Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO
Zdjęcie

Sprzęt/Wymagania/Problemy Techniczne

26 odpowiedzi w tym temacie

Sowix

Sowix

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Moje pytanie dotyczy wymagań jakie musi spełnić sprzęt ( jaki procesor grafika i inne takie ) co prawda jest podane jakie wymagania ma rbr, aczkolwiek ni jak to się ma do realnego stanu po wszystkich modach które musi posiadać do rozgrywki online . Potrzebuje zrobić mały upgrade swojego pc który był i będzie przeznaczony wyłącznie do rbr i stąd moje pytanie

I jak by ktoś to mógł opisać łopatologicznie bo do profesjonalistów w tej dziedzinie nie należę :D

m_isza

m_isza

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 12 postów

gra z 2004, wiec sprzet powyzej 2010 musi dac rade:)

Zibil79

Zibil79

Forumowicz

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 54 postów
Czy ktoś może wie co trzeba zrobić, żeby działał force feedback na vrs df pro? Gra zainstalowana, ale na razie przez ten mankament nie grywalna.

Użytkownik Zibil79 edytował ten post 06 styczeń 2021 08:45

KOWAL Mirek

KOWAL Mirek

ex. me2slow i Kowalski

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1903 postów
  • LokalizacjaWarszawa. Bournemouth
Poważnie? Jest wykrywana przez RBR ale brak FFB? A ustawienia siły FFB w grze masz na szaro czyli nieaktywne czy normalnie?
Zobacz to, info z manuala RBRPro:
CONTROLS
RBR is an old game and it’s pretty normal to have commands recognition issues. Luckily there are known workarounds.
There is a known issue that can happen with some wheels (especially Fanatecs and direct drives in general) and a workaround exists. First of all configure your wheel so that the steering width is reduced to the minimum (70-90 degrees). then 1) Unconnect your wheel 2) start the game 3) connect the wheel 3) go in the Options/Commands menu and select "redetect peripherals". Now go in the commands configuration menu, and while binding the wheel axis rotate the wheel as much fast as you can. It is important that the rotation is very fast or the game might not recognize the wheel or deactivate the force feedback.
You can also try to temporarily reduce the degrees of the wheel to help to recognize it.
As a last resort if the others have not been successful, you can follow the method in this video, be careful because you are going to modify the Windows registry files, make a backup copy for safety.

Użytkownik KOWAL Mirek edytował ten post 06 styczeń 2021 13:09

Rig - SimuCube 1 (OSW) Direct Drive wheelbase with Kollmorgen AKM53G motor with Hengstler AD58 encoder, powered by Mean Well PSU 480/720W and fully shielded servo cables, HE Ultimate pedals with OMP pad kit, SIM-LAB P1-X rig, PRO-SIM/Quaife H pattern shifter with Honda Type R knob, PRO-SIM/Quaife sequential shifter, HE handbrake with LC, RRS carbon steering wheel 35cm, MOMO Prototipo S steering wheel 35cm, Sparco 33cm, Simracing Coach panel of buttons and paddle shifters, Samsung CRG9 49" 32:9 monitor
PC - still under construction

Zibil79

Zibil79

Forumowicz

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 54 postów
Mirku,
niby wszystko działa, forcefeedback jest wykrywany, ale w ogóle go nie ma. Zmieniałem ustawienia na 200 dla FB, ale nadal to samo.

KOWAL Mirek

KOWAL Mirek

ex. me2slow i Kowalski

• Użytkownicy
  • 1903 postów

Firmware jest pewnie do d... , musisz się skontaktować z nimi i zgłosić ten problem, masz w ogóle aktualny firmware? Pytam bo niektórzy boją się aktualizować firmware w tak drogim sprzęcie w obawie że coś pójdzie nie tak. Może musisz coś w sofcie zmienić? U mnie w SimuCube 1 jest wyśmienicie, rewelacja.

Rig - SimuCube 1 (OSW) Direct Drive wheelbase with Kollmorgen AKM53G motor with Hengstler AD58 encoder, powered by Mean Well PSU 480/720W and fully shielded servo cables, HE Ultimate pedals with OMP pad kit, SIM-LAB P1-X rig, PRO-SIM/Quaife H pattern shifter with Honda Type R knob, PRO-SIM/Quaife sequential shifter, HE handbrake with LC, RRS carbon steering wheel 35cm, MOMO Prototipo S steering wheel 35cm, Sparco 33cm, Simracing Coach panel of buttons and paddle shifters, Samsung CRG9 49" 32:9 monitor

Zibil79

Zibil79

Forumowicz

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 54 postów

Firmware jest pewnie do d... , musisz się skontaktować z nimi i zgłosić ten problem, masz w ogóle aktualny firmware? Pytam bo niektórzy boją się aktualizować firmware w tak drogim sprzęcie w obawie że coś pójdzie nie tak. Może musisz coś w sofcie zmienić? U mnie w SimuCube 1 jest wyśmienicie, rewelacja.

Tak, firmware mam najnowszy. Podobną sytuację mam z WRC 9, tam też nie ma fb. Z tego co wyczytałem na ich discord, to występowali do producenta o dodanie ich sprzętu, ale na obecną chwilę ich zlali i powiedzieli, że w najbliższym czasie nie planują tego. Takie są uroki świeżego sprzętu, trzeba chwilę odczekać żeby urosła baza posiadaczy z którą należy się liczyć i żeby oprogramowanie było kompatybilne z wszystkimi produkcjami. Z pozostałymi grami nie ma problemu, tj. AC, ACC, Iracing, Automobilista 2, Dirt Rally 2.0, F1, rfactor 2 czy raceroom.

Na szczęście nie kupowałem tej bazy z myślą o RBR po teraz nieźle bym był wkurzony, ale fajnie by było jakby działała z wszystkimi grami.

Użytkownik Zibil79 edytował ten post 06 styczeń 2021 21:03

KOWAL Mirek

KOWAL Mirek

ex. me2slow i Kowalski

• Użytkownicy
  • 1903 postów
To tylko potwierdza, że najlepszy soft/firmware w kierownicach DD ma SumuCube. Mika to prawdziwy geniusz. Najfajniejsze jest, że pomaga ludziom cały czas. Odpowie na każde pytanie... i zawsze znajdzie dla nas czas. Btw, do RBR’a nie da się dodać VRS bo firma która go stworzyła od lat nie istnieje. Ewidentnie wina firmware’u. Nigdy nie słyszałem, żeby SimuCube na czymś nie działał.

Użytkownik KOWAL Mirek edytował ten post 06 styczeń 2021 23:33

DOMANUS Mariusz

DOMANUS Mariusz

Forumowicz

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 74 postów

Mam problem z ustawieniami w RBR. Pojawił się dzisiaj znienacka. Nie zapamiętuje mi ustawień kontrolera, przez co nie działa kiera, dźwignia zmiany biegów i pedały. Ustawiam sobie przypisanie do klawiszy, czy samą kierę, zapisuję i działa. Wychodzę z gry, wchodzę ponownie i bum, ustawienia się resetują. Zakładka Force Feedback podświetlona na szaro. Nie działa nic, kiera, pedały ani dźwignia zmiany biegów Thrustmastera. Jakieś pomysły? Pliki w folderze Saved Game nie są zaznaczone jako tylko do odczytu. Po ustawieniu wszystko działa dopóki nie wyjdę z gry. Inne opcje jak siła FB, czy czułość osi, zapamiętuje.

Użytkownik DOMANUS Mariusz edytował ten post 29 styczeń 2021 18:02

KOWAL Mirek

KOWAL Mirek

ex. me2slow i Kowalski

• Użytkownicy
  • 1903 postów

Jakieś inne kontrolery podłączone też do PC? Masz jakiś USB hub czy wszystko z tyłu podłączone bezpośrednio do płyty głównej?

DOMANUS Mariusz

DOMANUS Mariusz

Forumowicz

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 74 postów

Heh, poradziłem sobie. To była kiery wina, a dokładniej jej podłączeniu do innego portu USB. Po prostu ostatnio odpinałem wszystko, żeby wyczyścić kompa w środku. Różniej podłączyłem omyłkowo kierę i dźwignie zmiany biegów zamiennie do innych portów USB. Chociaż dziwne bo wczoraj działało ok wszystko, dziś nagle po prostu przestało to działać. Ale odłączyłem kierę i dźwignię zmiany biegów, zainstalowałem ponownie wszystkie sterowniki, podłączyłem i działa :D

Zibil79

Zibil79

Forumowicz

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 54 postów
Dzięki temu filmikowi dla Sidewindera udało się uruchomić FFB. Co więcej powrócił on także w WRC 9.
Niestety, mam inny problem. Jak zmieniam w ustawieniach dla adaptiveFFB wartość 0 na 1, to mam straszny spadek FPS, że nie można grać. Jak powracam na 0, wszystko wraca do normy.

Czy ktoś może wie co trzeba zrobić, żeby działał force feedback na vrs df pro? Gra zainstalowana, ale na razie przez ten mankament nie grywalna.

Użytkownik Zibil79 edytował ten post 21 marzec 2021 23:35

KOWAL Mirek

KOWAL Mirek

ex. me2slow i Kowalski

• Użytkownicy
  • 1903 postów
To normalne, chyba nikt tego nie używa w RBR bo spadki FPS są ogromne. Co dokładnie zrobiłeś? Podziel się wiedzą, co to za filmik.

Firssen

Firssen

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 334 postów
  • STEAM ID:Firssen
  • Origin ID:Firssen
  • Xbox Live:Firssen
  • Social Club:Firssen
  • LokalizacjaBiałystok

Jak zmieniam w ustawieniach dla adaptiveFFB wartość 0 na 1, to mam straszny spadek FPS

Nie używa się tego jak nie używasz Vsyncha z monitorem poniżej 120-144Hz albo blokady FPS. To jest bodajże do uniezależnienia odświeżania FFB od ilości klatek. W wielu starych grach odświeżanie FFB było ściśle związane z ilością FPS. 

PC

Rig

Zibil79

Zibil79

Forumowicz

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 54 postów
Skorzystałem z filmiku, który zamieściłeś w tym dziale:

c2b12f51993e.jpg

Musiałem, zgodnie z filmem odnaleźć rejestry, w tym przypadku dla VRS i przypisać im te same wartości, które są podane w filmie. Po restarcie kompa, zaczęło działać.

To normalne, chyba nikt tego nie używa w RBR bo spadki FPS są ogromne. Co dokładnie zrobiłeś? Podziel się wiedzą, co to za filmik.

Użytkownik Zibil79 edytował ten post 23 marzec 2021 17:29

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych