Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO
Zdjęcie

Thrustmaster T-LCM elastomery zamiast sprężyn DIY

tutorial poradnik projekt

73 odpowiedzi w tym temacie

m@rcinpl

m@rcinpl

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 230 postów
APEX v2r Kanada...

PC

Rig

Giant Marcin

Giant Marcin

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 21 postów
  • Xbox Live:Giant Marcin
  • LokalizacjaJarosław

APEX v2r Kanada...

Jaka cena w PLN z wysyłką?

miaziol

miaziol

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 7 postów
Ja coś naskrobę, przerabiałem moje t3pa pro na load cell :D. bierzemy belkę tensometryczną lutujemy plus minus wyjscie sygnału zamiast potencjometru  i działa nam wsio ładnie z xboxem playką z czym sie da. Ja dodatkowo nawierciłem otwór w belce i wkręciłem tam wibroizolator sha 60 dzięki temu mogę sobie regulować skok pedału nacisk jest odczytywany perfekcyjnie. To już tak na marginesie :D

m@rcinpl

m@rcinpl

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 230 postów

APEX v2r Kanada...

Jaka cena w PLN z wysyłką?

Z tego co pamiętam koło stołówki...

Jakby co kupiłem 2 a pedały sprzedałem...pisz dogadamy się...

PC

Rig

Giant Marcin

Giant Marcin

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 21 postów
  • Xbox Live:Giant Marcin
  • LokalizacjaJarosław
Sprzedałeś T-LCM?

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

m@rcinpl

m@rcinpl

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 230 postów
Tak...idą heusinkveldy sprinty...

PC

Rig

me2slow

me2slow

ex.Kowalski

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1420 postów
  • LokalizacjaWarszawa. Bournemouth
No to witaj w klubie HE :) Tu masz porównanie sprinty vs ultimate... można poczytać z ciekawości...

By zobaczyć linki musisz się Zalogować lub Zarejestrować

m@rcinpl

m@rcinpl

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 230 postów
No trzeba było zmierzyć siły na zamiary A rozważam jeszcze opcje nowa grafa czy DD :-)

PC

Rig

Plupi

Plupi

Zapaleniec

• Moderatorzy
  • 1084 postów
  • LokalizacjaPrehoryłe

T-LCM w przecenie na 899 zł:

Piotrek Blaszczak

Piotrek Blaszczak

Amator

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 48 postów
  • LokalizacjaKochlowitze
Tydzien temu tyle samo kosztowały 😁

miaziol

miaziol

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 7 postów
mam właśnie dylemat czy je brać z jednej strony mam coś takiego no i się sprawdza tak samo można preload zrobić jak i regulować skok pedału :D teraz nie wiem czy poczuje różnice po zmianie na t-lc? Z czasem i tak będę robił coś sam z projektów dostępnych w necie :D

Załączone pliki

tiroy

tiroy

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 14 postów
  • STEAM ID:76561198166954488

Dziś już 800

Arcson

Arcson

Amator

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 29 postów

Pozwólcie, że trochę odkopię temat.

Od pewnego czasu chodzi za mną chęć wymiany moich starych, poczciwych, nieskrzypiących (!) T3PA z piłką do squasha na coś lepszego. Kiedyś sobie postanowiłem, że przy każdym kolejnym upgradzie stanowiska pominę te wszystkie małe kroki pośrednie i z grubej rury przejdę na high-end. Niestety stoi to trochę w sprzeczności z moim drugim postanowieniem, że w simracingu będę topił możliwie najmniej funduszy, jak to możliwe  :D

Tak więc optymalnym w tej sytuacji rozwiązaniem byłoby stworzenie na własny użytek klonu HE sprint na bazie dostępnych w sieci projektów, o których wcześniej pisaliście w tym wątku.

Będąc zupełnym amatorem w temacie tworzenia tego typu rzeczy w głowie rodzi mi się wiele pytań, na które być może tutejsi weterani będą w stanie udzielić mi odpowiedzi. Cały projekt traktowałbym rzecz jasna również jako naukę nowych rzeczy.

1. Czy ktoś posiada namiary na sprawdzoną firmę, która w swoim katalogu posiada stal nierdzewną i byłaby w stanie w rozsądnej cenie wykonać wszystkie cięcia i wygiąć boczne podpory pedałów? 

2. Kwestia elektroniki. O ile trudniejsze w realizacji, w porównaniu z gotowcem od Leobodnara, jest użycie chińskich wynalazków? 

3. Mosiężne tulejki ślizgowe. Czy w grę wchodzi wyłącznie wytoczenie ich na zlecenie, czy można gdzieś dostać gotowiec pasujący do tego projektu?

Póki co tyle, nadal robię rekonesans :)

Mav309

Mav309

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 454 postów
  • LokalizacjaImmersione Scuderia Corsa

Ja ze swojej strony tylko podpowiem, że nierdzewka jest bardzo twarda i nie każda firma chętnie wygina takie kształtki.

Tulejki na zamówienie - przynajmniej te projekty o których wiem robiły na zamówienie tulejki.

Leobodnar to PnP, można na chińczyku ale wydaje mi się że nie szukał bym tu oszczędności.

When I fall down, don't give me your hand, I will get up stronger.

Rig

PC

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tutorial, poradnik, projekt

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych