo wykonać jakbyś potrzebował. Można z drewna wyciąć formę i w imadle skręcić. Można tez formę wydrukować. Ważne jest, żeby była wykonana trochę większym łukiem, niż zakładasz docelowo wygiąć płytkę bo jak poluzujesz imadło to się trochę cofnie. W ten sposób ją delikatnie przeginasz, a ona po poluzowaniu osiąga prawidłowy kształt.

Ale jak masz możliwość, żeby zrobili na zewnątrz to pewnie, zawsze to mniej roboty.

Przy zastosowaniu klasycznych wzmacniaczy loadcell a nie np cyfrowego HX711 powinno zadziałać z xboxem, Jedynie trzeba by było ogarnąć układ który można by było kalibrować bez użycia oprogramowania czyli np. po 2 potencjometry na pedał którymi regulujemy zakres działania loadcell. Jeszcze nie ogarniałem tematu wzmacniaczy ale myślę, że na dniach się tym zajmę, dam znać jak coś będę wiedział.

@me2slow

Myślę, że jak złożę pedały i będzie sytuacja, że będę miał jakąś przerwę od jeżdżenia to jeśli byłbyś chętny mógłbym podesłać pedały na testy, chętnie usłyszę opinię od kogoś jeżdżącego na co dzień na HE

John, chcesz powiedzieć, że za moje podały HE Ultimate miałbym około 7-8 takich pedałów jak te Twoje? Chyba muszę się czegoś napić... hehe...

Użytkownik johndoe edytował ten post 19 maj 2020 21:45

me2slow

me2slow

ex.Kowalski

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1324 postów
  • LokalizacjaWarszawa. Bournemouth
John, ja to niestety odpadam, brak czasu, każdą wolną chwilę poświęcam na treningi (rajdy w Richard Burns Rally), a jeszcze na saksofonie lubię sobie pograć jakiś jazz i na rower wyskoczyć, doszło do tego, że śpię zamiast 8 to 5 godzin ale pisać głupoty na forach po nocach to mam czas....hehe.

Giant Marcin

Giant Marcin

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaJarosław

Przy zastosowaniu klasycznych wzmacniaczy loadcell a nie np cyfrowego HX711 powinno zadziałać z xboxem, Jedynie trzeba by było ogarnąć układ który można by było kalibrować bez użycia oprogramowania czyli np. po 2 potencjometry na pedał którymi regulujemy zakres działania loadcell. Jeszcze nie ogarniałem tematu wzmacniaczy ale myślę, że na dniach się tym zajmę, dam znać jak coś będę wiedział.

@me2slow

Myślę, że jak złożę pedały i będzie sytuacja, że będę miał jakąś przerwę od jeżdżenia to jeśli byłbyś chętny mógłbym podesłać pedały na testy, chętnie usłyszę opinię od kogoś jeżdżącego na co dzień na HE

Mam kilka schematów że wzmacniaczem analogowym ale jestem kompletnie zielona by, mógłbyś mi pomóc?

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tutorial, poradnik, projekt

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych