Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO
Zdjęcie

Awaryjność THRUSTMASTER T-GT

ZAKUPY setup

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

GoldeneroKenobi

GoldeneroKenobi

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Widzę dość mało tematów odnośnie kierownicy Thrustmaster T-GT.
Patrząc po wpisach odnośnie T300 i ich awaryjności myślę nad kupnem T-GT. Jak z jej awaryjnością? Warta swojej ceny? Nadaje się do innych gier niż Gran Turismo Sport?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

stachu

stachu

znany jako stringah

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 720 postów
  • STEAM ID:stringah
  • Social Club:stringah
  • LokalizacjaWrocław

TGT na pewno nie warta swojej ceny i z tego co pamiętam w pełni funkcjonalna jest tylko z grą Gran Turismo.

Za 2800 zł kupisz topową kierownicę thrusta - TS PC z 32 cm obręczą. Fakt że bez pedałów ale w mojej ocenie warto dołożyć. 
W przeciwnym razie kupuj T300 z pewnego sklepu, który nie słynie z towarów odnawianych.

T300 miało fatalny start w związku z czym internet tonie w negatywnych komentarzach. Później producent poprawił sterowniki i jedyne czego można się obawiać to sprzętów poserwisowych z nieuczciwych sklepów. 

Tycha

Tycha

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 342 postów
  • Lokalizacja3City

TGT na pewno nie warta swojej ceny i z tego co pamiętam w pełni funkcjonalna jest tylko z grą Gran Turismo.

Za 2800 zł kupisz topową kierownicę thrusta - TS PC z 32 cm obręczą. Fakt że bez pedałów ale w mojej ocenie warto dołożyć. . 

xd

T-GT to konstrukcyjnie ta sama kierownica co TS-PC.

jedyne czego można się obawiać to sprzętów poserwisowych z nieuczciwych sklepów. 

Niestety, są problemy, których Thrustmaster dalej nie naprawił:

- kierownica się grzeje przy dużej sile ffb, przez co ffb po jakimś czasie słabnie. Winowajcą jest zintegrowany w ciasnej obudowie zasilacz i ciężko z tym coś zrobić bez utraty gwarancji.

- na ligowych Discordach użytnicy T300 skarżyli się na... rozłączanie kierownicy podczas jazdy, co oczywiście skutkowało rozbiciem się na bandzie. Niestety, niedawno doświadczyłem tego samego problemu z T300 i musiałem odesłać ją na RMA.

Użytkownik Tycha edytował ten post 09 maj 2020 12:25

stachu

stachu

znany jako stringah

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 720 postów
  • STEAM ID:stringah
  • Social Club:stringah
  • LokalizacjaWrocław

Konstrukcyjnie podobno tak ale w moim porównaniu chodziło o lichą obręcz i jakąś niezrozumiałą ekskluzywność w postaci dedykowanego FFB dla Gran Turismo. 

Martinus

Martinus

Bywalec

• Zbanowani
  • PipPipPipPip
  • 132 postów
Prawda jest taka ,ze jedyny Thrustmaster ,którego warto kupić to T300.
Jest tani i działa ok. Miałem przez dwa lata i słuzyła mi bardzo dobrze,ale jak wiadomo sa tez awaryjne okazy a zatem jesli nie chcesz kupowac kilka razy lub zostac bez kiery bo poszla na serwis to kup V2.5.
Jak ktos oczekuje jakosci i chce miec pewnosc do sprzetu to trzeba kupić Fanatec V2.5 i po sprawie.
W tym przedziale cenowym nie ma nic co moze konkurowac z V2.5.

CorradoSKJ

CorradoSKJ
  • STEAM ID:CorradoSKJ
  • LokalizacjaBydgoszcz

Prawda jest taka ,ze jedyny Thrustmaster ,którego warto kupić to T300.
Jest tani i działa ok. Miałem przez dwa lata i słuzyła mi bardzo dobrze,ale jak wiadomo sa tez awaryjne okazy a zatem jesli nie chcesz kupowac kilka razy lub zostac bez kiery bo poszla na serwis to kup V2.5.
Jak ktos oczekuje jakosci i chce miec pewnosc do sprzetu to trzeba kupić Fanatec V2.5 i po sprawie.
W tym przedziale cenowym nie ma nic co moze konkurowac z V2.5.

Skąd ta pewność że jak jakość i pewność działania to tylko Fanatec v2.5 ? ile sprzętów już przetestowałeś ? 

Martinus

Martinus

Bywalec

• Zbanowani
  • PipPipPipPip
  • 132 postów

Wystarczajaco duzo ,zeby wyrobic sobie zdanie w tym temacie.

deeze

deeze

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 296 postów
  • Discord:pb67#4019
  • STEAM ID:deeze67
  • Origin ID:deeze67
  • LokalizacjaWarszawa

Ciekawe co by powiedział tym, którzy kupili wszystkie inne rodzaje kierownic i są od wielu lat zadowoleni :D Martinus, szanujmy się - masz swoje zdanie ale nie oczekuj, że ktokolwiek będzie traktował Twoje wypociny jako prawdę objawioną. Fajnie, że masz swoje zdanie, ale tak na zdrowy rozum i wiele innych opinii przeczytanych w necie, to chyba z deczka się mijasz z prawdą.

Full Boost Racing Driver | Twitch @PB67

Rig

PC

kaz

kaz

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 255 postów
  • LokalizacjaChorzów

Ja np. miałem TS-PC i byłem naprawdę zadowolony - porządny, wielki i ciężki zewnętrzny zasilacz, permanentne chłodzenie bazy podczas pracy, ogólnie jakoś wątpię, żeby była bardziej awaryjna od CSW 2,5...

Jeśli jest na tym portalu osoba, której ją sprzedałem na OLX (był tam cały duży kokpit), to może niech potwierdzi, że wszystko dalej git. Po drugie Michał B z Olkusza potrafi naprawiać Thrusty, więc ma się dodatkowe awaryjne rozwiązanie.

Użytkownik kaz edytował ten post 03 czerwiec 2020 17:25

Martinus

Martinus

Bywalec

• Zbanowani
  • PipPipPipPip
  • 132 postów

Po pierwsze wykonanie Fanateca bije na glowe Thrustmastera. Mocowanie kierownicy do bazy bez dwoch zdan jest lepszym i bardziej wygodnym rozwiazaniem.Kierownice sa zdecydowanie lepszej jakosci i jest wiekszy wybor.Zdecydowanie bardziej rozbudowany system ustawien kierownicy i to bezposrednio z samej kierownicy za posrednictwem wyswietlacza.

Dokupujac do bazy pedaly V3 mamy nieporownywalnie lepszy produkt i rowniez dochodzi sterowanie poprzez kierownice a thrust ze swoimi padalami LC ?

Mialem okazje skorzystac z tej kierownicy i nigdy w zyciu wybierajac pomiedzy V2.5 a thrust nie wybralbym thrustmastera.

CorradoSKJ

CorradoSKJ
  • LokalizacjaBydgoszcz

Uwielbiam porównania Mercedesa z Dacia, nie ważne że nie ta półka cenowa, ważne by dowieść swego. Jak miałem G25 to też sądziłem że mam najlepszą kierownicę jaką można mieć ale nie robiłem z siebie idioty i nie wypisywałem o tym wszędzie bo uznałem że nie mam odniesienia. Kupiłem T500 podobna sytuacja, dostałem Fanateca powtórka z rozrywki, potem pierwsze direct drive-y, krokowce a nawet jeden system DIY o pedałach nie wspominając już. Nie rozumiem takiej nachalnej próby przekonywania z Twojej strony.

Martinus

Martinus

Bywalec

• Zbanowani
  • PipPipPipPip
  • 132 postów

Jak nie ta sama polka cenowa? Baza Fanatec V2.5 549 eur a dodac pedaly csl bez LC bo takie sa w thrustmasterze 100 eur i kiere 180 eur to jest 822 eur a Thrustmaster 722 eur tak wiec ta sama polka cenowa.

Sama baza V2.5 549eur

TS XW 569 eur

T GT 549 eur

To jest ta sama polka cenowa a jakosciowo thrustmaster bez porownania.

No coz mamy Dacie w cenie merca

Użytkownik Martinus edytował ten post 04 czerwiec 2020 00:25

CorradoSKJ

CorradoSKJ
  • LokalizacjaBydgoszcz

Nadal to nie jest ta sama półka cenowa:

Fanatec V2.5 samą bazę możesz sobie postawić za szybą

TS-XW to kompletny zestaw z pedałami i obręczą 

T-GT tak samo z pedałami i obręczą

Więc porównujemy nadal 

V2.5 549 EUR pedały 220 EUR ( w thrustmaster są 3 pedały nie 2) obręcz ta tandetna nie odstająca od Thrustmaster , P1 180 EUR więc mamy 950 EUR + przesyłka, bo dystrybutorów brak.

Więc nie wiem co nadal chcesz udowodnić

Martinus

Martinus

Bywalec

• Zbanowani
  • PipPipPipPip
  • 132 postów

Pedaly fana 220 eur sa z LC a thrusta z LC kosztuja 199 eur a wiec to samo.

To nadal jest ta sama polka cenowa i np na niemieckich forach tak ludzie na to patrza i porownuja i decyzja zostaje tylko jedna.

Ja testowalem CSL i tu rowniez smiem twierdzic ze to lepszy sprzet od thrust i ja bralbym CSL a to juz taniej jak thrust a wykonanie nadal lepsze.

CorradoSKJ

CorradoSKJ
  • LokalizacjaBydgoszcz

Mieliśmy innych nauczycieli matematyki, zdecydowanie.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ZAKUPY, setup

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych