Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO
Zdjęcie

Thrustmaster "Quick" Release

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

haefen

haefen

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 369 postów

Hej, mam pytanko.

Jak mocno dokręcacie śrubę od mocowania kierownicy do bazy?

Zakupiłem niedawno TS-PC i na początku dokręciłem ten "kołnierz", a potem śrubkę do momentu, aż poczułem opór.

Kierownica działała, itp. ale miała dużo luzu, szczególnie po paru dniach używania.

Zauważyłem, ze poluzował się tez ten kołnierz i kierownica leciutko dygotała na wszystkie strony.

Po zdjęciu obręczy i przeanalizowaniu konstrukcji doszedłem do wniosku, że jeśli to ma być solidne, to ta śrubka musi się jakoś wbić w nasadkę obręczy, żeby zablokować możliwe odkręcanie się kołnierza, więc wkręciłem ją naprawdę solidnie.

Po całej operacji, muszę przyznać, że całośc jest "rock solid", kierownica nie ma ani milimetra luzu względem bazy i wszystko jest idealnie sztywniutkie od 2-3 tygodni.

Pytanie, czy też tak musieliście tak działać, czy są jakieś metody na ogarnięcie tego po bożemu i czy bardzo zj...łem, robiąc taką cepelię? :D

Dodam, że kierownicę kupiłem dla siebie i nie mam w planach na razie żadnej odsprzedaży, a ew. utratę wartości z powodu dziurki od śrubki w nasadce obręczy mam gdzieś. ;)

PC

Rig

scooby666

scooby666

Amator

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 44 postów
  • STEAM ID:sc00by666
Tak to wygląda u Thrustmastera. Może nie wkręcałem jej na chama w t300, ale na pewno wbija/wkręca się w część bazy na parę mm.

Michał888

Michał888

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 151 postów
  • Discord:Michał888 #3664
  • STEAM ID:Michał888
  • LokalizacjaJaworze k/Bielska Białej

To jest najgłupsze mocowanie kierownicy jakie można zrobić. Na wkręta... Po kilkukrotnej zmianie obręczy otwór się wyrabia i trzeba tego wkręta coraz głębiej yyy wkręcać. Podobno jest możliwość założenia normalnego QR ale trzeba przerabiać kierownicę. Ktoś już robił coś takiego?

CorradoSKJ

CorradoSKJ
  • STEAM ID:CorradoSKJ
  • LokalizacjaBydgoszcz

Tak robiłem to kiedyś, jak chcesz udostępnię Tobie STL do druku żeby bezpośrednio na oś zamontować dowolny QR z rozstawem 6x70, czy będzie lepszy to nie wiem, wszystko zależne od luzów w QR

Michał888

Michał888

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 151 postów

Że masz to wiem, obserwuję Cię na OLX :)  Bardziej chodzi mi o to co testował Barry. Trzeba przerabiać obręcz żeby kabli nie ciągnąć. No i nie do wykonania na F1 Mod chyba.

yodelka

yodelka

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 102 postów
  • STEAM ID:jodelkapl

Ja tam nigdy nie wkręciłem tego wkręta, zawsze tylko "kołnierz". Były sytuacje, że potrafiła się poluzować, ale dokręcałem ciut mocniej i jest okej. 

PC

Rig

haefen

haefen

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 369 postów

Ja tam nigdy nie wkręciłem tego wkręta, zawsze tylko "kołnierz". Były sytuacje, że potrafiła się poluzować, ale dokręcałem ciut mocniej i jest okej. 

Nie wiem, jaką masz kierownicę, ale w moim wypadku, czyli przy dość mocnej bazie TS-PC, tak jak napisałem, po kilku dniach grania poluzowało się dość mocno z lekko wkręconą śrubką. Kołnierz na pewno dokręcony był mocno.

PC

Rig

yodelka

yodelka

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 102 postów
  • STEAM ID:jodelkapl

@haefen, T300, w opisie mam ;) To faktycznie, masz mocniejszy sprzęt. Poza tym ja nie gram na 100% mocy, może z 70.

PC

Rig

haefen

haefen

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 369 postów

@haefen, T300, w opisie mam ;) To faktycznie, masz mocniejszy sprzęt. Poza tym ja nie gram na 100% mocy, może z 70.

Ja mam ustawione, z tego co pamiętam, coś w stylu 80-90% w sterowniku i chyba 5.2 albo 5.4 Nm (wg różnych źródeł TS-PC ma koło 6 Nm maksymalny moment) w iRacing, więc zostawiłem trochę rezerwy, ale można powiedzieć, że prawie pełna moc

PC

Rig

Mikrut_Piotr

Mikrut_Piotr

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaRzeszów
Ja zakupiłem Quick Release od ChrisHDesigns za 90 zł z wysyłką i jestem mega zadowolony. Śrubka poszła w kosz, a zmiana kierownicy jest dużo łatwiejsza przez specjalne wypusty, które pozwalają na mocne dokręcenie kołnierza. Od momentu instalacji ani raz nie miałem problemu z odkręceniem się wieńca.

Użytkownik Mikrut_Piotr edytował ten post 24 czerwiec 2020 13:53

Mav309

Mav309

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 628 postów
  • Discord:Mav309#6943
  • LokalizacjaImmersione Scuderia Corsa

Chłopaki, przecież taki pierścionek łatwo narysować i wydrukować za parę złotych

Swoją droga wystarczy jakiś klocek przykręcić w miejsce tej śrubki i dzięki niemu zyskać większa dźwignie do dokręcania

c7d96d4124673878146a777380b606ef_preview

Użytkownik Mav309 edytował ten post 25 czerwiec 2020 09:49

7tBY5I9.jpg

When I fall down, don't give me your hand, I will get up stronger.

PC

Rig

Michał888

Michał888

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 151 postów

Modyfikacja jest prosta ale o tym ze zdjęcia nie pomyślałem, zresztą jak założyłem obręcz F1 pół roku temu to chyba wczoraj ją dopiero zamieniłem na podstawową żeby do Abartha w ROS pasowała. Sam patent ze śrubą jest strasznie głupi. Aż wstyd że taka firma nie wymyśli czegoś nowego.

Mav309

Mav309

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 628 postów
  • Discord:Mav309#6943
  • LokalizacjaImmersione Scuderia Corsa

Mam to samo, mam obręcz GT3 i ani myślę jej zdejmować zwłaszcza że nie zanosi się że zmienię sim (ACC) na coś innego.

Dodatkowou mnie patent ze śrubką się sprawdza i nie narzekam. ewentualnie zamienię na "klocek" jak się okaże w przyszłości że często wachluję obręczami (do jakichś rajdów albo klasyków).

7tBY5I9.jpg

When I fall down, don't give me your hand, I will get up stronger.

PC

Rig

Afutadaku

Afutadaku

Amator

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 30 postów
  • LokalizacjaKraków

Zmieniałem ostatnio bazę z t300 na ts-pc i  szkoda było mi dziurawić nową 488 Challenge, a dwa poluję na open wheel więc będę pewnie zmieniał kierownice, co jakiś czas, a z doświadczenia z t300 wiem, że zdarza mi się z różną siłą dokręcić kołnierz by kierownica dobrze siedziała i w kierownicy w t300 miałem 3 dziurki obok siebie :/ Chciałem uniknąć tego samego z 488, nie rozumiem tego patentu :P 

Chciałem już kupować pierścień od ChrisHDesign z Kanady, ale potem zorientowałem się, że w sumie na olx gość sprzedaje za 30pln takowy więc kupiłem z olx. Odebrałem i przez ponad 30min męczyłem się z zamontowaniem pierścienia, oglądając filmy na YT oraz wymieniając wiadomości ze sprzedającym, który twierdził, że na bank wszystko jest ok tylko trzeba się chwile pomęczyć (pomijam, że na YT oryginalny pierścień wchodzi od ręki). Jako, że zdarzało mi się składać rowery od zera, często z części z różnych epok to wiem, że nie było szans by ten pierścień z olx miał wejść na kołnierz bazy bez uszkodzenia albo siedzenia z pilnikiem kilku godzin. Zwróciłem pierścień sprzedającemu i ma mi dać znać czy udało mu się go zamontować na swoją bazę (w co wątpię). W ten sam wieczór odezwałem się do Łukasza Simline CorradoSKJ czy byłby w stanie wykonać dla mnie taki pierścień i ku mojemu zaskoczeniu następnego dnia rano odpisał, że nie ma problemu i tego samego dnia nawet zdążył go zaprojektować, wydrukować, PRZETESTOWAĆ i wysłać! Dzisiaj odebrałem i założyłem go w kilkanaście sekund pozbywając się śrubki thrustmaster :D Więc gdyby ktoś miał podobną sytuację i szukał rozwiązania to zdecydowanie polecam odezwać się do Łukasza.

[pc]Intel i7 10700k || MOBO ASUS Strix z490-E Gaming || 2 x 8GB Patriot Viper Steel @4000MHz || GPU MSI 3070 Ventus 3x || PSU Bequiet Straight Power 1000W/pc]

Rig

MichalB

MichalB

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 142 postów

Teoretyycznie na każdym rdzeniu przy kierownicy jest gąbka w orginale.Ma to zapobiegać odkręcaniu się nakrętki.Ze swojej strony polecam mod od Łukasza - SimLine.

Jeśli mocno dokręcicie nakrętke to powinna oprzeć się na gąbce i mi nigdy się nie luzowała a przetestowałem dziesiątki obręczy.Nawet nie dokęcając śruby.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych