Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO
Zdjęcie

Problemy gry fair play i systemu kar w Gran Turismo Sport

19 odpowiedzi w tym temacie

code_pl

code_pl

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 20 postów
  • STEAM ID:code_pl
  • Origin ID:tomaszwyka
  • Xbox Live:code_pl
  • PSN id:code_pl

Święte słowa. Żaden nawet najdoskonalszy automat systemu kar nie zastąpi żywych sędziów i weryfikacji naszych poczynań przez klubowych znajomych.

I żadne pisanie o zawodnym systemie kar w GT na forach tego nie zmieni. Co mogę ci @Code_pl polecić to skupić się na dojściu do wyższego poziomu Fair Play w GTS, bo widzę że jesteś na dosyć niskim D. Ja od dłuższego czasu jeżdżę na najwyższym S i tam jest zdecydowanie mniej miłośników destruction derby, ludzie potrafią hamować i jest więcej szacunku. Kilkanaście czystych wyścigów i ranga PFP wzrośnie ci do S i jeśli tylko jeździsz czysto to się w niej utrzymasz ;)

Ja po 20 latach grania na padzie przeszedłem na kierę G29, wydawało mi się że będzie łatwiej (słowo klucz-wydawało), w cale, a wcale nie jest. Na padzie się biłem o pudło, na kierze bije się o pierwszą 10

Co to z farmazony kolego piszesz? :P Wszyscy tutaj raczej napiszą ci, że jest na odwrót. Pad z kierownicą nie ma szans, nie ta precyzja, nie to czucie samochodu. Pytanie ile czasu posiadasz tą kierę i ile wirtualnych km na niej przejechałeś? Przyznaję, że mnie swego czasu po przesiadce na kierownicę z kilkunastoletniego grania na padzie jakieś 2 tygodnie ciągłego grania zajęło przyzwyczajenie się a dopiero po miesiącu zacząłem robić lepsze czasy niż na padzie. Pierwsze chwile były takie jak piszesz, chciałem tą kiere rzucić w kąt. Ale potem jak już ogarnąłem to poezja ;) Dziś kompletnie nie wyobrażam sobie powrotu do pada. Czasem pyknę sobie wyścig-dwa na padzie z lenistwa (typowo konsolowe leżenie na sofie z wywalonymi nogami czasem wygrywa ;)), ale idzie to tak ułomnie, że zaraz myślę o przeskoczeniu na kierownicę :)

Od kilku dni jestem w S... jest lepiej ale nie idealnie.

Odnośnie pad vs kierownica to tu nie ma nawet o czym dyskutować :)

Użytkownik code_pl edytował ten post 24 czerwiec 2020 11:20

siniak

siniak

Szara Eminencja Night Riders

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1384 postów
  • PSN id:siniak
  • LokalizacjaKraków

Zgadzam się bez dwóch zdań, że precyzja przy kierze jest o niebo lepsza i za bata do pada wracać nie chcę, w sumie mam ją ze dwa tygodnie i chodziło mi właśnie o jej wyczucie to jest moja pierwsza kiera i czasami mega frustrujace jest jak nie wychodzi. Przez te ostatnie dwa tygodnie zaliczyłem więcej razy spina niż przez 10 lat grania na padzie, ale czasy na każdym torze poprawiam vs pad więc progres jest tylko nie tak szybko jakbym sobie życzył. Czasami trochę za bardzo chcę i brakuje mi cierpliwości, a im bardziej cisnę tym więcej błędów popełniam i zwiedzam pobocza i trawniki. Co do km grania to staram się po 100 do 200km dziennie pyknać nie zawsze się udaje, dało by radę więcej, ale by mnie żona z domu wyrzuciła

No to wszystko się zgadza, jeździj i ćwicz cierpliwie, a za jakieś 2 tygodnie powinieneś już radzić sobie z kierą bez bólu i spin ;)

PS. Spokojnie, musisz tylko delikatnie z dnia na dzień przedłużać ilość przejeżdżanych km, tak żeby nie zauważyła różnicy i powinno być ok (tylko nie przeginaj z tym przedłużaniem w nieskończoność bo w końcu się zorientuje haha)

Idealnie nie będzie nigdy :P Ja na ten przykład spadłem wczoraj z S do B jeżdżąc na tym nowym daily race Nissanem w Tokio. Na drugim zakręcie po długiej prostej (nawrotka 180st.) ludzie z końca stawki nie ogarniają hamowania i co drugi wyścig robi się tam destruction derby. Oczywiście system kar jest jaki jest (jak pisałeś wyżej) i nie dość że z P1 albo P2 spadam po takim zamieszaniu na koniec stawki to jeszcze obniża mi PFP przez cały ten pinball :/ Odpuściłem ten event i wróciłem do GT3 na Mount Panorama, tam jest zdecydowanie więcej kultury i szacunku ;)

Dołączona grafika

code_pl

code_pl

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 20 postów
  • STEAM ID:code_pl
  • Origin ID:tomaszwyka
  • Xbox Live:code_pl
  • PSN id:code_pl

Zgadzam się bez dwóch zdań, że precyzja przy kierze jest o niebo lepsza i za bata do pada wracać nie chcę, w sumie mam ją ze dwa tygodnie i chodziło mi właśnie o jej wyczucie to jest moja pierwsza kiera i czasami mega frustrujace jest jak nie wychodzi. Przez te ostatnie dwa tygodnie zaliczyłem więcej razy spina niż przez 10 lat grania na padzie, ale czasy na każdym torze poprawiam vs pad więc progres jest tylko nie tak szybko jakbym sobie życzył. Czasami trochę za bardzo chcę i brakuje mi cierpliwości, a im bardziej cisnę tym więcej błędów popełniam i zwiedzam pobocza i trawniki. Co do km grania to staram się po 100 do 200km dziennie pyknać nie zawsze się udaje, dało by radę więcej, ale by mnie żona z domu wyrzuciła

No to wszystko się zgadza, jeździj i ćwicz cierpliwie, a za jakieś 2 tygodnie powinieneś już radzić sobie z kierą bez bólu i spin ;)

PS. Spokojnie, musisz tylko delikatnie z dnia na dzień przedłużać ilość przejeżdżanych km, tak żeby nie zauważyła różnicy i powinno być ok (tylko nie przeginaj z tym przedłużaniem w nieskończoność bo w końcu się zorientuje haha)

Idealnie nie będzie nigdy :P Ja na ten przykład spadłem wczoraj z S do B jeżdżąc na tym nowym daily race Nissanem w Tokio. Na drugim zakręcie po długiej prostej (nawrotka 180st.) ludzie z końca stawki nie ogarniają hamowania i co drugi wyścig robi się tam destruction derby. Oczywiście system kar jest jaki jest (jak pisałeś wyżej) i nie dość że z P1 albo P2 spadam po takim zamieszaniu na koniec stawki to jeszcze obniża mi PFP przez cały ten pinball :/ Odpuściłem ten event i wróciłem do GT3 na Mount Panorama, tam jest zdecydowanie więcej kultury i szacunku ;)

Z żonami to trzeba ostrożnie... moja na szczęście rozumie, że to kocham... i woli jak gram niż jak jadę na prawdziwy tor (wtedy się martwi, że coś się może stać... a na torze dzieje się sporo)

Poniżej film z jednej z moich wizyt na torze (zwróćcie uwagę na ilość aut poza torem)

A co do wyścigów to ja w daily zawsze wybieram GR.3 lub GR.4 (preferuję GR.3)

Użytkownik code_pl edytował ten post 25 czerwiec 2020 08:32

siniak

siniak

Szara Eminencja Night Riders

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1384 postów
  • PSN id:siniak
  • LokalizacjaKraków

Z żonami to trzeba ostrożnie... moja na szczęście rozumie, że to kocham... i woli jak gram niż jak jadę na prawdziwy tor (wtedy się martwi, że coś się może stać... a na torze dzieje się sporo)

Hah to u mnie jest lepiej - po torze zawsze jeżdżę z żonką. Ma frajdę jak na rollercoasterze, a i mnie (w miarę) pod kontrolą ;)

PS. Jak cytujesz to staraj się tylko fragment do którego się odnosisz, bez niepotrzebnego zawalania posta :)

Dołączona grafika

Ansegiz

Ansegiz

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów
  • PSN id:skwarowski
Siemanko!
Po pierwsze jako że jest to mój pierwszy post na tym forum chciałem wszystkich gorąco przywitać!

Moje pytanie dotyczy GT Sport na PS4 (i na 90% napisałem je w złym wątku za co z góry przepraszam ale nic bliższego nie byłem w stanie znaleźć, a uważam że lepiej tak niż tworzyć nowe tematy), otóż chodzi o to iż nabyłem wyżej wymienioną grę w ostatnim czasie na PS Store i po jej instalacji wyskakuję mi komunikat że "pliki są pobierane" tym samym dając mi możliwość zagrania tylko w szybki wyścig itp, kariera jak większość samochodów są nie dostępne, nad 90% torów wisi napis "pobierane". Problem polega na tym że nic się nie pobiera, konsola jest non stop podpięta do internetu, próbowałem ją zostawić samopas na parę godzin i nic, a PS4 mówi że gra jest aktualna.

Proszę o pomoc jak rozwiązać ten problem
Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych