Skocz do zawarto艣ci

SIMRACE.PL u偶ywa cookies. Stosujemy je, aby u艂atwi膰 Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pami臋taj, 偶e w ka偶dej chwili mo偶esz zmieni膰 ustawienia dotycz膮ce ciasteczek w ustawieniach swojej przegl膮darki internetowej.Prosz臋 zapozna膰 si臋 z Polityka prywatno艣ci 偶eby uzyska膰 wi臋cej informacji. Je艣li wyra偶asz zgod臋 i nie chcesz wi臋cej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje u偶ywanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, 偶e do nas trafi艂e艣. 呕eby zobaczy膰 wszystkie tre艣ci musisz posiada膰 konto.
ZALOGUJ ZA艁脫呕 KONTO
Zdj臋cie

Problemy gry fair play i systemu kar w Gran Turismo Sport

19 odpowiedzi w tym temacie

code_pl

code_pl

Nowicjusz

• U偶ytkownicy
  • Pip
  • 20 post贸w
  • STEAM ID:code_pl
  • Origin ID:tomaszwyka
  • Xbox Live:code_pl
  • PSN id:code_pl

Gram "troch臋" online w 

By zobaczy膰 linki musisz si臋 Zalogowa膰 lub Zarejestrowa膰

馃弾

艢wietna gra, zw艂aszcza w trybie online gdzie mamy mo偶liwo艣膰 zmierzy膰 si臋 z graczami z ca艂ego 艣wiata. Ale niestety moim zdaniem gra ma jedn膮 powa偶n膮 wad臋... system naliczania kar kt贸ry.
Po pierwsze za chamskie i celowe przewinienia (g艂贸wnie chodzi o sytuacje w kt贸rych gracz kt贸ry jest za nami traktuje nas jak hamulec... czyli wje偶d偶a nam w dup臋 powoduj膮c zazwyczaj nasze wypadni臋cie z trasy i strat臋 kilku/nastu sekund oraz spadek o kilka pozycji w d贸艂) a sprawca dostaje 艣mieszn膮 kar臋 1-2 sekund i jedzie dalej. Po drugie czasami zdarza si臋 sytuacja w kt贸rej kto艣 wje偶d偶a nam w dup臋, co powoduje 偶e my wpadamy na kogo艣 przed nami i finalnie my dostajemy kar臋 za wypchni臋cie kogo艣 z trasy.

Poni偶ej wrzucam film z jednego z dzisiejszych wy艣cig贸w...

Startuj臋 z pole position 馃弫
Kto艣 we mnie wje偶d偶a i powoduj膮c wypadni臋cie poza tor... spadam na 7 pozycj臋馃し馃徎鈥嶁檪锔
Odrabiam straty i jestem znowu na 1 miejscu
Znowu kto艣 we mnie wali... spadam na 5馃う馃徎鈥嶁檪锔
Nie poddaj臋 si臋 i ko艅cz臋 na 2馃

Zobaczycie sami馃幀

Musia艂em to z siebie wyrzuci膰馃槑

rauf

rauf
  • STEAM ID:rauf00
  • Origin ID:rauf00
  • Xbox Live:rauf00
  • PSN id:rauf00
  • Social Club:rauf00
  • Lokalizacjag艂臋boka wie艣

Matkobosko, to tylko r贸偶aniec w r臋k臋 i modli膰 si臋 o odpuszczenie grzech贸w. A偶 mi si臋 za konsol膮 zat臋skni艂o  :icon_rotfl:

Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.

Rig

PC

38700337265_4a399a161c_o.jpg moje zaufane 藕r贸d艂o test贸w sprz臋tu i technologii 
stefansajkofan uzupe艂nij sw贸j profil i podziel si臋 ustawieniami z innymi!

Jak wo艂a膰 u偶ytkownika i cytowa膰 fragmenty
Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pyta艅 intymnych i sprz臋towych mamy forum ;)

code_pl

code_pl

Nowicjusz

• U偶ytkownicy
  • Pip
  • 20 post贸w

Dla mnie konsola jest naturalnym wyborem... kupuj臋 raz na kilka lat i korzystam. 呕adnego dok艂adania RAM, wymieniania grafiki, itd. Po prostu wygoda :)

Ale jak wida膰, granie na konsoli te偶 mo偶e by膰 frustruj膮ce... czynnik ludzki nie zawodzi ;)

rauf

rauf

No i taki styl obowi膮zuje, wszak systemy konsolowe przyci膮gaj膮 m艂odszych u偶ytkownik贸w to i rozgrywka bywa lu藕niejsza, normalna sprawa.
Z tym dok艂adaniem RAMu to troch臋 stare opowie艣ci, od lat kupuje si臋 2x8GB co prze偶yje ca艂ego kompa. To samo z kart膮 grafiki, przeci臋tna karciocha za 2K nasyca 1440p na szybkim monitorze, nie m贸wi膮c o FHD i mo偶na na niej siedzie膰 latami.

Rig

PC

Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pyta艅 intymnych i sprz臋towych mamy forum ;)

code_pl

code_pl

Nowicjusz

• U偶ytkownicy
  • Pip
  • 20 post贸w

Wi臋c niech Gran Turismo Sport nie nazywa si臋 "The Real Driving Simulator" tylko "The Real Arcade Simulator" ;)

Mav309

Mav309

Sta艂y bywalec

• U偶ytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 383 post贸w
  • LokalizacjaImmersione Scuderia Corsa
To jak z tym napisem d.pa na nieheblowanym plocie. Pomimo tego, 偶e pisze, to nie jest i nie nale偶y maca膰 bo drzazgi wejd膮...

Wys艂ane z mojego Redmi 5 Plus przy u偶yciu Tapatalka

When I fall down, don't give me your hand, I will get up stronger.

Rig

PC

mixer_mr

mixer_mr

Bywalec

• U偶ytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 132 post贸w
  • LokalizacjaKoszalin

Jaki to jest "The Real Driving Simulator" skoro na filmie kilkukrotnie wida膰 przenikaj膮ce si臋 samochody, to jak wracasz na tor to nie mo偶esz spowodowa膰 kolizji, bo tw贸j samoch贸d miga i w tym czasie jest duchem? :icon_rotfl:

PC

Rig

M1ki_Bk

M1ki_Bk

Nowicjusz

• U偶ytkownicy
  • Pip
  • 4 post贸w
  • PSN id:M1ki_Bk
  • LokalizacjaBielsko-Bia艂a
Zgadzam si臋 偶e system kar jest taki jakby go nie by艂o. Wczoraj je藕dzi艂em w Manufacturer Series i go艣膰 mia艂 problem, 偶eby mnie objecha膰 to si臋 do mnie wpakowa艂, ja dobi艂em do go艣cia przede mn膮 i dosta艂em 3s kary, a ten co do mnie dobi艂 nic...i tak par臋 razy i po wy艣cigu
PS.
Widz臋, 偶e kolega je藕dzi z TCS-em polecam wy艂膮czy膰 mo偶na urwa膰 troch臋 czasu, bo auto lepiej reaguje, tyle 偶e mniej wtedy wybacza.

rauf

rauf

Konsole to znacznie wi臋ksza i zr贸偶nicowana spo艂eczno艣膰 wy艣cigowa od tej na PC, nie ma szans na to, 偶e na serwerze b臋dzie admin (jak ma to miejsce np. w AC/ACC/R3E na SRS) i zrobi porz膮dek z niesportowym zachowaniem. Dlatego dzia艂aj膮 duchy, blokada jazdy pod pr膮d, szykany maj膮 bariery a trawa jest z super glue. Akcje z umy艣lnym przeszkadzaniem zdarzaj膮 sie wsz臋dzie, tak po prostu jest na publicznych serwerach.

Ba nawet w p艂atnym iRacing jest sporo trollowania, bo ludzie z frustracji po otrzymaniu kary punktowej wal膮 w innych, 偶eby  si臋 "podzieli膰 nieszcz臋艣ciem".

-ja dosta艂em niesprawiedliwie, to niech i inny ucierpi!

To jest, bym powiedzia艂, g艂贸wna r贸偶nica pomi臋dzy organizacjami ligowymi, gdzie wszyscy je藕dzimy w miar臋 kontrolowanym 艣rodowisku, znaj膮c si臋 w wi臋kszo艣ci i szanuj膮c podobne zasady a w艂a艣nie publikami gdzie je藕dzi si臋 z randomami i mo偶na polega膰 tylko na dobrej woli rywali.

W lidze pobrykasz raz drugi to nie ma zmi艂uj i si臋 po偶egnamy  :evil: Na publiku 艣lij sobie raporty i oczekuj, 偶e kto艣 to zweryfikuje  :prosi:

Rig

PC

code_pl

code_pl

Nowicjusz

• U偶ytkownicy
  • Pip
  • 20 post贸w

Widz臋, 偶e kolega je藕dzi z TCS-em polecam wy艂膮czy膰 mo偶na urwa膰 troch臋 czasu, bo auto lepiej reaguje, tyle 偶e mniej wtedy wybacza.

Generalnie je偶d偶臋 bez ale dopiero po kilku wy艣cigach, zmniejszam sukcesywnie do zera. Najpierw staram si臋 wyczu膰 auto i tor :)

Czasami te偶 kombinuj臋 z TCS na 1 podczas startu a p贸藕niej od razu na zero.

Poni偶ej kolejny filmik... oczywi艣cie start z pole position a potem gleba.

M1ki_Bk

M1ki_Bk

Nowicjusz

• U偶ytkownicy
  • Pip
  • 4 post贸w
A to pi臋knie, mo偶na te偶 startn膮膰 z dw贸jeczki. Ja po 20 latach grania na padzie przeszed艂em na kier臋 G29, wydawa艂o mi si臋 偶e b臋dzie 艂atwiej (s艂owo klucz-wydawa艂o), w cale, a wcale nie jest. Na padzie si臋 bi艂em o pud艂o, na kierze bije si臋 o pierwsz膮 10, tyle 偶e staram si臋 za艂apa膰 AC, na PS4, ty艂ka nie urywa, troch臋 tnie jednak polecam, bo du偶o lepiej odwzorowane zachowanie auta, na chwil臋 obecn膮 opr贸cz ABS'u wszystkie aidy mam wy艂膮czone tyle, 偶e gram na easy, bo mam jeszcze sporo do nauki i panowania nad autami...powoli do wszystkiego si臋 dojdzie...mam nadziej臋 馃榿

siniak

siniak

Szara Eminencja Night Riders

• U偶ytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1384 post贸w
  • PSN id:siniak
  • LokalizacjaKrak贸w

przeci臋tna karciocha za 2K

Hah Rauf, o czym my m贸wimy za 1,5K masz aktualnie najbardziej wypasion膮 konsol臋 na rynku. Ca艂膮 :P

To jest, bym powiedzia艂, g艂贸wna r贸偶nica pomi臋dzy organizacjami ligowymi, gdzie wszyscy je藕dzimy w miar臋 kontrolowanym 艣rodowisku, znaj膮c si臋 w wi臋kszo艣ci i szanuj膮c podobne zasady a w艂a艣nie publikami gdzie je藕dzi si臋 z randomami i mo偶na polega膰 tylko na dobrej woli rywali.

W lidze pobrykasz raz drugi to nie ma zmi艂uj i si臋 po偶egnamy  :evil: Na publiku 艣lij sobie raporty i oczekuj, 偶e kto艣 to zweryfikuje  :prosi:

艢wi臋te s艂owa. 呕aden nawet najdoskonalszy automat systemu kar nie zast膮pi 偶ywych s臋dzi贸w i weryfikacji naszych poczyna艅 przez klubowych znajomych.

I 偶adne pisanie o zawodnym systemie kar w GT na forach tego nie zmieni. Co mog臋 ci @Code_pl poleci膰 to skupi膰 si臋 na doj艣ciu do wy偶szego poziomu Fair Play w GTS, bo widz臋 偶e jeste艣 na dosy膰 niskim D. Ja od d艂u偶szego czasu je偶d偶臋 na najwy偶szym S i tam jest zdecydowanie mniej mi艂o艣nik贸w destruction derby, ludzie potrafi膮 hamowa膰 i jest wi臋cej szacunku. Kilkana艣cie czystych wy艣cig贸w i ranga PFP wzro艣nie ci do S i je艣li tylko je藕dzisz czysto to si臋 w niej utrzymasz ;)

Ja po 20 latach grania na padzie przeszed艂em na kier臋 G29, wydawa艂o mi si臋 偶e b臋dzie 艂atwiej (s艂owo klucz-wydawa艂o), w cale, a wcale nie jest. Na padzie si臋 bi艂em o pud艂o, na kierze bije si臋 o pierwsz膮 10

Co to z farmazony kolego piszesz? :P Wszyscy tutaj raczej napisz膮 ci, 偶e jest na odwr贸t. Pad z kierownic膮 nie ma szans, nie ta precyzja, nie to czucie samochodu. Pytanie ile czasu posiadasz t膮 kier臋 i ile wirtualnych km na niej przejecha艂e艣? Przyznaj臋, 偶e mnie swego czasu po przesiadce na kierownic臋 z kilkunastoletniego grania na padzie jakie艣 2 tygodnie ci膮g艂ego grania zaj臋艂o przyzwyczajenie si臋 a dopiero po miesi膮cu zacz膮艂em robi膰 lepsze czasy ni偶 na padzie. Pierwsze chwile by艂y takie jak piszesz, chcia艂em t膮 kiere rzuci膰 w k膮t. Ale potem jak ju偶 ogarn膮艂em to poezja ;) Dzi艣 kompletnie nie wyobra偶am sobie powrotu do pada. Czasem pykn臋 sobie wy艣cig-dwa na padzie z lenistwa (typowo konsolowe le偶enie na sofie z wywalonymi nogami czasem wygrywa ;)), ale idzie to tak u艂omnie, 偶e zaraz my艣l臋 o przeskoczeniu na kierownic臋 :)

Do艂膮czona grafika

rauf

rauf

za 1,5K masz aktualnie najbardziej wypasion膮 konsol臋 na rynku. Ca艂膮

No stara generacja, gdzie w ACC jest twarde 30fps ;) A te nowe to raczej 2x tyle b臋d膮 kosztowa膰.

No ale p艂acisz tyle to i wymagasz odpowiednio, wiadoma sprawa. 

Rig

PC

siniak

siniak

Szara Eminencja Night Riders

• U偶ytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1384 post贸w
  • PSN id:siniak
  • LokalizacjaKrak贸w

Nieprawda, Amazon niedawno opublikowa艂 ceny za PS5 - wersja z nap臋dem 499 鈧, natomiast wersja digital jedyne 399 鈧 co daje nam jakie艣 1730 z艂, a to ju偶 przyznaj bardzo przyjazna cena jak za next gena. I nadal poni偶ej twojej "przeci臋tnej karciochy" ;)

Do艂膮czona grafika

M1ki_Bk

M1ki_Bk

Nowicjusz

• U偶ytkownicy
  • Pip
  • 4 post贸w
Zgadzam si臋 bez dw贸ch zda艅, 偶e precyzja przy kierze jest o niebo lepsza i za bata do pada wraca膰 nie chc臋, w sumie mam j膮 ze dwa tygodnie i chodzi艂o mi w艂a艣nie o jej wyczucie to jest moja pierwsza kiera i czasami mega frustrujace jest jak nie wychodzi. Przez te ostatnie dwa tygodnie zaliczy艂em wi臋cej razy spina ni偶 przez 10 lat grania na padzie, ale czasy na ka偶dym torze poprawiam vs pad wi臋c progres jest tylko nie tak szybko jakbym sobie 偶yczy艂. Czasami troch臋 za bardzo chc臋 i brakuje mi cierpliwo艣ci, a im bardziej cisn臋 tym wi臋cej b艂臋d贸w pope艂niam i zwiedzam pobocza i trawniki. Co do km grania to staram si臋 po 100 do 200km dziennie pykna膰 nie zawsze si臋 udaje, da艂o by rad臋 wi臋cej, ale by mnie 偶ona z domu wyrzuci艂a 馃槣

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 0

0 u偶ytkownik贸w, 0 go艣ci, 0 anonimowych