Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO
Zdjęcie

ButtKicker Aura SimVibe - i inne systemy wibracji i drgań do simracingu

105 odpowiedzi w tym temacie

jacekben76

jacekben76

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 379 postów
  • STEAM ID:profuturo
  • Xbox Live:jacekben76
  • LokalizacjaWłocławek

Ja zamontowałem u siebie zestaw "stereo"
Aura Bass Shaker Pro

By zobaczyć linki musisz się Zalogować lub Zarejestrować

planuję jeszcze pod pedały zamontować mniejsze:

..enjoy the silence.. 

pc.jpg

PC: [GPU] MSI GeForce  GTX 1080 8GB, [CPU] i7 7700, [MB] MSI H270 Gaming Pro, [RAM] 2x 8GB DDR4 2400 MHz Kingston HyperX Fury, [HDD] SSD 240GB Kingston HyperX 3K, [PU] Thermaltake 730W Modular, [OS] Win10 x64 
RIG: Playseat Evolution | wheel: Fanatec ClubSport Wheel Base V2 | Fanatec Universal HUB + GT wheel | Fanatec Formula rim | pedals: Fanatec ClubSport Pedals V2 | shifter: Fanatec ClubSport Shifter SQ V1.5 | DSD CSW panel | 2x Aura Bass Shaker Pro | Razer Chimaera 5.1 | 3x LCD LG 32" + 10" Android + 4,5" Android
Net: Ping 8, DL 60Mb, Up 20Mb

rauf

rauf
  • STEAM ID:rauf00
  • Origin ID:rauf00
  • Xbox Live:rauf00
  • PSN id:rauf00
  • Social Club:rauf00
  • Lokalizacjagłęboka wieś

Wibrator idealny na spóźnione Walentynki  :D

photo_DxO_zps1c4146c3.jpg

Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.

Rig

PC

38700337265_4a399a161c_o.jpg moje zaufane źródło testów sprzętu i technologii 
rauf uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi!

Jak wołać użytkownika i cytować fragmenty
Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

K.A.R.R.

K.A.R.R.

Hachiroku

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1149 postów
  • STEAM ID:szop_88pl
  • LokalizacjaLeszno

Uwaga, odkopuję! Czy można prosić o jakąś nazwijmy to recenzję tego typu sprzętu, na wzór opisu kierownic, aczkolwiek niekoniecznie tak obszernie? Możliwości montażowe i przykładowe zastosowania, sposób odczuwania i faktyczne korzyści w rozumieniu przepływu informacji oraz immersji. Widzę długo już z tym jeździcie, więc chyba nie będzie to przeszkodą napisać parę zdań w temacie.

A przynajmniej taką mam nadzieję  :good:

|CPU| i7 3770k 4.4 GHz |COOLER| Noctua NH-D14 |MOBO| Asus P8Z77-V Pro |RAM| 2x8 GB G.Skill TridentX 2400 |PSU| 680W B-Quiet SP E9-CM |GPU| MSI 980ti Gaming

|SSD| 750 GB Samsung EVO850 |HDD| 1,2 TB Seagate+500 GB WD USB |SC| Asus Xonar DX |CASE| Bitfenix Shinobi XL 

|SC| Samsung UE55KS8000 4K 60Hz 4:4:4 |SOUND| Logitech Z906, G430 |WHEEL| Thrustmaster T500 |PEDALS| Fanatec CSP V3 |SHIFTER| Fanatec CSS 1.5, CS Handbrake |RIG| DIY

rauf

rauf

Miałem tylko ButtKickera Gamer 2

Czyli wzmacniacz, pilota na kablu i shaker z uniwersalnym mocowaniem. Można to złapać do krzesła biurowego, do nogi kanapy, albo pod fotel na którym gramy jak ma mocowanie.

hqdefault.jpg

Zalety

• faktycznie zwiększa immersję, poprawnie ustawione działa jak przedłużenie FFB z kiery
  • kerby, tarki, pobocze, kolizje, strzały ze sprzęgła, spinający dyfer wszystko czuć pod tyłkiem, tym lepiej im lepszy dźwięk w grze (R3E!)
  • proste w obsłudze, nie wymaga dodatkowego softu
  • działa też w innych grach jak BF4 gdzie każdy granat, strzał z działa, czołgu robi ciary
  • działa też z kinem domowym pod kanapą, ponoć fajny efekt w horrorach ;)

Wady

• FFB kiery o ile drga to wibracje są ciche i przenoszą się na ręcę, wibratory to jak mieszkanie obok gabinetu dentystycznego, nie da się używać w bloku, wieczorem w sumie wogóle jak ktoś jest w domu bo drgania przenoszą się po ścianach i jest to denerwujące dla domowników
  • rig czy fotel wszystkie elementy ruchome mogą złapać luzy, mój akurat nie dzwonił tyle że 1 śrubę dokręciłem
  • tak jak FFB działą różnie w grach tak i shakery nie zawsze dają te same efekty między tytułami, nie jest to problem w sumie
  • dobrze ustawione nie "śpiewają", ale czasem jest taki efekt że po prostu trochę grają niskotonowo, w słuchawkach pomijalne
  • jak się pojeździ z shakerami, to bez potem ich brakuje
  • proste rozwiązania jak ten BK2 działają wyraźnie słabiej od shakerów jakie ma Jacek (Aura z większym ampli), tzn. drgają z mniejszą częstotliwością i mają dłuższe czasy reakcji

Mój BK2 padł wzmacniacz pare dni po końcu gwarancji, producent z USA więc to nie tak proste jak serwisować sobie Fanateca w RFN. Używałem po prawdzie okazyjnie, głównie bo gram wieczorami/nocą. Ale jak miałem okazje być sam to wrażenia REWELACJA.

Na początek fajne rozwiązanie, ale docelowo chce 3-5 shakerów większych,amplituner i ogarnąć to z pomocą softu od SimXperience - SimVibe

SImVibe-Basic-Illustration-Greyscale.png

Schemat jak to działa w pdf

Motion rigi mnie nie interesują, od strony technicznej siłowniki hydrauliczne nigdy nie będą miały wystarczającego czasu reakcji do gier wyścigowych. Do samolotów czemu nie.

Rozbudowany zestaw stero-quadro za to może działać naprawdę szybko i rozciągać FFB także na szlachetną część pleców.

A i z wiedzą audio (której nie mam) można to wszystko zrobić na naszych częściach, bez potrzeby kupowania gotowców.

Rig

PC

Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

CorradoSKJ

CorradoSKJ
  • STEAM ID:CorradoSKJ
  • LokalizacjaBydgoszcz

Za sam soft 90 dolców trochę wygórowana cena tym bardziej, że karty dźwiękowe mają zwykle dwa osobne wyjścia (a przynajmniej można je rozdzielić w przypadku front panel), do tego jakiś amplituner który nam ładnie wyselekcjonuje dźwięki i tyle, to co dostałem od Ciebie całkowicie sprawdza się, poprawiłem jedynie mocowanie. Dla nie wtajemniczonych:

- zasilacz 600W

- wzmacniacz samochodowy

-głośnik basowy a przynajmniej jego część ;p

Taram ogarnąć dobre mocowanie i jest całkiem fajnie ;>

worms14pl

worms14pl

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 571 postów
  • STEAM ID:worms14pl
  • LokalizacjaWarszawa

No to złapałem zajawkę i mam ostry dylemat, kupić ButtKickera Gamer 2, czy koło 599XX EVO 30 Wheel Add-On Alcantara Edition. 

Mieszkam w bloku, żona śpi nocami obok, ale jest dość tolerancyjna, na sąsiadów też nigdy nie narzekałem, może jednak nie będzie tak źle?
Czy dzięki temu urządzeniu poczuję lepiej fizykę w grach i dzięki temu będę kręcił lepsze czasy?

Czy to działa gdy gram na słuchawkach, czy tylko z 5.1?

Rig

PC

CorradoSKJ

CorradoSKJ
  • LokalizacjaBydgoszcz

jak masz słuchawki na USB to nie uda Ci się tego podłączyć (mój błąd przy zakupie nie spojrzałem na sposób podłączenia), do ButKicker-a puszczasz zwyczajnie dźwięk który byś puścił do jakiegokolwiek dźwiękowego urządzenia wyjściowego, choć w przypadku kickera najlepiej się wpiąć (chociażby rozgałęźnikiem JACK) w wyjście dla Sub-a, jeżeli nie masz takiej opcji lub masz proste głośniki albo słuchawki to zapewne masz wolne wyjścia w karcie, karty realtek mają jakby uniwersalne wyjścia, po podłączeniu daje Ci zapytanie co podłączyłeś, możesz wskazać wyjście na głośnik centralny/sub, najważniejsze i tak ustawienie ampli, czyli wyfiltrowanie niskich tonów i dostarczenie takiego sygnału do kickera.

Ja lepszych czasów nie kręcę, ale dla mnie to fun i im więcej wrażeń podczas jazdy tym lepiej.

worms14pl

worms14pl

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 571 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Kurde ja to jestem ciężko kapujący, choć mam Realteka z płyty , to korzystam z Asusa Essence STX, daje lepszy dźwięk. Wyjścia jakie mam to:
SPDiF-kino domowe
Line In- ts rozmowy

Headphone - słuchawki

wolne są dwa Front L i Front R

Wypnę słuchawki i w to miejsce daje ButtKickera, a później z niego puszczam słuchawki?
Co z jakością dźwięku?

Rig

PC

rauf

rauf

Na tej płycie masz dźwięk przestrzenny?

Więc albo korzystasz z dodatkowej karty i rozgałęziasz dźwięk (strata jakości), albo wypuszczasz z z Realteka wbudowanego i wtedy BK prosto w gniazdo SUB.

Poprawcie mnie jeśli się mylę. Sam BK nie ma opcji podłączania do niego słuchawek.

Rig

PC

CorradoSKJ

CorradoSKJ
  • LokalizacjaBydgoszcz

Tak tam jest 5.1 a podpisami nie specjalnie się martw bo w software ustalasz które wyjście czym ma być, więc możesz podpiąć pod jedno wyjście słuchawki albo najlepiej front panel jeżeli masz, a w tyle BK do jakiegoś wyjścia na którym będziesz mógł przypisać głośnik centralny/sub

worms14pl

worms14pl

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 571 postów
  • LokalizacjaWarszawa

No to raczej bym sobie z tym poradził, jakby już dotarło.
Tylko czy dobrze widzę że wysyła tylko do USA i Canada, do nas nie wysyłają?

Na ebay coś znalazłem więc może i z zakupem nie byłoby problemu, tylko zastanawia mnie jedno :
Important Note: 120V only Available - Not Convertible
Mam rozumieć że z naszych gniazdek nie da rady?

Użytkownik worms14pl edytował ten post 08 wrzesień 2015 19:56

Rig

PC

rauf

rauf

Kupowałem w Obutto wersję EU z 220V.

Trzeba zapytać czy jeszcze mają w ofercie.

Rig

PC

K.A.R.R.

K.A.R.R.

Hachiroku

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1149 postów
  • STEAM ID:szop_88pl
  • LokalizacjaLeszno

Serdeczne dzięki za rozpiskę, temat jest bardzo interesujący. Też korzystam ze słuchawek na USB, w dodatku bezprzewodowych, nie wiem jakby to miało wyglądać. Mam kartę dźwiękową, ale napędza zestaw 5.1. Wsadzić drugą niby można, ale zablokuję sobie opcję SLI na przyszłość. Chętnie poczytam o Waszych rozwiązaniach, więc jeśli będziecie działać w temacie, piszcie.

|CPU| i7 3770k 4.4 GHz |COOLER| Noctua NH-D14 |MOBO| Asus P8Z77-V Pro |RAM| 2x8 GB G.Skill TridentX 2400 |PSU| 680W B-Quiet SP E9-CM |GPU| MSI 980ti Gaming

|SSD| 750 GB Samsung EVO850 |HDD| 1,2 TB Seagate+500 GB WD USB |SC| Asus Xonar DX |CASE| Bitfenix Shinobi XL 

|SC| Samsung UE55KS8000 4K 60Hz 4:4:4 |SOUND| Logitech Z906, G430 |WHEEL| Thrustmaster T500 |PEDALS| Fanatec CSP V3 |SHIFTER| Fanatec CSS 1.5, CS Handbrake |RIG| DIY

r4bzor

r4bzor

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 294 postów
  • STEAM ID:r4bzor 400.
  • LokalizacjaCardiff

Virtual Audio Cable  

blizzard-banner.png

PC

Rig