Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO
Zdjęcie

Thrustmaster T-LCM elastomery zamiast sprężyn DIY

tutorial poradnik projekt

58 odpowiedzi w tym temacie

johndoe

johndoe

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 13 postów

Patrzyłem na to jeszcze wczoraj i z tego co przeczytałem ten schemat wydaje się być rozsądny.

By zobaczyć linki musisz się Zalogować lub Zarejestrować

Jedyne co bym zmienił to na Rg dałbym potencjometr 1K no i jako, że standardowo używamy loadcelli z 4 kablami wywalamy te dwa rezystory 1K i podłączamy in- in+ bezpośrednio.

Potencjometr podłączony do in- pozwala na ustawienie "wartości 0" loadcella a drugi ustawia wzmocnienie, także można całą kalibrację zrobić w układzie.

Kolejna sprawa to kwestia na jakim napięciu działa urządzenie do którego podłączasz pedały, może to być 3.3V lub 5V ale to po prostu kwestia ustawienia gainu potencjometrem.

Everlost

Everlost

Forumowicz

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 59 postów
Ja na razie zostawię potencjometry. Jestem już trochę zmęczony tą budową, póki tego nie złoże do kupy to nie będę miał jak jeździć 🤣.

Wymontowałem dziś wszystko z T3PA i bym skończył gdyby dwie zębatki na potencjometrach nie wymagały zmniejszenia. Za bardzo spasowane zrobiłem i jak podokręcałem całość mam lipę.

Dodrukuje zębatki i będę mógł kalibrować. Sprzęgło generalnie jest już gotowe i skalibrowane. Działa super, choć nie mam jeszcze sprężyn, w które celuje. Jest ten efekt zapadania <3

Co do poliuretanu kupiłem 55sha o średnicy 20mm i uciąłem go narazie na Ok 30/35mm. Idealnie przez środek się udało przewiercic i pracuje to w połączeniu ze sprężyna. Jak skończę pewnie wrzucę filmik ale zapowiada się obiecująco.

Fajne jest to, że teraz mogę podłączyć gaz i sprzęgło do hamulca (na tej samej zasadzie co w sprintach) gdybym powiedział, że tak jak w sprintach - byłoby to złe... 😂

Giant Marcin

Giant Marcin

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 18 postów
  • Xbox Live:Giant Marcin
  • LokalizacjaJarosław
Zostało mi jeszcze trochę pręta o twardości 55 gdyby ktoś chciał, mogę dociąć i wywiercić.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Everlost

Everlost

Forumowicz

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 59 postów
Jutro próba generalna. Wszystko skalibrowane, skręcone, wygodne i gotowe do jazdy. W prawdzie czekam na sprężyny gaz / sprzęgło z 20kg ściskiem ale już jeździć można. Hamulec... jest miodzio!

Everlost

Everlost

Forumowicz

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 59 postów
Dzięki chłopaki za sugestie wszelakie :) ogram sprzęt i dam znać jak wrażenia 👍🏻

shogel

shogel

Zapaleniec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1108 postów
  • LokalizacjaPruszcz Gdański

Po przeczytaniue tego tematu postanowiłem spróbować. Zamówiłem krążki elastomerowe z tej stronki 

. Mają tam zachować formę, także jeśli będziecie chcieli zamówić, to napiszcie, że było już wcześniej zamiawiane i powinna być forma. Cena za krążek kilkanaście złotych. 

Ale do rzeczy. Testowałem je w różnych konfiguracjach - same, ze spreżynami, jedna twardość, mieszana twardość. Nestesty po licznych testach nie jestem taki zachwycony. Wróciłem do samych sprężyn. Dla mnie czucie z elastomerami jest gorsze. Sam jestem tym zdziwiony, ale postanowiłem , że się z wami tym podzielę.

ASUS GL502V (i7-7700HQ, GTX1070)

Giant Marcin

Giant Marcin

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 18 postów
  • Xbox Live:Giant Marcin
  • LokalizacjaJarosław
Mam podobne odczucia.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Zikos4

Zikos4

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 199 postów
Mnie z kolei podeszły te elastomery. Brakuje mi trochę preload, bo chcąc wsadzić te podkładki musiałbym jeden elastomer usunąć, żeby wsadzić srebrną sprężynę, a nie wiem, czy ma to aż taki sens. Niestety cały czas testując zmianę konfiguracji zauważyłem, że pękła mała plastikowa obejma na dole trzpienia, która jest na styku trzpienia z plastikową obudową.
Może spróbuję wrócić do sprężyn, żeby zobaczyć, czy te elastomery faktycznie robią robotę. Macie jakiś sensowny sposób na wyjmowanie trzpienia z pedała. Raz tak mi strzeliły wszystkie części, że po całym pokoju musiałem szukać, dobrze, że w oko nie dostałem tym żelastwem

Wysłane z mojego Redmi 7 przy użyciu Tapatalka

shogel

shogel

Zapaleniec

• Użytkownicy
  • 1108 postów

Ja od góry ściskam dwoma cienkimi śrubokrętami (mając trzpień pomiędzy nimi), a nogą odsuwam sam pedał (żeby nie opadał). Wtedy śrubokrętami bez probelmu wysuwam ten walec z otworu. Nie śmiać się :P

Tycha

Tycha

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 339 postów
  • Lokalizacja3City

@shogel, jeśli nie masz co z nimi zrobić to chętnie je odkupię, szczególnie że nie mam daleko ;)

Użytkownik Tycha edytował ten post 21 czerwiec 2020 11:57

shogel

shogel

Zapaleniec

• Użytkownicy
  • 1108 postów

mozesz po nie wpasc ;)

Tycha

Tycha

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 339 postów
  • Lokalizacja3City

Ale to może w lipcu, bo na razie skupiony na pisaniu licencjatu jestem. Btw. podesłałbyś jakieś fotki, jak to wygląda dokładnie?

m@rcinpl

m@rcinpl

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 190 postów
A ja w końcu dostałem te elastomery od apexa...całkiem fajnie sie teraz hamuje...

Ale wypuścili kolejny mod czyli białe i czarne...rózne twardości i chyba zakupie...

PC

Rig

Everlost

Everlost

Forumowicz

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 59 postów
Ok. Miałem dać znać co z tego wszystkiego wyszło to daje. Sorry za jakość i dzięki za rady dot. elastometrów.

Użytkownik Everlost edytował ten post 31 lipiec 2020 17:35

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tutorial, poradnik, projekt

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych