Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO
Zdjęcie

Optymalizacja R2600 + 1070TI pod triple

57 odpowiedzi w tym temacie

Mav309

Mav309

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 477 postów
  • Discord:Mav309#6943
  • LokalizacjaImmersione Scuderia Corsa

Potrzebuje pomocy w optymalizacji zestawu ze stopki.

Cel jak najniższe 1% i 0.1% low dla poprawy płynności

Na procesorze jest radiator Fera3 z dwoma wentylatorami 120mm + Pasta Gryzzly Kryonaut -  nawet po kilku godzinach w ACC proc ma zaledwie 42C

Obecnie procesor jest podkręcony nierówno na rdzeniach:

3 i 5 na 4000MHz (najszybsze rdzenie CCX1 i CCX2,

2 i 6 na 3975MHz(drugie w "szybkości" core CCX1 i 2),

1 i 4 na 3900MHz najwolniejsze rdzenie

Powyższe ustalone AMD ryzen masterem

Napięcie 1.25v, dosyć ostrożnie ze względu na budżetową płytę z nie do końca zabezpieczoną radiatorami sekcją zasilania (może założyć jakieś dodatkowe radiatory?) nie wiem z którego czujnika odczytać ewentualnie temperaturę

Na razie tak kombinuję bo nie mam jak włączyć Precision Boost Overdrive - w biosie mojej dość budżetowej płyty nie mam takiej opcji :/  Ma ktoś wiedzę czy to kwestia np. ugrade biosu (mam rewizję 1.0

Ram na ustawieniach XMP1 (3000MHz)

Benchmarki z ACC:

SPA skład 29+1, w południe słonecznie. Pierwsze kółko (chyba najcięższe) benchmark włączany po "green green green" i wyłączany po 1 kółku za eau rouge jadę w połowie stawki czyli 16 trzymam się blisko poprzedzających

1. 1920x1080 EPIC
28-06-2020, 00:26:49 AC2-Win64-Shipping.exe benchmark completed, 9810 frames rendered in 175.860 s
                     Average framerate  :   55.7 FPS
                     Minimum framerate  :   41.9 FPS
                     Maximum framerate  :   67.1 FPS
                     1% low framerate   :   40.9 FPS
                     0.1% low framerate :   33.7 FPS

2. 1080 LOW
28-06-2020, 00:44:09 AC2-Win64-Shipping.exe benchmark completed, 15794 frames rendered in 167.719 s
                     Average framerate  :   94.1 FPS
                     Minimum framerate  :   76.9 FPS
                     Maximum framerate  :  108.3 FPS
                     1% low framerate   :   64.4 FPS
                     0.1% low framerate :   45.6 FPS

3. triple 5760x1080 LOW

28-06-2020, 00:53:04 AC2-Win64-Shipping.exe benchmark completed, 13756 frames rendered in 169.516 s
                     Average framerate  :   81.1 FPS
                     Minimum framerate  :   59.5 FPS
                     Maximum framerate  :   96.3 FPS
                     1% low framerate   :   52.4 FPS
                     0.1% low framerate :   38.6 FPS

4. triple EPIC
28-06-2020, 01:03:04 AC2-Win64-Shipping.exe benchmark completed, 6208 frames rendered in 169.125 s
                     Average framerate  :   36.7 FPS
                     Minimum framerate  :   31.7 FPS
                     Maximum framerate  :   42.0 FPS
                     1% low framerate   :   28.9 FPS
                     0.1% low framerate :   24.1 FPS

5. Mój setup graficzny do jazdy z fpscap 75 bez simhub i ACC spoter
28-06-2020, 01:13:45 AC2-Win64-Shipping.exe benchmark completed, 11060 frames rendered in 168.765 s
                     Average framerate  :   65.5 FPS
                     Minimum framerate  :   55.4 FPS
                     Maximum framerate  :   71.2 FPS
                     1% low framerate   :   38.2 FPS
                     0.1% low framerate :   32.0 FPS

6. Mój setup graficzny do jazdy FPS cap 75  +  SimHUB + SPOTER
28-06-2020, 01:20:53 AC2-Win64-Shipping.exe benchmark completed, 10658 frames rendered in 167.438 s
                     Average framerate  :   63.6 FPS
                     Minimum framerate  :   52.2 FPS
                     Maximum framerate  :   73.7 FPS
                     1% low framerate   :   49.3 FPS
                     0.1% low framerate :   40.1 FPS

Co ciekawe wzrosło 1% i 0.1% ?! :?

Jak macie jakieś sugestie jaki test zrobić to dajcie znać.

Osobiście podejrzewam przeciętne pamięci, które robią za kaganiec dla procesora, może można by było je jakoś lepiej ustawić - chętnie powalczę w temacie.

Użytkownik Mav309 edytował ten post 28 czerwiec 2020 01:02

When I fall down, don't give me your hand, I will get up stronger.

Rig

PC

me2slow

me2slow

ex.Kowalski

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1424 postów
  • LokalizacjaWarszawa. Bournemouth
Zanim prof.rauf coś napisze..... Obowiązkowo zaktualizuj bios, czasami jest spora różnica, u mnie właśnie tak było. Tu aż się prosi wymiana na 1080ti ale zasilacz pewnie będzie też do wymiany, da się tanio wyrwać czasami używane, można wymienić też pastę na lepszą w grafice i ją podkręcić ale jak płyta standard to mogą być problemy z sekcją zasilania rzecz jasna. Teoretycznie to płyta do wymiany na gamingową, grafa do wymiany na 1080ti, zasilacz do wymiany na mocniejszy, ewentualnie szybsze pamięci... itp. To byłaby najlepsza opcja. Na standard płycie dużo nie zdziałasz z podkręcaniem raczej moim zdaniem.

Użytkownik me2slow edytował ten post 28 czerwiec 2020 12:39

Mav309

Mav309

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 477 postów

W grafice od dawna planuję wymienić pastę, mam jeszcze prawie całą tubkę Gryzzly Kryonaut. Zabieram się do tego wciąż jak pies do jeża, bo jeszcze pewnie bym musiał nowe thermopady na ram dokupić...

Ja wiem, że można zacząć wyliczankę grafika, zasilacz, płyta :) a najlepiej zmienić wszystko.

Sęk w tym, że budowałem rok temu zestaw jako budżetowy dla powracającego simracera i taki starter pack wymagał na tamten czas kompromisów.

Obecnie trochę straciłem płynność finansową w zakresie powiedzmy powyżej 1K :) bo powymieniałem trochę gratów na lepsze i chciałbym doszlifować to co mam wymieniając ewentualnie krytyczne elementy które całość psują.

Ze wspomnianych przez Ciebie elementów:

1. 1080TI kusi ale wymiana karty wymaga powiedzmy wyłożenia okolic 2K bo najpierw musiałbym kupić 1080 żeby sprzedać moją 1070 i odzyskać kasę(kupić płytę i ram? :) . No ale nie rozwiąże to też mojego problemu z brakiem Gsync compatible w trybie surround, które to karty 10xx mają skastrowane (moje monitory w trybie pojedynczym działają w GSYNC comp. wprawdzie to tylko 75Hz ale zawsze lepsze od VSYNC  )

Dlatego myślałem ewentualnie że jak zmieniać to na 2070S (które obsługuje gsync comp w surroundzie)

2. Płyta to jest opcja ale jedynie gdy okaże się że wszystkie moje problemy z podkręceniem zestawu siedzą na płycie. Ewentualnie to jest szansa na niskobudżetowe rozwiązanie dorwać jakąś używaną okazję i swoją pogonić tak żeby wyjść na strate w okolicach powiedzmy 300pln

3. Zastanawiam się jeszcze nad wymianą pamięci na typowe budżetowe pewniaki (Patriot viper steel 4000/19) i później sprzedać moje pamięci odzyskując ze 300pln...

Co do zasilacza...ile wat wymaga 1080/2070?

Użytkownik Mav309 edytował ten post 29 czerwiec 2020 14:50

Rig

PC

me2slow

me2slow

ex.Kowalski

• Użytkownicy
  • 1424 postów
1080TI podkręcone może pobierać ~ 350W. Ja jestem zwolennikiem dużego zapasu mocy zasilacza. Jak będziesz miał zasilacz na styk to możesz złapać niestabilność napięć... itp rauf o tym wspominał. Kalkulator mocy pokazuje Ci daną wartość ale niepodkręconego PC, są do tego raczej mało precyzyjne. Ten Twój 600W może starczy jak nie będziesz podkręcał, jak będziesz to ryzykujesz.Teoretycznie zasilacz najlepiej pracuje jak oddaje tylko 50% swojej mocy.

deeze

deeze

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 219 postów
  • Discord:pb67#4019
  • STEAM ID:deeze67
  • Origin ID:deeze67
  • LokalizacjaWarszawa

Yh, z tego co wiem to przecież zestawy z 2080 spokojnie lecą z zasilaczem 550W, więc nie wiem po co miałbyś wymieniać swój.

Tutaj jest bardzo dobry kalkulator:

By zobaczyć linki musisz się Zalogować lub Zarejestrować

Jeśli zmiany w rachunku za prąd będą poniżej 10 zł to po cholerę ma wywalać na nowy sprzęt, jeśli ten ma wystarczająco dobry.

Użytkownik deeze edytował ten post 29 czerwiec 2020 12:57

Rig

PC

Twitch: PB67

Glaniu

Glaniu

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 376 postów

Tylko 2070 super nie idz w trupa 108oti  bo to w podobnych cenach

me2slow

me2slow

ex.Kowalski

• Użytkownicy
  • 1424 postów

2070 super nie podskoczy do 1080TI wydajnościowo.... Używane można kupić między 1000zł a 1500zł. Na rynku używanych 1080TI jest bezkonkurencyjny.

kaz

kaz

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 187 postów
  • LokalizacjaChorzów
RTX mają dużo lepszą wydajność w multirenderingu od GTX, pewnie o to chodzi Glaniowi.

Martion

Martion

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 424 postów
  • STEAM ID:STEAM_0:1:47963338 / Martion
  • Origin ID:Martion15x
  • Xbox Live:Martion94r
  • PSN id:Martion__
  • Social Club:Martion___
  • LokalizacjaPoznań

Plus na kartach Nvidii 20-serii przy triplu działa G-Sync Compatibility (przy 10-serii tylko przy pojedynczym ekranie).

PC

Rig

Mój worklog PC
Mój worklog rig/kokpit
Mój (martwy) worklog na forum.benchmark.pl

rauf

rauf
  • Discord:rauf#2248
  • STEAM ID:rauf00
  • Origin ID:rauf00
  • Xbox Live:rauf00
  • PSN id:rauf00
  • Social Club:rauf00
  • Lokalizacjagłęboka wieś
Ram na ustawieniach XMP1 (3000MHz)

Dobrze Cię koledzy nakierowują, ja dodam, że od mem bym zaczął w XMP to kotwica zawsze, spróbuj się pobawić kalkulatorkiem i wbić lepsze takty i opóźnienia, to potrafi dosłownie cuda na LOW FPS zrobić a jak wiesz, za resztę i tak będzie odpowiadało GPU.

Jak ma być budżetowo to po prostu zadbaj o poprawne chłodzenie, jak obawiasz się sekcji to pomyśl o aktywnym nawiewie który schłodzi też mem i backplate GPU. Nie bawiłem się R5 2600, ale to chyba niedaleko od 3600, zatem powinna być ładna wydajność do wyłowienia, żeby chociaż w triplu nie leciały dropy poniżej 50fps to już bedzie widoczna poprawa. 

Ogranicznik fps zadziała jak będzie lepszy dół, na razie widać że niespecjalnie efektywny i zestaw nie jest w stanie trzymać tych 75 FPS.

Co do GPU, zależy od ceny za jaką znajdziesz, moje 1080Ti na 2025 MHz jest 5-10% wydajniejsze od 2070S na 2070MHz w większości gier, samego mnie to zdziwiło ale dopiero gry z RT zyskują na nowszej karcie. Pascal jest też sprawniejszy w streamingu bo czip NVENC ma 2 wątki i lepiej radzi sobie pod pełnym obciążeniem (czyli ciężka gra i jednoczesny stream), podczas kiedy touringa skastrowano (łącznie z 2080Ti) i ma jednego czipa kodującego NVENC, ale to znaczy cokolwiek raczej jak bawisz się w streamy/endcoding.

Różnica 11GB VRAMu vs 8GB praktycznie też niewiele zmienia, chociaż wiadomo, że zawsze lepiej mieć więcej niż mniej, może nowe gierki będą cięższe z teksturami w 4K?

Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.

Rig

PC

38700337265_4a399a161c_o.jpg moje zaufane źródło testów sprzętu i technologii 
Guest uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi!

Jak wołać użytkownika i cytować fragmenty
Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

me2slow

me2slow

ex.Kowalski

• Użytkownicy
  • 1424 postów
No to się teraz wiele wyjaśniło. Rauf jak zwykle nieoceniony :)

W grafice od dawna planuję wymienić pastę, mam jeszcze prawie całą tubkę Gryzzly Kryonaut. Zabieram się do tego wciąż jak pies do jeża, bo jeszcze pewnie bym musiał nowe thermopady na ram dokupić...

Masz wszystko co trzeba, termopady zostaw, byle je nie uszkodzić bo to nie jest przecież stara karta, 30 minut roboty, ja to bym nie wytrzymał. Mam świetną pastę, mam sprzęt który potrzebuje tą pastę a ja tego nie wymieniam? U mnie jest niemożliwa taka sytuacja. Nawet router Netgeara R7000 przerobiłem i zamiast grubego i marnego termopada procek ma teraz radiator z pastą Gryzzli i z pro regulacją nacisku radiatora na procek. Obudowa routera oczywiście ma nawierconych około setki dodatkowych otworów wentylacyjnych... lol

rauf

rauf
  • Discord:rauf#2248
  • STEAM ID:rauf00
  • Origin ID:rauf00
  • Xbox Live:rauf00
  • PSN id:rauf00
  • Social Club:rauf00
  • Lokalizacjagłęboka wieś

Obudowa routera oczywiście ma nawierconych około setki dodatkowych otworów wentylacyjnych... lol

Halo pogotowie  :glupek: 

Też lubię optymalizować różne sprzęty, ale chyba obudowy żadnej nie perforowałem  :icon_wysmiewacz: 

@Mav309, dodam, że termopady nie muszą być wymieniane, chyba że już zakładane 5 razy i ucierpiały. Jak nie to odkurzyć i będą jak nowe.

Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.

Rig

PC

38700337265_4a399a161c_o.jpg moje zaufane źródło testów sprzętu i technologii 
Guest uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi!

Jak wołać użytkownika i cytować fragmenty
Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

me2slow

me2slow

ex.Kowalski

• Użytkownicy
  • 1424 postów
Otóż to, można wymienić na jakieś drogie high endowe termopady ale to i tak różnica zwykle minimalna. Rauf, nawet nie wiesz jak się grzeje tej klasy router w upały. Mam bardzo złe doświadczenia ze zwalniającymi lub wieszającym się routerami i od kilku lat wszystkie routery tak przerabiam. Zaraz po kupnie biorę je na warsztat. Bardzo często chłodzenie jest niewystarczające. W R7000 nie ma w górnej części żadnych otworów wentylacyjnych, nieprawdopodobne.

Użytkownik me2slow edytował ten post 29 czerwiec 2020 23:07

Mav309

Mav309

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 477 postów
Dobrze Cię koledzy nakierowują, ja dodam, że od mem bym zaczął w XMP to kotwica zawsze, spróbuj się pobawić kalkulatorkiem i wbić lepsze takty i opóźnienia, to potrafi dosłownie cuda na LOW FPS zrobić a jak wiesz, za resztę i tak będzie odpowiadało GPU.

I taki plan na dziś wieczór, nie będzie jeżdżenia, będzie sprzętu kręcenie. Na pierwszy etap upgrade biosu i zabawa z pamięciami (spróbuję DRAM Calculator for Ryzen + Thaiphoon Burner żeby zczytać moje kości).

W porównaniu do Zen 2 3600 to moje Zen+ R5 2600 ma gorsze zarządzanie pamięcią, bo nie ma taktowania Infinity fabric ale jak mówią Rosjanie "pokręcimy zobaczymy."

Trochę mi ten kalkulator w głowie rozjaśnił.

Oczywiście powtórzę testy.

A ogranicznik na 75fps w działa jak się stawka rozjedzie, albo ustawię mniej AI. Ale faktycznie w tym testowym środowisku nie był potrzebny.

Co do GPU to na dzień dzisiejszy jedynie wymienię pastę + ewentualnie zacznę śledzić rynek kart używanych 1080Ti ale to jedynie w celu nie przegapienia wybitnej okazji.

Co do dodmuchu na zasilanie to muszę się przyjrzeć czy nie jest on realizowany przez wentylator wyciągający  z tandemu wentylatorów fery. A jak nie to obrócę jeden z wentylatorów wyciągających  na górze obudowy - obudowa jest dość mocno przewietrzona :) Gram na słuchawkach i z basskickerami więc na hałas w ogóle nie zwracam uwagi :)

Poszukam gdzieś w necie dokumentacji która dioda termiczna odpowiada za sekcję zasilania, ewentualnie zawsze jeszcze zostanie pirometr.

Mam świetną pastę, mam sprzęt który potrzebuje tą pastę a ja tego nie wymieniam? U mnie jest niemożliwa taka sytuacja.

Wiesz, u mnie to jest tego rodzaju sytuacja "dzieci poszły spać, mam 2h dla siebie, to jeżdżę zamiast pastę wymieniać" :)

Z tego samego powodu gotowe pedały z LC bez elektroniki leżały 3 tygodnie, bo kręciłem kolejne okrążenia do endurance albo swapa w ACC.

A teraz jeszcze leżą profile do zbudowania stojaka triple  :icon_wysmiewacz:

Użytkownik Mav309 edytował ten post 30 czerwiec 2020 13:00

Rig

PC

Bilasek

Bilasek

Dyskutant

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 202 postów

Hej, zaciekawił mnie temat dot. modernizacji komputera, a nie chcę zakładać nowego tematu na forum, bo moje pytanie się wpisuje w ww. dyskusję. Mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko "Mav309";-) Otóż piszecie o wąskim gardle jakim jest pamięć RAM dla procesora i chyba w moim przypadku jest podobna sytuacja:

Mój PC: Gniazdo procesora socket 1151, Procesor Intel Core i7 8700 3,2 GHz 12 MB Liczba rdzeni procesora 6 Częstotliwość taktowania procesora 3,2 - 4,6 GHz, Pamięć RAM 16 GB DDR4 2400 MHz, Dysk twardy 1000 GB SATA III 7200 obr/min+ 256 GB SSD, nVIDIA GeForce GTX1070 8 GB.

Problem jest taki, że moja płyta główna ma zablokowany profil XMP. Nie mogę podkręcić w żaden sposób posiadanych pamięci. I teraz moje pytanie - jak wygląda temat wymiany płyty głównej w moim przypadku. Czy ma to sens w moim przypadku? Ceny płyt głównych różnią się bardzo i  nie wiem jaka będzie odpowiednia do mojego zestawu . Chciałbym się także wyposażyć w szybkie pamięci. O jakich kwotach muszę myśleć, aby ulepszyć swój zestaw w tym zakresie. Z góry dziękuję za wszystkie rady:-)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych